FEESTELIJKHEDEN "SWANLA TALENTENJACHT DORPSKRANT Uitslag verlo tingen dorps huis Swanla Een sportieve en amusante ZESKAMP Eerste unieke fietscross- wedstrijd in Zevenhuizen pagina 8 55 Met een talentenjacht werden de feestelijkheden tergelegenheid van het 10-jarig bestaan van dorpshuis Swanla, donderdagavond ingeluid. Presentator Arie Boertje had zich voor deze gelegenheid ludiek uitgedost in een grijs met rood pak met een rokje, wat een astronauten uitrusting moest voorstellen. De rode helm die erbij hoorde werd echter snel afgezet, misschien omdat hij anders de deelnemers aan de talenten jacht niet kon horen, of vanwege de warmte die zo'n volgepakte zaal met ouders en kinderen produceert. Niet alleen leuk was het voor de deelnemers om mee te doen, maar ook spannend. Erg spannend zelfs, want de jury moest beoordelen wie of welke groep als de beste uit de bus zou komen. Dertien maal een optre den, hetzij van een groep of individueel, playback of life. "Moeilijk" vond de jury, waarin zitting hadden een bestuurslid van het dorpshuis, een toneelspeler, iemand van de culturele commis sie Zeven Muzen, een regisseuse, een beroepsmusicus en de Dorps krant. De beoordeling vond plaats op grond van: muzikaliteit, voor dracht, orginaliteit en inzet. Het totaal aantal punten van elke deelnemer werd van alle juryle den opgeteld waarna een reken sommetje het eindresultaat ople verde dat: de Dolly Dots en Boy George met 173 punten bovenaan de ranglijst stonden, gevolgd door drie meisjes die een pantomime voorstelling gaven, met 170 pun ten. De Dolly Dots, bestaande uit: Miranda, Annelies, Carola, Wendy Astrid en Mariëlle kregen iedereen plantenbon met een totale waarde gelijk aan de walkman die als eerste prijs was uitgeloofd en moeilijk door zes is te delen. Een verheugde Wendy v.d. Mee, alias Boy George, kreeg deze nu uit handen van de voorzitter van de jury, John Collee. Renate, Nienke en Talicia, de derde plaats met pantomime, ontvingen ook ieder een plantenbon. Omdat bij onderlinge beoordeling de meerderheid van de jury de meeste punten aan de Dolly Dots had toegekend, mocht deze groep op de feestavond zaterdagavond tijdens het Grand Gala de Swanla optreden. Omdat elke deelnemer z'n beste beentje voorzette, verdienen ze het om allemaal genoemd te wor den. De 10-jarige Bianca Schmidt beet de spits af met een playback van een Zweeds liedje. De 16-jarige Mariska de Jong gaf een life-show. De 10-jarige Isabella Koren gaf een playback vertolking. Twee ne genjarige meisjes: Astrid en Simo- ne dansten op muziek van fame. Jeannette Zweere, 12 jaar, gaf een knappe imitatie van Vanessa. De 11-jarige Jeroen de Bruin speelde op z'n dwarsfluit het "Rondo Russo". Stephanie en haar twee vriendinnen Fabien en Chantal dansten op ludieke wijze op mu ziek van Michael Jackson. Hansen Ernst (ze konden eigenlijk niet mee doen omdat ze boven de 18 jaar zijn) zorgden voor een ko mische act met een het liedje Op de Snelweg, van Tol Hansse. Danny de Munck werd life vertolkt door Bastiaan Baay, die 10 jaar is. De 11-jarige Wendy Voorn gaf een playback act, waarna de Dolly Dots en Boy George als laatste volgde. Lest best dus.... In de pauze konder ter bestrijding van de onkosten, loten worden ge kocht, die door cand. notaris M. Bos na afloop werden getrokken. Een Balkanorkest zorgde vooreen aangenaam entertainment na de pauze en tot besluit van de avond, terwijl de jury beraadslaagde. Rest nog te vermelden dat alle deelne mers aan de Talentenjacht een foto te goed hebben van hun optreden. Op de drie lustrumdagen van dorpshuis Swanla is driemaal een verloting gehouden. Hieronder volgen de verschillende trekkings- lijsten: donderdag 27 september: I. Fototoestel, nr. 225; 2. walkman, 231; 3. wijnpakket, 077; 4. ijsem- mer, 222; 5. puzzel, 063; 6. plant, 190; 7. plant 058; 8. schildpad, 168; 9, fles wijn, 219; 10. fles wijn, 019; II. asbak Zevenhuizen, 064. Vrijdag 28 september: 1. fototoe stel, nr. 959; 2. walkman/thermos- kan, 1240; 3. personenweegschaal 1030; 4. plant, 1042; 5. plant 1184; 6. kwasthouder terpentine, 1041; 7. wijnpakket, 927; 8. barset, 921; 9. voorraadbussen, rood, 804; 10. plant 855; 11. plant 1260; 12. plant 1251; 13. schuurblok clips, 977; 14. thermoskan, 918. Zaterdag 29 september: 1. Foto toestel, nr. 2134; 2. slagroomsifon, 2016; 3. glasservies, 2793; 4. wijn pakket, 2099, 5. plant, 2923; 6. plant 35217. aardappelschrapma- chine, 3367; 8. plant, 2027; 9. plant, 2434; 10. voorraadbussen, boeren bont, 2858; 11. plant, 2986; 12. plant, 3214; 13. fles wijn, 3605; 14. allesopener, 3602; 15. plant, 3001; 16. plant, 2021; 17. olielamp, 2023; 18. bricobak, 3016; 19. plant, 2787; 20. plant, 3121. De hoofdprijs, een weekend naar Parijs of Londen (aangeboden door de Rabobank) viel op lot nummer 077. In een ontspannen en gemoedelijke sfeer werd vrijdagavond 28septem ber in de sporthal van Swanla een sportieve Zeskamp georganiseerd. 