PAR i Gemeente Zevenhuizen Opgeruimd staat netjes En de glasbak werkt zeven dagen in de week. DORPSKRANT Verleende bouwvergunningen BURGERLIJKE STAND Internationaal Jongerenjaar Openbare vergaderingen Collecteschema JEUGDDISCO IN SWANLA Predikbeurten pagina 2 Voorbereidingsbesluit Zevenhuizerplas Glas, hup in de glasbak en een nadere kennismaking met beheerder Ton Loeve verbeteringen Ton vertelt dat er binnen het dorpshuis de laatste tijd diverse verbeteringen hebben plaatsge- vinden. Zo kreeg het toneel van de bruine zaal nieuwe gordijnen en komen er nieuwe vierkante tafels. Bovendien wordt er gewerkt aan een betere geluidsisolatie, omdat tijdens uitvoeringsavonden hinder wordt ondervonden van het bar- gebeuren en het sportgebeuren. vrijwilligers Lovend laat Ton Loeve zich uit over het grote corps vrijwilligers (sters). "Zonder hen zouden grote happenings zoals de toneeluitvoe ring van John Lanting en het feest van De Kleine Trompetter, nauwe lijks uit te voeren zijn geweest. Na de uitvoeringsavond van de fanfa re was er een groep die zomaar spontaan hielp opruimen tot zon dagmorgen vier uur! Geweidig zo iets! Fijn is het ook dat er zich zomaar 12 nieuwe vrijwilligers hebben gemeld....Ons leger groeit nog steeds" lacht hij. een wens MAGAZIJNMEDEWERKERS M/V uitbreiding bar-foyer De foyer en de hall schreeuwei] om een opknapbeurt terwijl de b om aanpassing vraagt. Dat op knappen wordt uitgesteld, maarii hard nodig, omdat het nauw sa menhangt met een uitbreiding maar het is hoogstnoodzakelijk want het ziet er hier somber, ver veloos en haveloos uit" stelt be heerder Ton. reizen moerkapelle medische diensten De burgemeester van Zevenhuizen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat vanaf donderdag 21 februari 1985 ter gemeen tesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 7 februari 1985, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan Zevenhuizerplas, voor het perceel Rottekade 22a, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie C nummer 3529, een en ander zoals in rode kleur is aan gegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaar merkte tekeningen. In de periode van 31 januari t/m 14 februari 1985 zijn door bur gemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: -de bouw van 16 premie-A woningen in plan West; -de bouw van een berging/keuken bij de woning Onderweg 8; -het maken van een zijraam in de woning De Grutto 27; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). GEBOORTEN: Bakkeren, Caroline Elize, dochter van: Bakkeren, Huber- tus P. en: Termorshuizen, Jo hanna J., op 26 januari 1985. Monster, Michelle, dochter van: Monster, Jan en: de Mos, Petronella, op 28 januari 1985. van Lanschot, Frans Joan Lo- dewijk, zoon van: van Lan schot, Frans J. en: van derTor- ren, Anna J.J., op 30 januari 1985. Otterspeer, Joice, dochter van: Otterspeer, Willem S. en: Schenk, Maria, op 1 februari 1985. OVERLEDEN: Slingerland, Neeltje, echtge note van: M.C. van der Spek, oud 80 jaar, op 6 februari 1985. de Vrij, Arie Cornelis, oud 87 jaar, op 12 februari 1985. De Verenigde Naties hebben 1985 uitgeroepen tot Interna tionaal Jongerenjaar, met als motto's: "Participatie, Ontwik keling, Vrede". Onderjongereri wordt in dit verband verstaan de leeftijdsgroep van 16 tot 25 jaar. Aan de hand van de mot to's heeft de Nationale Werk groep Jongerenjaar een actie plan opgesteld, dat door de re gering wordt ondersteund, waarin voor het Jongerenjaar de volgende prioriteiten wor den gesteld: -jeugdwerkloosheid; - minderjarigheid; -jongeren uit minderheden; -jongerencultuur; -vrede en ontwikkeling. De bedoeling is dat de in het actieplan weergegeven poli tiek en beleidswensen worden verwerkt in het jeugdbeleid op alle bestuurlijke