MOERKAPELLE BIJ U THUIS DE GEMEENTE "CONCORDIA" DORPSKRANT Raadsvergadering 3 juli 1984 Openbare bekendmaking Politieberichten Afgegeven bouw vergunningen BURGERLIJKE STAND Bekendmaking Rekeningen Fa. J.v.d. Jagt en Zn. Voor begrafenissen C.H. DE VRIES ONDERLINGE BRANDWAAR BORG MAATSCHAPPIJ voor al uw VERZEKERINGEN TEGEN KOSTPRIJS pagina 4 Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. 033-632565 of 01793-1528 Dinsdag 3 juli j.l. kwam de gemeenteraad van Moerkapelle in een vrij redelijk door het publiek bezochte vergadering bijeen. Door de gemeenteraad werd o.a. besloten tot: - het instemmen met het voorlopige provinciale standpunt in zake samenwerkingsgebieden waarbij Moerkapelle tot het Midden Holland gebied zal behoren; - het vragen van voorschotten en bijdragen aan het rijk voor de bouw van 16 (HAT) woningen; - het uitgeven van grond voor volkstuinen; - de aankoop van grond voor de aanleg van de verlengde Akkerweg; - de verkoop van grond aan de Papaverlaan; - het verlenen van een krediet voor de aanschaf van materiaal van gemeentewerken; - het beschikbaarstellen van een krediet voor het bouwrijp- maken van het nieuwbouwplan "Wilde Veenen, 2e fase"; Voorts werd besloten tot vaststelling van het bestemmingsplan Dorp '77, 4e herziening, waarbij mevr. Crop (P.v.d.A.) nog op merkte dat de mogelijkheid die het plan biedt om de bestem ming van de openbare kleuterschool Jip en Jannekete wijzigen in woonbestemming niet mag plaatsvinden zonder overleg met de gebruikers van het schoolgebouw. Uitvoerig werd beraadslaagd over de meerjarenbegroting 1984- 1988. Door de heer M. Lindhout (S.G.P.) werd voorgesteld om het investerings- en prioriteitenschema aan te vullen met de aanleg van een fietspad langs de Julianastraat en de Bredeweg. Voorts was hij van mening dat de diverse geplande riolerings werken wel erg veel geld kosten. Hij vond dat de voor 1984 geplande riolering voor delen van het buitengebied niet de eerste prioriteit dient te hebben. De voor rekening van 'de gemeente blijvende/425.000,-voorde verplaatsing van een veevoedersbedrijf uit de dorpskern vond hij voorts wel een erg grote last voor de gemeente. De heer J.C. Lindhoud (C.D.A.) sprak zijn twijfels uit of de geplande investeringen voor 1984 met name voor wat de rioleringswerkzaamheden betreft wel dit jaar zullen worden uit gevoerd. Daarentegen wilde hij de riolering Zuid-Oost die gepland stond voor 1986 een hogere prioriteit toekennen en eerder uitvoeren. Mevr. Crop (P.v.d.A.) vond dat de bedragen die de verschillende investeringen met zich meebrengen gelijkmatig over de ver- Vaststelling bestemmingsplan "Dorp 1977,4e herziening" De burgemeester van de gemeente Moerkapelle maakt ingevol ge het bepaalde in artikel <26, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 16 juli 1984 gedurende één maand ter gemeentesecretarie voor een iederter inzage ligt het door de gemeenteraad in zijn vergadering van 3 juli 1984 vastgestelde bestemminsplan "Dorp 1977, 4e herziening". Bij de vaststelling heeft de gemeenteraad één wijziging, te weten de naam, ten opzichte van het ontwerp aangebracht. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder die bezwaren heeft tegen de wijziging - tegen het ontwerp bestem mingsplan zijn namelijk geen bezwaren ingediend - schriftelijk bezwaren indienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2 - 2596 AA 's-Gravenhage. Moerkapelle, 11 juli 1984 De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. schillende jaren verdeeld hadden kunnen worden. Voorts vond zij dat de reconstructie van de Dorpsstraat, die gepland staat voor 1988, meer naar voren geschoven moest worden. In een uitvoerige beantwoording stelde burgemeester A.W. Lips dat de gemeenteraad zich nu niet definitief vastlegt, leder jaai bij de behandeling van de begroting zal de meerjarenbegrotinc ook besproken worden omdat deze daarvan onderdee uitmaakt. Wel kan de gemeenteraad zich nu uitspreken ovei voorgestelde investeringen, men kan de prioriteiten verlegger of zelfs voorgestelde investeringen afvoeren. Dat is en blijft eer zaak van de gemeenteraad, bovendien zal voor iedere investe ring een afzonderlijk krediet aan de gemeenteraad gevraagd moeten worden. Burgemeester en wethouders kunnen nu echter de nodige voorbereidingen treffen. Op een vraag van mevr. Crop, wat de waarde van deze meer jarenbegroting is ingeval Moerkapelle heringedeeld is met een andere gemeente, stelde de burgemeester dat dat een zaak van de nieuw te kiezen gemeenteraad is. Iedere politieke partij kan met haar/zijn partijgenoten in de nieuwe gemeente opnieuw