DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS f^i DORPSKRANT Gemeente geeft 6.000,- aan Eén voor Afrika Aanmelding en aangifte voor de bevolkingsregisters Aanbevelingen voor benoemingen in huurcommissies Kerstboom verbranding Vergaderschema 1985 VUURWERK pagina 4 In de laatste vergadering van de gemeenteraad van Moerkapel- le op 11 december j.l. stelden de fracties van P.v.d.A., C.D.A. en S.G.P. voor om een bijdrage beschikbaar te stellen voordeaktie ÉÉN VOOR AFRIKA. Op voorstel van burgemeester Lips werd de bijdrage van de gemeente vastgesteld op 6.000,-. In het kader van de hulpverlening aan mensen in nood, deelde mevr. Crop (P.v.d.A.) mede, dat zij meteen aantal personen be zig is om een projekt te adopteren. Hiertoe zal zij begin 1985 een voorstel bij de gemeenteraad indienen. De heer J.C. Lindhoud (C.D.A.) merkte over een brief van de Vrijwilligers Centrale Gouda over de animo van werklozen om werkzaam te zijn in het vrijwilligerswerk op, dat hij het dienstig acht dat overleg gevoerd wordt met deze Centrale. Het moet mogelijk zijn dat werklozen gestimuleerd worden om vrijwilli gerswerk met behoud van uitkering te verrichten. Mevr. Crop verzocht om een onderzoek in te stellen naar het verrichten van vrijwilligerswerk dat niet van korte duur is maar één of meer jaren duurt. Omdat het vrijwilligerswerk nu steeds van korte duur is, is zij bevreesd dat werklozen liever solliciteren naar een baan die meer vastigheid bied.t. Uitvoerig werd door de gemeenteraad gesproken over de subsi die aan het dorpshuis. Zowel de P.v.d.A. als de S.G.P. vroegen zich af hoe in de toekomst een gunstiger resultaat kan worden behaald. Burgemeester en wethouders stelden de raad namelijk voor om de subsidie voor 1983 en'volgende jaren niet hoger te laten zijn dan 217.000,- de huur van het gebouw voor gym nastiekonderwijs. Het dorpshuis bestuur raamt het tekort echter hoger en zou dus liever meer subsidie ontvangen. In zijn ant woord stelde burgemeester Lips dat de gemeente ook niet de mogelijkheid heeft om meer subsidie te verstrekken. Wel moet het bestuur van het dorpshuis de ruimte gegeven worden om zelf aan te geven hoe het tekort kan verminderen. Misschien kunnen bepaalde uitgaven worden verlaagd en kan alsnog de rente en afschrijving van de lening omlaag gebracht worden. Het bestuur moet dan ook-naar oplossingen zoeken. Alle partijen waren overigens vol lof over het enthousiasme en de inzet die het bestuur toont voor Op Moer. Uiteindelijk werd het voorstel van burgemeester en wethouders unaniem door de gemeenteraad vastgesteld. Voorts werd door de gemeenteraad besloten tot vaststelling van: -het bedrag per leerling voor 1985; -de verordening retributies en precariorechten; -de rekening-courant overeenkomst, de kasgeldleningen en vaste leningen voor 1985; -het verlenen van eervol ontslag aan het hoofd gemeentewer ken de heer L. Poldervaart; -de subsidielijst 1985, waarbij de S.G.P. tegen subsidieverle ning aan de Peuterspeelgroep is; Nadat de burgemeester de leden van de raad en de aanwezigen op de publieke tribune gezegende kerstdagen een plezierige jaarwisseling had toegewenst werd de vergadering gesloten. Burgemeester en wethouders der gemeente Moerkapelle herin neren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 15 van het Besluit bevolkingsboekhou ding en brengen als voornaamste bepalingen ter openbare kennis: 1. Behoudens afwijkingen, moet ieder, die in Nederland nacht rust geniet, zijn opgenomen in één van de persoonsregisters. 2. leder behoort te zijn opgenomen in het persoonsregister van de gemeente waar hij zijn nachtrust geniet en duurzaam of voor onbepaalde tijd in de regel zal genieten. 