DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS DORPSKRANT RODE KRUIS Raadsvergadering 12 februari 1985 Verkeersmaatregelen Voorbereidings besluit Collecteschema BURGERLIJKE STAND Politieberichten pagina 4 COLLECTANTEN GEVRAAGD Op dinsdag 12 februari j.l. kwam de gemeenteraad van Moerka- pelle dit jaar voor het eerst in vergadering bijeen. De agenda bevatte belangrijke zaken waarover in sommige ge vallen uitvoerig door de verschillende leden werd gesproken. Een greep uit de belangrijkste zaken: Schetsplan dorpsvernieuwing: De provincie Zuid-Holland heeft Moerkapelle een subsidie toegekend van 33.220,- voor het opstellen van een schetsplan Dorpsvernieuwing. In dit plan, dat vermoedelijk rond de zomer vakantie klaar zal zijn, zullen verschillende zaken behandeld worden. Te noemen zijn: de verkeerssituatie in de Dorpsstraat, de verbetering van de woonomgeving in de nabijheid van de Dorpsstraat, de verplaatsing van milieuhinderlijke bedrijven, de winkelfunkties in en nabij de Dorpsstraat. De bewoners van het tot het plan behorende gebied zullen, mede op verzoek van mevr. Crop (P.v.d.A.) er nauw bij betrokken worden. Donatie verzoek Stichting Willem Van Oranje: Een verzoek was ingediend door de Stichting Willem Van Oran je om een bijdrage van 0,15 per inwoner. Deze Stichting stelt zich o.a. ten doel om discriminerende teksten op gebouwen, bruggen, muren e.d. te verwijderen. Burgemeester en wethou ders stelde de gemeenteraad voor geèn bijdrage te verstrekken omdat GELUKKIG in Moerkapelle deze opschriften niet voor komen. Mevr. Crop (P.v.d.A.) vond dat de Stichting wel ge steund kon worden, omdat zij de doelstelling onderschrijft. Bo vendien zou het een klein bedrag zijn. De heer J.C. Lindhoud (C.D.A.) was het hier niet mee eens, hij vindt dat de stichting een particulier initiatief is en op commerciële basis werkzaam is. Burgemeester Lips stelde dat B&W de doelstelling van de stich ting wel onderschrijft doch dat subsidieverlening niet nodig is. De gemeenteraad ging tenslotte met dit laatste standpunt accoord. Beplantingsplan: Mevr. Crop had een aantal vragen over het opgestelde beplan tingsplan. Mevr. A.M. van der Feltz (Algemeen Belang) vond het niet juist dat deze vragen nu gesteld werden. Zij vond het beter dat mevr. Crop een volgende keer zelf meegaat met de fietstocht die door de raadsleden wordt gehouden. De vragen hadden dan niet gesteld behoeven te worden. Boete Clausule verkoop premie A woning: De heer J.C. Lindhoud had grote moeite met het wijzigen van de boeteclausule regeling voor bestaande premie woningen. Het e.e.a. is naar zijn mening notarieel vastgelegd, terwijl boven dien de eigenaren nu fiscaal nadelen kunnen hebben. De burge meester antwoordde dat het college de regeling wel wilde wijzi gen, maar dat van geval tot geval bezien zal worden of de oude regeling toegepast moet worden. De voor de eigenaar/bewoner meest gunstige zal worden toegepast. Straatnaamgeving in uitbreidingswijk Wilde Veenen: Mevr. A.M. van der Feltz-Aarsen betreurde het dat het college weer geen namen gezocht heeft die verband houden met de ge schiedenis van Moerkapelle. Ook bij een vorige naamgeving had zij hierop geattendeerd. Voorts vond zij het onjuist dat achter de voorgestelde namen geen achtervoegsels als straat/ weg/singel e.d. zijn gesteld. Na een uitvoerige gedachtenwis- seling besloot de gemeenteraad uiteindelijk unaniem achter de beide voorgestelde namen "straat" te plaatsen, zodat de beide nieuwe straten PINKSTERBLOEMSTRAAT en KLAPROOS STRAAT komen te heten. De burgemeester merkte voorts nog op dat de naamgeving van nog aan te leggen wegen en paden aan de zuidkant van de Ak- kerweg zullen aansluiten bij de agrarische wereld. Wordt een maal aan de noordzijde van de weg gebouwd, dan kan wellicht voor geschiedkundige Moerkapelse namen gekozen worden. Subsidieverordening dorpsvernieuwing: In verband met de inwerking treding van de Wet op de Stads-en Dorpsvernieuwing dient iedere gemeente een subsidieverorde ning vast te stellen. In deze verordening zijn regels opgenomen omtrent het verkrijgen van subsidie voor bijvoorbeeld het verbe teren van woningen door eigenaren/bewoners. Helaas is nog onbekend hoeveel de gemeente aan bijdragen van de provincie zal ontvangen. Zodra dit bekend is zal de gemeenteraad een zo genaamd volume besluit moeten nemen, waarin wordt vastgelegd"hoeveel per jaar beschikbaar is voor verschillende sectoren. De burgemeester zei toe in ieder geval een bijdrage te vragen voor verbetering van particuliere woningen. In een van de volgende dorpskranten zal uitgebreid informatie worden verstrekt over deze rfieuwe verordening. Tevens zal apart aandacht geschonken worden aan de door de gemeenteraad vastgestelde INSPRAAKVERORDENING. In deze verordening zijn bepalingen opgenomen voor de wijze waarop