Intocht Sint Nicolaas Specialisten in Sparen. m /fel RENTE 7% SINTERKLAAS IN MOERKAPELLE Uw broodje goed en solide beleggen kunt uzelf DeNMS belegt uw geld. Goed en solide. LET OP!!!!!!! Politieberichten EVENEMENTEN AGENDA TROPICA hoe vaart de sint? middenstand in actie Ook dit jaar organiseert de Zevenhuizense middenstand weer een kras kaartenactie. Bij besteding van 10,- ontvangt men een kraskaartje. De geldprijzen zijn bij de deelnemende winkeliers inbaar, (zie advertentie). V voor 'aar vast A. Veerman zieke kinderen tekening De sint houdt van kinderen en van hun tekeningen. Dus een tekening meenemen naar de ontvangt van Sint Nicolaas. SINT/KERSTAKTIE van de Zevenhuizense winkeliers. verloren: gevonden: vuurwerk: VERBODEN!!!!! inbraken en diefstallen ongevallen verkeers- (on)veiligheid ZEVENHUIZEN: Aktie voor Ethiopië Oud Papier Landelijke Aktiedag 7e jaargang 14 november 191 Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Oplage: 3.500 ex nummer 150 Sint Nicolaas vergeet ook dit jaar Zevenhuizen niet. De goedheiligman komt op uitnodiging van de middenstand op zaterdag 24 november naar Zevenhuizen. Door burgemeester A H. van Gent zal hij op het dorps plein hartelijk welkom worden geheten. Het tijdstip waarop dit gebeurt is gepland om 14.00 uur. Met gulle hand zullen de zwarte knechtjes snoep- surprises aan de kinderen uitdelen, van wie verwacht wordt dat ze uit volle borst mee zullen zingen met de Sint Nicolaasliedjes (dus alvast oefenen!) De muzikale begeleiding en omlijsting van dit bezoek aan Ze venhuizen van Sint en zijn gevolg, zal niet worden verzorgd door het fan farecorps De Kleine Trompetter, daar dit die dag aan een concours deel neemt. Gelukkig is Concordia uit Boskoop bereid gevonden deze taak op zich te nemen. Wie de Sint langs wil zien varen kan een plaatsje innemen langs de vaar route die weer vanuit de Hennipsloot, richting Ringvaart, achter de kerk langs, richting loswal is. Een fraai gezicht is het de Sint en zijn Pieten onder de openstaande Catgesbrug, vanuit de Hennipsloot naar de Ringvaart te zien varen. Wie dit wil zien moet zich daar in de buurt, om ca. 13.10 uur opstellen. Om 13.20 uur hoopt hij dan aan wal te stappen. Uiteraard verwacht de Sint dat veel kinderen hem af komen halen! Ook de inwoners van Moerkapelle mogen dit jaar Sinterklaas verwelko men. De evenementencommissie van het dorpshuis "Op Moer" en de Middenstandsvereniging hebben Sinterklaas gevraagd naar Moerkapel le te komen. Sinterklaas heeft toegezegd om op 24 november a.s. te komen. De intocht in Moerkapelle is door de evenementencommissie feestelijk opgezet. Om 14.00 uur zal vanaf het dorpshuis het fanfarecorps Vios uit Zoeter- woude vertrekken om Sinterklaas op te halen. Via de Emmastraat, Jhr. v.d. Weistraat, van Hogendorpstraat, Beatrixlaan, Akkerweg, Papaver laan, Kerkplein en Hollevoeterlaan zal de stoet op het Westland ter hoogte van "de drie hooibargen" Sinterklaas opwachten, die om 14.30 uur vanuit Bleiswijkse richting over de Moerkapelse Zijde Moerkapelle zal binnenkomen. Begeleid door het fanfarecorps en de aanwezige kin deren zal Sinterklaas over de Moerkapelse Zijde en de Dorpsstraat naar het gemeentehuis gaan, alwaar hij zal worden verwelkomd door burge meester A.W. Lips om ca. 14.45 uur. Na deze verwelkoming zal de gehele optocht richting dorpshuis gaan, alwaar Sinterklaas uitgebreid de tijd zal nemen om te praten met de