-HET IS WEER SPAARWEEK! VAN 15T/M19 OKTOBER 1984 'n Wek vol DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS DlERsri&A Hét VoeDERScHuuRTde KRUISWERK GEBR. VENTE DORPSKRANT Kennisgeving en bekendmaking ontwerp-beschikkingen Hinderwet Rabobank Q Subsidielijst 1985 Politieberichten BLOEMBOLLEN CYCLAMEN en P.C. van Oosten BEKENDMAKING |»Mk| het bestuur van v.v. Moerkapelle neemt afscheid van pagina 5 Gratis kalender Huis aan huis bezorgd, met als thema: oude beroepen f. 750 Premie voor nieuwe spaarders Onze Nieuwe Kijk op Sparen Onze kijk opsparen. "Dl ElRENiCPECi IA ALKAAK. R6flPHl/l$5T21<a MOEffKAPfclie gevonden: shawl, rose/wit met blauwe rand (omg. Beatrixlaan); rode cross- fiets merk Alpina; bruine knippor- temonnaie met geid (omg. Holle- voeterlaan). verloren: de wijkverpleging GROTE COLLECTIE GROENE KAMERPLANTEN Plantenkwekerij Een bestuurder vertrekt ere-lid bestuursverkiezing Omdat er nog geen nieuwe kandi daat gevonden is zal het bestuur waarschijnlijk met negen leden doorgaan. Aafke Hoogma heeft de taak van penningmeester in het bestuur toebedeeld gekregen. AUTOMOBIELBEDRIJF Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat zij - gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet Algemene bepalingen milieuhygiëne - voornemens zijn om op de aanvragen van: -Interco B.V., Moerkapelse Zijde 98a te Moerkapelle; -Loonbedrijf H. Lievaart, Julianastraat 47 te Moerkapelle; -Drukkerij Van Loon Moerkapelle B.V., Oranjestraat 38 te Moerkapelle positief te beschikken onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken, liggen op het gemeentehuis ter inzage en wel tot en met 19 oktober 1984 elke werkdag van 8.00-12.00 uur en bovendien na telefonische afspraak. De aanvrager, alsmede degene die bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. Jan Zijderhand - Het afscheidnemer! vaneen trouw bestuurder van voetbalvereniging Moerkapelle stond centraal op de algemene leden vergadering, die vrijdagavond j.l. in de kantine van v.v. Moerkapelle werd gehouden. extra's bij de Rabobank Nieuwe spaarders ontvanger m de soaarweek f 1.50 premie op hun meuw te openen rekening Minimale mieg f ?5 Spaan u al bi| de Rabooank? En besluit u om automatisch te gaan sparen, ook dan k/i|gt u f 7.50 premie De Rabobank heett sparen eenvoudiger gemaakt Onze Nieuwe Kjjk op Sparen biedt u een overzichtelijk pakket spaarvormen Vier spaar-mogeli|kheden. die precies aansluiten bi| uw Delangri|kste wensen directe beschikbaarheid en een j goede rente Dorpsstraat 190 ZEVENHUIZEN Tel. 01802-2344 Dorpsstraat 12 MOERKAPELLE Tel. 01793-1577 gdd en goede raad Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken be kend dat gedurende één maand vanaf 8oktober 1985 ter gemeentesecretarie ter inzage ligt de ontwerp-subsidielijst Sociaal Cultureel Werk 1985. Deze lijst bevat de namen van instellingen/verenigingen die voor de daarin genoemde akti- viteiten in 1985voorsubsidiein aanmerking worden gebracht. Gedurende de tervisielegging kunnen bezwaren tegen de ontwerp-lijst bij burgemeester en wethouders worden inge diend. Moerkapelle, 3 oktober 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, C. Wolff. de burgemeester, A.W. Lips. MOERKAPELLE - 15 september: inbraak woning: In de avonduren werd bij een woning aan de Heren weg ingebroken. Men is via een raam van de slaapkamer binnen gekomen. Ook werd een deur ge forceerd. Er werd niets ontvreemd 17 september: diefstal fiets: Een inwoonster van Zevenhuizen deed aangifte van diefstal van haar fiets. De fiets was weggenomen bij de ger. gem. kerk aan de Kerkstraat. Dankzij de postcode kon de fiets een week later weer bij de eigena res worden afgeleverd. De fiets was elders in de gemeente aan getroffen. 