1 J mm DORPSKRANT DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Afgegeven bouwvergunningen BURGERLIJKE STAND Politieberichten Rumoer in dorpshuis OP MOER! Wie BLOEMSIERKUNST RENÉ kent weet dat het om vakmanschap gaat...! Herbenoemd ADVERTEREN DOET VERKOPEN! Woord en Daad pagina 4 Spreekuur voor W.A.O.-ers en gehandicapten verloren: informatiebeurs voorko ming misdrijven in waddinxveen DE ROYAL SMITHFIELD SHOW: voor de agrariër die in de toekomst meer wil dan alleen bijblijven andere evenementen Terwijl in de sportzaal een sportie ve show plaatsvond, konden de aanwezigen ook deelnemen aan een rondje 'rad van avontuur'. Dick Bontenbal draaide hier vele prij zen weg. In de Parketzaal werd door de schaakvereniging Moer kapelle ijverig geschaakt. Aan de wand hingen ter bezichtiging en kele werkstukken van de Platte landsvrouwen en was een kleine ruimte van de zaal ingeruimd als foto-expositie van de fotohobby club. Kegelen Op twee banen kon men die dag vrij kegelen. Hiervan werd druk ge bruik gemaakt. De andere banen werden benut voor het kegelkam pioenschap, waarvoor een grote wisselbeker de inzet was. Nel Klos-Verschoor werd kampioen bij de dames en de Moerkapelse Dirk-Jan v.d. Berg bij de heren. gezellig samenzijn De feestelijkheden werden die za terdag besloten met een gezellig samenzijn in de parketzaal, waar bij de muziek verzorgd werd door Sjaak Hofman. WÊ judo Tarzan volleybal Dat er ook in Moerkapelle belang stelling blijft te bestaan voor een sportief partijtje volleybal bleek tij- BA*» Burgemeester en wethouders hebben op 31 oktober 1984 bouwvergunning afgegeven aap: - H.C. Slingerland, Hollevoeterlaan 5, voor het aanbrengen van een aanbouw aan het perceel Hollevoeterlaan 5; - Bouwbedrijf G. J. Bakker, te Moerkapelle voor de bouw van 12 koopwoningen aan de Papaverlaan; - P. Houweling, Julianastraat 74, voor de bouw van een tuin- bouwloods; -C. van der Wilt, Middelweg 1b, voorde uitbreiding van een tuinbouwloods. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen inge volge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Moerkapelle. De Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Zuidpias" is een innovatieprojekt gestart t.b.v. W.A.O.-ers en gehandi capten. De doelstelling van het projekt is de afstand tussen hulpverle ners enerzijds en W.A.O.-ers en gehandicapten anderzijds te verkleinen. Het is namelijk een feit, dat de hierboven genoemde twee groepen niet gemakkelijk om hulp vragen, terwijl er zich de navolgende problemen kun nen voordoen: verwerking, ge zondheid, huisvesting, inko men, relatie tot de partner, relatie met maatschappelijke organisatie, arbeid en een zaamheid. Om een verkleining van de af stand te bereiken is een spreekuur ingesteld voor W.A.O.-ers en gehandicapten, te weten op elke vrijdag van 13.00-14.00 uur op het adres Jan van Bijnenpad 1 te Wad- dinxveen. Voor telefonische informatie kan men zich altijd tot de Stich ting Maatschappelijke Dienst verlening "Zuidpias" wenden onder nummer 01803-4144. GEBOREN: izak Michiel, zoon van: Ren- sen, Abraham en: Hoogen- doorn, Pietertje D., op 12 okto ber 1984. Krista, dochter van: Groenen- berg, Corstiaan A. en: Hooge- veen, Maaike C., op 16 oktober 1984. Daniëlle, dochter van: van Om meren, Pieter en: Van Leeu wen, Adriana, op 16 oktober 1984. HUWELIJKEN: 't Hart, Johan Teunis Leendert, en: Schoof, Johanna Maria, op 18 oktober 1984. Sonneveld, Jan en: van de Ven del, Frederica, op 19 oktober 1984. Van Helden, Teunis en: Vlok, Elisabeth Cornelia, op 25 okto ber 1984. MOERKAPELLE - 13 oktober: Er werd melding gemaakt van een in braak in een woning aan de Kerk straat. De inbraak werd overdag gepleegd. Erwerd niets ontvreemd 20 oktober: Op de Oranjestraat vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De