c DORPSKRANT FA. K.A. HAVELAAR ZN. FASHION FLAIR FASCINEERT JABÉ - in- en verkoop tweedehands goederen Een sponsor voor extra-groep O.S.S. P.J. HEIJ VOOR DE DOE-HET-ZELVER pagina 6 rommelmarkt "Het meeste van het kleine spul verkopen we op de wekelijkse rommelmarkt in Waddinxveen. Daar staan we de gehele winter, 's Morgens van zes tot elf sta ik er met Wil van den Berg en van elf tot vier staan m'n vrouw Ina en Jan v.d. Berg er. Omdat we elkaar af lossen worden we niet moe en blij ven we fris. Dat laatste moet je wel zijn om goed te handelen. Ook uit geslapen, letterlijk en figuurlijk. Zo maken we er ook weieens een show van om een bepaald artikel te verkopen. We hadden bijvoor beeld een oude tafel, waarvan we dachten dat hij niet zo gemakke lijk verkoopbaar was. Toen het lek ker druk was zei ik tegen Jan, 'joh, haal die tafel maar uit de auto'. Hij gedaan. Neemt hem op z'n nek en houdt hem zo boven z'n hoofd, zo toekomstplannen Willen jullie op deze schaal door blijven gaan? "O ja zeker" ant woorden de vrienden. Ab: "We wil len ook tweedehands wasmachi nes, gasfornuizen, diepvriezers en koelkasten gaan verkopen van winkeliers die?e van klanten koch ten als inruil voor een nieuwe ma chine of apparaat. Daar is veel vraag naar. Daarnaast zijn we heel voorzichtig contacten aan het leg gen met de Kringloopwinkel, die op dit moment een beetje op een dood spoor is". het vertrouwde adres voor alle merken SIGAREN en SIGARETTEN is: Tevens voor al uw: - KANTOORBENO DIGDHEDEN, - LEKTUUR en - SCHOOLARTIKELEN. Prettige Kerstdagen en Gelukkig Nieuwjaar drukkerij elgersma Jabé is een naam die vrijwel iedere keer in de kleine annonces van de Dorpskrant wordt vermeld. Een naam, die van lieverlede een begrip aan het worden is, omdat men er zo langzamerhand al van doordrongen is wat hier te koop wordt aangeboden, nl. tweedehands goederen. Die goederen variëren van een po tot een compleet meublement. Wie is Jabé? Beter zouden we kunnen zeggen: wie zijn jabé?, omdat de naam een combinatie is van twee achterna men. Ja staat voor Jansen en Bé voor V.d. Berg. Ofwel: Ab Jansen en Jan van den Berg. De één wo nend aan de Burg. Klinkhamerweg alwaar ook de zaak gevestigd is, en de ander aan de Rozenstraat. Samen hebben ze de zaak in twee dehands artikelen op poten gezet en proberen die draaiende te hou den, iets wat ze aardig afgaat. Offi cieel werd er op 1 april 1983 ge start. "Geen 1 april-mop hoor" lacht Jan van den Berg, "maar we moesten een datum hebben om te beginnen en dat leek ons een ge schikte. We waren er klaar voor, omdat we wat te verkopen hadden. We zijn begonnen met de verkoop van onze eigen overtollige huis raad en later kwam daar een partij grenen meubeltjes bij. Ook inboe dels werden ons direct al te koop aangeboden. Tjonge, wat hebben we grappige dingen verkocht, van scheermesjes tot een partij vrijwel nieuwe schoenen. Die troffen we aan bij de leegruiming van een pand in Rotterdam, nadat de be woonster was overleden. "Die had de koopziekte" concludeert z'n compagnon Ab Jansen. dat iedereen hem goed zien kon. Terwijl hij zich dooreen meute pu bliek heenworstelt valt veler oog ineens op die tafel. Jan had er gelijk een stuk of zes achter zich aan voor die tafel.Die ging natuur lijk direct van de hand". Z'n vrouw Ina vertelt dat ze op.de vlooien markt ook tweedehands kleding verkopen. Daar blijkt een goede belangstelling voor. "Je staat er van te kijken welke mensen dat kopen. Keurig verzorgde mensen, waarvan je het niet aanziet dat ze in tweedehands kledij gestoken zijn. Het is dan ook allang geen schande meer om tweedehands kleding te kopen. Uit alle lagen van de bevolking wordt het gedaan, maar je moet wel oppassen dat je niet teveel vraagt. Wij houden het op kleine bedragen. Van vijf tot tien gulden voor nette kleding stukken" stelt Jan v.d. Berg. Soms moeten er ergens diverse dingen