Irottemeren [MARATHON OP DE bijzonder geslaagd. reer Molentochten en Zuidhollandse kampioen schappen Zevenhuizenaren op de schaats 3e RONDE ZAALVOETBAL IN DORPSHUIS SWANLA OP 2 MAART A.S. EVENEMENTEN AGENDA doen we het of doen we het niet? l'We hebben een enorm risico ge- [nomen met de organisatie van de- |ze marathon" zo vertelt Klaas Ver- |weij, die vijf dagen van 's morgens (negen tot 's avonds elf aan de tele- (foon gekluisterd zat om de mara thon voor te bereiden. "Zaterdag morgen wist ik nog niet welke rij- (ders er zouden komen, omdat het [nog onzeker was of er een Elfste dentocht zou worden georgani seerd. De schaatsers wilden hun [krachten sparen. We hadden ge- [pland om 30 A-rijders van het Ne elfstedentocht onzeker verhaal vermoeid en blij pluimpjes Naast de pluimen op de hoed voor de politie, ook voor de E.H.B.O., het damesvoetbal, dat de inwendi ge mens verzorgde, Tourclub Ze venhuizen '80 en gymnastiekvere niging O.S.S. en de juryleden. Het geluid was ook optimaal: Wed strijdleider Klaas Verweij was goed duidelijk te verstaan....Maar het geheel had ondenkbaar ge weest zonder de geldbedragen die door het Zevenhuizense bedrijfs leven en middenstand beschik baar waren gesteld. De Zevenhui zensche IJsclub is hen hiervoor ALLE HYPOTHEKEN vergissing stand moerkapelle ZEVENHUIZEN - Burgemeester A.H. van Gent loste zondagmorgen om negen uur het startschot voor de, door de Zevenhuizensche IJsclub ge organiseerde, marathon op de Rottemeren. Een evenement dat op korte kermijn werd georganiseerd en waaraan ca. 180 schaatsers deelnamen. IDe weersomstandigheden waren redelijk: het was wat mistig, maar ge lukkig vroor het nauwelijks. Later op de dag kwam de zon en dooide het zelfs een beetje. Na vijf uur en 52 minuten kwam Jos Niesten uit Heems kerk als eerste door de finish. Hij werd voor de tweede maal in successie ■winnaar van de marathon. Ook in 1982 was hij de snelste, toen met een tijd van 5.54.32. Jos had zich in de laatste ronde los weten te maken uit een kopgroep van vier man. Op de televisie werd zondagavond in studio sport na het verslag van de wereldkampioenschappen uitgebreid aan dacht geschonken aan de marathon in Zevenhuizen, en was het 'losma ken' van Jos duidelijk zichtbaar. (Maandagmorgen ten huize van or- Iganisator Klaas Verweij zien we op Ide video dit verslag van de wed- Istrijd, vastgelegd door een came- I ra ploeg o.l.v. Jan Stekelenburg. IDe marathonrijders zijn maar liefst Iruim een kwartier in beeld. Ook de Imolen van Ottevanger komt diver- be malen voor de camera, ja zelfs (werden er opnamen vanuit de mo llen gemaakt. Lovend liet de com- Imentatorzich uit over de organisa tie van deze marathon op natuur lijs. Niet alleen televisie, maar ook jradio-opnamen werden er ge- jmaakt van de marathon, o.a.'langs Ide lijn' en 'radio rijnmond'. Tal van (verslaggevers van Nederlandse I kranten woonden ook een deel van de wedstrijd bij en waren getuige (van de huldiging die even na half vier zondagmiddag plaatsvond, poor ir. Nieuwenhuys van het re creatieschap Rottemeren werd pan de winnende schaatsers een peker uitgereikt en aan de kampi oen de wisselbeker. Eerst kwamen pedames, waarbij Ineke Kooiman, pie 28 minuten later finishte dan JJos Niesten, de snelste was. Naast [haar op het erepodium stond Le- Iniev.d. Hoorn terwijl Ineke Dijks hoorn als derde haar aan de ande re zijde flankeerde. Een bloemen hulde werd door meisjes