Gemeente Zevenhuizen INDONESIË en "DE NESSEVLIET DORPSKRANT Verleende bouwvergunningen Geen spreekuur BURGERLIJKE STAND Overhangende beplanting BIBLIOTHEEK BIBLIOTHEEK P.J. HEIJ Vorming van 1 open bare basisschool Goedkeuring wijzi ging bouw verordening Opheffing beschik king geldelijke steun verbetering particu liere woningen Verklaring geen bezwaar methylbromide pagina 2 nieuwe aanwinsten ZEVENHUIZEN SIGAREN en SIGARETTEN is: internationale Kassenbouw Produktie een medewerker voor fabricage van staalconstructies. M Haarmode BESSEN RIJP? Foto Marri Krijgsman In de periode van 21 juni 1984 tot 4 juli 1984 zijn door burge meester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afge geven voor: - de bouw van een berging c.q. garage aan de Bredeweg 102; - de bouw van een hobby kasje op het volkstuinencomplex hoek Wollefoppenweg/Bermweg. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). Ter openbare kennis wordt ge bracht, dat Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland bij hun besluit van 27 juni 1984, B 72254/25, goedkeuring heb ben verleend aan het besluit van de gemeenteraad d.d. 22 maart 1984 tot vorming van 1 openbare basisschool per 1 augustus 1985. Binnen 30 dagen na deze openbaarmaking kan een ieder die door dit besluit recht streeks in zijn belang is ge troffen, ingevolge artikel A 2 van de Overgangswet Wet op het basisonderwijs beroep in stellen bij de Kroon. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken be kend, dat Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland bij be sluit van 15 mei 1984, G.S.- nummer B 21284, gedeeltelijk hebben goedgekeurd de 20e wijziging van de Bouwverorde ning, vastgesteld bij raadsbe sluit van 22 maart 1984. Bedoelde wijziging ligt vanaf 11 juli 1984 gedurende drie maanden ter gemeentesecre tarie, bureau Ruimtelijke Or dening c.a., Dorpsstraat 144, voor een ieder ter inzage. De inwerkingtreding is be paald op 15 juli 1984. Wanneer op 1 januari 1985 de Wet op de Stads- en Dorpsver nieuwing in werking treedt, zal onder meer de Beschikking verbetering particulieren wo ningen worden opgeheven en in de uitkering van voornoem de wet worden opgenomen. Verwacht mag worden, dat het totale beschikbare bedrag hierbij afneemt. Het verdient daarom aanbeve ling om voor voorgenomen verbeteringsplannen de aan vraag voor een bijdrage zo spoedig mogelijk in te dienen om nog voor de huidige rege ling in aanmerking te kunnen komen. Op de vrijdagen 13,20en27juli a.s. zal de burgemeester geen spreekuur houden. OVERLEDEN: Bakker, Gerrit, oud 70 jaar, op 29 juni 1984. Timmerman, Roelof, oud 81 jaar, op 1 juli 1984. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken be kend, dat door de Hoofdinge nieur-Directeur voor de Be drijfsontwikkeling in Zuid-Hol land een verklaring van geen bezwaar is afgegeven, zoals bedoeld in de "Beschikking vrijstelling methylbromide". Genoemde verklaring is afge geven ten behoeve van: Fa. Eeko, Bredeweg 38, Zeven huizen, en ligt vanaf heden gedurende drie maanden ter gemeente secretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, tijdens de kantooruren, voor een ieder ter inzage. Regelmatig worden klachten ontvangen omtrent hinderlijk over vooral voetpaden en trot toirs groeiende beplanting en breed uitgroeiende heggen. Veelal betreft het hier particu liere beplanting. Het gemeentebestuur dringt er op aan hieraan de nodige aan dacht te besteden en beplan ting regelmatig voldoende te rug te snoeien alsmede heg gen tijdig te knippen. Hierdoor wordt hinder voor voetgangers en ook motorvoertuigen voor komen. VOLWASSENEN: Ambler, Eric: Grafschrift voor een spion; Brey- tenbach, Breyten: Spiegeldood; Campert, Remco: James Dean en het verdriet; Hellinga (Sr.): De breinaaldoorlog; Jong, U.G. de: Vlucht in het moeras; Osborn, Da vid: Het hoogste verraad; Reeman, Douglas: Het laatste gevecht; Smith, Wilbur: De vlucht van de hyena; Vanyan, Jan: Wit wint; Ve- nema, Riek: Beslagen spiegels' Vries, Theun de: W A.