24 september: doorrijden na aan rijding: Een bewoner van de Raad huisstraat deed aangifte van door rijden na een aanrijding. Zijn in deze straat geparkeerde perso nenauto was aan de linkerachter zijde beschadigd. Van.de dader ontbreekt elk spoor. bos sleutels, negen stuks aan bruin lederen mapje; gevlochten zilveren ketting; gouden halsket ting; autosleutel van Opel; zilve ren zegelring; sleutelbos met zwart etui. Om wat meer bekendheid te geven aan wat het kruiswerk precies in houdt, start de Vereniging Ge zondheidszorg Gouwe-IJssel - de overkoepeling van de kruisvereni gingen van Boskoop, Waddinx- veen, Reeuwijk, Moordrecht, Ze- venhuizen/Moerkapelle en Nieu- werkerk a.d. I Jssel - een serie arti keltjes onder de titel: KRUISWERK Aan de orde komt vooral wat 'de zuster' (de wijkverpleegkundige of de wijkziekenverzorgende) alle maal doet. Daarnaast wordt nog een aantal Kruisverenigingsaktivi- teiten belicht, zoals het consulta tiebureau, het uitleenmagazijn, het geven van cursussen etc. Deze eerste keer een heel alge meen stukje over de taken van de wijkverpleegkundigen. "De zuster' komt helpen met wassen, als iemand dat doorziekte of een handicap zelf niet (meer) kan. Dat is maar een klein gedeelte van het werk. Daarnaast bestaat haar taak b.v. uit het verbinden van wonden, opvang na een zieken huisopname, advies geven over aanpassingen in huis in verband met een handicap en het werk op het gebied van de zuigelingen- en kleuterzorg. ledereen kan met haar praten over allerlei zaken, die met ziekte en gezondheid te maken hebben, zoals voeding en dieet, medicijn gebruik, bepaalde behandelwijzen De wijkverpleegkundige is iemand die naast haar verpleegkundige opleiding (meestal in een zieken huis) een opleiding in de maat schappelijke gezondheidszorg heeft gehad. Een andere mogelijk heid is de H.B.O.V. (Hogere Be roeps Opleiding voor Verpleeg kundigen). Vaak komt men bij de wijkver pleegkundige terecht via de huis arts of het ziekenhuis. Maar zelf kan men ook contact opnemen door b.v. tijdens het dagelijkse spreekuur te bellen naar het wijk- gebouw of er zelf heen te gaan. Wie lid is van de Kruisvereniging hoeft voor de hulp niet te betalen. Inlichtingen, tel. 01828-17377. PLANT VOOR EEN VROEGE LENTE IN SEPTEMBER SNEEUWKLOKJES KROKUSSEN en NARCISSEN sla- en andijvieplanten voorglas- cultuur, droog haardhout, gras zoden, turfmolm, tuinaarde en witlofwortelen. 1e Tochtweg 76, Nieuwerkerk a.d. IJssel - Tel. 01802-2440/2430. Na één minuut stilte die voorzitter Roest de vergadering in acht vroeg te nemen ter nagedachtenis van de ontvallen leden H. Boevé en A. van Wijk, werden aller ogen op de heer Jan Zijderhand gevestigd. Deze vond het na achttien jaar zit ting te hebben gehad in het be stuur van de vereniging, waarvan vele jaren met de functie van pen ningmeester, welletjes. Z'n bedoeling was het om er met z'n vijftigste jaar mee te stoppen. Zijderhand had in het bestuur de taak zorg te dragen voor het op stellen van de zondagelftallen. Zo als bekend heeft v.v. Moerkapelle een zaterdag- en een zondagafde ling. Voorzitter J. Bredie van de af deling Gouda van de K.N.V.B. was samen met z'n vrouw speciaal naar Moerkapelle gekomen om de heer Zijderhand de zilveren waarde- ringsspeld, het K.N.V.B.