12 Teams van Zevenhuizense verenigingen namen aan dit evenement deel. Een spektakelstuk waarvoor veel publieke belangstelling bestond. Aangevuurd door een menigte supporters zette elke ploeg z'n beste beentje voor, alhoewel zo iets niet meeviel op de 'familie ski's en bij het 'zaklopen'. Bij de familieski's moesten alle rechter benen van het team gelijktijdig naar voren afgewisseld door de linkerbenen. De fanfare gebruikte op originele wijze voor het maat- slaan een grote trom(l). Ook de taartenrace was een enorme span nende bezigheid. Als uiteindelijke winnaar kwam de voetbalvereniging Groeneweg uit de bus, op de voet gevolgd door O.S.S. en als derde de peuter speelzaal De Zeven Dwergen. De poedelprijs ging naar de Badmin tonvereniging. Na een week van zware regenval, scheen op zaterdagmiddag 29 septem ber de zon over het drassige fietscrossparcours dat speciaal in de tuin van het dorpshuis was aangelegd om de eerste f ietscrosswedstrijd in Ze venhuizen te kunnen houden, zulks in het kader van de lustrumaktivitei- ten van het dorpshuis. Een dertig tal kinderen in de leef tijd van zes tot zestien jaar had zich voor deze wedstrijd ingeschreven. Er werd gestreden in verschillende leeftijdsgroepen om de krachts verhoudingen zo gelijk mogelijk te houden. Sportiviteit moest immers voorop staan, en dat stond het dan ook. Grootste pechvogel was on getwijfeld onze enige vrouwelijke deelnemer, Wendy Woudenberg: Zij kwam ten val in de finale, waar door zij een zekere eerste plaats verspeelde. Nu werd zij slechts derde, maar kreeg daardoor wel de pechvogelprijs. Vooral het rijden van de kleinste deelnemer, Erik Hendriks, viel op. Veel grotere knullen bleef hij de baas maar in de prijzen rijden lukte nog niet. Unaniem besloot de hooggezeten goed oplettende jury om hem de aanmoedigingsbeker te geven. Men zal zeker nog van Erik horen in de toekomst. Erik v. Hoven kreeg de prijs voor de mooiste val, want ook vallen en opstaan hoorden bij de race, even als over de kop gaan en uit de bocht vliegen. De man achter de microfoon, Bas, praatte alles op een gezellige ma nier aan elkaar terwijl het talrijke publiek met span/ring naar de rij ders en het rondebord keek. De jury lette op, Pigmans sleutelde in de pits, de EHBO was paraat, kort om het was een geweldig Zeven- huizens gebeuren, waar velen hun medewerking aan hebben gege ven. Zeker de veteranen die eerst op gewone fietsen en later op crossfietsen in zes ronden op het zware parcours een geweldige show gaven. Arie v. Bergen won beide malen, terwijl Jouke Elgers- ma beide keren de race niet kon uitrijden wegens materiaalpech - (fiets van Til op Tilt!) - en luchtge- brek in de longen. Arie Eriks mocht als één van zijn laatste daden als beheerder van het dorpshuis, de prijzen uitreiken. De organisatie is reuze dankbaar voor de medewerking van de leden van de Tourclub, de dienst open bare werken van de gemeente Ze venhuizen, de firma's Pigmans, Boode en v.d. Linden. De firma Benning en Coen Schierecck, de EHBO en Ron Dullaard en uiter aard ook het publiek dat in grote getalen is gekomen. UITSLAGEN: 6 en 7 jaar: 1. Alex ander Poot; 2. Marcel v.d. Heijden: 3. Leon v.d. Klooster; 4. Thore Gericke; 5. Richard de Wit; 6. Erik HJendriks; 7. Piet v.d. Eijk; 8. Main Wiersma; 8 en 9 jaar: 1. Dirk v.d. Linden; 2. Amidé Stevens; 3. Niels Elgersma; 4. Martijn Versloot; 5. Erik v. Hoven; 6. Sjors Hendriks; 7. Hans J. Grootendorst. 10 en 11 jaar: 1. Gideon Kreft; 2 Harold v. Helden; 3. Willem Gall;4. Peche van Leeuwen; 5. Sander Versloot; 6. Maurice Kreft; 7. Sven Gericke; 8. Patrick Vermulm; 9. Richard Hovens; 10. John Troost: 11. Pieter v. Oostveen: 12 en 13 jaar: 1. Raymond Poot; 2. Sven Eriks; 3. Wendy Woudenberg; 4. André Terpstra; 14 en 15 jaar: 1. Marijn Eindhoven; 2. Mark Wou denberg; 3. Edwin Bakker; Afvalrace: 1. Martijn Versloot; 2 Maurice Kreft; 3. André Terpstra Veteranenrace: 1. Arie v. Bergen; 2. Aat Krijgsman; 3. Piet Eikelen boom; 4. Ad v. Bergen, prijs mooiste val: Erik v. Hovnn Pechvogelprijs: Wendy WouT berg; Aanmoedingingsprijs: Enk Hendriks.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 8