-man; Wage- ningen, Gerda van: Zomer van geluk; Winberg, Anna-Greta: Alsje vader ineens zijn koffers pakt STUDIE VOLWASSENEN: Allaby, Michael: Dieren als bouwmeesters Amsberg, Kiki: Denken over liefde en macht; Bibeb: Veertien vrou wen; Dordogne en Limousin; Janssen, Roel: Brazilië; Klinkha mer-Zwartjes, Gerda: Geslachts ziekten; Lestrieux, Elizabeth de: Het nieuwe bloemschikken; Sölle, Dorothee: Niet alleen ja en amen; Ijstijden; Warren, Hans: Geheim dakboek; Weck, J.G.M.: Jan Wol kers; Weck, J.G.M.: Harry Mulisch; Zebroff, Kareen: Yoga voor ieder een; JEUGD: Bodker, Cecil: Silas en de zwarte merrie; Carle, Eric: Beertje Bruin, wat zie jij daar?; Damen, Suus: Je kunt niet altijd lief zijn; Diekmann, Miep: Hannes en Kaa tje, wat is dat voor praatje?; Kouwenhoven, Henriëtte: Kees en Karin met vakantie; Lems, Lies- beth: Ben jij soms je hond kwijt?; Pleysier, A.J.: Loesbas, de hond; Rodari, Gianni: De kleine zwer vers; Veer, Frouwke ter: Piep is ziek. STRIP: Weinbert, Albert: Dan Cooper. OPENINGSTIJDEN GEDURENDE DE VAKANTIEPERIODE van 16 juli t/m 25 augustus. maandagavond van T9.30 uur - 21.00 uur; Donderdagavond van 19.30 uur - 21.00 uur. De overige uitleendagen zijn we dus gesloten! 55 Oud Verlaat - Ter afsluiting van de Indonesische week o de christelijke basisschool De Nessevliet in Oud Verlaat werd vorige week zaterdag een bijzonder geslaagde Pasar gehouden. De opbrengt hiervan en van de grote verloting bracht netto 2215,- op, welk bedrag ten goede komt aan de Stichting Pa v.d. Steur, in Jakarta. saamhorigheid Tal van vrijwilligers(sters) waren voor de Pasar ingeschakeld. Zij verkochten allerlei produkten van handvaardigheid waaronder handgedraaide sierbloempotten. Een stand met tweedehands arti kelen had ook over belangstelling niet te klagen, terwijl alle etens waren grif van de hand gingen. Het meeste eetbare had betrekking óp het land van herkomst Indonesië en kon van de barbecue af, heerlijk warm opgesmikkeld worden. Men liet zich de saté stokjes en loem pia's goed smaken, terwijl ook de koffie- en limonadestand een gro te toeloop had. Was het weer wat twijfelachtig: af en toe een bui en een beetje fris - het publiek was het niet in hun adhesiebetuiging aan de school. Het was weer echt een gezellige ontmoetingsdag voor dc beworfers van het buurtschap Ouc Verlaat. Niet alleen werd door her en de kinderen, die de hele dag aanwezig waren, van allerhande lekkernijen gesnoept en aan at tracties deelgenomen, ook waren zij enthousiaste toeschouwers. levensspel en modeshow Zo zagen zij 's morgens alle kinde ren van de school in een kring op het schoolplein zitten. Een soort van baldakijn vormde het decor. Veel kinderen hadden maskers op en waren enigszins verkleed, vooi het bepaalde onderdeel dat zij in groepsverband in het geheel had den. Dat geheel bestond uit een soort nabootsing van zeden en ge bruiken van een Balinees kind. Mevrouw Van Dijken, hoofdleid ster van de kleuterschool, zorgde voor de begeleidende