Gemeente Zevenhuizen i I seIi®t« DORPSKRANT Damesvoetbal BIBLIOTHEEK Openbare bijeenkomst Verleende bouwvergunningen Bekendmaking Collecteschema Bekendmaking Openbare vergaderingen BURGERLIJKE STAND Predikbeurten Politieberichten Bazar Helpende Handen pagina 2 Beschikking vrijstelling methylbromide moerkapelle medische diensten VERLOREN: De Dorpskrant feliciteert een trouw adverteerder: KWART EEUW FA. J.v.d. JAGT en ZN. nieuwe aanwinsten: Vrijdag 5 oktober a.s. in gebouw CONCORDIA, Bredeweg 66a te Zevenhuizen. Spreker: 2e Kamerlid voor de R.P.F., Drs. A.H.D. Wagenaar over: "De R.P.F.-visie op het regeringsbeleid". In de periode van 14 t/m 27 september 1984 zijn door burge meester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afge geven voor: - het uitbreiden van een kassencomplex op het perceel Knib- belweg 20; -het uitbreiden van een kassencomplex op het perceel Zui delijke Dwarsweg 13; - het bouwen van een sorteerloods op het perceel Bierhoogt- weg 13a; -het verbeteren van de fundering en de gevels van het pand Knibbelweg 93; -het bouwen van een tuinberging op het perceel Wollefop- penweg 93; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door ver lening van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemoti veerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij bur gemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurendedezetermijntergemeen- tesecretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). De burgemeester van Zeven huizen maakt bekend, dat aan de Snelle Vliet touringcars B.V., Industriestraat 6 te Har- dinxveld-Giessendam, tot 30 juni 1985 vergunning is ver leend voor de uitvoering van groepsvervoer van schoolkin deren op de dinsdagen,,met uitsluiting van de schoolvakan ties, van de diverse lagere scholen in de gemeente Zeven huizen, van en naar het zwem bad "De Koornmolen" alsmede van en naar het dorpshuis "Swanla", eveneens in de ge meente Zevenhuizen. Tegen deze beschikking staat binnen dertig dagen na de ver schijningsdatum van dit blad beroep open bij het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. 1 t/m 6 oktober 1984: dieren bescherming. 7 t/m 21 oktober 1984: geen collecten. 22 t/m 28 oktober 1984: Zwak zinnigenzorg. De burgemeester van Zeven huizen maakt bekend, dat aan de heren P. en A. de Jong, wo nende respectievelijk Dorps straat 1c en Dorpsstraat 8 te Zevenhuizen, tot 1 januari 1990 vergunning is verleend voor het vervoer van personen met taxi's. Tegen dit besluit staat ingevol ge artikel 55 van de Wet Auto vervoer Personen voor belang hebbenden binnen dertig da gen na de verschijningsdatum van dit blad beroep open bij het college van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken be kend, dat door de Hoofdinge nieur-Directeur voor de Be drijfsontwikkeling in Zuid-Hol land een verklaring van geen bezwaar is afgegeven, zoals bedoeld in de "Beschikking vrijstelling methylbromide". Genoemde verklaring is afge geven ten behoeve van: - Fa. Evers, Bredeweg 38, en ligt vanaf heden gedurende drie maanden ter gemeente secretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, tijdens de kantooruren, voor een ieder ter inzage. Donderdag 11 oktober 1984 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. GEBOORTEN: Mes, Monique, dochter van: Mes, Gijsbert en: Donkelaar, Margaretha M.A., op 12 sep tember 