KERSTPUZZEL Trouw beloond Op de schaats.. EVENEMENTEN AGENDA ZAALVOETBAL Uitvoering blok fluit, gitaar en kindertoneel ALLE HYPOTHEKEN gezelligheid troef bij 2e ronde zaalvoetbaltoer nooi - polonaise in dorps huis swanla molentochten van start ijsclub zet baan uit molentochten Dinsdagmorgen konden vanwege de behaalde vereiste ijsdikte van 10 cm. de bekende Molentoer tochten van start gaan. Van heinde en verre komen de schaatsers naar Zevenhuizen, waar vanuit café De Roerdomp (tijdelijk onderdak van de ijsclub) weer gestart kan wor den voor tochten variërend van 10 tot 100 km. verlichte baan Alles wordt door het actieve be stuur van de Zevenhuizensche I Js— ijsplezier programma Donderdagmiddag wordt er voor de Zevenhuizense schooljeugd marathon? zaalvoetbal "Heipalen van de vereniging" noemde vrijdagavond 21 december de heer H. v. Engelen, voorzitter van de provinciale afdeling van de Konin klijke Nederlandse federatie van Muziekverenigingen, de drie leden van het Zevenhuizense fanfarecorps De Kleine Trompetter die onderschei den werden. Deze eer viel de heren J.A. de Rui ter, M. van Hanswijk en Jac. Heij te beurt, vanwege hun trouw aan De Kleine Trompetter. Eerstgenoem- den spelen vijftig jaar hun partij bij het corps en laatsgenoemde vijf entwintig jaar. De heer De Ruiter slaat de grote trom, Van Hanswijk bespeelt de bas en de heer Heij is trombonist. De onderscheidingen, resp. in goud voor vijftig en zilver voor vijfentwintig jaar, werden door de heer Engelen opgespeld in aanwezigheid van vrijwel het voltallige fanfarecorps en enkele genodigden, tijdens de jaarlijkse feestavond in de bruine zaal van dorpshuis Swanla. Bij de speldjes behoorde ook een oorkonde. De heer Van Engelen merkte op dat er velen in den lande langdurig van een muziekvereniging lid zijn, maar dat vijftig jaar niet zo frequent voorkomt. (Bij de Kleine Trompetter is er zelf een muzikant meer dan 60 jaar lid). Hij vertelde dat er ca. 65.000amateur muzikan ten zijn die lid zijn van een harmo nie of fanfarecorps, welke ver deeld zijn over 1150 verenigingen. "Leden zoals jullie zijn de basis waarop wij draaien". Na hem bood burgemeester A.H. van Gent, als 10 januari: Rottemeren: school- schaatswedstrijden; 14.00 uur. 11 januari: De Vierkap: 19.30 uur: spelletjesavond. 11 januari: Rottemeren: 14.00 uur: Kortebaan wedstrijden. 11 januari: Swanla: 20.15 uur: Filmavond Filmclub Zevenhuizen. 12 januari: Rottemeren: 14.00 uur: Afvalrace op de ijsbaan. 12 januari: Swanla: 14.00 en 19.30 uur: uitvoering blokfluit-en gitaar leerlingen kindertoneel. bescnermneer van net corps, zijn gelukwensen aan, vergezeld van een kort felicitatiewoord. De echt genotes van de jubilarissen waren inmiddels ook het podium opge komen voor de ontvangstname van een fraai boeket bloemen, aangereikt door voorzitter G.S. Abbekerk. De heer A.P. Valken burg, schoonvader van de zoon van de heer de Ruiter, bood felici taties en bloemen aan, namens de in Kenia woonachtige zoon van het echtpaar de Ruiter (zeer be kend in Zevenhuizen als aktievoer- der voorafgaand aan de totstand koming van het dorpshuis) op de verjaardag van zo zei hij "ons bei der kleinzoon." Hierna werden de aanwezigen in de gelegenheid ge steld de jubilarissen te feliciteren, waarna de feestavond, begonnen met muziek van de boerenkapel, voortgezet werd met de Dixieland- band van de Kleine Trompetter. Echter niet compleet, want saxo fonist Bontenbal was juist in de vooravond uit een raam gevallen en had dusdanige verwondingen aan zijn arm opgelopen dat hij voor behandeling naar het zieken huis was. 12 januari: De Vierkap: 20.30 uur: Bingo. 