Zevenhuizen Gemeente DORPSKRANT AGENDA RAADSVERGADERING 6 september 1984 Verleende bouwvergunningen BOUWPLAN IN CENTRUM Predikbeurten medische diensten Jaarlijkse PIT- kollekte Nieuwe huisvesting gemeentewerken Secretarie gesloten JEUGDCLUBS Jeugdcentrale Openbare vergaderingen Geen spreekuur Collecteschema BIBLIOTHEEK Parkeren cara vans en vouw wagens BURGERLIJKE STAND Martelen is mensenwerk maar de bestrijding ervan ook KLAVERJAS- VERENIGING ONA pagina 2 moerkapelle zorgen voor jongeren nieuwe aanwinsten -Vaststelling notulen van de raadsvergadering van 28 juni 1984 -Ingekomen stukken en mededelingen - Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de riole ring van de Vlietkade, Rottekade, Middelweg, Strandweg en De Bonk -Voorstel inzake de voortgang van de woningbouw -Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor het aanvren- gen van een ballenvanger alsmede van verlichting op en nabij het Sportpark Van 't Verlaat - Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaf fing van een transporter -Voorstel inzake de afrekening vergoeding vakonderwijs 1983 aan de bijzondere lagere scholen -Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 72 der Lager-onderwijsweg 1920 ten behoeve van de bijzondere lagere school "De Nessevliet" -Voorstel inzake de subsidiëring van de ouderraad openbare kleuter- en lagere school 't Reigerbos" -Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenaren reglement -Voorstel inzake de verkoop van bouwgrond voor 3 woningen aan de Kratonlaan - Voorstel inzake de verkoop van grond voor een regulateurkast nabij het Nijverheidscentrum -Voorstel inzake de verhuur van het visrecht aan de Hengel- vereniging Zevenhuizen-Moerkapelle -Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 17 november 1983 betreffende de machtiging aan burgemeesteren wethou ders tot het uitzetten van gelden in 1984 -Voorstel tot vaststelling van begrotingswijzigingen - Rondvraag. In de periode van 15 augustus tot 29 augustus 1984 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het vervangen van een schuur op het perceel Molenviergang 2; - het verbeteren van een dakconstructie van het pand Groene- weg 14; -het plaatsen van een hobbykasje op het perceel Nrd. Dwars weg 22; - het maken van een dakraam in het pand De Fuut 19; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door ver lening van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat het college van burgemeester en wethouders voornemens is met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet een vergunning te verlenen voor de bouw van een achttal woningwetwoningen (huur woningen), alsmede een tweetal AT-woningen aan het Raad huishof (achter het pand Dorpsstraat 144). Het bouwplan ligt vanaf maandag 10 september 1984 geduren de veertien dagen, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a. Dorpsstraat 144 voor een ieder ter inzage. Tijdens deze termijn kunnen belanghebbenden tegen ge noemd bouwplan schriftelijk bezwaar aantekenen bij het col lege van burgemeester en wethouders. Zevenhuizen, 9 september: Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderlé, bed. H. doop; 19.00 uur prof. A.v.d. Beek, Valkenburg. Oud Verlaat 10.00 uur de heer D. Barendrecht; 19.00 uur ds. J. Enderlé, opening winterwerk. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur drs. J. Mondeel, Reeu- wijk. R.K. gemeenschap: 10.15 uur communieviering. Zondag 16 sept.: Herv. kerk 10.00 uur ds. Z. de Graaft, Hazerswoude; 19.00 uur ds. J. Enderlé, voorber. H.A. Oud 1/er/aaMO.OOuurds. J. Ender lé, H.A. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. E. Davidse, H.A. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur dr. J. Buitkamp, Rotterdam. 9 september: Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Maasland, Waddinxveen; 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 16 september: Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur lees- diensten. BEROEPEN: Ds. J. Harteman, Hervormd predikant te Moerkapel le heeft een beroep ontvangen van de Hervormde Gemeente te St. Annaland. 