prioriteiten stellen. Aangezien geen der leden uiteindelijk wijzigingsvoorstellen indiende werd de meerjarenbegroting conform het voorstel van burgemeester en wethouders vastgesteld. Tenslotte besloot de gemeenteraad het college van burge meester en wethouders bevoegd te verklaren grond te verkopen voor de bouw van 27 koopwoningen. Aan deze bevoegdheid werd wel een aantal voorwaarden gesteld, die overigens door het college zelf waren opgesteld: - de 12 woningen langs de Papaverlaan mogen niet duurder worden dan 110.000,-; - na verkoop van de grond moeten de woningen gedurende 2 maanden te koop aangeboden worden aan door burge meester en wethouders aan te wijzen kopers; Bij de rondvraag sprak de heer M. Lindhout (S.G.P.) zijn grote afkeuring uit over de overlast die bezoekers van de voetbal kantine laatstelijk na afloop van het bedrijfsvoetbalternooi hebben bezorgd aan de omwonenden. Ook willen naar zijn mening bezoekers uit het dorpshuis nogal eens voor overlast zorgen. De burgemeester zei toe dat contact zal worden opgenomen met de beide besturen. Nadat de burgemeester een ieder tenslotte een prettige vakantie had toegewenst werd de vergadering gesloten. MOERKAPELLE - Op 3 juli werd aangifte gedaan terzake diefstal van twee fietsen. De fietsen wer den weggenomen uit de schuur die achter de woning staat. Evenals in het afgelopen jaar be staat de mogelijkheid uw afwezig heid wegens vakantie kenbaar te maken bij de politie te Moerkapel le. Speciale vakantiekaarten zijn hiervoor verkrijgbaar aan het poli tiebureau te Moerkapelle Openingstijden: maandag 16.00- 18.00 uur; woensdag 9.00-11.00 uur en zaterdag 9.00-11.00 uur. gevonden: sleuteltje, 16-6; zilveren halsket ting met bedeltjes, 21-6; twee sleu tels met label, 21-6; bruine porte- monnaie met inhoud, 23-6. verloren: Gouden ketting, 18-6; twee span banden voor surfplank, 18-6; bril met bruine brilkoker, 25-6; bruine leesbril, 27-6. Burgemeester en wethouders hebben op 11 juli 1984 bouw vergunning afgegeven aan: -de heer C. Bukman, Reho- bothplantsoen 7, voor het aanbrengen van een dakkapel -de heer M.C. van der Spek, Herenweg 56, voor het bou wen van een garage Een ieder die meent in zijn/ haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na ver zending van de beschikking in gevolge de Wet Arob een be zwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Moerkapelle. GEBOREN: Menno, zoon van: Verschoor, Teunis en: van Kralingen, Teuntje G., op 8 juni 1984. Eveline Christina Marianne, dochter van: Boone, Dirk A. en: Treur, Arendje, op24juni 1984. Johan, zoon van: Klomp, Jo hannes C. en: Groenenberg, Klazina, op 25 juni 1984. OVERLEDEN: Hanse, Pieter Gerardus, oud 94 jaar, op 2 juli 1984. HUWELIJKEN: van der Bas, Hendrik en: Huurman, Ingetje Lena Johan na, op 3 juli 1984. de Roos, Cornells A. en: Her tog, Tonny, op 4 juli 1984. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken be kend, dat het besluit van de raad van deze gemeente van 20 maart 1984 tot vorming van 1 openbare basisschool door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 27 juni 1984 is goedgekeurd Een ieder, die door dit besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen kan binnen 30 dagen na de datum van deze publika- tie beroep instellen bij de Kroon. Moerkapelle, 11 juli 1984. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, C. Wolff. de burgemeester, A.W. Lips. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle brengen ter openbare kennis dat de reke ningen van het gemeentelijk Woningbedrijf over de dienst jaren 1982 en 1983 vanaf heden tot en met 25 juli 1984 ter ge meentesecretarie voor een ie der ter lezing zijn neergelegd en in druk/afschrift tegen be taling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Moerkapelle, 11 juli 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, C. Wolff. de burgemeester, A.W. Lips. BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-2806. Wist u dat er in Moerkapelle op Zevenhuizens grondgebied een SFEERVOLLE FEESTGELEGENHEID bestaat aan de Bredeweg 66 biedt ruimte aan groepen tot 250 personen. Wij verzorgen KOFFIEMAALTIJD, KOUD BUFFET OF DINER. Belt u of komt u eens langs om de zaal te bezichtigen! Eventuele muziek kan verzorgd worden. Onze kok kan bijna alles! Afspraken telefonisch Tel. 01828-14719 - Tesselschadelaan 20, Waddinxveen voor Waddinxveen en omstreken, Moerkapelle, Zevenhuizen Benthuizen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Nieuwerkerk a.d. IJssel NIEUWERKERK a.d. IJSSEL EN OMSTREKEN W.A. Groeneweg 14 - 2761 DD Zevenhuizen - Tel. 01802-1671

Dorpskrant | 1984 | | pagina 4