tekst en ver telde wat er zich allemaal afspeel de. Zo ontstond er een verhaal over het leven, godsdienst, opvoe ding en gewoonten, uitgebeeld door de kinderen. Vakleerkracht mej. W. Jansen had de kinderen voor deze 'dag uit het leven van een Balinees kind' de dans en be weging aangeleerd. Voor de modeshow - voorafge gaan dooreen stortbui - die ook op het schoolplein plaatsvond, bleek ook veel belangstelling. Sommi gen waren even naar huis gegaan om daar het één en ander te rege len, maar hiervoor toch weer pre sent. En ze hadden er geen spijt van, want het gebodene, geheel verzorgd door tal van uit de Moluk- ken afkomstige mensen was het bekijken waard. Prachtige kle dingstukken werden geshowd van dagelijkt tot feestkledij. film en dia's In de school werd een doorlopen de filmvoorstelling gegeven en dia's vertoond over de school van Pa v.d. Steur. De film ging over Wajang Golek - over de opbouw van het welbekende poppenspel en de figuren voorgesteld - van goed en kwaad - en de lijn door getrokken naar de dans met mas kers. Ook in de school trof de be zoeker in ieder lokaal produkten van intensief bezigzijn met Indo nesië aan. trekking verloting Burgemeester A.H. van Gent gaf ock acte de presence op de Pasar. Hem was de taak toebedeeld 's middags de loten te trekken van de grote verloting, met een fiets als hoofdprijs. projektweek Van klein tot groot leerden alle kinderen, zowel de kleuters als de oudsten van de basisschool De Nessevliet, in één week tijd, veel over Indonesië. De kleuters waren met hun handen bezig, en hoor den over de godsdienst en de op voeding van de Indonesische kin deren. Vooral ook de verschillen in religie werden onder de loep genomen. De klassen 1 en 2 had den het 'wonen en het kleden' van de Indonesiërs als onderwerp. Landbouw en voeding was het on derdeel van de gecombineerde derde en vierde klas, terwijl de vijf de en de zesde klas de nadruk legden op Wajang Golek (poppen spel) en muziekexcursie. In drie groepen, op verschillende tijden zijn alle kinderen van De Nesse vliet naar Nusantara geweest, het museum voor land- en volkenkun de in Delft. Vrijwilligsters zorgden voor het vervoer. Hier werd ook heel wat kennis omtrent Indone sië, het land, het volk en zijn gewoonten, religie en zeden opge stoken. het vertrouwde adres voor alle merken SIG. MAG. Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen Tevens voor al uw: - KANTOORBENO DIGDHEDEN. - LEKTUUR en - SCHOOLARTIKELEN. is een fabriek, welke staalconstructies vervaardigt voor tuinbouwkassen. Ter versterking van ons team zoeken wij: Wij denken hierbij aan iemand, die ervaring heeft op het gebied van staalconstructies, Co2 lassen en machines kan bedienen t.b.v. deze fabricage. Leeftijd: 25-35 jaar. Als u interesse hebt, gelieve u telefonisch contact op te nemen. Maandag t/m vrijdag van 14.30 tot 16.30 uur en vragen naar de heer G. Zantingh, tel. nr. 01802-2244. Na 18.30 uur de heer G. Zantingh privé: tel. nr. 02979-7571. I.K.P. b.v., Dorpsstraat 145, Zevenhuizen. |ac■que;» MHbvtvó» 76! AR Zevenhuizen Tcl 0180/ -1 maak sap met de STOOMEXTRACTOR! MONTAGNE - 01802-1653. Aanwezig: woensdag- en zaterdagmiddag Korenstraat 37 2761 XN Zevenhuizen ZH. Tel. 01802-1834. Bij aankoop van een FUJICA kleinbeeldfilm 24 opnamen 2e FILMPJE GRATIS! - verzorgde bruidsreportages - pasfoto's - lijsten - albums - etc. ontwikkelen en afdrukken van uw fotorolletje. - alle inlijstwerk.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 2