kinderen tot 8 jaar (oudere kinderen worden niet toegelaten). Voor de ontvangst in het dorpshuis zal dit gebouw niet eerder open gaan dan ca. 15.15 uur, het tijdstip waarop de optocht bij "Op Moer" zal aankomen. In het dorpshuis zal voor de kinderen een poppenkast-voorstelling worden gegeven. Het feestelijk gebeuren zal duren tot ca. 16.00 uur. n (min. inleg 1.000,-) Dorpsstraat 200 2761 AJ Zevenhuizen Tel. 01802-1430. Ouders van zieke kinderen kunnen zaterdag 24 november tot 11.00 uur Marri Krijgsman, bellen, tel. 1834. Dan komt Sint persoonlijk bij hen op bezoek. zie ook advertentie pag. 7. ZEVENHUIZEN polaroid zonnebril; gouden scha kelarmband; sleutelbos; bl. kin dertrui. bordeaux-rode brillekoker; sleu tels aan hanger; sjaal, blauw Che- vet; autosleutels aan dolfijn. Regelmatig worden de bewoners van de bebouwde kom van Zeven huizen opgeschrikt door knallen vuurwerk. Dit is voor mens en dier bijzonder hinderlijk. Kinderen kunnen 's-avonds niet slapen of schrikken wakker en veel honden raken van streek. Het blijken ook nu weer jongeren die met dit knal lend vuurwerk 'spelen'. Gewaar- schwud wordt dat wie vuurwerk ontsteeks bekeurd zal worden door de politie, daar het ten strengste verboden is vóór oude jaarsavond vuurwerk te ontsteken! Aan de OUDERS owrdt verzocht er op toe te zien dat hun kind(eren) geen vuurwerk ontsteken! Een ge waarschuwd mens/kind, telt voor twee....zegt men...dus...oppassen! In de nacht van 1 op 2 november werd er ingebroken in de bouw keet aan de Kratonlaan. Diverse pakken koffie werden er ont vreemd. In diezelfde nacht werd er aan de Middelweg bij het gemaal bij de Rotte, 10 liter dieselolie en een aardappelriek gestolen. Op 5 november werd er van een particulier uit de benzinetank van diens geparkeerde auto aan de Onderweg ca. 15 liter benzine ge stolen. In de nacht van 4 op 5 november werd er een fiets uit de garage naast de woning aan de Burg. Klinkhamerweg gestolen. Ook in die nacht werd uit een schuur aan de Bongerd een fiets ontvreemd. Twee broedkooien werden eveneens meegenomen. Een auto moest het aan het Hoge- land diezelfde nacht ontgelden: een ruitewisser en een antenne vernield, terwijl een aan de Fuut geparkeerde auto, dwars in een parkeervak werd getild. Er werd aangifte gedaan dat in de nacht van 7 op 8 november in vijf auto's werd ingebroken. Twee keer aan het Hazeveld, tweemaal aan de Wielewaal en eenmaal aan het Ho- geland. Door de diverse gedu peerden worden vermist: verrekij ker, regenjas, 6 dozen inh. wijn flessen. In de nacht van 7 op 8 no vember werd er bovendien nog in gebroken in een woning aan hel Hogeland. Na bij één woning een poging tot inbraak gedaan te heb ben is bij de eropvolgende wo ning ingebroken en werden twee gouden ringen ontvreemd. Op 6 november reed er een auto in de sloot naast de Bredeweg van wege de gladheid, ontstaan door slik op het wegdek. Op 7 november vond een ongeval plaats eveneens door gladheid van het wegdek vanwege bagger op de Parallelweg van de Zuidplasweg. Er stonden twee wagens gepar keerd nabij de T-splitsing van het industrieterrein. Een tractor met een giertank naderde vanaf het in dustrieterrein en kwam door de bocht. De giertank begon door gladheid te schuiven waardoor deze met de achterkant tegen het wiel van de voorste geparkeerde auto kwam en deze "dusdanig doorduwde dat deze wagen op de andere geparkeerde waen klapte. Materiële schade. Omdat we