DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS DORPSKRANT RAADSVERGADERING 25 september 1984 BEKENDMAKING Onkruid- bestrijding BURGERLIJKE STAND Collecteschema Gemeente begroting pagina 4 Op dinsdag 25 september j.l. kwam de gemeenteraad van Moer- kapelle in vergadering bijeen. Op de agenda stonden enkele be langrijke onderwerpen waar uitvoerig over beraadslaagd is. Enkele andere onderwerpen waren hamerstukken - dit zijn voorstellen van burgemeester en wethouders waarover niet be raadslaagd wordt, maar waar conform het voorgestelde wordt besloten. De gemeentelijke herindeling: In juni van dit jaar hadden Gedeputeerde Staten een voorstel uitgebracht over de gemeentelijke herindeling voor het gebied van noord-oostelijk en midden Zuid-Holland. In dit gebied ligt ook de gemeente Moerkapelle. Gedeputeerde Staten stellen voor om de gemeenten Moerka pelle en Zevenhuizen samen te voegen tot één nieuwe gemeente. Opvallend in het voorstel van Gedeputeerde Staten is dat aan de nieuwe gemeente niet meer de gebieden Abr. Kroesweg (gemeente Waddinxveen) en Kruisweg (gemeente Bleiswijk) worden toegevoegd. In een eerder stadium was men van mening dat dit wel moest gebeuren. Burgemeester en wethouders hadden in hun voorstel aan de ge meenteraad hierover hun verbazing uitgesproken, aangezien het weglaten van deze grenscorrecties zonder enige argumen tatie had plaatsgevonden. Voorts zijn burgemeester en wethouders geen voorstanders van herindeling. De noodzaak ertoe is nimmer aangetoond, boven dien wordt in het provinciale voorstel een aantal zaken opge somd dat een gemeente geheel zelfstandig dient te kunnen uitvoeren. Deze taken worden op dit moment al zelfstandig door Moerkapelle uitgevoerd. Al met al zijn burgemeester en wethouders dan ook van mening dat de noodzaak tot herindeling aangetoond dient te worden. Samenvattend stelden burgemeester en wethouders de ge meenteraad voor om het provinciale voorstel van herindeling af te wijzen, doch daarbij aan te tekenen dat indien de herindeling toch wordt doorgezet alleen de samenvoeging met Zevenhui zen aanvaardbaar is, zulks onder toevoeging van de gebieden Abr. Kroesweg en Kruisweg. Bij de behandeling van het voorstel door de gemeenteraad was opvallend dat geen enkele fraktie zich heeft uitgelaten over het zelfstandig blijven van Moerkapelle. Uitsluitend werd over de gebieden Abr. Kroesweg en Kruisweg gesproken. De heer J.C. Lihdhoud (CDA) en mevr. H. Crop-van der Jagt (PvdA) vroegen zich beideaf waarom Moerkapellezich nu wel hard moet maken voor toevoeging van deze gebieden aan de nieuwe gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, terwijl hier in het verleden nimmer over gesproken is. De heer M. Lindhout (SGP) stelde dat de bewoners van beide gebieden eigenlijk helemaal geen behoefte hebben aan toevoe ging. Met name de Kruisweg bewoners zijn bevreesd dat de school aan de Kruisweg gesloten^zal moeten worden indien het gebied Zevenhuizen/Moerkapelle wordt toegevoegd. De heer D. de Leeuw (Algemeen Belang) was voorstander van toevoeging van de Kruisweg; dit echter alleen indien de B-drie- hoek gemeente (Bleiswijk, Bergschenhoek en Berkel-Roden- rijs) wordt gevormd. Toevoeging van de Abr. Kroesweg achtte hij geen goede zaak, omdat dan de gemeente Waddinxveen tegen de haren wordt ingestreken. Burgemeester Lips stelde in zijn antwoord nog eens nadrukke lijk dat het college erg veel moeite heeft met de provinciale handelswijze. Zonder enige argumentatie wordt de toevoeging van beide gebieden nu weggelaten. "Laten Gedeputeerde Sta ten nu maar eens hiervoor een