van gym nastiekvereniging O.S.S. gebracht waarna de bekers werden over handigd. Na het Wilhelmus be klommen de heren 'het schavot'. Naast de Noordhollandse tuinder pos Niesten, die ondanks een val partij toch zo goed eindigde, stond Lubbert v.d. Molen als tweede, ter- vijl Hennie Ruitenburg als derde _jvas geëindigd. (Hennie Ruiten- Iburg wordt Ned. kampioen op ■kunstijs) Jan Kooiman eindigde lals vierde en Chris Christoffers ais ■vijfde. Zoafè bekend is Jan Kooi- Iman de man van de snelste vrouw |van de marathon: Ineke. Jan, nooit' Izo'n voorstander van schaatsen op (natuurijs, was na afloop laaiend (enthousiast dat hij toch had deel genomen. derlandse topschaatsen op lange afstand naar Zevenhuizen te laten komen en 100 B-rijders. Bij de da mes rekenden we op 30, maar dat zijn er maar 10 geworden. Atje Keulen-Deelstra nam helaas ook niet deel. Verder moesten we aan de K.N.S.B. voor 20 rijders onthef fing vragen, want we wilden ook een tiental Zevenhuizense schaat sers en een zelfde aantal Bleiswij- kers deel laten nemen. Uiteinde lijk was dit aantal ook wat minder. Waarom oet die ontheffing worden aangevraagd? "Wel deze, mede door de K.N.S.B. georganiseerde wedstrijd op natuurijs, is eigenlijk alleen bestemd voor licentiehou ders. Dat zijn getrainde jongens, waarvan ook enkelen uit Zeven huizen en omgeving, zoals o.a. Piet Eikelënboom, Gerrit Mole naar (W'veen) en Piet van Oosten sr. (nieuwerkerk). In de jury zaten K.N.S.B.-mensen, terwijl de hoofdscheidsrechter eveneens een K.N.S.B.-man was. We hebben één keer in onze vingers gesneden drie jaar geleden, dat doen we ook geen tweede kaer. Daarom is de marathon ook in overleg met de K.N.S.B. opgezet en vond deze op zondag plaats. Ik ben daar, eerlijk gezegd, ook niet zo blij mee, maar het kon en kan ook in de toekomst niet anders, daar de K.N.S.B. wed strijden, zo'n 25 in totaal, op kunst ijs, allemaal op de zaterdag zijn ge pland." Verweij vertelt dat hij alle jongens gebeld heeft in de afgelopen week ervan uitgaand dat de Elfsteden tocht toch wel weer niet door zou gaan. "Die Elfstedentocht is een vervelend verhaal voor alle wed strijden gepland op natuurijs. Ei genlijk is die tocht een 'zwarte wedstrijd' want er is b.v. niet zoals bij ons het geval was, een jury van de K.N.S.B. We hebben onsenkele weken geleden, bij de vorige ijspe- riode ook laten béinvloeden door de berichten datertoch een Elfste dentocht zou worden gehouden, maar nu hebben we de knoop doorgehakt ondanks dat veel rij ders belden om de tocht niet door te laten gaan. Jos Niesten is zater dagmorgen alleen in Friesland gaan kijken naar de situatie op de Friese wateren. Hij ontdekte dat er door de conditie waarin het ijs ver keerde - water op het ijs en hier en daar zwak - op korte termijn geen Elfstedentocht zou kunnen komen Om half één belde hij zaterdag- op zondagnacht nog op om te vertel len dat hij kwam" vertelt Verweij. "Jammer was het dat de radio zon dagmorgen melding maakte van een afgelasting van de marathon. Wie dat nu in vredesnaam heeft doorgegeven?". De mensen van de ijsclub en met name wedstrijdleider Klaas Ver weij, waren erg vermoeid na af loop, maar dankbaar en blij over het gunstige verloop van de wed strijd. Alleen vonden ze het jam mer dat er wat minder publiek was dan bij vorige keren. Men denkt dat mogelijkerwijs ook de negatie ve berichtgeving (afgelasting zgn.) en de wat magere perspubli- katies (in