1984. Helmer, Johannes, zoon van: Helmer, Johannes en: Tromp, Wilhelmina J., op 18 septem ber 1984. Molendijk, Adriaan Marinus, zoon van: Molendijk, Teunis en: van Vliet, Cornelia M.T., op 24 september 1984. Sips, Christian Henri, zoon •van: Sips, Theodoor P. en: Meester, Yvonne A.M., op 26 september 1984. HUWELIJKEN: Vergoed, Anton en. Reijm, Ma ria Jannigje, op 21 september 1984. Zondag 7 oktober: Herv. kerk 10.00 uur ds. C. Bezemer, Scheve- ningen; 19.00 uur jeugddienst de heer A. Christ. Oud Verlaat 10.00 uurds. J. Ender- lé; Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur drs. J. Mondeel, Reeu- wijk. Zondag 14 oktober: Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Enderlé; 19.00 uur ds. E. Bouman, Scheveningen. Oud Verlaat 10.00uurds. M.C. Ma- lipaard; 19.00 uur ds. J. Enderlé. Geref. kerk 9.30 uur Werelddiako- naat-zondag, ds. W. Davidse; 18.30 uur drs. J. Mondeel. Ver. vrljz. herv. 10.30 uur dr. J. Buitkamp, Rotterdam. Zondag 7 oktober: Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Harteman; 18.30 uur ds. A. Jonker, Schoonrewoerd. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uurds. D. Rietdijk. Zondag 14 oktober: Herv. kerk 9.30 uur ds. R. Veldman, Gouds waard; 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 6 oktober: dokter W. Vroeginde- weij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. 7 oktober: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-5241. 13 oktober: dokter W.J. v. Bruggen De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783. 14 oktober: dokter W. Voort huyzen, zie boven. ZEVENHUIZEN - De rijkspolitie van de groep Nieuwerkerk (Ze venhuizen/Moordrecht) houdt een aktie genaamd OP SLOT BUIT ER UIT! Deze aktie wil een waar schuwing zijn tegen dieven. Men wordt er op attent gemaakt geen waardevolle artikelen zichtbaar in de auto achter te laten en te allen tijde het voertuig af te sluiten!!! INBRAKEN: 22 september werd aangifte gedaan van inbraak bij de' fa. V. aan de Lange Zijde. Onbe kenden hadden zich toegang ver schaft tot het kantoordooreen ruit te vernielen. Diverse goederen worden vermist. Ook ingebroken werd er in een woning aan de Bredeweg, waaruit diverse goederen werden ont vreemd. Op 24 september werd aangifte gedaan van inbraak in een woning aan het Hogeland. Omdat er geen braaksporen waren denkt de poli tie dat er gebruik is gemaakt van een valse sleutel. Er wordt geld vermist. Op 26 september werd uit een niet afgesloten caravan op het kam peerterrein een kleurentelevisie gestolen. Op de 28ste september werd aangifte gedaan van inbraak op klaarlichte dag. Terwijl de be woners van het bewust pand aan de Burg. Klinkhamerweg een kwartietje afwezig waren verschaf te men zich toegang via de achter zijde. Geld en sieraden werden ontvreemd. In de nacht van 29 op 30 september hebben onbeken den getracht om toegang te ver krijgen tot het bedrijfsterrein van da fa. Van Well aan het industrie terrein, door het gaas van het hek los te knippen. Vermoedelijk zijn ze gestoord in hun werkzaamhe den, omdat het gaas niet zo ver losgemaakt was dat er iemand door kon. AANRIJDINGEN.' Op 26 septem ber vond er een aanrijding op de 'beruchte' kruising Willem II plaats Het betrof een voorrangskwestie. Beide personenauto's liepen ma teriële schade op. Op 28 septem ber vond een aanrijding plaats op de Burg. Klinkhamerweg ter hoog te van perceel 