-insigne, op de revers te spelden. Hij liet dat vergezeld gaan van een korte dankzegging en een ferme hand druk. "Het aantal mensen met zo'n staat van dienst in de vrijwilligers sector, wordt steeds, terwijl je met zoveel beschikbare vrije tijd juist het tegenovergestelde zou moeten concluderen" zo'stelde hij "Juist de mensen die het druk hebben kunnen er te allen tijde nog iets bij doen. Zo iemand ben jij, Zijder hand". "Zijderhand, die sinds 1966 in het bestuur zit, werd in 1976 tot ere-lid benoemd, vanwege z'n verdien sten als lid van de bouwcommis sie" zo vertelde de heer Roest, (tot de aanwezigen): "Jan is één van degenen die aan de wieg gestaan heeft van het zaterdagvoetbal hier in Moerkapelle, was 21 jaar gele den al actief in de clubbladredac tie en had als bestuurslid ook nog zitting in de bouwcommissie voor de nieuwe kantine. Bovendien was hij organisator van de kaartavond, waar tijdens veel ouderen elkaar ontmoeten" (Tot de heer Zijder hand): "Ja, je hebt fouten gemaakt en daaruit blijkt dat je veelge-daan hebt voor onze vereniging. Ik heb er de boeken eens op nageslagen en ontdekt dat we 10 ere-leden hebben, en 350 leden en dona teurs en rustende leden hebben we nu de vereniging 56 jaar be staat. Bovendien zijn er nog 15 leden van verdienste. Je hebt goede en slechte eigenschappen, zoals elk mens. Jij gaf altijd ieder een een hand, ook na een vergade ring waarin we hetzelfde doel voor ogen: de vereniging, maar tegen strijdige belangen hadden.Je bent tot in je tenen een humorist, die met een leuke opmerking de span ning kan breken. Nooit probeerde je partijen te splitsen, maaraltijd te binden. Opvallend was het altijd, dat in welke gemeente je ook komt voetballen, wij niet herkend wer den, maar Jan wel. Ik wil Jan niet de hemel in prijzen, maar wel stel len dat als iemand verdient om in het zonnetje gezet te worden, jij het wel bent". Hierop ontving de heer Zijderhand een papier, waar op vermeld stond het cadeau, hem door de voetbalvereniging aange boden: een meerdaagse reis naar Londen of Parijs. Zijn vrouw kreeg een fraai boeket bloemen in de verenigingskleuren blauw-wit. Een bijna sprakeloze Jan Zijder- hand, wist nauwelijks woorden te vinden om zijn dank tot uiting te brengen. Hij was er zichtbaar ver bouwereerd van dat zoveel eer hem te beurt was gevallen Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de algemene verklaring van geen bezwaar ex. artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Wonigwet, vergunning te verlenen aan: de heer P.N. Verloop, Noordeinde 349 te Boskoop voor het bouwen van een schuurtje nabij de Julianastraat 55 te Moerkapelle kadastraal bekend gemeente Moerkapelle zonder sectie, nummers 873/874. Het bovengenoemde bouwplan ligt vanaf 8 oktober 1984 tot en met 22 oktober 1984 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn J<an een ieder schriftelijk bezwaar indienen bij het college. Moerkapelle, 3 oktober 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. In- en verkoop van uitsluitend 2 C.V., Diane, Visa, GS en CX. Gebruikte onderdelen Spuit- en plaatwerk Vlietkade 17a - Zevenhulzen (Z-H) - Tel. 010-550456

Dorpskrant | 1984 | | pagina 5