SUPER-BINGO Rabobank Q Geld lenen, een kwestie van rekenen zegt u? DORPSKRANT The Platters in discobar "De Schuur" Lustrumfoto's "Swanla" met vele mooie prijzen! Oók goed om geld te lenen. EEN GRANDIOOS CONCERT IN DE DOELEN ALS VERJAARSPARTIJ Zo is het, mevrouw. Op een duidelijk advies kunt u rekenen. Zodat u de juiste keuze kunt maken. Neem nou het Doorlopend Krediet waarmee u altijd wat geld achter de hand hebt. pagina 5 krediet maximum minimale maand- termijn theoretische looptijd 5.000,- - 10.000,- - 25.000,- 125,- - 250,- - 625,- 52 maanden 52 maanden 52 maanden HET GROENE KRUIS Zevenhuizen/Moerkapelle Uitnodiging tot het bijwonen van de jaarlijkse LEDENVERGADERING op maandag 19 november 1984 in het Multifunctioneel Gebouw te Moerkapelle, Herenweg 13. Aanvang 20.00 uur. AGENDA 1. Opening door de voorzitter 2. Notulen jaarvergadering 1983 3. Jaarverslag bestuur 4. Verslag penningmeester Rekening 1983 - Prognose 1984 - Begroting 1985 5. Contributie 1985 Voorstel bestuur: geen verhoging (blijft 41,50) 6. Bestuursverkiezing Aftredend doch herkiesbaar: Mevr. A. Visser, Bernhardstraat 10, Moerkapelle Mevr. A. v.d. Spek, Moerhageplantsoen 2, Moerkapelle Mevr. E. v. Leeuwen, v.d. Duynlaan 11, Zevenhuizen 7. Rondvraag 8. Sluiting. HET BESTUUR BILJARTVERENIGING "DE OTTER" organiseert: jeugd-sentiment De avond stond echt in het teken van de zestiger jaren. 'Back to the 60' met veel 'Gouwe-Ouwe'-mu- ziek voor en na het optreden van The Platters. in café petit restaurant "DE OTTER" op zaterdag 3 november a.s. Aanvang 20.00 uur. kleding Enkele voorbeelden: afkomstig is. "Omdat ze bij mij op school werkzaam was, vorig jaar van de V.U.T.-regeling gebruik maakte en afscheid nam, wist ik haar geboortedatum: 27 oktober 1919. Met het idee voor een ver- jaarsconcert ter gelegenheid van haar 65-ste verjaardag ben ik naar haar toegestapt en zo zijn we met haar en met de koorleden Jan Leo nard en Martin Bot een voorbe reidingscommissie gaan vormen. Vanaf februari zijn we nu al aan het repeteren voor dit concert, dat best bijzonder uniek genoemd mag worden. We hopen dan ook dat velen naar dit concert zullen komen". of Moerkapelle 01793-1577 (dhr. J.H. v.d. Voorden) Discobar "De Schuur" was op woensdag 24 oktober j.l. het to neel voor de 5 leden tellende Ame rikaanse groep "The Platters". Discobar-eigenaar Ben Verburg wist deze groep, die een toernee door Nederland maakt, te contrac teren voor zijn publiek. Dat was ze ker geen misstap, want binnen de kortste keren waren de kaarten ervoor uitverkocht. Vooral de 30-plussers kregen nogal eens kippevel bij het 'her leven van iets jeugdiger jaren!'. Wat een sfeer daar in De Schuur! Bekende nummer-1-hits als "Only you" en "I'm the great pretender" werden dan ook met zeer veel ent housiasme ontvangen, wat trou wens bij ieder nummer het geval was. In de toegift kwamen de meest bekende nummers nog eens aan de orde. Al met al een wel zeer geslaagde avond, die in dit genre zeker nog eens overgedaan mag worden! Het gemengde koor Zanglust zingt op het feest van zijn dirigente me vrouw Tjakkina Lutz-Kranenborg. "ledereen is op dit concert hartelijk welkom" stelt Rijk Gravestein. Hij is één van de koorleden van Zanglust en mede-organisator van het gewel dige verjaarsconcert van de dirigente van dit koor, mevrouw Tjakkina Lutz-Kranenborg, op zondagmiddag 4 november in de Rotterdamse Doelen. "Alleen adviseer ik iedereen snel kaarten te kopen, hetzij bij de koorleden of bij de plaatselijke verkoopadressen. Het belooft een gewel dige korenmanifestatie te worden, want naast ons koor verlenen nog zeven andere Rotterdamse koren medewerking, want ook hun dirigente wordt 65 jaar! Deze acht koren hebben allen het zelfde repertoire ingestudeerd, waardoor er een groot gemengd zangkoor ontstaat van zo'n dames en heren. Dit immense koor wordt begeleid door het Kralings sym- phonieorkest o.l.v. Benno Torren- ga." Mevrouw Tjakkina Lutz vult aan: "We zijn bijzonder blij met de toegezegde medewerking van de "Havenstadoperette", o.l.v. diri gent Jaap Boer. Dit operettekoor komt na de pauze meezingen, programma Op het programma van het gewel dige concert in De Doelen staan o.a. "Abschied von Walde" van Mendelssohn Bartholdy, het "Ave Verum" van Mozart, het "Slaven koor" van Verdi, "Schenk mann sich Rosen im Tirol" en het "Wol- galied". Het "Walserlied" van Schubert en het schitterende "Lascia ch'io Pianga" van Handel. Tevens zullen twee solisten van het gemengde koor Zanglust te beluisteren zijn. "Natuurtalenten" zegt dirigente mevrouw Lutz, na afloop van één van de vele repeti ties een week voor de uitvoering, van deze twee koorleden. Beiden zijn uit Rotterdam afkomstig en door mevrouw Lutz koorlid van Zanglust geworden. "Ik heb Rijk op school leren kennen. Hij is con cierge van de Windroos in Rotter dam, aan welke school voor mid delbare beroepsopleiding, ik als zanglerares verbonden was. leder vrij uurtje zong hij met mij aan de piano. Omdat ikeropeen gegeven moment minder tijd voor kreeg ad viseerde ik hem naar de bekende zangpedagoog Jan Heije te gaan, die verbonden is als docent aan het conservatorium. Daar heeft hij nog steeds zangles. Met zeven mijlslaarzen gaat hij nu vooruit. Ik weet zeker dat we over vijf jaar meer over hem zullen horen" knikt ze de persoon in kwestie vriende lijk lachend toe. Rijk Gravestein zingt bijzonder graag en is derhalve ook nog lid van het Rotterdamse operakoor". Over Diny van de Have vertelt me vrouw Lutz: "Diny is van Russi sche afkomst. Haar moeder is een Strandweg 1 - Zevenhuizen/Oud Verlaat - Tel. 010-212025 Foto's, gemaakt tijdens het tweede lustrum van dorpshuis Swanla, zijn in twee schitterende albums geplakt. Men kan ze komen bekij ken in het dorpshuis. Ook kunnen ze nabesteld worden (f 1,50) of vergroot op posterformaat met ka lender 12,50). (dhr. P.R. v.d. Steen) Russin. Tien jaar geleden hoorde ik haar in een zangkoor zingen tus sen de sopranen en stond ver steld over haar mooie stem. Ze gaat veel met me mee als ik uitvoe ringen overdag geef en treedt vaak solistisch op." Of Diny ook zangles heeft? vragen we haarzelf. "Eerst wel, maar op dit moment niet meer. Ik zing voor m'n plezier en denk 'onze lieve Heer is mijn leermeester'. 'Die Provenca il mar el sol', een aria uit La Traviata en het "Panis Angelicus" worden door bariton Rijk Gravestein ten gehore ge bracht. Sopraan Diny v.d. Have zingt het "Ave Maria" en het prach tige "Musikant Musikant" van de meestercomponist Robert Stolz. Samen met het grote gemengde koor brengen beide solisten een selectie uit "Der Vogelhandier". Aan de vleugel wordt één en ander vakkundig begeleid door Dirk Zwart. Tenslotte zal ook Tjakkina Lutz enkele composities op de pia no ten gehore brengen. Ter bevordering van de uniformi teit dragen de dames en heren zwart-witte kleding. De heren dra gen bovendien een stropdas en de dames hebben lange rokken. Nor maal dragen de mannelijke koorle den van Zanglust een vlinderdas en de dames een creme blouse. Hoe de jarige dirigente gekleed gaat ik nog een verrassing. "Wat ik draag is door m'n tweede dochter Constance ontworpen en ge maakt. Het is zeer praktisch. Door middel van een kleine ingreep kan ik het ook tijdens de receptie en het diner na afloop met de familie dragen. Zij is overigens niet de enige van m'n dochters die kunst zinnig is en zeer begaafd met spe ciale talenten. De oudste Anka, is regisseuse, de tweede ontwerp stervan toneelkleding, decorsenz. en de jongste, Celia, is Eurythmis- te. Dat is een sinds ongeveer 25 jaar bestaande vorm van bewe gingsleer waarbij muziek en poë zie worden uitgebeeld. Hoe is het ideel voor dit concert geboren? "Dat moet je maar aan Rijk vragen" lacht mevr. Lutz op de betreffende persoon wijzend. Op haar knieën - een vrij gebruikelijke houding voor haar (zeggen ande ren) - ordent ze de paperassen in haar tas. Het is zo rond elf uur 's- avonds en de bijna 65 jarige toont totaal geen sporen van vermoeid heid. Opmerkelijk is haar vriende lijk lachend gelaat, zijn haar hu moristische ogen. Terwijl er van alle kanten nog wat ten afscheid - na een intensieve repetitieavond - door de koorleden wordt geroe pen, moet dit nog gezegd en dat medegedeeld, blijft ze zoals ze is: gewoon erg aardig! Mede dankzij haar voortreffelijke leiding is het gemengde koor Zanglust met sprongen vooruit gegaan en be haalde het in mei van dit jaar in Dirkland op een korenwedstrijd een eerste prijs. De heer Gravestein bevestigt dat het idee voor dit concert van hem De rente is variabel en bedraagt momenteel 1% per maand. Dat is 12,7% per jaar, op basis van samengestelde interest. Meer informatie? Bel: Zevenhuizen 01802-2344

Dorpskrant | 1984 | | pagina 5