niveaus. - Daarnaast worden in het Jon gerenjaar diverse activiteiten georganiseerd die te splitsen zijn in activiteiten van de Na tionale Werkgroep Jongeren jaar en de overige activiteiten. Deze laatstgenoemde activitei ten, die moeten passen binnen de gekozen prioriteiten, wor den overgelaten aan het vrije initiatief. Wel kan voor allerlei projecten een subsidie van de rijksoverheid worden verkre gen. Aanvragen voor dergelij ke projecten dienen voor 30 april te zijn ingediend. Infor matie over de eisen waar zo'n aanvraag aan moet voldoen is o.a. bij de gemeentesecretarie verkrijgbaar. Dinsdag 26 februari 1985 Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening c.a. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 28 februari 1985 Commissie Onderwijs en Wel zijn c.a. Aanvang 19.30 uur. Maandag 4 maart 1985 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 21 maart 1985 Raadsvergadering Aanvang 19.30 uur. 18 t/m 24 februari 1985: Leger des Heils. 25 februari t/m 3 maart 1985: geen collecten. 4 t/m 10 maart 1985: Epilepsie- bestrijding. "Op dit moment wordt er weinig gedaan voor de jeugd in ons dorpshuis, maar daar komt verandering in" zegt beheerder Ton Loeve. Hij is nog maar vier maanden beheerder van dorpshuis Swanla, maar is al helemaal ingeburgerd. Hij heeft daar zelf ook best moeite voor gedaan. Zo deed hij gedurende deze eerste vier maanden vrijwel elke avond bardienst, om zodoende al zijn 'pappenheimers' te leren kennen. "Ik heb het gevoel of ik al twee jaar in Zevenhuizen ben", lacht hij als we een gesprek met hem hebben over het reilen en zeilen in het dorpshuis en informeren hoe hij zijn nieuwe werkkring vindt. "Bij alle activiteiten mist ik 'iets' voor de jeugd. Ik was dan ook best verheugd dat een vijftal jongelui van om en nabij de 20 jaar oud het initiatief nam om weer een JEUGDDISCO in de soosruimte te organiseren. Dat gebeurt voorlopig elke eerste vrijdagavond van de maand. Afgesproken is dat de jongens de vrije hand krijgen maar ook de verantwoording dragen. Ze hebben er de leeftijd voor en aan de andere kant staan ze voor wat hun leeftijd betreft, weer dicht bij de Jeugd. De vijf jongelui die de leiding op zich nemen zijn: Robert Vuyk, Rik de Koning, Erik de Koster, Ruud Jansen en Hans Spek man. De data waarop een jeugddisco gehouden wordt zijn: 1 maart, 5 april, 3 mei en 7 juni. Deentree bedraagt 1,50. Dit wordt gebruikt voor de aanschaf van nieuwe grammofoonplaten. Er worden aangepaste consumptieprijzen berekend van 1,25. Alcoholhoudende dranken worden niet geschonken. Toegang tot de jeugddisco hebben jongeren in de leeftijd van 12 t/m 16 jaar. De disco-avonden duren van 19.30 tot 22.30 uur" aldus Ton Loeve. Hij vertelt dat de opzet zo is dat de ouders hun kind(eren) meteen ge rust hart naar het dorpshuis kun nen laten gaan, omdat, wat er plaats zal gaan vinden, in een be schermde sfeer gebeurt, verzekert Ton Loeve. "Ik heberzelf ooktwee van 14 jaar." De ouders zijn vanaf -tien uur 's- avonds hartelijk welkom om hun zoon/dochter op te halen. Zij kun nen dan ook zien in welke sfeer hun kind de avond doorbrengt...." en zo ronden we onze inleiding en aanleiding tot een gesprek af..... We willen graag wat meer weten over zijn bevindingen. Ons ge sprek vindt plaats naast de barop een vroege dinsdagavond. De wekelijkse bridge-avond. Vóór de grote toeloop aan de bar om koffie willen we klaar zijn...maar dat lukt niet, er is zoveel te bepraten.... Ton moet even bijspringen als blijkt dat vrijwilligster Riet, het niet hele maal alleen af kan Hoe vind je je nieuwe werkkring? "Ik heb het gevoel in een gespreid bedje terechtgekomen te zijn" concludeert hij. "Dat bedje was al door de vorige beheerder Arie Eriks opgemaakt. Zijn vrouw Luc, werkt hier