sommige kranten werd er helemaal geen melding van ge maakt) een oorzaak kunnen zijn. Ook de krokusvakantie en het van zuidelijker streken overgewaaide carnaval....Maar dat neemt niet weg dat het geheel weer goed is verlopen. "Mede dankzij de rijks politie, die talrijke dranghekken beschikbaar stelde, voor toezicht zorgde en het verkeer leidde. Die dranghekken waren een uitkomst. Anders hadden we teveel mensen op het ijs gehad, met alle gevolgen vandien. Daaraan zouden ze bij de Elfstedentocht eens moeten den ken. Die voeren niet bepaald een slagvaardig beleid. Dat komt ook doordat ze met een te grote groep zijn. Wij doen alles met enkelen. In dat vergaderen gaat veel tijd zitten en hoe groter de groep des te ver deelder de meningen. Het is de be doeling dat we een speciaal Mara thon-comité in het leven roepen. Uiteraard neem ik daarin zitting en zeker ook Bas Dullaart, die is ook geknipt voor grote evenementen. Niet teveel praten, maar doen! bijzonder erkentelijkDaarnaast het recreatieschap en de mensen van het zwembad, waar de auto's van de deelnemers konden wor den geparkeerd en de rijders na af loop van de monsterrit een warme douche konden nemen. Zolang de vorst aanhoudt en het schaatsweer blijft zullen de deel nemers aan de Molentochten, die door de ijsclubs van Zevenhuizen en Bleiswijk worden gehouden, Bart Warnders aan de kassa in zijn hokje bij De Roerdomp of in het café vinden. Halverwege de tocht vindt de controle plaats door Jan Ottevanger sr., in de buurt van zijn molen. Hij doet dat namens de Bleiswijkse ijsclub. Verder op de tocht nabij de Vijfhuizen zit de dochter van Klaas Verweij in haar hokje op het ijs: Mariska trotseert evenals de andere ijsclubmensen, de koude. Organisator Klaas Verweij is mo menteel weer druk bezig met de organisatie van Zuidhollandse kampioenschappen. Die zullen naar alle waarschijnlijkheid vrij dagavond op de Rotte plaatsvin den. Een marathon met 100 ron den, in samenwerking met de K.N.S.B., waarvoor het startsein om ca. 20.00 uur wordt gegeven. VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX - Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 - Waddinxveen Tel. 01828-13671 - Geopend ma. t/m vrij 13.00-21.00 uur, zat. 9.00-17.00 uur. Nu ook verhuur van videorecorders! De Nederlandse taai in de computer. Uw kind leert op logische wijze de spel ling. Bel voor bijles HET WICOM, te Zevenhuizen, 01802-1886. Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN Ook een aantal Zevenhuizenaren nam zondag j.l. deel aan de Mara thon. Het waren: Arie Jongeneel, Jan Ottevanger, Piet Wisse, Bram van Wensem en oud Zevenhuize- naar Cor van Leeuwe. Twee van hen werden geklasseerd, nl. Jan Ottevanger op de 36e plaats en Arie Jongeneel op de 51e plaats. Jan Ottevanger leverde een prima prestatie. Over de tocht van 200 km. deed hij 61/2uur. Ondankseen kapotte schaats na 30 km. reed hij door, de resterende 170 km. uit. Jan kon dat mede dankzij een opti male conditie door het vele hard lopen. Jammer was het dat Jan net 50 meter voor de finish ongeluk kig vallend terechtkwam en een schouderblessure opliep. Bloe men van vrienden en familie zorg den voor een warme ontvangst. Helaas ontging het de organisatie dat Jan Ottevanger door de finish reed. Bij zijn aankomst werd alleen gemeld dat nummer 32 binnen was. Wedstrijdleider Klaas Verweij be treurt de gang van zaken rond de binnenkomst en het uitrijden van de