DORPSKRANT BIJ U THUIS Bekendmaking Afgegeven bouwvergunningen Mutaties "Wegwijs" Sluiting gemeentehuis Melding dood vee e.d. Ophalen huisvuil BURGERLIJKE STAND Uw stoep schoon en veilig Nieuwjaars receptie Jaarwisseling 1984-1985 Politieberichten BIBLIOTHEEK Groot Kerstbal pagina 5 GEMEENTE MOERKAPELLE Parkeren in een rij maar doorrijruimte vrij gevonden: eén paar cross handschoen (BMX) verloren 2 sleutels aan toyotasleutelhan- ger; gouden horloge met zw. bandje; br. leren handschoen; bl. kindertasje, zw. leren portem. met inhoud; 6 sleutels aan bos. mededeling Op maandag 24 december, woens dag 26 en maandag 31 december is het politiebureau van Moerka pelle GESLOTEN! nieuwe aanwinsten Uitslag ballonwed strijd Op Moer Vrouwenkring "Hel pende Handen" KRUISWERK "Bejaarden thuis" Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: -fa. A. Bac, Herenweg 45 te Moerkapelle, voor het bouwen van een warenhuis aan de Herenweg 45te Moerkapelle, kadastraal bekend gemeente Moerkapelle zonder sectie no. 1915; -de heer J. Heijboer, Middelweg 32te Moerkapelle, voorhet ver nieuwen, vergroten (beperkt) en het gedeeltelijk renoveren van tasruimte aan de Middelweg 32 te Moerkapelle, kadastraal bekend gemeente Moerkapelle zonder sectie no. 1513; -de heer A. van der Spek, Herenweg 39te Moerkapelle, voorhet bouwen van een warenhuis aan de Herenweg 39 te Moerkapel le, kadastraal bekend gemeente Moerkapelle zonder sectie no. 1974. Bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 24 december 1984 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar in dienen bij ons college. Moerkapelle, 19 december 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. Burgemeester en wethouders hebben op 19 december bouw vergunning afgegevan aan: - C.C. Oudijk, Herenweg 49, voor het dichtmaken van twee hooi bergen nabij perceel Herenweg 49; -Hogerwerf en Van Laviere B.V., Nijverheidstraat 8, voor het bouwen van een opslagloods aan de Nijverheidstraat 8; - A.W. Zuidbroek, Julianastraat 82, voor het bouwen van een ga rage/berging aan de Julianastraat 82; -W. Koole-Hertog, Julianastraat 50, voor de bouw van een schuur aan de Julianastraat 50; - P. de Vrij, Bredeweg 23, voor een dakopbouw op het bedrijfs pand aan de Bredeweg 33; - A.L.C. van der Helm, Herenweg 11, voor het bouwen/vernieu wen van een hobbykas op het perceeJ Herenweg 11; - I.P. van Rijswijk, Kerkstraat 7, voor het bouwen van een schuur nabij Kerkstraat 7. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. Op blz. 1 dienst het telefoonnummer van de brandweer te worden gewijzigd in 2666. N Op blz. 77 dient het telefoonnummer van wethouder C. Wolff te worden gewijzigd in 3133. Op blz. 19 dient onder grofvuil te worden opgenomen: Het grofvuil wordt iedere donderdag gelijktijdig met het huisvuil opgehaald. Oud-ijzer wordt op iedere laatste donderdag van de maand gelijktijdig met het huisvuil en grofvuil opgehaald. Op blz. 21 dient het alarmnummer van de brandweer te worden gewijzigd in 2666. Op blz. 28 dient het telefoonnummer van de heer E. Broer te worden gewijzigd in 2813. Op blz. 32 dient het telefoonnummer van mevrouw C. Broer- Hoogendoorn te worden gewijzigd in 2813. Het gemeentehuis is op 24 december a.s. gesloten. In verband met de sluiting van het gemeentehuis op 24 de cember a.s. isonsdoorde Keu ringsdienst van slachtdieren en van vlees te Gouda