nog als part-timer. De samenwerking met haar is opti maal. We hebben een goede taak verdeling. Alles gaat in goed over leg. Zo is zij doorgaans 's-mor- gens aanwezig in het dorpshuis en ik 's-middags en 's-avonds. Op woensdagavond probeer ik vrij te nemen. Niet altijd kan datwant de genen die op woensdagavond ge bruik maken van de accomoda- ties in het dorpshuis, willen me ook weieens zien." Was het geen grote overgang van dat grote Kunstmin in Dordrecht naar dat betrekkelijk kleine dorps huis van Zevenhuizen? "Ja, inderdaad, het is hier klein schalig, maar de werkzaamheden zijn breedschalig. Hier heb ik veel meer te doen dan alleen de horeca. In Kunstmin verzorgden wij alleen het horeca-gedeelte. Het overige was een gemeentelijke aangele genheid, waarvoor 14 mensen in dienst waren. Mijn broers en ik stonden daar los van. De horeca wordt daar gepacht. Daarnaast zorgden wij voor het invullen van de agenda. Natuurlijk hadden we mogelijkheden voor particulieren om initiatieven te ontplooien. Hier in Zevenhuizen ben je een stukje loodgieter, electricien, toneel meester, administrateur enz. Je moet hier bovendien goed plan nen en de agenda bijhouden. Het is hier een ongelofelijk druk huis. Er zijn dagen bij dat je per avond 300 mensen in huis hebt. Dan is er in Swanla geen van de zes ruimten meer vrij. Jammer is het dat je op zulke avonden weieens 'bneen' moet verkopen". Je houdt wel van organiseren van grootse manifestaties, hè? leder een die op de uitvoeringsavond van De Kleine Trompetter de 'om getoverde' sporthal binnenkwam, keek z'n ogen uit vanwege de fraaie aankleding en versieringen. "Ja kijk hè, zonder pocherig tezijn (is Ton zeker niet, red.) kan ik stel len dat zoiets gewoon stoelt op m'n 12-jarige ervaring in Kunst min. Bij de organisatie van zo'n uit voeringsavond, wat toch voor Ze venhuizen best een grootse hap pening was, gaat m'n hart open en dicht. In Kunstmin hebben we wei eens een vier dagen durende ma nifestatie gehad met zo'n tiendui zend bezoekers. M'n grootste wens is om in Zevenhuizen een zgn. "loopfeèst" te organiseren. Van de peuterspeelzaal naar de bruine zaal en dan naar de sport hal, waarop nationaal bekende ar tiesten, gecompletteerd door di verse strijk- en amusementsor kesten, optreden en het dorpshuis in z'n geheel gezellig aan te kle den, zoals in het klein op de uit voering van het fanfarecorps ge beurde. Voor zo'n groot feest zou den we toch wel 1/7 deel van de be volking - zo'n duizend mensen - in huis moeten krijgen" denkt Ton. Door jouw toedoen kreeg het zaal voetbaltoernooi ook een nieuwe dimensie? "Ach, dat weet ik niet zo" merkt hij bescheiden op... Ja maar jij zorgde toch voor diver se muzikanten en orkestjes uit Dordrecht? "Ja, dat wel en op 2 maart, als de derde ronde ge speeld wordt komen er weer be kenden uit m'n woonplaats, name lijk "De Koorenbouters" om het geheel op te vrolijken. Op de slot- avond op 4 april, zorgt de Egelan- derkapel van het fanfarecorps voor verstrooiende muziek. Zo doende kregen en krijgen wel op elke avond van het zaalvoetbal toernooi een 'grapje-extra', zonder dat het hoegenaamd iets kost..." Ton Loeve kent inmiddels vrijwel alle dorpshuisgebruikers per soonlijk. Maar hij zou zo graag ook die andere Zevenhuizenaren zien die nooit in het dorpshuis komen, opdat ze zien wat er allemaal plaatsvindt. "Alle geledingen ko- Op korte termijn zoeken wij voor ons distributiecentrum in Zevenhuizen ZH diverse voor alle voorkomende werkzaamheden (leeftijd tot 23 jaar). Uw eigenhandig geschreven sollicitatie zien wij gaarne tegemoet aan ons adres: Koninklijke A.J.M. van Well B.V., t.a.v. A.J.M. van Well jr., Nijverheidscentrum 2, 2761 JP Zevenhuizen. men, koren, toneel, schaken, mul zieklessen, cultuur (Zeven