Gemeente mrnmmmmm Zevenhuizen DORPSKRANT RECREATIE-EVANGELISATIE OP KAMPEERTERREIN KAMPWEEK JUNIOREN TOURCLUB ZEVENHUIZEN Verleende bouw vergunningen BURGERLIJKE STAND Collecteschema Predikbeurten r"l ÜkT7 Ëv*4fi*~~ ■*msi Verklaring geen bezwaar methyl bromide sf legertent De grote tent erachter is die van de Recreatiecommissie. Een oude-al bijna afgeschreven legertent, waarin elke morgen de dag met een samenkomst wordt geopend: de vertelling en het samen zingen. Dat samen zingen vinden de kin deren erg leuk, vooral als ze lied, halverwege de week al aardig ken nen. Ook de knutselactiviteiten worden in de tent uitgevoerd. kennismaken Deze eerste van vier recreatie- evangelisatieweken is tot volle te vredenheid van de teamleden ver lopen. Niet alleen de kinderen, tpaar ook zij genoten van hun ver blijf op de camping. Het waren voor hen soms wel vermoeiende dagen, maar ze deden het met ent housiasme. "Het dagprogramma kampkrant Zij kregen namelijk - en krijgen dat van elk team - aan het begin van elke kampweek, gedurende de vier weken van het recreatiewerk, een speciale kampkrant. Hierin staat het programma van de hele week, die begint met de zondagse ere dienst in de tent, die door predi kanten of voorgangers geleid wor- q. Het geheel is bijzonder leuk verzorgd, compleet met fraaie illustraties. Ook de namen van de teamleden en welke leeftijd ze hebben. Opmerkelijk is het dat de teamleden van deze week voorna melijk dezelfde hobby's hebben, nl.: lachen, dansen en veel pret hebben. beide kerken De Hervormde kerk van Zevenhui zen en de Gereformeerde kerk van Zevenhuizen/Moerkapelle organi seren al vele jaren - bijna zolang als de camping bestaat, zo'n zestiental jaren, recreatie- en e- vangelisatiewerk op het kampeer terrein Zevenhuizen. Aanvanke lijk vanuit de kantine en later een speciaal gebouwtje. Sinds een vijftal jaren wordt er gebruik ge maakt van een grote legertent. Eerst buiten de camping en de laatste twee jaar op de camping. Vier weken worden kinderen op de camping niet alleen recreatief be ziggehouden, maar ook in aanra king gebracht met het evangelie. De teamleden, die per week wisse len, worden begeleid door leden van de "Interkerkelijke Recrea tiecommissie" van beide kerken. Deze commissie bereidt ook het Bijbelse programma voor en zorgt voor sprekers voor de 'tentdiens- moerkapelle pagina 2 medische diensten ii -mm'- yoetw Cw. In de periode van 4 juli 1984 tot 18 juli 1984 zijn door burge meester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen af gegeven voor: - de bouw van een volière aan de Grutto 4; - de bouw van een volière aan de Patrijs 22; - het uitbreiden van een be staande loods aan de Brede- weg 110; - de verbouw van een bestaan de schuur aan de Wollefop- penweg 59; Een ieder die meent in zijn be lang te zijn getroffen door ver lening van één van de boven staande vergunningen kan bin nen 30 dagen na de dagteke ning van dit blad een gemoti veerd bezwaarschrift ingevol ge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedu rende deze termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken be kend, dat door de Hoofdin genieur-Directeur voor de Be drijfsontwikkeling in Zuid-Hol land een verklaring van geen bezwaar is afgegeven, zoals bedoeld in de "Beschikking vrijstelling methylbromide". Genoemde verklaring is afge geven ten behoeve van: de heer J. Breedijk, Knibbel- weg 44 en ligt vanaf heden gedurende drie maanden ter gemeente secretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, tijdens de kantooruren, voor een ieder ter inzage. GEBOORTEN Van Rijs, Johannes Willem, zoon van: Van Rijs, Willem en: de Roos, Margaretha Johanna, op 7 juli 1984. Verheule, Denise, dochter van: Verheule, Gerard en: de Groot, Cornelia Jacoba, op 10 juli 1984. Vos, Maarten Jan, zoon van: Vos, Arie en: de Jong, Corne lia, op 11 juli 1984. Walter, Bo, dochter van: Wal ter, Ronald en: Stam, Agatha Maria, op 12 juli 1984. Resoort, Remco Benjamin, zoon van: Resoort, Jacobus en: Ponsen, Helena Elizabeth, op 15 juli 1984. Bouter, Dennis Abraham, zoon van: Bouter, Robert en: Boode, Anna Foppa, op 15 juli 1984. OVERLEDEN Hoogendijk, Marcus, oud 51 jaar, op 12 juli 1984. Klingenberg, Geesje, w.v. Schouten, Cornelis, oud 82 jaar, op 16 juli 1984. van der Willik, Willem, oud 91 jaar, op 18 juli 1984. HUWELIJKEN van der Pot, Paul en: Baars, Anne Catharine, op 16 juli 1984. Opbrengst collecte Neder lands Astma Fonds gemeente Zevenhuizen: 3021,20. &-M drie van de vier teamleden met