verzocht aandacht te schenken aan de melding van kadavers op deze dag. Meldingen kunnen wor den doorgegeven aan de Keu ringsdienst te Bodegraven, te bereiken onder nummer 01726-12163. Melding dient voor 10.00uur plaats te vinden. Het huisvuil en grofvuil zal op 27 december 1984 normaal worden opgehaald. Daar het de laatste donderdag van de maand is, wordt deze dag te vens het oud-ijzer opgehaald. OVERLEDEN: Van Helden, Bastiaantje, we duwe van Boeve, oud 65 jaar, op 11 december 1984. Hottentot, Anna, oud 82 jaar, op 11 december 1984. In deze winterse maanden wil het nog wel eens voorkomen, dat ons land bedekt wordt met een laag sneeuw. Alhoewel dit op zichzelf een fraai gezicht is, kan het voor het verkeer en de voetgangers gevaarlijk zijn op een gladde weg of trottoir te moeten voortbewegen. Wellicht dat niet een ieder op de hoogte is van de regels, die hiervoor door de gemeente raad zijn vastgesteld. Wist U bijvoorbeeld, dat een hoofdbewoner of hoofdgebrui ker van een binnen de bebouw de kom gelegen gebouw of stuk grond verplicht is de sneeuw en het ijs weg te rui men van het openbaar voetpad dat voor zijn perceel is gele gen? Als iedere inwoner hier ook gehoor aan zou geven, dan zouden de stoepen niet alleen schoon zijn maar ook veilig!!! Het gemeentebestuur van Moerkapelle wenst al zijn in woners goede Kerstdagen toe en hoopt dat 1985 voor een ieder een gelukkig Nieuwjaar mag worden. Uiteraard wordt U in de gelegenheid gesteld uw nieuwjaarswensen te wisselen tijdens de Nieuwjaarsreceptie, die gehouden wordt op woens dag 2 januari 1985, 's-avonds van 7.30 tot 8.30 uur in het gemeentehuis. U bent van harte welkom. Ook dit jaar zal de jaarwisse ling vermoedelijk gevierd wor den met het afschieten van vuurwerk. Helaas blijkt dit dan voor sommige lieden gepaard te moeten gaan met enig van dalisme. Wat dit met vieren te maken heeft ontgaat ons. U kunt echter ook preventief vandalisme voorkomen. Brievenbussen blijken een ge wild object te zijn. Voorkom schade hieraan en haal de bus tijdens de jaarwisseling bin nen. In Moerkapelle zijn veel straten waar het is toegestaan om aan beide zijden van de rijbaan te parkeren. In sommige straten heeft dit tot gevolg dat gedeel telijk aan de ene zijde van de weg wordt geparkeerd en ge deeltelijk aan de andere zijde. Dit heeft tot gevolg dat op som mige plaatsen de doorgang voor overige weggebruikers gedeeltelijk of geheel wordt belemmerd. Vooral voor de brandweerauto is de doorgang veel belemmerd. Het zal een ieder duidelijk zijn dat dit niet toelaatbaar is. De gemeente Moerkapelle doet dan ook een beroep op een ieder om uw auto zodanig te parkeren dat de doorgang niet gestremd wordt. Tijdige hulp bij o.a. brandbe strijding is voor een ieder van belang!!! MOERKAPELLE - 26 november: Een inwoonster van Moerkapelle deed aangifte van diefstal van de fiets van haar dochter. De fiets had bij het dorpshuis gestaan. 27 november werd melding ge daan van een diefstal uit een wo ning aan de Julianastraat. De fief- stal is overdag gebeurd. Er wer den twee gouden armbandjes ont vreemd. 28 november werd melding ge daan van vernieling van de model molen voor het dorpshuis. Het hekwerk van deze molen was ver nield. Aangifte is opgenomen. 28 november: Omstreeks 19.00 uur kwam de brandweer in aktie voor een schoorsteenbrandje van een woning aan de Raadhuisstraat. 