vorig jaar, naar aanlei ding van een, gelukkig goed afge lopen, verkeersongeval, een arti kel wijdden aan de verkeerson veiligheid van de Wethouder Kreft- laan/Schielandsingel, trof ons een artikel aan die verkeersonveilig heid gewijd in een regionaal dag blad, dat ca. een week geleden ge plaatst werd. Bij ons veertiendaagse bezoek aan het postbureau van de rijkspolitie, voor het noteren van de politie berichten geeft opperwachtmees ter J.H. Eiting zijn zienswijze over de verkeerssituatie aan de Weth. Kreftlaan en Schielandsingel. De ze heeft hij ter plekke grondig be studeerd. "Er wordt ons verweten dat we geen snelheidscontrole op de Weth. Kreftlaan laten plaats vinden, terwijl gesuggereerd wordt dat we dat aan de Burg. Klinkhamerweg doen vanuit het politiebureau. Dat laatste moet ik ontkennen, want het is gewoon niet mogelijk. De radarwagen staat buiten en de opvang moet buiten gedaan worden. Radarcontrole op de Weth. Kreftlaan op het stuk waarover klachten zijn, is onmo gelijk omdat je de radarwagen niet onzichtbaar kunt plaatsen. Auto mobilisten zouden hem zien staan en afremmen, bovendien is dat stuk veel te kort om de opvang van auto's te doen. Een radarwagen plaatsen gaat ook niet van van daag op morgen, omdat we hem lang van tevoren moeten bestellen Hij wordt namelijk voor het hele district gebruikt. Trouwens, er daar op de Weth. Kreftlaan niet snel gereden, behoudens een en kele uitzondering. De weg biedt daartoe nauwelijks gelegenheid, hekjes Er wordt gesteld dat de Weth. Kreftlaan onveilig is door rijdende en geparkeerde auto's. De onvei ligheid wordt m.i. het meest ver oorzaakt door overstekende men sen, zowel groot als klein. Je moet niet proberen wat aan de auto's te doen, maar aan het oversteken. De mensen moeten veilig kunnen oversteken. Daartoe zijn al hekjes geplaatst, die afremmend werken, maar er zijn daardoor teveel mo gelijkheden om op de Weth. Kreft laan te komen. Men fietst er boven dien, zonder af te stappen, ge woon langs heen, door de grond, om die obstakels te vermijden. Volgens mij moeten alle hekken weg, behalve die ene voor de ze bra-oversteek. Daarbij zou op de zelfde manier in het midden een oversteekplaats gemaakt moeten worden, waarvoor dan wel een hekje geplaatst dient te worden. De andere hekjes weghalen en on doordringbare bossages planten of een ononderbroken hek plaat sen, waardoor oversteken op de andere plaatsen niet meer moge lijk is, zie ik als de beste oplossing. Een parkeerverbod instellen lijkt mij niet noodzakelijk, daar één of twee geparkeerde auto's remmend werken. Men moet daardoor zijn snelheid beperken. Bovendien, als er twee parkeerplaatsen gecre ëerd zijn valt er weinig meer te par keren, want zoals bekend mag dat pas vijf meter vanaf de zebra-over- streek. Bovendien mag dat ook niet bij een onoverzichtelijke bocht, waardoor er, mede vanwe ge een uitrit van een garage, nau welijks parkeergelegenheid over blijft. Tussen de twee parkeer plaatsen zouden dan hooguit twee auto's kunnen staan en dan alleen oog maar aan één kant." aldus de opper. U heeft de Schielandsingel nog niet genoemd! "De Schielandsin gel ligt wat moeilijker. Alle voor rangskruisingen zouden onge daan moeten worden gemaakt, zo dat dit een rustiger rijgedrag bij de automobilisten teweeg brengt. Men moet daardoor meer op ver keer (uit de zijstraten)van rechts letten. Trouwens wordt daar wel zo snel gereden, lijkt het