Muzen) kindertoneel, Kleine Trompetter sport enz. enz. De mensen besefj fen vaak niet hoe het hier reilt er- zeilt. Het is best uniek dat er hiel ter plaatse zoveel gebeurt met vrij] willigers en dientengevolge lag' kosten. grote plaatsen hebber b.v. muziekscholen die gesubsidi eerd moeten worden. Heir hoef dat niet....Er is hier één politieke partij die stelt dat het dorpshui;; best een paar centen mag koster Als je het vergelijkt met ander' plaatsen waar meer kan, maa- waarl meer geld gespendeerd wordt aan subsidies, dan moet did mogelijkheid er in Zevenhuize' ook zijn. Hier is, zo heb ik intusser begrepen, alles geënt op 'zelf jJ broek ophalen'; er is zoveel verl diend, dus mag er maar zovee worden uitgegeven". Ton Loeve is ervan overtuigd da; het dorpshuis uitgebreid moe worden, "ledereen zegt dat er eer uitbreiding moet komen voor d= sport, dat is zo, maar de culture kan daarvan profiteren want dar kunnen ze veel meer van de be staande accomodatie gebruik ma ken voor grote evenementen, uit] voeringen en toneelavonden, a la Trompetter en Lanting. Nu kan zc iets vanwege zaaltekort een kee of drie per jaar." Ton, die een uit-! stekende verstandhouding heef met het bestuur van de stichtin; Dorpshuis en de vrijwilligers vind het belachelijk dat het totale vol leybalgebeuren niet in het dorps] huis plaats kan vinden. "De bac-, minton moet, vanwege gebrek aa- zaalruimte, noodgedwongen naa de zondagmiddag. Omdat op zon] dag de bar gesloten is, zetten wa een koffiezetapparaat in de soos ruimte. Tennissport is niet moge lijk in deze sporthal, terwijl zaal voetbal daarin levensgevaarlijk is Je reist nog dagelijks heen en wee naar Dordrecht; wil je niet in Ze venhuizen komen wonen? "Voo mij is het heen en weer reizen geei probleem. Het is wel de bedoelin; dat ik samen met m'n vrouw en di twee dochters (tweeling) in Zeven huizen kom wonen, maar we rake: ons huis nog niet zo snel kwijt. He| zal ook een financieel offer koster j omdat de voorzieningen die wij il onze woning hebben aangebractl nooit meer op de verkoopprijs kunnen worden verhaald. De prijl zen zijn immers gigantisch gezakt] Ik heb aan het stichtingsbestuu gevraagd nog enige clementie hebben. Voor mij is het heen et weer reizen geen enkel probleem Het is een rit van nauwelijks eei half uur. En 's-nachts om een uu of twee, als ik naar huis rijdt, is hel erg rustig op de wegaldus dfj nieuwe sympathieke beheerdel van "Swanla" Zevenhuizen - zondag 24 februa Herv. kerk 10.00 uur ds. W. Sira 19.00 uur ds. P.L. de Jong. Oud Verlaat 10.00 uur de heer I Koning Gans, Bergschenhoek. Geref. kerk 9.30 uur ds. A.J. Droi kert, Gouda; 18.30 ds. W. Davidse R.K. gemeenschap: 10.15 uu dorpshuis Swanla: Presentatie dienst van de eerste communie kinderen. Zondag 3 maart: Herv. kerk 10CX uur ds. W. Kalkman, Ameide; 19.01 uur jeugddienst, ds. A.P. v.d Sande, Dieren. Oud Verlaat 10.00 uur ds Enderlé. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uul dienst. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. J Rossum, Voorburg. Zondag 24 februari: Herv. kern 9.30 uur ds. J. Harteman; 18.30 uul ds. N.P.J. Kleiberg, Vinkeveen| Geref. gem. 9.30 en 18.30 u leesdienst. Zondag 3 maart: Herv. kerk 9.30 ei 18.30 uur ds. J. Harteman, H A. ei dankzegging. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur d;l D. Rietdijk. 23 februari: dokter R.P. Rensen Hoefweg 74, Bleiswijk, 0 1 892-408: 24 februari: dokter J.A. Ensing Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, te 01802-1204. 2 maart: dokter W. Voorthuyzerl Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel I 01892-5241. 3 maart: dokter W. VroegindeweJ Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel 01793-1687.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 2