aanrij ding werd echter onderling gere geld. een huissleutel aan hanger op 15 oktober j.l. Op 10 november a.s. biedt de poli tie van Waddinxveen aan de bur gerij de mogelijkheid om zich te in formeren op het gebied van voor koming misdrijven. Dit wordt ge daan door middel van een 'bus' van voorkoming misdrijven, die be hoort tot het landelijk bureau van voorkoming misdrijven. Deze bus, die een lengte heeft van ongeveer 20 meter, is van binnen geheel in gericht en afgestemd op informa tie over inbraakpreventie, diefstal van en uit auto's of fietsendiefstal- lenpreventie. Verder zijn e dia's en panelen met voorbeelden over een goede en een foute constructie van het hang- en sluitwerk van deuren en ramen. Op 10 november zal naast de inbraakpreventie oo de fietsendiefstallen belicht wor den. De bus staat tussen 10.00- 17.00 uur geparkeerd op het Ko ningin Wilhelminaplein te Wad dinxveen. 6 decembprd?QR4ynnkmnthfie'd Sbo^ worcjt dit jaar gehouden van 2 t/m linasterreint in I °P S Court (een groot tentoonstel- bouw RAI maar Han met beurs kan men vergelijken met de Land- ten zo'n fifi nnn heian^t\?8nJ J]narïl0naa' accent- Vorig jaar bezoch- fi nnn hft c belan9stell®n,den de Royal Smithfield Show, waaronder fede? dfrPkTnf6T®HVai!3 8^°e beurs is bedoeld voor agrariërs en zijdelings betrokken is bij de agrarische sector. Er zijn ruim 400 standhouders met allerlei landbouwwerktuigen. Een greep uit hetgeen te zien valt: trac toren, combine's, trailers, aanhan gers, cultivatoren, drainagemachi nes, elevatoren, irrigatiesystemen, sproeimachines, melkuitrustigen, onkruidbestrijders, eggen, maai ers, ploegen, silo's, pompen, za gen etc. etc. Voor de bezoeker die geïnteres seerd is in de levende veestapel, zijn er prijswinnaars te zien op elk gebied: kampioensrunderen, -schapen, en -varkens. Er zijn te vens speciale demonstraties en keuringen. Het bijzondere van de ze tentoonstelling is, dat men op een betrekkelijk klein oppervlak een compleet overzicht van land bouwwerktuigen en Engels mest- vee kan krijgen. In korte tijd is er op de Royal Smithfield Show veel te zien. Daarom is zij zo aantrekke lijk voor de agrariër die niet te lang van zijn bedrijf wel wil zijn. De programma's zijn zo gekozen, dat men slechts 1 a 2 dagen van uw bedrijf weg bent en toch de gehele tentoonstelling kan bezoeken. Men gaat namelijk op 2 of 3 december per nachtboot van Vlis- singen naar Sheerness, waarna men per touringcar naar Londen rijdt en bij het tentoonstellings terrein wordt afgezet. Aan het eind van de dag maakt u nog een stads- tour door Londen. Vervolgens wordt u teruggebracht naar Sheer ness, krijgt men aan boord een diner en arriveert de volgende dag om 07.00 uur uitgerust in Vlissin- gen. Men heeft aan boord nog kunnen ontbijten. Heeft men meer tijd, dan is er de mogelijkheid een dag langer in Londen te blijven. Reissom per persoon: Het 3-daag- se arrangement 189,-, waarbij in begrepen de nachtboot Vlissingen Sheerness (in een 4-persoonshut met faciliteiten), het busvervoer Sheerness-Londen, bezoek aan de tentoonstelling en een stadstour Londen. Verder 2 ontbijten en een diner aan boord. Het 4-daagse arrangement 289,-, waarbij extra is inbegrepen een nacht logies/ ontbijt in het luxe Towerhotel in Londen in een 2-persoonskamer. Inlichtingen over deze reizen kunt u krijgen bij de Rabobank. MOERKAPELLE - Met het oplaten van honderden ballonnen begon za terdag 20 oktober een feestelijke dag voor de stichting dorpshuis Moer kapelle. Tal van vooral sportieve evenementen, waren voor deze dag op touw gezet, door de evenementencommissie van dorpshuis Op Moer, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de 'stichting dorpshuis Moer kapelle". Voorzitter C. Reijntjes sprak op het terras buiten