18 januari: Gymnastiekzaal Dorps straat: 19.00 uur: turncompetitie B O.S.S.-Hervules-Velocitas. 18 januari: Swanla: 20.00 uur: bridgedrive. 18 januari: De Vierkap: 20.00 uur: klaverjasavond. 19 januari: Kleine Kerk, Dorps straat: 19.30 uur: Haags Blazers ensemble. 23 januari: Swanla: 20.00 uur: John Langting's Theater van de Lach. MOERKAPELLE: 16 januari: Op Moer: 20.00 uur: bijeenkomst Plat telandsvrouwen. Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN 9 januari 1985 7e jaargang nummer 154 Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Op zaterdag 12 januari laten leer lingen van Margré van Gestel (blok (fluit), Waldi Ong Alok (gitaar) en kinderen die deelnemen aan de to neeltraining, zien-wat zij geleerd hebben in dorpshuis Swanla. Blokfluit- en gitaarmuziek zullen worden afgewisseld met de uitvoe ring van een toneelstukje, ge naamd "Het Sprookjesbos". Dit stukje is een improvisatie. Voor kinderen is er een voorstel ling om 14.00 uur. Entree 1,- en voor volwassen is er een voorstel ling om 19.30 uur. Entree 2,50. musical Na 12 januari wordt begonnen met de repetities voor een musical. Er kunnen zich nog een aantal kin deren aanmelden. Er wordt geoe fend op donderdag na schooltijd in de peuterzaal van dorpshuis Swanla. Inlichtingen, Carla Bink, tel. 01802-1790 of Anne Bakker, tel. 01802-2852. De heer J.A. de Ruiter, een bekende Zevenhuizenaar (staatioterij, stomerij, kleermaker en aktief lid van de Kleine Trompetter) verrichtte maandagmorgen 7 januari de trekking van de Kerstpuzzel uit de vorige Dorpskrant. De hoofdprijs is gewonnen doorC.J. VAN MULLEM, Dorps straat 3a te Zevenhuizen. Alle geldprijzen kunnen tijdens kantooruren (8.30-12.00 en 13.00-17.00 uur) bij DRUKKERIJ ELGERSMA, DORPS STRAAT 62a, ZEVENHUIZEN, worden afgehaald. Alle inzenders worden hartelijk bedankt voor hun deelname. We ontvingen maar liefst driehonderd inzendingen. Een (klein) aantal hiervan bleek niet juist. Diverse inzendingen gingen vergezeld van leuke en hartverwarmende reac ties, variërend van "de beste wensen voor 1985" tot "hartstikke leuk die puzzel, bedankt!" en vaak vergezeld van een waarderende toevoeging over de Dorpskrant. Dit zijn de gelukkige prijswin naars: 1e prijs 100,-: C.J. VAN MULLEM, Dorpsstraat 3a, Zeven huizen; 2e prijs: 75,-: J. Metse laar, Asterstraat 18, Zevenhuizen; 3e prijs: 50,-: P. Drost, Juliana- straat 36, Moerkapelle; 4e prijs: 25,-: G. de Wit, Goudsbloemstraat 15, Zevenhuizen; 5eprijs: 10,-:C. v.d. Berg, Knibbelweg 79, Zeven huizen; 6e prijs 10,-: Rick v. Woudenberg, Knibbelweg 27, Ze venhuizen; 7e prijs 10,-: J. v. Ede v.d. Pais, Het Hogeland 41, Zeven huizen; 8e prijs: Jacob v. Vliet, Valkendaal 84, Nieuwerkerk a.d. IJssel. De juiste oplossing: 1. Bakkerij Gerritsen; 2. Rabobank; 3. Bloem- sierkunst René; 4. Benning B.V.; 5. Fa. W. v.d. Vlist; 6. J. Wismeyer; 7. Kantoor A. Veerman; 8. Massa Sport; 9. Sporthuis J. Droog; 10. Van Dongen Perdijk; 11. Onder linge Brandwaarborg Maatschap pij; 12. M. v. Tol &Zn.; 13. Eurosur- fing; 14. Coen Schiereck; 15. Al- bert Heijn; 16. Fa. P. Visser Zonen; 17. Jabé; 18. Het Kaasmek ka; 19. Gebr. Vente; 20. Akkoord P. Hovens; 21. Bloemkwekerij A. v.d. Heijden; 22. Fa. K.A. Havelaar Zn.; 23. Foto Marri Krijgsman; 24. Schilderwerken Huisman; 25. Drukkerij Elgersma; 26. NMS A. Veerman; 27. Swanla-Hoeve; 28. Attent autorijscholen. Oplage: 3.500 ex. Winterse omstandigheden belem meren sommigen in de uitoefe- I ning van hun beroep, "langs de weg zitten", is met het weer van de laatste dagen geen plezier. Wel