m DORPSKRANT GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Kennisgeving en bekendmaking beschikkingen Hinderwet BURGERLIJKE STAND Afgegeven bouwvergunningen Politieberichten MOERKAPELLE's LINDA OP T.V. TAFELTENNIS JAZZTAR Bezoek aan "Grüne Woche" te Berlijn &e»& Herziening provinci aal fietspadenplan pagina 4 verloren: Natuurwandeling ROTTA Opbrengst Natio naal fonds sport ge handicapten Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken opgrond van het bepaalde in artikel 31 van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bekend, dat door hen, onder een aantal voor schriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te on dervangen, vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvragen van: -Interco B.V., Moerkapelse Zijde 98a te Moerkapelle; -Loonbedrijf H. Lievaart, Julianastraat 47 te Moerkapelle; -Drukkerij Van Loon B.V., Oranjestraat 38 te Moerkapelle. De beschikkingen en de terzake zijnde stukken liggen op het ge meentehuis ter inzage en wel tot 10februari 1985, elke werkdag van 8.00-12.00 uur en bovendien na telefonische afspraak. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne staat beroep open bij de Kroon voor; de aanvrager; de betrokken adviseurs; degenen die eerder in dit kader bezwaar hebben ingebracht; enige andere belanghebbende, die redelijkerwijs niet eerder in staat was in dit kader bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingebracht en met toe passing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, af deling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Moerkapelle, 9 januari 1985, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de voorzitter, C. Wolff. A.W. Lips. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken be kend dat van 7 januari tot en met 12 april 1985 op het ge meentehuis voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-plan voor de herziening van het pro vinciaal fietspadenplan 1977 van de provincie Zuid-Holland. Elke werkdag van 8.00-12.00 uur kunnen de betreffende stukken worden ingezien. Reacties of bezwaren tegen het ontwerp-plan kunnen uiterlijk tot en met 12 april 1985 bij het college van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland, Ko ningskade 1, 2596 AA te 's-Gravenhage worden inge diend. Moerkapelle, 9 januari 1985, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, C. Wolff. de voorzitter, A.W. Lips. GEBOREN: Arend Jan, zoon van: Popijus, Jan H. en? Laansma, Magdale- na J., op 14 december 1984; Arenda Petra, dochter van: Verweij, Johannes H. en: Aar- noudse, Maria J., op 27 decem ber 1984. OVERLEDEN: Van Vliet, Metje, w/v de Peuter, oud 78 jaar, op 22 december 1984; Breedijk, Willempje, w/vTuitel, oud 80 jaar, op 28 december 1984. GEHUWD: de Gelder, Jan en: Huisman, Trijntje N., op 20 december 1984. Burgemeester en wethouders hebben op 9 januari 1985 bouw vergunning afgegeven aan: -de heren A. van Haastert en A. Bos, respectievelijk Herenweg 23 en 25 te Moerkapelle, voor het uitbreiden van twee woningen aan de Herenweg 23 en 25; Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen ingevol ge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. MOERKAPELLE - Op zaterdag 12 januari a.s. om 10.00 uur organi seert Tafeltennisvereniging Moer kapelle de Open Moerkapelse Kampioenschappen in dorpshuis Op Moer. Alle inwoners van Moer kapelle kunnen hieraan meedoen, behalve oud leden van de vereni ging op N.T.T.B. leden. Leeftijd: 18 jaar of ouder. Het is de bedoe ling dat ieder die maar enigszins kan tafeltennissen, meedoet. Het inschrijven dient te geschieden MOERKAPELLE - 16 december: Aanrijding met gewonde: Op de kruising M. Zijde/Dorpsstraat vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een bestuur der uit Waddinxveen verleende hierbij geen voorrang aan een be stuurder uit Bergambacht. Een aanrijding was het gevolg. Door deze aanrijding werd het voertuig van de Waddinxvener uit de goede richting geduwd en reed vervol gens tegen de gevel van het café. Een inzittende van deze auto raak te hierbij gewond aan het hoofd. De auto was totaal vernield even als de geval van het café. De ande re auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. De Waddinxve ner moest een bloedproef onder gaan omdat er sprake was van al coholgebruik. Het is nog niet be kend of de bestuurder meer dan 0.5 °/oo alcohol in zijn bloed had. De auto is technisch onderzocht doch vertoonde geen technisch gebrek. 17 december: Radio Signaal: De regelmatig te horen zender "Radio Signaal" is door de radio controle dienst uit de lucht gehaald. De ap paratuur bevond zich in een wo ning te Moerkapelle. Zender is in beslag genomen en tegen de eige naar is proces-verbaal opgemaakt. 