op andere plaatsen ge bracht worden. Dat gebeurt op de aanhanger achter de auto. Er moet dan direct afgerekend worden, het geen weieens problemen gaf. Nu is het zo: geen geld, dan ook geen spullen. Hoe Ab en Jan ertoe gekomen zijn om tweedehands spullen te gaan verkopen? "Wel" zegt Jan, "dat is gauw gezegd. We hadden er alle bei allang aan lopen denken om met iets dergelijks te beginnen, maar hadden de geschikte ruimte er niet voor. We zijn al jarenlang bevriend, ik een driftkikker en Ab een rustige, dus we dachten dat een compagnonschap best zou lukken. Voordeaardigheidzal ik je eens vertellen hoe we vijftien jaar geleden met elkaar in contact kwa men". (Wij raden: door de vogeltjes, want wie Ab Jansen kent, weet dat hij zich al jarenlang inzet voor de vo gelvereniging Zang en Kleur. Een prachtig verzorgde volière achter z'n huis verraad de liefhebber...) Een schot in de roos: door de vo geltjes!. "Ik moest op een avond ringen bestellen bij ene Jansen. Ab woonde toen nog aan de Lange Zijde. En ik praat nogal hard, waar- door de kleine jongen wakker werd en het op een schreeuwen zette. Inawasdieavondafwezigen toen ze thuiskwam vond ze haar kleine jongen in de box en pa er naast. Dat was mijn schuld. Na dien hebben we nog heel wat met elkaar afgepraat over vogels en toen kwam de handen...." aldus Jan v.d. Berg. Ab vertelt: "We woonden aan de Beuk toen de plannen geboren werden, maar ik had daar geen schuur om spullen in op te slaan. Toen dit huis twee jaar geleden te koop kwam heb ik dan ook gretig toegehapt, want er was een mooie schuur bij en het huis lag uniek aan een doorgaan de weg." Jan grapt: "En Ina maar weer nachten wakker liggen, om dat jullie op dat moment twee hui zen rijk waren. Eén gekocht en het andere nog niet verkocht". "En 't was natuurlijk ook nog tijdens de vogeltentoonstelling" herinnert zich Ab. De schuur bleek heel wat te kunnen herbergen. Karrevrach- ten goederen werden er in opge slagen, maar gingen ook grif van de hand. Door de teruglopende besteding kopen steeds meer mensen tweedehandsartikelen. Niet alleen gerenommeerde ko pers komen op hun schuurtje met goederen af, ook snuffelaars, die het heerlijk vinden eens rond te kij ken. "De meeste grote dingen bie den we in de Dorpskrant te koop aan. De kleinere zien ze vanzelf als ze binnen zijn" vertelt Ina. Wil, de vrouw van Jan, ook tijdens het ge sprek van de partij, is bij de ver koop aan huis niet zo betrokken. Zoals al eerder gesteld, wel op de vlooienmarkt. Hebben jullie bepaalde openings tijden? "Dat waren we aanvanke lijk wel van plan" vertelt Ina "Ab is overdag naar z'n werk en ik moet er af en toe ook wel eens even uit voor een boodschap of zo. Omdat de meeste mensen ons of Jan en Wil toch van tevoren opbellen om te vragen welke spullen we te koop hebben, of in het bezit zijn van dat of dat, doen we dat toch maar niet. Ik trek dan ook gewoon de deur achter me dicht als ik een poosje weg moet. Komen ze maar terug als ik er wel ben. De meeste men sen komen trouwens toch om een uur of vijf of 's avonds. De laatste klant die bij ons vertrok was om half twaalf 's avonds, maar dat was echt een uitzondering, want zoiets komt nauwelijks voor". Zouden jullie er een beroep van willen maken? Jan: "Als we zeker wisten dat we ervan konden be staan, maar op dit moment is alles nog te riskant. Maar wie weet wat het wordt, we blijven in ieder geval adverteren en de mensen op de hoogte houden van onze aanwezig heid. We staan voor iedereen klaar voor kopers, maar ook voor verko pers, want we zijn dol op inboe dels.... Wie na het lezen van dit artikel zin gekregen heeft om eens een kijkje te gaan nemen bij Jabé kan daar terecht aan de Burg. Klinkhamer- weg 14. Wel heel voorzichtig de in rit inrijden, met het oog op achter- rijdens verkeer. Het telefoonnum mer van Jabé is 2157 en /of 2271. SIG. MAG. Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen Steinel HETELUCHTBRANDER van 109,00 nu 79,00 Daalderop SNELKOKER van 117,50 nu 59,50 LAMPENPAKKET 6 stuks van 10,80 nu 5,95 Allibert HANDDOEKRING van 14,95 nu 6,95 Sico SCHROEVENDRAAIERSET 6 dig. van 27,85 nu 17,75 Will MONIERTANG 250 mm. van 18,75 nu 9,95 WERKHANDSCHOENEN katoen/PVC van 5,80 nu 3,95 Bosch KLOPBOORMACHINE SB 350 van 139,00 nu 89,00 KABELHASPEL 10 mtr. van 28,60 nu 19,95 KABELHASPEL 20 mtr. van 44,20 nu 29,95 Dorpsstraat 28 - Moerkapelle - Tel. 01793-1307 Ijzerwaren - gereedschappen - doe-het-zelt-artikelen - sanitair - C.V.-bouwpakketten Op de haar eigen charmante wijze presenteerde Ria v.d. Klooster van modeboetiek Fashion Flair, vorige week maandagavond in Hotel Vos haar nieuwe herfst- en wintercollectie voor een veelhoofdig publiek, dat voornamelijk uit dames bestond. Naast de nieuwe zachte mode kleuren zag men ook de felle, meer sprekende kleuren. Vijf manne quins, waarvan één modellen voor grote maten showde, wisselden el kaar af. Japonnen, rokken, jasjes, pakjes, ensembles en coördinaties (combinatie van kledingstukken die ook apart te dragen zijn) trok ken voorbij. Uiteraard ook panta lons en spijkerbroeken. Hieruit valt op te maken dat Fashion Flair, naast de stijlvolle en modieuze kleding, ook de wat sportievere in haar collectie heeft opgenomen. De geshowdejaponnen en rokken, van chique tot sportief, maar des ondanks toch bijzonder gekleed, hadden de nieuwe roklengte, hal verwege de kuit. Een hoofddeksel, variërend van een sportieve tot chique, van baret, muts of hoed, zorgde voor de finishing touch. Omdat Ria haar 'pappenheimers' van lieverlede kent, zorgde ze ook voor een gemoedelijk commen taar bij het gepresenteerde. Een rits vergeten dicht te doen? "Tja, dames, dat kan gebeuren, maar dat heeft niet hè, we zijn toch hier onder elkaar!". Of bij een kledingr stuk dat was aan de kostbare kant is: "We duur, maar let eens op de fraaie details", hierna een opsom ming gevend van deze onderdelen Veel ruiten, van Engelse origine, zoals de Black Watch, maar ook prachtige effen combinaties in een veelvoud van kleuren, maar ook in een enkelvoud ervan, zoals dezelf de tint blauw voor blouse en trui, in rood, van pantalon, trui en blouse enz. Teveel om op te noemen. Wie de show gemist heeft kan zichzelf in de boetiek in de Zevenhuizense Dorpsstraat op de hoogste stellen van de nieuwe collectie, zowel in klassiek, voor de oudere dames (tot maat 52) als in modern. Sinds enkele jaren is er een aantal meisjes dat onder leiding van Marga Walter, één keer in de week, extra traint Deze extra-groep bestaat uit: Aletta de Lange, Angela de Jong, Elma de Wit, Mariëlle Nap, Wendy Woudenberg, Monique van der Scheer, Andrea Haan, Marja Jongene- len, Irene Bakker, Nathalie Knijnenburg, Carla en Conny Jansen. Vorig jaar heeft een aantal hiervan deelgenomen aan de Turncompetitie. Dit zijn wedstrijden die zo eens in de maand plaatsvinden tussen drie vereni gingen. De poule bestaat uit in totaal twaalf ploegen. Diegene die de wedstrijd wint krijgt drie punten, de twee plaats twee punten en de derde plaats krijgt één punt. De twee verenigingen die na vier wedstrijden de meeste punten hebben gaan over naar een hogere poule. De eerste vier turnen een finale. O.S.S. was als vierde geplaatst voor de finale maar bereikte daar een derde plaats. Op de foto is te zien dat de hele ploeg dezelfde trainingspakken draagt. Deze zijn geschonken door de Firma De Wit, waarbij de vader van Elma de Wit hoort. De meisjes extra-groep en de trainster zijn de fa. De Wit reuze dankbaar Zijn wij er met onze wensen wat TE vroeg bij? Misschienmaar nu heeft u de eerste keus uit de verschillende Kerst- en Nieuwjaarskollekties en wij kunnen tijdig en probleemloos voor u drukken. dorpsstraat 62a - zevenhuizen - tel. 01802-2289 V

Dorpskrant | 1984 | | pagina 6