8 september: dokter R.P. Rensen, Hoefweg 74,Bleiswijk, 01892-4085 9 september: dokter J A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, 01802-1204. 15 september: dokter W. Voort- huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-5241. 16 september: dokter W. Vroegin- deweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle tel. 01793-1687. Meer dan ooit is het welslagen van de PIT-kollekte van levensbelang voor de protestante geestelijke verzorging van de militairen. Door subsidievermindering van de over heid van ruim/350.000,-zijn reeds 7 protestantse militaire tehuizen gesloten en dreigt dearbeid van de krijgsmachtpredikanten en het werk in het vormingscentrum te moeten worden beperkt. Dit baart grote zorgen, temeer daar steeds weer blijkt dat de militair, juist in deze tijd, behoefte heeft aan op vang en begeleiding. Heeft u enig idee wat daarallemaal voor komt kijken? Allereerst een goed verzorgd tehuis, een plek waar de militair zich thuisvoelt; waar hij, zonder konsumptie- dwang, zichzelf kan zijn; waar hij met zijn problemen terecht kan. Daarvoor is meer nodig dan een goeiestoel, hoewel dieerg belang rijk is. Je moet er ook iets kunnen doen. Predikanten die behoefte hebben aan bijbels, goede lektuur, een ruimte om rustig te kunnen praten, maandelijks verschijnende periodieken, de verzorging van diensten en bijeenkomsten. Het terrein is breed en vraagt daarom veel geld. Tienduizenden jonge ren moeten verplicht in dienst; hun geestelijk welzijn is ons aller aan dacht waard. Het moet ook u een zorg zijn dat het benodigde geld er komt, vandaar de dringende op roep: steun de PIT-kollekte die in de week van 10 t/m 15 september wordt gehouden of stort uw bij drage op giro 5163 t.n.v. PIT te Rijswijk. Uw bijdrage...ons een zorg minder! Wilt u meer weten over de PIT? bel ons even: 070- 994170. Moerkapelle: A. v. Elles- wijk, tel. 01793-2277. Met ingang van 1 september j.l. is het bureau gemeentewerken gehuisvest in het gebouw Dorpsstraat 146, tegenover het gemeentehuis. Het bureau heeft dezelfde openingstijden als de gemeentesecretarie, te weten van 08.30 uur tot 12.00 uur. Het telefoonnummer blijft ongewijzigd. (01802-1644). Op donderdag 13 september 1984 zal in verband met de jaar lijkse personeelsreis de ge meentesecretarie gesloten zijn. Het bureau Burgerlijke Stand zal die dag echter ge opend zijn van 07.15 tot 07.45 uur voor de aangiften van ge boorten en overlijdens. De jeugdclubs van de Jeugdcen trale, uitgaande van de Hervormde en Gereformeerde kerk van Ze venhuizen, gaan met ingang van vrijdag 7 septemberweer van start. Open jeugdclubs, die voor ieder een toegankelijk zijn! De cluba vonden vinden plaats in het Her vormd Centrum, leder kind, of jongere vanaf ca. 7 jaar is hartelijk welkom op de daarvoor bestemde clubavond. De indeling van de clubs is naar leeftijd en geslacht. Zo zijn er specifieke meisjes- en jongensclubs. De teenergroep is een gemengde groep. Wat wordt er op de club gedaan? Vast onder deel van de meeste clubavonden is een vertelling, of voorlezen uit de bijbel of kinderbijbel, of een ge sprek met dit als uitgangspunt. VOor het overige gedeelte van de clubavond ligt bij de ene club meer het accent op knutselen en bij de andere op spelletjes doen. Meest al wordt het om en om gedaan. De ene keerknutselen, deandere keer spelletjes. De meeste kinderen zien elke week weer met plezier naar hun clubavond uit. Om de kosten behoeft men het niet te la ten: slechts drie kwartjes per keer voor de gewone clubs. De contri butie van de teenerclub is een kwartje meer. Indeling vanaf 7 september: vrij dagavond: meisjes 7,8 en 9 jaar 18.15-19.45 uur; vrijdagavond 7 september jongens en meisjes (middelbare scholieren) 12, 13 en 14 jaar; maandagavond: jongens 7, 8 en 9 jaar: 18.30-20.00 uur: ook om die tijd maar dan op dinsdag meisjes 7, 8 en 9 jaar; woensdag avond 18.45-20.15 uur: jongens 10, 11 jaar (5e en 6e klas); donderdag avond 18.45-20.15 uur: meisjes 10 en 11 jaar (5e en 6e klas). Donderdag 6 september 1984 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. Op vrijdag 14 september a.s. zal het spreekuur van de bur gemeester geen doorgang vin den. 27 augustus t/m 29 september 1984: K.F.W. 10 tot 16september 1984: P.I.T. 17 tot 23 september 1984: Pr. Beatrix Fonds. 