28 december: Inbraken: In de nacht van 27 op 28 december werd bij diverse bedrijven aan de Moer kapelse Zijde ingebroken dan wel een poging daartoe ondernomen. Bij één bedrijf werden enkele hon derden guldens weggenomen en bij de tennishal werd sportkleding ontvreemd. De technische recher che heeft een onderzoek inge steld. Tot op heden ontbreekt elk spoor van de dader(s). 28 december: Brandje bij fa. Pak: De brandweer rukte uit na melding van een kleine brand bij de winkel van Pak. Het bleek dat de isolatie van de spouwmuur in brand geraakt was tijdens werkzaamhe den van een loodgieter op het dak. De loodgieter was de brand inmid dels meester. oudejaarsnacht: Ook in Moerka pelle is de ouderjaarsnacht rustig verlopen. Op het kruispunt nabij het café werd een vuur gemaakt van kerstbomen en autobanden. In de Raadhuisstraat werden enkele bloembakken geleegd. Er waren geen ernstige ordeverstoringen. Wat dat betreft een goed begin van 1985. De rijkspolitie Moerkapelle wenst u een goed en veilig 1985 toe. 4 sleutels aan zwart etui; gevonden: bruine shawl; paar crosshand schoenen BMX; uniformjurk, kleur wit; damesbril lichtbruin. MOERKAPELLE - De dag- en aan vangstijd van JazzTar zijn gewij zigd - In verband metdezaal, moer Jazztar in Moerkapelle verhuizen naar de dinsdagavond. De lessen, in Op Moer worden ook op een ander uur gehouden. De lestijden zijn vanaf 19.30 uur. Natuur- en vogelwacht Rotta orga niseert op 12 januari a.s. een na tuurwandeling in de Bleiswijkse Zoom. Rotta heeft dit jaar een nieuw programma ontworpen voor wandelingen in de Bdriehoek Iedere tweede zaterdag van de maand, of in de zomermaanden de vrijdagavond daarvóór, wordt er een natuurwandeling georgani seerd. Deze wandelingen zullen voortaan ook wat meer buiten de traditionele gebieden gelopen worden. Gepland staan o.a. een wandeling rond de Hennipsloot in Zevenhuizen in juni, een wande ling in een bouw-en akkerlandge bied in Moerkapelle in juli en een wandeling rond de Zevenhuizer- plas in augustus. In het voorjaar worden er naast de wandelingen nog een aantal korte excursies ge houden in cotnbinatie met de cur sus Vogelherkenning voor begin ners naar o.a. Ackerdijk en Meijen- del. Deze excursies kunnen door iedereen worden meegelopen. Na dere informatie volgt in dit blad. De wandeling op 12 januariDit wordt een winterwandeling. Eén wintergast die ieder jaar opnieuw naar de Bleiswijkse Zoom terug keert om te overwinteren is de Sperwer, die al weer geruime tijd de omgeving van het Pekeiland onveilig maakt. Met een beetje ge luk wordt hij op deze wandeling gezien. Vertrek zaterdag 12 janua ri om 14.00 uur vanaf rest. 't Zeel- tje, Kooilaan, Bleiswijk. De volgen de natuurwandeling isop 9februa- ri om 14.00 uur in het Lage Bergse Bos te Bergschenhoek. Voor meer informatie: 01892-5709. De 13-jarige Linda Steenbergen, werd Nieuwjaarsdag derde in de mini- p lay-back-show vandeK.R.O.,diedoor Henny Huisman werd gepresen teerd. Dit dankzij een knappe imitatie van Anita Meijer met het nummer "Blame it on love". De jury, die uit Hans van Willegenburg, Tony Eijk en Leontien Ceulemans bestond, vond dat ze haar tekst prima uit haar hoofd kende. Bovendien deed ze de bewegingen met haar handen vrijwel eender als Anita Meijer en had ze een prachtig pak aan. "Dat heeft m'n moeder gemaakt" verklapt ze als we haar thuis op zoeken en op ons verzoek de vide oband van haar optreden wordt af gedraaid. Hoe konden jullie het opnemen terwijl jullie in de studio waren? vragen we. "Ha ha" lacht ze "het programma werd al op 24 oktober in de studio van de K.R.O. in Aals meer opgenomen." "Dat is de oude bloemenveiling" vult haar moeder aan "daar vandaan wordt ook de 1-2-3 show uitgezonden." Linda vertelt dat niet alleen haar ouders en haar twee zusjes mee gingen, maar ook nog een 25-tal supporters. In het meisjesblad Tina, staan in terviews met andere deelneem sters aan de play-backshow, waar van Audrey Landersje, de show steelden, met een blauw badpakje waarover een soort mini-stroken- rok was genaaid door haar moeder Trouwens, zoals ook de jury al stelde: De Moerkapelse Linda, leerlinge van de tweede klas van de Willem van Oranjemavo uit Zoetermeer, mocht er ook wezen! Een prachtig wit pak, wat veel weg heeft van een smoking en een wit te blouse met opstaand boordje. Een vlinderbroche completeert het geheel. Neem daarbij het haar, van de in lengte wat kleine Linda, wat door haar zus, die een kappers opleiding volgt, wordt geknipt en haar grote sprekende ogen en voorwaar een plaatje van een meisje. Henny Huisman vergiste zich bij het aankondigen in haar woonplaats. Linda verbeterde hem en haastte