29 november: De eigenaar van een firma aan de Julianastraat .deed aangifte van diefstal van een wa terpomp. De waterpomp lag in een schuur. 8 december: OP vrijdag 7 decem ber omstreeks 21.00 uur werd een brievenbus van een woning aan de Beatrixlaan door een rotje ver nield. Aangifte is opgenomen. 11 december: Dooreen bedrijf aan de Bredeweg werd aangifte ge daan van vernieling. Voor het be drijf lagen enkele reklameletters van plexiglas, die vervolgens wer den kapotgetrapt. Romans volwassenen: Abe, Kobo: De vrouw in het zand; Alstein: Het uitzicht op de wereld; Bernauw, Patrick: Mijn lieve spooklidmaat; Bertin, Eddy C: De schaduw van de raaf; Biesheuvel, J.M.A: Reis door mijn kamer; Christie, Agatha: Tweede vijfling en de dertiende vijfling; Dekker, Karei: Mensen tussen hoge dijken; Dullemen, Inez van: Een handvol vonken; Ee- den, Frederik van: De nachtbruid; Emants, Marcellus: Lichte kost; Freemantle, Brian: De grote jacht op Charlie Muffin; Gardner, John: James Bond 007 voor buitengewo ne diensten; Geeraerts, Jef:-Dood in Bourgondië; - Ik ben maar een neger; Goethe, J.W: Het lijden van de jonge Werther; Gogol, N.W: De lotgevallen van Tsjitsikow; Kirst, H.H: Voorjaar '45; Leiker, Sjoerd: Drie getuigen; Pitigrilli: Cocaine; Parijs/tours, een novelle. OUDERE JEUGD: Peters, Karin: Kinderen brengen geluk; Verne, Jules: De schrik van de Donau; Vries, Anke de: Medeplichtig. GROOTLETTERBOEK: Steen, Maria van der: Die Annie ben ik. STUDIE VOLWASSENEN: Als Keynes nu geleefd zou hebben; Al lerhande koekjes; Boheemen- Walhain, Ria van: Langzaam af scheid nemen; Brouwer, Ab de: Kreatief met papier; Burgos-De- bray, E: Rigoberta Menchu; Byls- ma, J: Over broden en broodjes; Dominicus, Jo: Sri Lanka; Dumont J.J: Lees en spellingsproblemen; Fischer, L: Mahatma Gandhi; Gal- braith, J.K: Anatomie van de macht; Goudsmit, J.H: Lang leve het gebit; Grollenberg, L: Jezus: weg naar hoopvol samen leven; Harvey, A: Een reis in Ladakh; Kübler, Ross E: Wat kunnen wij nog doen?; Lachmann, Günter: Triatlon; Langedijk, P: Hyperactie ve kinderen en stille dromers; Lemstra, P: Het babyboek voorva- Lemstra, P: Huisje-boompje-bees- tje in deeg; Little, P: het babyboek voor vaders; Munnik, Len: De kloof - Nagerechten uit de Franse keuken. JEUGD: Beekman, T: Wonderkin deren; Brill, Y: Bianca en het paard rijkamp; Burningham, J: Krak Boem; Dros, Imme: Spicht en de burgemeester; Frère, M: De zee; Hafkamp, C: Van hier tot achter de zon; Heine, H: De wekker; Hiiber- dink, E.J: Appie Kap als filmheld; Hofman, W: De stoorworm; Ja- nosch: Welterusten Snoedelboe- del; Keuls, Y: Dehangmatvan Mie- pie Papoen; Lewis, H: Het vliegen de schip; Osborn,e M: Er was eensen nog eens; Pleysier, A.J: De muis; - De poes; Schell, S: Sjato Lila de Roze; de trein; Weetering, C. van de: Mijn balletjuffrouw heeft een boerderij met beesten; Wild- smith, B: Peter Pelikaan; Smith, D: De 101 Dalmatiners; Recheis, K: Pelsjager aan het bevermeer. Op 20 oktober j.l. zijn in het kader van het 25-jarig jubileum van de Stichting Dorpshuis Moerkapelle een 800-tal ballonnen opgelaten, voorzien van kaartjes met naam van de oplaters. Ondanks het slechte weerzijn veel ballonnen de lucht ingegaan en hebben een kor te of lange reis afgelegd. Twee bal lonnen hebben een lange rit naar Duitsland gemaakt en wel in twee wijken van de stad Hamburg, nl. Aumühle en Sinstorf. Daar