marathon doorZevenhuizenaar Jan Ottevanger. Hij is namelijk on opgemerkt als Jan Ottevanger door de jury door de finish gere den. Men was namelijk in de ver onderstelling dat rugnummer 32, B-rijder Henk v.d. Horst uit Berkel was. Deze was met hetzelfde rug nummer van start gegaan als Jan Ottevanger, alleen had Jan Otte vanger het nummer 32 op een an dere plaats moeten hebben. Klaas Verweij: "De A-rijders zijn met hun eigen rugnummer gestart, voor de B-rijders hadden we rugnummers 1 tot 100. Voor de andere rijders hadden we geen rugnummers meer en hebben daarvoor be schikbare nummers genomen. He laas zijn we toen weer bij 31 begonnen, terwijl er al dezelfde nummers waren. Zo startte Arie Jongeneel met nummer 31, Jan Ottevanger met 32, Piet Wisse met 33, Bram v. Wensem 34 en Cor van Leeuwe met nummer 35. De drie Bleiswijkse deelnemers hadden de nummers 41 t/m 43. Halverwege de wedstrijd vernamen we dat nummer 32 afgevallen was. Dejury dacht niet anders dan dat het Jan Ottevanger wasIk vroeg ook enkele malen naar Jan tijdens de wedstrijd en hoorde van de jury langs de lijn dat hij er uit was. (jury o.a. Jan Bazen, Gerda Slobbe, Bart Warnders en de K.N.S.B.-ju ry. Heel erg jammer dat we deze misser gemaakt hebben en niet ontdekt hebben dat het Jan Otte vanger was die als 36e finiste. Onze welgemeende excuses hier voor, bieden we Jan aan. Overi gens: Een geweldige prestatie!" Volgende week zaterdag 2 maart zal dorpshuis Swanla 's avonds vanaf 19 00 uur weer op zijn kop staan. De derde ronde van het zaalvoetbal- toernooi vindt dan plaats. Velen zijn benieuwd naar de posities van Groeneweg en Eikelenboom. Heeft het Dorpshuis weer versterking? Los van voetbal heeft de organisatie beslag weten te leggen op een boe- renkapel uit Dordrecht, te weten "De Koorenbouters". Zij staan hoog ge noteerd bij vele brouwerijen en spelen puur voor de lol. Dus...kom kijken, dansen en waag een gokje bij de loterij. ENTREE GRATIS! v.v. Groeneweg: 14 punten, 31 doelpunten; Eikelenboom: 12 pun ten, 15 doelpunten; Spar: 8 punten 16 doelpunten; Dorpshuis II: 7 punten, 13 doelpunten; Dorpshuis I: 6 punten, 13 doelpunten; Tour club Zevenhuizen '80: 6 punten, 7 doelpunten; Brandweer: 3 punten, 7 doelpunten; Lammens: 0 punten, 7 doelpunten. 20 februari: Swanla: 10.00 uur: jeugdschaaktoernooi; 20.00 uur: Huisschakerstoernooi senioren. 20 februari: Hervormd Centrum: 19.30 uur: bijeenkomst vrouwen vereniging Weest Getrouw. 20 februari: De Vierkap: 20.00 uur: toneelstuk. 21 februari: ELFSTEDENTOCHT. 22 februari: Swanla: 19.30 uur: klaverjastoernooi. 22 februari: Hervormd Centrum: 20.00 uur: fondueavond Koffiebar. 22 februari: De Vierkap: disco en playback. 23 februari: De Vierkap: vrijwilli- gersavond. 26 februari: De Vierkap: bijeen komst vrouwenver. De Schakel. 27 februari: De Vierkap: jeugd- middag. 1 maart: Hervormd Centrum: 20,00 uur: Koffiebaravond met zang groep Courage. 1 maart: Soos Swanla: 19.30 uur: jeugddisco. 1 maart: Herv. kerk: 19.30 uur: dienst wereldgebedsdag. 2 maart: Swanla: 19.00 uur: zaal voetbaltoernooi. 27 februari: Op Moer: 20.00 uur: jaarvergadering vrouwenver. De Christenvrouw met bingo. 4 maart: Moerveen: 20.00 uur: jaarvergadering Rode Kruis. REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma - Dorpsstraat 62a - Zevenhuizen - tel. 01802-2289 en Noordeinde 17 - Zevenhuizen - tel. 01802-1653.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 1