hem mede te delen dat ze uit Moerkapelle afkomstig is. Waar dat ligt verduidelijkte ze hem met een onmiskenbare Moerka pelse tong Wat de prijs was van haar knappe prestatie? "Een beker" toont Linda "en een boeketje bloemen". Hoe kwam je bij de televisie terecht? "Nou in Zoetermeer was er eerst een voorronde" Hoe wist je dat? "O, er stond in de krant dat er in Zoetermeer een voorronde van de play-backshow gehouden zou worden. Toen heb ik me aange meld." Waar vond die voorronde plaats? "In het Willem Alexander- sportcentrum. Ik mocht meedoen, ondanks dat ik de jongste was. Het was eigenlijk een play-back voor ronde voor ouderen. Omdat het nog lang zou duren voordat er hier een mini-playbackshow in de buurt werd gehouden mocht ik meedoen." Op welke plaats ein digde je? "Eigenlijk op de eerste, maar dat kon niet, omdat ik offici eel bij de mini-playbackers hoor de. Daarom werd het een tweede, maar evengoed hartstikke leuk, want zo belandde ik in de halve finale. Die werd in de studio in Hil versum gehouden." Wanneer was je eerste play-back optreden? "Op Koninginnedag op het plein voor het dorpshuis, tijdens een play- backwedstrijd. Op 12 volgde daar na de voorronde in Zoetermeer. En de halve finale vond begin oktober plaats in Hilversum en tenslotte de opname op 24 oktober. Aan die halve finale namen 90 kinderen deel. Uiteindelijk werden er slechts zes gekozen voor de t.v.- opname, de finale dus. Eén ervan was ik" lacht ze. "Die finaledag ben ik ook de hele dag in de studio ge weest, want we moesten eerst re peteren en tenslotte kregen we de generale repetitie. Na afloop was ik wel moe" bekent ze. Hoe kwam ze erbij om te gaan play-backen? vragen we aan haar moeder, terwijl Linda zich in haar out-fit steekt voor een foto. "Ei genlijk is ze altijd met bewegin gen bezig" vertelt ze. "Ze ging tot voor kort op Aerobic, maar omdat ze toch op een andere wijze wil be wegen gaat ze een cursus show- dansen in Zoetermeer volgen." Linda, nu in haar fraaie showpak, beaamt het door haar moeder ge stelde. Zou je zelf niet eens gaan proberen om te gaan zingen? vragen we haar tenslotte. "Nou nee, ik denk dat ik geen goeie stem heb..." klinkt het aarzelend. deze foto werd op 3 januari genomen, nadat er een flink pak sneeuw gevallen was. bij de opname was er veel belangstelling voor het ouderlijk huis aan de Emma- straat 11. trouwens, die was er al bij onze aankomst....of die belangstelling alle maal linda gold, de dorpskrant of vanwege de pas gevallen sneeuw, gezonde buitenlucht....is niet bekend...maar de eerste verklaring lijkt de meest aannemelijke Jaarlijks wordt in Berlijn de grote agrarische tentoonstelling "Internatio nale Grüne Woche" gehouden. De tentoonstelling (van 25 januari t/m 3 februari 1985), vindt ditmaal voor de 50e keer plaats, zodat op extra akti- viteiten gerekend mag worden. Jaarlijks bezoeken meer dan 470.000 geïnteresseerden dit belangrijke evenement, waar meer dan 700 stand houders uit 35 landen de laatste ontwikkelingen op agrarisch gebied tonen. De tentoonstelling is in 3 hoofd groepen verdeeld: 1. Machines en gereedschappen voor land- en tuinbouw, bemestingsmiddelen; 2. Landbouwprodukten, voedings- en genotmiddelen; 3. Informatie, vakbladen, tijdschriften en forum discussies. U kunt daar kennis nemen van de nieuwste ontwikkelingen van o.a. traktoren, grondbewerkingsma chines, plant-, zaai- en oogstma- chines, materieel ter bescherming van gewassen, onderhoudsmate- rieel en installaties voor fokkerij en. Verder melk- en melkverwek kende machines, sproei-installa- ties en op het gebied van land bouwprodukten: dranken, melk- produkten, vis- en vleeswaren, fruit, koffie, thee en diepvrieswa ren. Ook de Derde Wereld is ruim vertegenwoordigd met produkten uit die landen, alsmede de F.A.O. met o.a. informatie over voedsel- problematiek. Op 27 januari a.s. start een 4-daag- se reis per touringcar naar Berlijn, waar men na een overnachting in een 1e klas hotel een hele dag in de gelegenheid wordt gesteld om de Grüne Woche te bezoeken. De derde dag kan men kiezen uit een vervolgbezoek aan de beurs of een uitgebreide stadsrondrit door West- en Oost-Berlijn. Informatie en een folder over deze reis (prijs vanaf 375,- per persoon incl. reis, verblijf en toe gang) kan men opvragen bij de Rabobank. MOERKAPELLE - De Nationale collecte Nationaal fonds sport ge handicapten heeft in Moerkapelle 1.084,15 opgebracht. Voor het inzamelen van dit mooie bedrag wil mevr. Gon Bakker alle collec tanten, leden van diverse Moerka pelse sportverenigingen en allen die met gulle hand gaven, namens de organisatie hartelijk bedanken.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 4