39, waarbij een in woner van Zevenhuizen en één uit Capelle betrokken waren. Alleen materiële schade ontstond, door dat de ene personenauto stopte en de erachter rijdende auto niet tijdig remde. Walkie Talkie. ZEVENHUIZEN - De dames van Groeneweg hebben de thuiswed strijd tegen Celeritas verdiend met 2-1 gewonnen. De Groenewegda- mes hielden tot aan de 11e minuut het hoofd er zo goed bij zodat Connie Baas de eerste treffer op het scorebord kon zetten. Daarna kwamen de dames o.l.v. Jack van Dalen wel onder druk te staan. Dit leidde tot een doelpunt voor Cele ritas. Het doelpunt ontstond via een ongelukkige handsbal van middenveldspeelster Tonnie Vu rens. De stand was 1-1. In de 30e minuuut was het toch Groeneweg dat de leiding nam, na een corner bal van Helga Baas die ingekopt werd door Connie Baas: 2-1Na de rust was het duidelijk dat Groene weg de betere ploeg was. Ondanks de kansen die Connie en Helga creëerden bleef het toch 2-1. De overwinning van dames 1 was een mooie afscheidswedstrijd voor middenveldspeelster Tonnie Vu rens en rechtshalfspeelster Wilma Zijderhand. Ook dames 2 heeft een voortreffe lijke overwinning behaald op N.S.V.: 5-1. De doelpunten werden gescoord door: Ellen v. Vessem, Diana Vredeveld, Mary v. Kralin gen en Anita Vuurman (2x). Verdere uitslagen: Groeneweg meisjesjun.- R.V.C.-meisjesjun.: 2-0; Groeneweg meisjespup.- N.S.V. meisjespup.: 8-0. Programma voor het weekend van 5/6 oktober: W.S.E.meisjesjun.- Groeneweg meisjesjun: aanvang 13.00 uur Nieuwkoop-Meisjesjun.- Groeneweg meisjesjun.: aanvang 12.00 uur; Ammerstol meisjespup. Groeneweg meisjespup.: aanvang 10.00 uur; Zondag: Oliveo-dames l-Groeneweg dames I: aanvang 12.45 uur; Spirit dames 1-Groene- weg dames 1. zaterdag 5 okt. aan vang 16.15 uur. Deze zomer bestond de fa. J.v.d Jagt en Zn. 25 jaar. Het bedrijf, dat zich bezighoudt met het bekleden van het interieur van auto's en stof feren van meubilair, werd destijds opgericht door V.d. Jagt sr. De plaats waar het allemaal begon was in Nieuwerkerk a.d. IJssel in een pand aan de Kerklaan naast het gemeentehuis. Zoon Jan, die ook geïnteresseerd was in het werk van zijn vader en het vak 'verstond' sinds 1947, ging hem erbij assisteren. Zijn oplei ding hiervoor had hij, evenals zijn vader, bij andere werkgevers ge noten, omdat er geen school is waar dit vak geleerd kan worden. Dat betekent dat deze nu ook al 25 jaar als zodanig in het bedrijf werk zaam is. Doordat de werkzaamhe den toenamen moest er naarander onderdak worden omgezien. Sinds januari 1973 is het bedrijf gevestigd aan de Bermweg in Ze venhuizen. Ca. 15 jaar werkt de jongere broer Cees in de zaak, welke later ook als firmant toetrad. Ook een zoon van de heer V.d. Jagt jr. is er sinds vorig jaar bijge komen. Naast de drie V.d. Jagt's werken er twee medewerkers in de zaak. Hoewel bankstellen en auto's bekleden hoofdzakelijke bezighe den zijn, geniet het bedrijf in den lande bekendheid om z'n vaardig heid in het vernieuwen van zgn. 