plezier hebben de schaatsliefheb bers, die hun hart op kunnen ha- i len op de dichtgevroren Rotte. Het ijs van de Rotte was zondag al goed berijdbaar. Enkele stoere rij ders trotseerden de ijzig koude wind met sneeuwjacht en bonden de gladde ijzers al onder voor een toertochtje. Maandag werd er door het bestuur van de Zevenhuizensche IJsclub weer een baan uitgezet op de Rot temeren. Dat gebeurde door mid del van het sneeuwvrijmaken van het ijs, waaronder een redelijk goed oppervlak tevoorschijn kwam. Was de dikte van het ijs maandag variërend van 8 tot 9 cm. dik, na de strengte vorstnacht van maandag op dinsdag werd dat ruim 10 cm. Iclub in het werk gesteld om van avond (woensdagavond) de baan- verlichting opgesteld te hebben, zodat er met verlichte baan ge schaatst kan worden Elke dag worden er molentochten gehouden op de Rotte. Dinsdag werden de aktiviteiten van de Ze venhuizensche IJsclub door Radio Rijnmond (Rotterdam) over de I radio uitgezonden, compleet met diverse interviews. van de 3 plaatselijke scholen wed strijden op de Rottemeren gehou den. Organisatie: IJsclub. Aan vang: 14.00 uur. Vrijdagmiddag 14.00 uur: Korte- baanwedstrijden voor inwoners: leden andere heren. 1e prijs 100,-; 2e 75,-; 3e 25,- en 4e 10,-. Zaterdag wordt er een Nationale Afvalrace senioren georganiseerd op de Rottemeren. ledereen kan deelnemen. Aanvang 14.00 uur. Voor alle wedstrijden geldt: een uur voor de wedstrijd inschrijven! Als de vorst aanhoudt zit het er dik in dat er weer een MARATHON op de Rotte wordt georganiseerd. De plannen zijn al in voorbereiding en zullen "ijs en wederdienende"snel in daden worden omgezet. VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX - Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 - Waddinxveen lei. 01828-13671 - Geopend ma. t/m vrij 13.00-21.00 uur, zat. 9.00-17.00 uur. Nu ook verhuur van videorecorders! Ook de tweede ronde van het zaalvoetbaltoernooi tussen bedrij ven en instellingen werd zaterdag avond j.l. in dorpshuis Swanla weer een sportieve happening, met een feestelijk en ouderwets gezellige omlijsting. De stemming steeg na afloop dermate ten top, dat spontaan een polonaise door het dorpshuis werd gelopen, op muziek van het carnavalsorkest Bar Gebeure uit Dordrecht. Dit orkest was mede-verantwoorde lijk voor de gezellige en vrolijke sfeer tijdens deze avond, die te vens een nieuwjaarsontmoeting tussen bekende en minder beken de Zevenhuizenaren werd. In de pauze van het zaalvoetbaltoernooi vond de eerste kennismaking plaats met het Dordtse orkest Bar Gebeure, dat op kousevoeten voor een luisterrijk entertainment zorg de. Het zaalvoetbal was ook tijdens deze tweede ronde weer een spor tief gebeuren, waarmee diverse teams weer de nodige punten inde wacht sleepten. Bovenstaan staat (hoe kan het ook anders): V.v. Groeneweg met 14 punten en 31 gescoorde doelpunten. Niet alleen met punten kan men een prijs ver dienen, opk voor het team dat de meeste aoelpunten van het totaal van de vier wedstrijden behaalt, is een prijs beschikbaar. De totaal stand is na 2 wedstrijden: Spar, 8 punten, 16doelpunten; Lammens, 0 punten, 7 doelpunten; Dorps huis 2: 7 punten, 13 doelpunten; Dorpshuis 1: 6 punten, 13 doel punten; Groeneweg: 14 punten, 31 doelpunten; Tourclub': 6 punten, 7 doelpunten; Brandweer: 3 punten, 7 doelpunten; Eikelenboom: 12 punten; 15 doelpunten. REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma - Dorpsstraat 62a - Zevenhuizen - tel. 01802-2289 en Noordeinde 17 - Zevenhuizen - tel. 01802-1653.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 1