argumentatie geven" zo zei hij. Mevr. Crop (PvdA) stelde nog voor om van gemeentezijde de bewoners van de Abr. Kroesweg en de Kruisweg aan te schrijven, zodat hun standpunt duidelijk wordt. Burgemeester Lips achtte dit voorstel niet juist; als gemeente Moerkapelle is het niet juist om een onderzoek op het grondge bied van een andere gemeente te houden. Uiteindelijk besloot de gemeenteraad conform het voorstel van burgemeester en wethouders te besluiten, zodat aan Gedepu teerde Staten wordt bericht dat Moerkapelle het herindelings- voorstel afwijst, doch dat als enig aanvaardbaar alternatief - zo de herindeling toch wordt doorgezet - samenvoeging met Ze venhuizen accoord wordt bevonden, inclusief de toevoegingen van de Abr. Kroesweg en de Kruisweg. Krediet voor de aanleg van riolering in het Buitengebied Burgemeester en wethouders hadden de gemeenteraad voorgesteld een krediet van 842.000,- beschikbaar te stellen voor de aanleg van riolering in het buitengebied t.w. een gedeelte van de Herenweg, 3 panden aan de Bredeweg en de gehele Rottedijk. In verband met financiële bijdragen van het rijk is het noodzake lijk dat deze riolering nog in 1984 wordt aangelegd en in gebruik gesteld. Zowel de heer D. de Leeuw (Algemeen Belang) als de heer M Lindhout (SGP) vroegen zich af of deze aanleg wel dringend noodzakelijk is, zulks mede gezien de grote investering die ermee gemoeid is. Bovendien wilde beide raadsleden weten hoe groot de financiële bijdrage van het rijk is. Mevr. Crop (PvdA), die overigens kritiek uitte op burgemeester en wethouders vanwege het feit dat de gemeenteraad niet in kennis is gesteld van de voorlichtingsavond die 24 september j I voor de bewoners heeft plaatsgevonden, vroeg of de aansluiting van de panden in naburige gemeenten al de goedkeuring had van die gemeentebesturen. Burgemeester Lips stelde in zijn antwoord dat de gemeente raad in het rioleringsplan zich uitgesproken heeft voor aanleg van de riolering in de betreffende gebieden, bovendien is in de meerjarenbegroting opgenomen dat deze riolering in 1984 zal worden aangelegd, zulks i.v.m. de financiële bijdrage van het rijk, die ca. 1.070,- per aansluiting bedraagt. De gemeenteraad besloot vervolgens tot het beschikbaar stellen van het voorgestelde krediet, zulks onder de toezegging dat overleg met de gemeenteraad zal worden gevoerd indien uitvoering al dan niet gedeeltelijk, niet mogelijk is omdat de grondeigenaren niet bereid zijn medewerking te verlenen. 5-mei viering 1985 Bij de rondvraag vroeg de heer J.C. Lindhoud (CDA) aandacht voor de viering van bevrijdingsdag 1985. Gezien het feit dat deze dag in 1985 op een zondag valt, stelde hij voor om het Oranje- comite te verzoeken op die dag geen festiviteiten te organiseren en voorts een brief aan de hogere overheid i.e. de minister presi dent te sturen waarin ook gevraagd wordt in den lande geen aktiviteiten op zondag toe te staan. Hierop ontstond een levendige discussie. Mevr. A.M. van der Feltz-Aarsen (Algemeen Belang) was het met dit voorstel helemaal niet eens. Zij vond dat viering wel op zondag plaats kon vinden. "Als we bevrijd worden, vragen we toch ook niet of de bevrijders op maandag willen komen" aldus mevr. van der Feltz. De heer D. de Leeuw (Algemeen Belang) vond verschuiving naar maandag 6 mei niet op zijn plaats; op die wijze zou het be drijfsleven met een extra vrije dag worden opgescheept. Wel kon hij in zijn hoedanigheid als lid van het Oranjecomité mee delen dat op zondag 5 mei 1985 geen aktiviteiten worden geor ganiseerd. Voorts merkte hij op dat hij wel vernomen had dat de