3. Bij adresverandering binnen de gemeente moeten de nodige wijzigingen in het bevolkingsregister worden aangebracht. Voorts is het in verband met het bovenstaande het volgende van belang: 4. Aangifte van vertrek uit de gemeente dient mondeling of schriftelijk te geschieden op de dag van of uiterlijk vijf dagen na het vertrek met opgave van het laatste adres, de naam van de vestigingsgemeente en het adres aldaar. 5. Aan de aangever van een vertrek wordt, behoudens in bijzon dere gevallen, een verhuiskaart toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welkebinnen vijf dagen nadagteke- ning moet worden ingeleverd bij het bestuur van de gemeente in welker persoonsregister de persoon moet worden opgenomen. 6. leder, die in de gemeente in welker persoonsregister hij is op genomen, verhuist of van adres verandert, is verplicht niet eerder dan vijf dagen voor en niet later dan vijf dagen na de ver huizing of adresverandering mondeling of schriftelijk aangifte te doen bij het gemeentebestuur, met opgave van het oude en het nieuwe adres. 7. leder, die in Nederland nachtrust isgaan genieten en voorop neming in een van de persoonsregisters in aanmerking komt, moet zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in Nederland in persoon aanmelden bij het gemeentebestuur met overlegging Op grond van de Wet op de huurcommissies benoemen Gede puteerde Staten de leden van de huurcommissies. In Zuid-Hol land zijn twaalf huurcommissies met als standplaatsen Alphen aan den Rijn, Oud-Beijerland, Brielle, Delft, Dordrecht, Gorin- chem, Gouda, 's-Gravenhage, Leiden, Rotterdam, Schiedam en Sommelsdijk (Middelharnis). Belangrijkste taak van de huurcommissie: in eerste instantie uit spraak doen in geschillen en het geven van adviezen over huurzaken. De huurcommissie kan een huurverhoging, service kosten, bemiddelingskosten en dergelijke zaken beoordelen. Bij de benoeming van de leden moeten Gedeputeerde Staten erop letten, dat in de huurcommissie noch het belang van de huurders, noch dat van de verhuurders overheerst. Organisa ties, die geacht kunnen worden het belang van huurders dan wel verhuurders te vertegenwoordigen worden daarom in de gele genheid gesteld aanbevelingen voor benoemingen te doen. Organisaties die daarvoor in aanmerking komen zijn bijvoor beeld: - voor de huurders: regionale of lokale huurdersverenigingen met een bestendig karakter; vakverenigingen; vrouwenadviescommissies voor de woningbouw; afdelingen van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen; algemene consumentenorganisaties; - voor de verhuurders: verenigingen van (verhurende) huiseigenaren; woningcorpora ties; afdelingen van de makelaarsorganisaties; gemeenten; maatschappijen die onroerend goed exploiteren. Aan organisaties/verenigingen in Zuid-Holland, die voor het doen van aanbevelingen eveneens in aanmerking wensen te ko men, wordt gevraagd zich aan te melden bij Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland, Koningskade 1 in Den Haag. Verzocht wordt bij het verzoek om kandidaten te mogen aanbe velen de volgende informatie te verstrekken: a. soort en naam van de organisatie/vereniging; b. samenstelling van het bestuur; c. het doel, dat wordt nagestreefd (bijgevoegd kan worden een reglement of statuut); d. datum van oprichting; e. het aantal leden; f. het aantal huurders/verhuurders dat wordt vertegenwoordigd g. of de vereniging is aangesloten bij een landelijke organisatie van huurders- dan wel verhuurdersverenigingen. Er wordt nog op gewezen dat een plaatselijke vereniging, die is aangesloten bij een landelijke organisatie van huurders- dan- wel verhuurdersverenigingen, haar kandidaten kan voordragen door tussenkomst van de landelijke organisatie; een plaatselijke vereniging kan gedeputeerde staten wel verzoeken om naast de landelijke organisatie rechtstreeks kandidaten voor te mogen dragen voor één of meer huurcommissies, afhankelijk van het grondgebied dat de vereniging met haar doeleinden bestrijkt. Nadere informatie is te verkrijgen bij de heer H. Steijger, provinciale griffie Zuid-Holland, telefoon 070-116123. van een paspoort of een ander identiteitsbewijs. 