deze wijken qua afstand nagenoeg op dezelfde lijn liggen is door de Eve nementencommissie besloten twee eerste prijzen uitte reiken. De winnaars zijn: Wijtse Chaudron, Korenbloemstraat 12, oud 8 jaar en Carta Kraayenbos, Raadhuis straat 47, oud 11 jaar. Beiden heb ben inmiddels een boek als prijs ontvangen. Als derde is geëindigd Jolanda Koren, Westland 9, oud 10 jaar. Haar ballon is terecht geko men in de plaats Volkensen (tus sen Bremen en Hamburg). Ook Jolanda heeft inmiddels een boek ontvangen. Hoewel geen prijs voor nummer 4 en 5 is het toch leuk te vermelden waar deze terecht zijn gekomen, nl. Jacob Jan v.d. Spek, Westland 8, oud 4 jaar; zijn ballon kwam in Bremen aan. Ook Ruth Doornhein, Westland 1, oud 9 jaar, viel niet in de prijzen maar de ballon kwam te recht tussen Emmen en Bremen in de plaats Haselünne. Buiten de prijzen om krijgen de eerste vijf hun kaartje van de ballon thuis bezorgd. Voorts hangt in dorps huis Op Moer een totaal-overzicht van de wedstrijd. Zoals inmiddels bekend, heeft de vrouwenkring Helpende Handen te.m.v. het vervaardigen en verko pen van handwerkspullen, én met andere akties landen te helpen, waar de nood groot is. Na de aktie van de vorige keervoorde honger- landen Ethiopië, Eritréa en Noord- Brazilië, waarbij het geweldige be drag van ƒ6.019,- kon worden overgemaakt, gaat men door met een ander projekt. Dit is dan een Blindenschool in Libanon (Bei roet), een projekt van de Wereld- diakonaat. De school probeert, ondanks de voortdurende oor logstoestand, zo goed mogelijk de zorg voor blinden in en buiten de school en het internaat voort te zetten. Ds. Nseir en zijn staf mel den regelmatig over grote span ningen waaronder dit gebeurt. Ook onder de studenten zijn slachtoffers te betreuren. Steun is hard nodig Evenals de vorige keer wordt een ieder die hieraan mee wil helpen, door mee te handwerken of thuis iets te maken of materiaal te schenken, of op wat voor manier dan ook, verzocht dit door te ge ven aan mevrouw Verhoef, tel. 2258; mevrouw Gorissen, tel. 1888, mevrouw Brink, tel. 1841 of me vrouw Verwey, tet. 1974. Voor wie borduren wil voor dit doel, zijn er nog enkele pakketten die bij bo venvermelde dames afgehaald kunnen worden. Voetbalvereniging Moerkapelle organiseert op vrijdag 21 decem ber a.s. een groot kerstbal in de kantine aan de Raadhuisstraat. De muziek voor deze avond wordt ver zorgd door Sunbeam en als speci ale gast is uitgenodigd de in Moer kapelle woonachtige Rock Roll zanger Chuck Memphis. Aanvang van deze avond 21.00 uur. Er zijn bejaarden, die met voldoe ning terugkijken op hun leven en genieten van elke dag. Maarerzijn ook bejaarden, die de ouderdom niet zo positief beleven door ziek te, het overlijden van de partner of door het gevoel niet meer mee te tellen. Met beide groepen heeft de wijkverpleegkundige en/of wijk ziekenverzorgende contact. Vaak komt dit neer op een aantal bezoe ken per jaar, als er niets speciaals aan de hand is. Tijdens die bezoe ken wordt gepraat over het eten en slapen, eenzaamheid, de contac ten in de buurt en hobby's. De wijkverpleegkundige probeert een klankbord te zijn voor noden en vreugden. Onderandereomopdie manier mee te werken aan het zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen van de bejaarde. Namens de Kruisvereniging Gouwe- IJssel. tel. 01828-17377.

Dorpskrant | 1984 | | pagina 5