Wereldraad van Kerken geen tegenstander is van de viering van bevrijdingsdag op zondag 5 mei 1985. De heer J.C. Lindhoud (CDA) zei van mening te zijn dat er respect dient te zijn voor een heilige dag als een zondag en dat er dus niet op zondag gevierd behoeft te worden. Uiteindelijk kwam het voorstel van de heer J.C. Lindhoud om een brief aan de minister president te verzenden in stemming. Besloten werd met 4 stemmen voor en 3 stemmen tegen (de frakties van CDA en SGP waren voor; de frakties van Algemeen Belang en PvdA tegen) de brief te verzenden. Naast bovenstaande onderwerpen werd voorts besloten tot: - benoeming van 5 leden voor de woonruimteadviescommissie; -wijziging van het algemeen ambtenarenreglement; -wijziging van de verplaatsingskostenverordening; -aanbieding van begrotingen 1985 met benoeming van een onderzoekscommissie. Tenslotte werd bekend gemaakt dat op 30 oktober a.s. de vol gende raadsvergadering wordt gehouden, gevolgd door een vergadering op 13 november 1984 waarin de begrotingen worden behandeld voor 1985, waarna tenslotte op 11 december 1984 de laatste vergadering van dit jaar staat gepland. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: - de heer A. W. Zuidbroek, Julianastraat 82 te Moerkapelle, voor het bouwen van een garage aan de Julianastraat 82, kadastraal bekend gemeente Moerkapelle, zonder sectie nummer 1855; Hogerwerf en van Laviere b.v., Akkerweg 3 te Moerkapelle, voor het bouwen van een Multi Span "Romney" gebouw aan de Nijverheidstraat te Moerkapelle, kadastraal beke'nd gemeente Moerkapelle, sectie B nummer 911; Bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 8 oktober 1984 tot en met 22 oktober 1984 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar indienen bij het college. Moerkapelle, 3 oktober 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester C. Wolff. A.W. Lips. Ongetwijfeld heeft u gemerkt dat in onze gemeente dit jaar geen onkruidbestrijding heeft plaatsgevonden op de trottoirs paden en wegen. Overwegen de bezwaren tegen het gebruik van chemische bestrijdings middelen is hiervan de oorzaak. Het een en ander heeft tot ge volg gehad dat op sommige plaatsen in ons dorp het on kruid "weelderig" de straat "siert". Vanuit de gemeenteraad is het verzoek gekomen om een be roep te doen op de inwoners van ons dorp om de straten, trottoirs e.d. voor hun woning zelf te bevrijden van onkruid. Langs deze weg doen wij een beroep op u aan dit verzoek gehoor te geven. GEBOREN: Mark, zoon van: Reigwein, Pe ter T.J. en: Ravenstein, Sylvia L.M., op 7 september 1984. Dirk Johannes, zoon van: Van der Knijff, Johannes en: Prins, Adriana J., op 10 september 1984. OVERLEDEN: Laban, Dina, w.v. van den Dool, oud 87 jaar, op 18 september 1984. GEHUWD: Van der Kevie, Arie Leendert Hendrik en: Boevé, Johanna Adriana, op 19 september 1984 1 t/m 6 oktober 1984: Dieren bescherming. 8 t/m 13 oktober 1984: Reho- bothschool t.b.v. Stichting Bartiméus. 15 t/m 20 oktober 1984: Woord en Daad. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle brengen ter openbare kennis, dat de begro ting der inkomsten en uitgaven van de gemeente, alsmede die van het Grondbedrijf, het Wo ningbedrijf en het Centraal An- tennesysteembedrijf voor het dienstjaar 1985 aan de raad is aangeboden en vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is ne- dergelegd en in druk/afschrift tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar gesteld. Moerkapelle, 3 oktober 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, C. Wolff. de burgemeester, A.W. Lips. ■hi

Dorpskrant | 1984 | | pagina 4