niet hoger dan het meestal is, vanwege het optrekken? Ik heb het zelf gepro beerd, maar kom nauwelijks hoger dan 60 km. per uur, vanwege het korte stuk en de naderende bocht van de Weth. Kreftlaan, of in te genovergestelde richting, die van de V.d. Duynlaan. Maar ook voor een rustiger rijgedrag en daardoor veiliger oversteken op de zebra's lijkt het me veiliger de voorrangs kruisingen ongedaan te maken. We blijven dan'wel met een voor rangssituatie zitten bij de Boslaan en de Eendrachtsweg, die beiden hoger liggen de het wegdek van de V.d. Duynlaan en daardoor als uit rit aangemerkt worden in de voor rangsregeling." En wat denkt u van de bossages? "Die moet je niet weg laten halen. Ze zijn het aanzien van de ge meente. Juist daardoor letten de automobilisten beter op, ze heb ben minder zicht. Halen we die groenbeplanting weg dan worden de kruisingen overzichterlijker, waardoor er weer sneller gereden wordtaldus opperwacht meester Eiting. 14 november: Hotel Vos: 20.00 uur: bijeenkomst Plattelandsvrouwen. 15 november: Dorpshuis Swanla: 20.15 uur: Filmavond. 15 november: Kerkgebouw, Dorpsstraat 139: 20.00 uur: The ma-avond Vrijzinnig Hervormden. 16 november: Dorpshuis Swanla: 20.00 uur: Open bridge-drive. 17 november: Dorpshuis Swanla: 20.00 uur: Uitvoering Zanglust. 22 t/m 25* november: Vogelshow Zang en Kleur. 23 november: Dorpshuis Swanla: 19.30 uur: Klaverjastoernooi. 24 november: INTOCHT SINT NI COLAAS!!! 24 november: Hotel Vos: 20.00 uur: Feestavond Landelijke rijvereni- ging, Pony- en Voltigeclub "De Eendrachtruiters". 26 november: Chr. basisschool De Eendragt: de gehele dag Oud Papier Aktie. 26 november: Informatie-avond oprichting Montessorischool in Nie.uwerkerk a.d. IJss.el, om 20.15 uur. MOERKAPELLE: 19 november: Multifunctioneel centrum "Moerveen": 20.00 uur: ledenvergadering Groene Kruis. 21 november: dorpshuis Op Moer: 20.00 uur: maandelijkse bijeen komst Plattelandsvrouwen afd. Moerkapelle. 24 november: INTOCHT SINT NI COLAAS!!! 27 november: Openbare kleuter en lagere school: algemene ouder raadvergadering. Op 26 november kan er de gehele dag oud papier worden ingeleverd op de chr. basisschool De Een dragt. Een extra oud-papieraktie in verband met de landelijke aktie dag die op 26 november wordt ge houden, waarbij alle omroepen en hulporganisatie zich inzetten. Dus oud papier op de 26e naar De Eendragt brengen VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX - Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 - Waddinxveen Tel. 01828-13671. Geopend ma. t/m vrij 13.00-21.00 uur. Zat. 9.00-17.00 uur. MOERKAPELLE - Vogelvereni ging Tropica hield weer haar jaar lijkse tentoonstelling in dorpshuis Op Moer. 165 vogels werden inge stuurd in de verschillende klassen. De belangstelling viel iets tegen, maar het was toch een geslaagde tentoonstelling. Winnaar E K. werd de heer Potze met een gras parkiet. De winnaar van O.K. was C. Thijssen en de winnaar jeugd E.K. J. Reniers. De winnaar O.K.- jeugd werd H. Broer. De uitslag van de grote verloting, waarvan de hoofdprijs, de stofzuiger, ging naar nr. 2046, is als volgt: 2e prijs nr. 3227; 3e prijs nr. 3434; 0403; 0363; 2176; 2685; 0959; 1704; 0195; 3242; 2323; 0964; 3145; 2862; 0003; 1678; 05611155; 3496; 2354; 3886; 3002; 2036; 3730. De prijzen kunnen afgehaald wor den bij de heer N. Potze, Oranje straat 15, Moerkapelle.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 1