24 tot 30 september 1984: Nier stichting. STUDIEBOEKEN VOOR DE JEUGD: Anema, C: Meedoen met de mode; Anema, K: Het rampjaar 1953; Bakker, C: Kinderspelen toen en nu; Boxtel, A. van: De Nederlandse stad; Braai, A. de: Muziekinstrumenten; Bruggeman, J: Papier; Bruggeman, J: Zout; Da- niell, D.S: Australië; Hammer, H: Klederdrachten; Harwood, D: Naar de camping; Havenhand, I: de bouwvakker; Hoppen, J: Slaven en slavenhalers; Hordijk, E: De brandweer doet meer; Humphris, F: Geschiedenis van de cowboys; Hunter, E: Geschiedenis van de geneeskunst; Hunter, E: Meubels vroeger en nu; Jongh, M. de: Zo le ven de bijen; Keen, M.L: Magneten en magnetisme; Klapperman, G: Het oude testament; Kleinveld, J: Een dag bij de vuurtorenwachter; Over hitwezen en popmuziek; T.V.-omroepster; Verkiezingen; Klomp, M: Amsterdam; Mozart; Van boom tot plank; We krijgen aardgas thuis; Zuinig zijn met energie; Kooiman, J: Koningin Beatrix; Lewis, B. Ralph: De Inca's: Grote beschavingen; Loo, N. van: Zorgen om dezeehond; Malestein, H: Redden op zee; Malestein, J: Aardbevingen en vulkanisme; De Nederlandse Antillen; De tuin bouwveiling; Op reis naar Turkije; Windsurfgen, een jonge sport; Wonen in de Poolstreek; Olden, T: Dierenasiels en dierenpensions; Peach, L. de Garde: Alexander de Grote; Pitt, V: Woestijnen; Poel, H. van der: Het draaiorgel: Robbin, I: Van holwoning tot wolkenkrabber; Rommes, S: Van wol tot kleding; Soest, M. van: Pinquins; Spee, M: Planten op reis; Stonehouse, B: Walvissen en dolfijnen; Struyk, R: Wees zuinig met energie; Top, W: De tocht van Heemskerck en Ba- rentsz.; De jeugdnatuurwacht; Nu de vakanties weer ten einde lopen komt het regelmatig voor, dat binnen de bebouwde kom caravans en vouwwagens worden geparkeerd. Dit is uiteraard toegestaan indien het voor een korte periode is, bijvoorbeeld voor het in- of uit laden. Het is echter niet de be doeling dat deze voertuigen langere tijd parkeerruimte in beslag nemen of op een andere wijze hinder veroorzaken. In de parkeerexcessenveror- dening is dan ook bepaald, dat het verboden is een caravan, een kampeerwagen of enig an der voor recreatie bestemd voertuig langer dan drie ach tereenvolgende dagen binnen de bebouwde kom te parkeren. Een ieder wordt verzocht hier rekening mee te houden. GEBOORTEN: Visser, Johannes Jacob, zoon van: Visser, Willem en: Geluk, Johanna M., op 17 augustus 1984. van de Vendel, Arjan, zoon van: van de Vendel, Wouter en: Lie- vaart, Neeltje C., op 18 augus tus 1984. u Hoeijmakers, Wieteke Anna Maria, dochter van: Hoeijma kers, Jan H.J. en: van Domme len, Hendrica A.M., op 18 augustus 1984. HUWELIJKEN: Havenaar, Dirk en: van Meij- eren, Katharina, op 24 augus tus 1984. Rotterdam, de grootste haven; Sa fariparken in ons land; Snijbloe men in Aalsmeer; Wat het K.N.M.I. doet; Zeevogels; Vries, J.P. de: Water in arme landen. Programmapunt tien: Amnesty is voor "Schadeloosstelling en reha bilitatie". MOERKAPELLE - Klaverjasvere- niging ONA hield op 27 augustus zijn algemene vergadering in het "Wapen van Moerkapelle". Als nieuw bestuurslid werd bij alge mene stemmen de heer Kees Stuf- fers gekozen, dit in verband met het aftreden van de heer Karei Ta- merus. De penningmeester T. Ver- mulm was nog goed bij kas maar zou er nog wel enkele gezellige le den bij willen hebben (aanmelden tel. 01793-2190). De voorzitter Cor van Zeeuwen sloot de vergadering met de woorden "mogen we weer zo'n geslaagd kaartseizoen heb ben als vorig jaar. Tot ziens op 3 september om 20.00 uur in het Wapen van Moerkapelle".

Dorpskrant | 1984 | | pagina 2