'cabrioletkappen'. Dit is een bij zonder specialisme, welke tech niek slechts zeer weinigen mach tig zijn. Het aanbod van werk in de bekledingssector is zeer groot, zodat het altijd druk is bij de fa. V.d. Jagt. "Het is jammer dat m'n vader het 25-jarig bestaan niet meer heeft mogen meemaken", stelt de heer J.v.d. Jagt jr. "Twee jaar geleden is hij overleden". ROMANS: Elsschot, Willem: Tsjip, de leeuwentemmer; Kyle, D: De beulen van Camelot; Royce K' Operatie VIP; Vestdijk, S: Surro gaten voor Murk Tuistra; Warren Hans: Steen der hulp. STUDIE VOLWASSENEN: Fried- berg, Ardy: Hoe loop ik mijn eerste marathon; Arbib, Michael A: Com puters en onze samenleving' Buckingham, Robert W: Met kin deren praten over de dood; Fritz- sche, Helga: Groenteteelt in eigen tuin; Donkers, G: Seks is meer... dan recht op en neer; Eykman, K: Liefde en vsn dsttum; Gezinsency- clopedie seksuele voorlichting dl. 1, 2 en 3; Hall, C.S: De psychologie van Jung; Houwaart, D: Anne in 't voorbijgaan; emoties rondom An ne Frank; Kinderen tot lezen stimuleren; Meulenbelt, Anja: De schillen van de ui; Moyes, J: Een bezoek aan Londen; Op de schei ding van land en water; Schouten, C.W: De groei begrensd; Achter huis, Hans: Arbeid, een eigenaar dig medicijn; JEUGD: Aken, L. van: Esther moet winnen; Jij gaat met ons mee!' Arnoldus, Henri: Pieto en de ver borgen schat; Bawden, N: Ons ver tellen ze nooit iets; Banen, J: Ik kan nooit meer voetballen; Berger Y- Windstilte; Blume, J: Wil ik wel met jou?; Bouhuys, M: De dag dat Tommy drie werd; Brattstrom, |- Verdacht van inbraak; Brender, I: Jeannette zeg maar Sjanet; Bru'el, Chr.: Julie, het meisje met de schaduw van een jongen; Buisman J: Alle dieren van de ruige berm; Bunting, E: Op de rand van de vrij heid; Chell, M: De picknick; Het nieuwe huis; Mevrouw Dunstaart gaat winkelen; Stippels avontuur Circus O-KI-DO: Coster,K: Rachel' een meisje zoals jij; Daele, H. van- Freek; Doornroosje; Enk, F: Dat zie je toch zo!; Evers, J: Een dag bij Kees en Miep; Wat gaan we doen? Felipe, N: Ik heet Roman Ele en ik woon op Cuba; Fox, P: Prins in Brooklyn; Gripe, Maria: Elvis en zijn vrienden; Hofman, W: Aap en beer; Johns, W.E: Biggies in Spanje; Biggies leert vliegen; Big gies in Malakka; Martin, B: Big Ben; Mazer, N.F: Mevrouw Vis, aap en vuilniskoningin; Otto, S: Kin deren van de Jangste; Vos-Dah- men von Buchholz, T: Van rendier jager tot roofridder; Welsh, R: De lange weg van Johanna; STUDIE JEUGD: Anderhalf mil jard kinderen; Andersen, H.C: Het lelijke jonge eendje; Sprookjes en vertellingen; Anderson; H.Chr: De kleine zeemeermin en drie andere vertellingen; Blade, J.F: Sprookjes uit Gascogne; Brill, E: De gouden vogel; Chinese sprookjes; Czam- bels, S: De domme duivel en ande re Slowaakse sprookjes; En dat zou beleefd zijn?; Gesse, N: De veer van de kraanvogel; Ginkel, E: van: De onderkant van Nederland; Grant, J: De scharlaken vis; Grimm: Het dappere snijdertje; Gritter en zijn vrienden dl. 2; Grun, M. von der: Hoe was het eigenlijk?; Gulpilil: De droomtijd; Indonesi sche sprookjes; Manning-Sanders R: Sprookjes van draken en zee meerminnen, reuzen etc.; Olthuis, T: Een hele grote badkuip vol' De vereniging Helpende Handen organiseert op zaterdag 6 oktober een gezellig ouderwetse bazar. Om 10.00 uur zal deze bazar ge opend worden. Men kan er van alles kopen, koffie drinken etc. Ook zal dan de uitslag bekend ge maakt worden van de op vrijdag avond getrokken loten. De gehele opbrengst van deze bazar zal ten goede komen aan de hongerlan- den Eritréa, Ethiopië en Noord- Brazilië, een projekt van de Her vormde Diaconie. De bazar wordt gehouden in het Hervormd Cen trum in de Dorpsstraat van Ze venhuizen.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 2