enkele enthousiaste kinderen Het is vrijdagavond 20 juli zes uur. Vanuit de caravan naast de receptie van kampeerterrein Zevenhuizen klinken vrolijke stemmen. Door het openstaande raampje komen ons de etensgeuren tegemoet. "Macaroni" raden we. "Goed geraden" zegt Paulien, één van de vrijwilligsters, van het team dat de kinderen de afgelopen week op de camping evangelise rend en recreërend heeft beziggehouden. Enkele kinderen zitten (ze kunnen er niet genoeg van krijgen zo fijn vinden ze het bij de leiding) met de andere leidsters: Cora en Marjan, bij de tafel in de caravan en heb ben op iedere hand een poppen- kastpop. "Straks komt ereen voor stelling" verklappen ze. Dat pop- penkastoptreden was een elke avond terugkerend evenement bij dit team. "Wat de andere teams op het programma hebben weten we niet zo. Vaststaat voor elke week het thema en bijbelse verhalen die we elke morgen vertellen" deelt Marjan v.d. Slik ons desgevraagd mede. "Deze week stond Jozef centraal, Volgende week Mozes". "Niet alleen de bijbelse verhalen gaan over Jozef, oo.k leren de kin deren er liederen over" merkt Cora Verduyn op. Wat ze zoal verder met de kinderen deden de afge lopen week wordt door Paulien Verweij opgesomd: knutselen, plakken, knippen en 's middags allerlei behendigheidswedstrijden buiten en spelletjes. "Gisteravond was ereen pyama-optochtdoorde kinderen. Wat hebben we gela chen. Maar ook de Zeskamp viel goed in de smaak" vertelt Cora. De meisjes vertellen dat hun team ei genlijk uit vier personen bestond, maar dat Richard uit Bodegraven alvast naar huis is afgereisd. Zij vertrekken morgen. Ze hoeven niet ver te reizen, ze komen im mers alledrie uit Zevenhuizen. "Morgenochtend voor het laatst en afscheidnemen" ....klinkt het enigs zins weemoedig. Waar slapen jullie? vragen we en weten eigenlijk het antwoord al als we naar twee tentjes vlakbij de ca ravan kijken. "In die tent sliep Richard en in deze wij met ons drieën" vertelt Marjan. begint elke morgen om 10.00 uur. Dat betekent dat je zeker om kwart voor negen je tent uit moet om je voor te bereiden op het dagpro gramma. Hetisditjaarweernetals voorheen gebruikelijk was: een heel dagprogramma voor de kin deren. Tussen de middag hebben we twee uurvrij. Enkele jaren is het recreatiewerk geloof ik alleen op de ochtenden geweest en 's avonds alleen op de woensdag avond iets" horen we. "We gaan 's avonds eigenlijk een beetje te laat naar bed, maar dat komt omdat het met elkaar zo gezellig is. We voe len ons ook net op vakantie". Niet alleen de teamleden zijn zo in en kele dagen vertrouwd met vooral de kleine campinggasten (uit di verse landen afkomstig) ook de gasten zijn dat. Maandag 23 juli komt ereen nieuw team, dat zich ook door middel van een door hen vervaardigde kamp krant zal voorstellen. Deelnemers van dit team zijn twee Zevenhui- zenaren: Jolanda en peter en twee van elders, resp. Peter uit Moor drecht en Karina uit Lekkerkerk. Zevenhuizen - zondag 29 juli: Herv. kerk 10.00 uurds. G.F. Over- gaauw, Amerongen; 19.00 uur ds. W. Bloemendaal, Barchem. Oud Verlaat 10.00 uur de heer H. Bakker, Katwijk. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. David- se; 18.30 uur drs.P. Vliegenthart. Zondag 5 augustus: Herv. kerk 10.00 uur ds. C. Bezemer, Scheve- ningen; 19.00 uur ds. G.K. Korpo raal, Woudrichem. Oud Verlaat 10.00 uur dhr. J. Edel man, Nieuwerkerk a.d. IJssel; Geref. kerk 9.30 uur ds. J. Nie- mantsverdriet, Moordrecht; 18.30 uur ds. W. Davidse. Zondag 12 augustus: Herv. kerk 10.00 uur ds. J.G. v.d. Vlist, Lunte- ren; 19.00 uur ds. J. Haitsma, Bos koop; Oud Verlaat 10.00 uur dhr. P. Noordmans, Benschop. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. David se; 18.30uurdrs. J.S. Koops, Berg ambacht. Zondag 19 augustus: Herv. kerk 10.00 uur ds. F. Oberman, Capelle a.d. IJssel; 19.00 uur ds. J. Enderlé. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Enderlé. Geref. kerk 9.30 uur ds.W. Davidse 18.30 uur drs. S.A. Meijer, Ouder kerk a.d. IJssel. Zondag 29 juli: Herv. kerk 9.30 uur kand. drs. W.H.B. ten Voorde, Gouda; 18.30 uur kand. G.J. v. Beek, Harderwijk. Geref. gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. R. Boogaard. Zondag 5 augustus: Herv. kerk 9.30 uur de heer J.v. Doorn, Oud- Beijerland; 18.30 uur ds. A.P. Voets, Kootwijkerbroek. Geref. gem. 9.30 uur ds. D. Riet dijk en 18.30 uur. Zondag 12 augustus: Herv. kerk 9.30 uur ds. A. v. Vuuren, Kamerik; 18.30 uur ds. J. Vroegindeweij, Katwijk a. Zee. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. Zondag 19 augustus Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman; Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 28 juli: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-5241. 29 juli: dokter J.A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. 4 augustus: dokter R.L.Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tel. 01892-2500. 5 augustus: dokter W. Vroeginde weij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. 11 augustus: dokter W.J. v. Brug gen, de Wielewaal 20, Zevenhui zen, tel. 01802-1783. 12 augustus: dokter R.P. Rensen, Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892- 4085. 18 augustus: dokter J.A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. 19 augustus: dokter R.P. Renssen, Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892- 4085. ten' en het optreden van enkele gospelgroepen. Zo trad woensdag 18 juli de gospelgroep Courage op uit Dordrecht. Het recreatiewerk zondag 15 juli met een cam- pingdienst geopend. Het pro gramma dat er verder nog volgt voor de volwassenen en jongeren (kinderen zijn ook hartelijk wel kom tijdens de campingdiensten) ziet er als volgt uit: hedenavond 25 juli: optreden van de Zanggroep uit Zevenhuizen; 29 juli: 10.30 uur: kampdienst, voorganger de heer Van Someren Brand uit Bleiswijk; woensdag 1 augustus treden Roe lof en Connie op en zullen gospel liederen ten gehore brengen. Het opvallende van dit duo is dat het bijzonder spontaan zingt. Aan vang 20.00 uur; 5 augustus: kamp dienst 10.30 uur. Voorganger de heer V.d. Eijk uit Numansdorp. Woensdag 8 augustus: optreden van Henri Schipper. Hij zingt gos pelliederen en heeft een veelzijdig repertoire. Hij wordt begeleid door een band die uit vijf muzikanten bestaat. 12 augustus wordt het campingwerk besloten met een kampdienst waarin de heer V.d. Zwan uit Zevenhuizen voor zal gaan. N.B.: Zevenhuizenaren zijn harte lijk welkom op de woensdagavon den. Blokhut De Zwarte Schuur, op het landgoed Ten Vorsel In Bladel, was een week lang het domicilie van 20 Zevenhuizense jongerenjunioren van Tourclub Zevenhuizen '80, 15 jongens en 5 meisjes in de leeftijd van 8 tot en met 13 jaar. Zij genoten hier van een heerlijke vakantieweek, onder leiding van enkele ouderparen en vaders (zeven in totaal), allen actieve leden van de Tourclub. Fietsen stond deze week niet cen traal, alhoewel deze vervoermid delen wel meegenomen waren, op de speciale aanhang-fietsenwa- gen van de Tourclub en achter en bovenop de personenauto's van de leiding. Ook ouders waren bij het vervoer heen en terug betrok ken. De fietsen dienden meer als vervoermiddel voor b.v. een uit stapje naar de Beekse Bergen, waar een geweldige dag werd be leefd. Ook de andere sportieve en creatieve programma-onderdelen van het kamp vielen bijzonder goed in de smaak bij de jeugd. Een specifiek programma voor de hele week' was er niet opgezet, wel de hoofdlijnen, want er werd ter dege rekening gehouden met de wensen van de jongens en meis jes. Zo werd er intensief in het bos, grenzend aan de blokhuten tot het landgoed behorend, gespeeld en gedarteld. Geschommeld op de zelfgemaakte schommels en in groepsverband spellen gedaan zoals: het hazen- en jachthonden- spel, het zoekspel en een speur tocht. het vlagveroveren veroverde de harten van kinderen zo, dat ze het meerdere keren wilden spe len: dat gebeurde ook. Zowel de leiding als de jeugd deden hieraan mee. De jeu de boulescompetitie, een sjoelcompetitie en de bonte avondcompetitie (slotavond) ble ken een groot succes. Een tijdrit op de fiets hield de jeugd ook ge durende enige tijd bezig. En dan de nachtwandeling, het kampvuur, het zwemmen en die heerlijke bos bessen. Zelfgevonden in het bos en fijngeprakt op het brood net zo lekker als jam.... De maaltijden werden door de lei ding klaargemaakt. Geslapen (aan vankelijk wilde de slaap moeilijk komen, maar naarmate de week vorderde ging dat beter) werd er door veertien jongeren in de blok hut en veertien buiten in tenten. Halverwege de week werd er ge wisseld. Zo kwam ieder aan z'n trekkenEn werd een enkeling door heimwee overmand, dan wer den de traantjes snel weggewist, omdat degene die het 'even' over kwam, het meedoen aan de leuke evenementen van het kamp toch eigenlijk ook niet wilde missen.... Niet alleen de jongeren kwamen vol enthousiasme over de beleve nissen thuis, ook de leiding. Som migen zeiden direct al: dat doen we volgend jaar weer!

Dorpskrant | 1984 | | pagina 2