een kort openings woord, voorafgaand aan de opla ting van de ballonnen, waarna er een hevig noodweer losbarstte. Diverse ballonnen lieten het hier door helaas afweten. Slechts drie weken tijd hadden de deelnemende verenigingen aan de zelfverdediging. Bij dat laatste liepen bij de aanwezigen de rillin gen over de rug. Rob Leunis en Marius Koppes gaven ook een de monstraties van 'Kata's'. Een Ja panse zelfverdediging met mes- en zwaardaanvallen. In tegenstel ling tot karate klinken hierbij niet de grote schreeuwen. dens een treffen tussen een zes tien tal teams, samengesteld uit de diverse verenigingen van Moerka pelle. Jammer alleen dat erzo wei nig geoefend kon worden van tevoren. Met nog vier teams over voor de kruisfinale, te weten: de badmintonvereniging, tafeltennis vereniging, recreanten-team van de volleybal en het team Op Moer, bleek tenslotte het team van Op Moer het sterkste, met een mini maal verschil aan punten (slechts 1) van het recreantenteam. tl RO.fi Plaats 19 - Bleiswijk - 01892-7157 JOIianastraat 72 - Moerkapelle - 01793-1588. v- sportshow, die de gehele dag in de sportzaal plaatsvond, gehad om zich extra te bekwamen in de be paalde takken van sport. Dit, om dat op zo'n korte termijn na een afwegen van wel of niet, tenslotte toch besloten werd het zilveren ju bileum van de stichting te vieren. De Badmintonvereniging beet de spits af en trok, evenals de navol gende verenigingen, veel belang stelling. De Tafeltennisvereni ging volgde, waarna de huisvrou wen optraden. Dat gebeurde op een tijdstip waarop normaal de lunch wordt genuttigd, maar velen hebben op die dag de deur thuis dicht gelaten om in het dorpshuis een natje en een droogjete gebrui ken. Veel lof oogstte het huisvrou wenorkest van de afdeling Moer kapelle van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen. Deze dames tre den op tot in dewijdeomgeving en brengen een scala van leuke be kende Hollandse liedjes voor be jaarden en zieken in de diverse te huizen. Zij zijn daar bijzonder graag gezien. De demonstraties van sportschool Leunis uit Waddinxveen, die ook een school in Moerkapelle heeft, betroffen judo voor en door jong en ouden Jiu Jitsu-ongewapende Een compliment voor de gymnas tiekvereniging Tarzan, die een wervelende show ten toon spreid de, met een vlotte wisseling en een keurig opkomst van de diverse groepen. Met veel vaart en verve werden demonstraties vrije oefe ning (met muziek) en met toestel len gegeven, met een onvermoei baar élan, alsof de kinderen van elastiek waren. En dan te beden ken dat er 's morgens al volop ge turnd was in wedstrijdverband in Bodegraven! Neem daarbij de kor te voorbereidingstijd van een drie tal weken en de herfstvakantie, waarin dit evenement plaatsvond, zodat er zaterdag geroeid moest worden met de riemen die men had. Voortreffelijk! Niet alleen de groten (meisjes en adspiranten) gaven ee$i bijzonder staaltje tur nen weg (prachtige sprongen op de trampoline, uitstekend geti med, om en om) ook de kleintjes deden dat op hun manier. Verte dering wekten de kleintjes, peu ters nog, die over de banken moes ten lopen, er af moesten springen en hierin kleine variaties toonden. MOERKAPELLE - Burgemeester A.W. Lips van Moerkapelle is per 1 november herbenoemd tot burge meester van deze gemeente. Dat gebeurde bij Koninklijk Besluit van 6 oktober j.l. Maandagmiddag vond op het Provinciehuis te Den haag de beëdiging plaats door de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. S. Patijn. De in Moerkapelle gehouden col lecte voor Woord en Daad in de week van 15 t/m 22 september, heeft/ 1.951,15 opgebracht. Allen die meegeholpen hebben dit moo ie bedrag bij elkaar te brengen worden door het comité van Woord en Daad hartelijk bedankt

Dorpskrant | 1984 | | pagina 4