8. Hoofden van inrichtingen,zoals verpleeg-en bejaardentehui zen, rusthuizen e.d., moeten tenminste éénmaal in de veertien dagen o.a. mededeling doen van de geslachtsnaam, voorna men, geboortedatum, geboorteplaats, datum van aankomst, ge meente van herkomst en laatste adres aldaar van ieder per soon, die langer dan dertig dagen in de inrichting nachtrust zal genieten of inmiddels heeft genoten. 9. Overtreding van de voorschriften worden gestraft volgens de wet. 10. Voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister wordt gelegenheid gegeven van maandag tot en met vrijdag, van 8.00-12.00 uur, ter gemeente secretarie (afdeling bevolking), adres Raadhuisplein 1. Vaststelling provinciaal woonwagenplan Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat provinciale staten van Zuid-Holland in hun vergadering van 15 november 1984 het provinciaal woonwagenplan voor de periode 1985-1990 hebben vastgesteld. Ingevolge artikel 4a, zevende lid van de Woonwagenwet ligt het woonwagenplan na vaststelling voor een ieder ter provinciale griffie en gemeentesecretariën ter inzage. De ter inzage legging vindt plaats op 31 december 1984, waarna het Woonwagenplan op 1 januari 1985 van kracht zal worden. Ten overvloede wordt er op gewezen dat tegen het Woonwagenplan geen beroep open staat. Gezien de omvang van het bestreken gebied en gezien de on derlinge samenhang van de in het plan vervatte aanwijzingen moet het plan worden aangemerkt als een besluit van algemene strekking. 19 december 1984, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouders, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. Het einde van het jaar nadert met rasse schreden en dient gewoontegetrouw aandacht te worden geschonken aan de jaarlijkse kerstboomverbran ding. Dit evenement zal plaats vinden op 3 januari a.s. om 18.30 uur. De bomen kunt U dezelfde dag, dus 3 januari a.s., inleveren van 16.00 uur tot 17.30 uur op het bouwterrein langs de verlengde Akkerweg. Natuurlijk krijgt U daar voor ie dere boom die U inlevert een ontvangstbewijs. Met dit ontvangstbewijs heeft U kans om één van de drie waardebonnen ter waarde van 15,-, 25,- en 35,- te winnen, die door het gemeen tebestuur beschikbaar zijn ge steld. Voorts is er door de Fa. Kadiks een transistorradio be schikbaar gesteld als hoofd prijs. Al met al een goede re den om uw kerstboom in te leveren. Raadsvergaderingen 12 februari 19 maart 16 april 21 mei 25 juni 27 augustus 24 september 29 oktober 19 november 17 december Woonruimte-adviescommissie 4 februari 1 april 3 juni 6 augustus (onder voorbe houd) 7 oktober 2 december Hoewel ons land in een econo mische krisis verkeert, is dat aan het einde van het jaar toch altijd slecht te merken. Voor vele miljoenen guldens gaat het vuurwerk over de toonbanken en wordt tijdens de jaarwisseling de lucht in geblazen. Om dit afschieten van vuur werk enigszins in goede banen te leiden, is door de raad van onze gemeente een "Verorde ning gevaarlijke stoffen der ge meente Moerkapelle" vastge steld. In deze verordening is ondermeer bepaald, dat het vuurwerk alleen afgeschoten mag worden tijdens de nieuw jaarsnacht tussen 23.00 en 1.30 uur. Op ieder ander tijdstip is dit nadrukkelijk verboden. De politie zal streng optreden te gen overtreders van deze re gel. Deze bepaling is opgeno men om elkaar zo min moge lijk overlast te bezorgen gedu rende de dagen voor en na de jaarwisseling en met 'elkaar' worden ook de dieren bedoeld. Voorts wil het gemeentebe stuur U verzoeken bij het af schieten van vuurwerk de nodi ge voorzichtigheid in acht te nemen, zodat iedereen 1985 zonder kleerscheuren en letsel in kan gaan. Op uw medewerking aan de bepalingen van de verordening wordt ten zeerste vertrouwd.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 4