DORPSKRANT EXCLUSIEF VOOR NEDERLAND!!!!! Bankstellen passend bij eiken en modern! Het allernieuwste op bankstellen-gebied de warmte van een stoffen bankstel, de sterkte van een lederen bankstel. KOMT HET ZIEN OP VIDEO!!! Nationale Brandweerdag met demonstratie brandweer Daarom ook 5 jaar garantie op deze stof Waliteitj pagina 12 /dorpsstraat 111b zevenhuizen (ongeacht het gebruik). stratenplan Speciaal voor de Dorpskrant toon de brandweercommandant Mari- nus Otterspeer het onlangs op zijn initiatief door gemeentemedewer kers vervaardigde stratenplan. Dit is een boek, waarin routes be schreven staan, straten, huisnum mers en de bereikbaarheid van de panden. Ook waar zich de brand- kranen bevinden, het gesloten waterriool het open water en de geboorde putten. Niet alleen het corps Zevenhuizen is in het bezit van een dergelijk plan, ook het corps Oud verlaat heeft een plan met daarin opgenomen routes naar Zevenhuizen en vanuit die richting de korste wegen naar de talloze straten. Een magnifiek boek, volgens de commandant, waarmee de brandweer zich bij zonder gelukkig prijst. Nu kan men nog sneller en directer hulp ver lenen, temeer daar de Alarmcen trale Gouda, waar de brandmel ding c.q. de aanvraag om hulpver lening binnenkomt, eveneens een dergelijk boek van Zevenhuizen heeft. vy&tfSfot&ng kreukvrij watsraJstbtBfKf uitwasemend Rt •anastatisch: Voor dames: overalls, pantalons jacks, truien en blouses. Er is beslist iets voor u bij! Tot ziens op de modeshow! Kaarten verkrijgbaar a 7,50 bij vd berg mode. Dorpsstraat 119 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1342/1496 De vrijwillige brandweer van Zevenhuizen, waaronder ook het corps Oud Verlaat valt, presenteerde zich aan het publiek. Dat gebeurde op de Nationale Brandweerdag, zaterdag 8 september j.l. Niet alleen stonden de drie fraaie rode voertuigen op het plein naast de brandweergarage opgesteld, ook werden er doorlopend de monstraties gegeven met de nieu we hulpverleningsmaterialen. Zo werden b.v. een 'sprijtvijzej' en een 'knipschaar' (hydraulisch gereed schap) getoond en de wijze waar op ermee gewerkt wordt. Een oude auto werd met deze instrumenten vakkundig gesloopt om te demon streren hoe inzittenden na een ver keersongeval, uit een benarde of beklemde positie kunnen worden bevrijd door de brandweer. Een E.H.B.O.-stand maakte de hulp verlening compleet. Tal van brandweerlieden waren paraat om belangstellenden, niet alleen het inwendige van de blus- voertuigen en de gereedschappen te tonen maar ook wat meer te ver tellen over de hulpverlening aan andere calamiteiten dan alleen brand. Helaas viel de belangstel ling van het publiek wat tegen. Burgemeester A. v. Gent gaf van zijn belangstelling blijk door enige tijd bij de brandweerlieden te ver toeven. Veel kinderen gaven wel acte de présence en genoten van de film die in de garage werd vertoond. De titel van de bijzonder goede film, over jongelui die met een barbe cue een brand veroorzaken tijdens een feestje en in paniek raken, met uiteraard toch een 'eind goed al goed' luidde "Wij komen eraan!" Omdat de filmvoorstelling doorlo pend was, zagen velen de film zelfs enkele malen, wat merkbaar was aan de kreten, die soms net iets te vroeg kwamen. meubelcentrum P.VOORBROOD

Dorpskrant | 1984 | | pagina 12