het gemeentebestuur inspraak kan/moet verlenen aan de bevolking op de verschillende beleidsterreinen. Verkeersmaatregelen: In een voorstel hadden burgemeester en wethouders een groot aantal verkeersmaatregelen voorgesteld. De gemeenteraad kon zich hiermee geheel verenigingen. Mevr. Crop vroeg wel bijzon dere aandacht voor de kruising Moerdijkstraat/Kerkstraat/ Dorpsstraat. Als de voorrangsregeling opgeheven is enerstaan auto's geparkeerd bij de fa. Van der Vlist dan verwacht zij een onoverzichtelijke situatie. Bovendien wenst zij een v.o.p. bij deze hoek. Voorts vroeg zij aandacht voor net parKeren in ae nieuwbouwwijk. Is er wel voldoende parkeergelegenheid. In zijn antwoord stelde de burgemeester dat de verkeerssituatie op voornoemde kruising nauwlettend in de gaten zal worden ge houden. Ook deze kruising zal onderdeel uitmaken van het schetsplan dorpsvernieuwing. Voor wat het parkeren in de nieuwbouwwijk betreft merkte hij op dat er voldoende parkeergelegenheid is. Met name achter het multifunktionele gebouw Moerveen is een parkeerterrein. Helaas willen de meeste automobilisten hun auto zo dicht mogelijk vo.or het huis zetten. Dit is echter niet altijd mogelijk. Uiteindelijk besloot de gemeenteraad conform het voorstel. Elders op deze pagina treft u een publikatie aan waarin alle verkeersmaatregelen worden genoemd. Vergoeding voor vervullen raadslidmaatschap: Burgemeester en wethouders hadden de gemeenteraad voor gesteld om de vergoedingen voor het vervullen van het raads lidmaatschap te verlagen met 3%, overeenkomstig de richtlijnen die de Minister van Binnenlandse Zaken had gegeven. De heer D. de Leeuw (Algemeen Belang) stelde voor om de vergoedin gen nog eens extra met 5% te verlagen zodat totaal 8% bezui nigd zou worden, ledereen moet tenslotte inleveren. Mevr. Crop was het met dit voorstel eens en stelde voor om de bezuiniging te bestemmen voor een goed doel, bijvoorbeeld de aktie Eén voor Afrika. De overige raadsleden waren om uiteenlopende redenen geen voorstander van een extra bezuiniging. Besloten derhalve conform het voorstel van Burgemeester en Wethouders. Voorts werd door de gemeenteraad besloten tot: - het aanvragen van ontheffing voor het opstellen van een Kam- peerverordening; -het nemen van een voorbereidingsbesluit vooreen perceel na bij Dorpsstraat 32; -ruiling van grond met de fa. G.J. Bakker en Zn. B.V. (de heer J.C. Lindhoud C.D.A. vanwege eerder genomen besluiten: te gen); -verkoop van grond aan aannemingsbedrijf D. de Graaf; -vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van on roerend goedbelasting (geen tariefsverhoging in 1985); - vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van on- De volgende raadsvergadering zal worden gehoudeop 19 maart a.s. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 12 februari 1985 de volgende verkeersmaatregelen heeft genomen: 1het plaatsen van de borden volgens model 20 en 21 van bijla ge II behorende bij het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens aan de Oranjestraat tussen de huisnummers 25 en 31 en nabij huisnummer41, waardoorde Oranjestraat (Bo- vendijk) gesloten wordt verklaard voor alle motorvoertuigen en voor bromfietsen met in werking zijnde motor; 2. het aanbrengen van een verkeersteken op het wegdek van de Hollevoeterlaan nabij perceelnummer 41, waardoor ter plaat se een voetgangersoversteekplaats ontstaat; 3. het aanbrengen van een verkeersteken op het wegdek van de Oranjestraat nabij de huisnummers 3 en 24, waardoor ter plaatse een voetgangersoversteekplaats ontstaat; 4.het plaatsen van het bord volgens model 49 van bijlage II behorende bij het Reglement Verkeersregels en Verkeerste kens aan de noordzijde van de Akkerweg vanaf de kruising van deze weg met de Korenbloemstraat, zulks in westelijke richting. 5. het aanbrengen van een gele streep terzijde van de zuidelijke zijde van de rijbaan van de Akkerweg ter hoogte van de per ceelnummers 7 tot en met 11; 6. het aanbrengen van een gele streep aan de zuidzijde van de rijbaan van de Hollevoeterlaan vanaf perceelnummer 1 tot 5 meter vanaf de kruising van deze weg met de Kerkstraat; 7. intrekking van de verkeersmaatregelen zoals die genomen zijn bij de raadsbesluiten van 28 februari 1968 en 12 oktober 1982, waardoor de kruisingen van de Dorpsstraat met de Moerdijkstraat en de Kerkstraat, de Herenweg met de Raad huistraat, Jonkheer van der Weistraat en het Klaverkamp geen voorrangskruisingen meer zijn. Het betreffende besluit ligt vanaf 22 februari 1985 voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Moerkapelle, 20 februari 1985. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. BEROEP: Tegen dit beluit kan door iedere belanghebbende be roep worden ingesteld bij de Kroon binnen 30 dagen na dagte kening van deze bekendmaking. Het beroepschrift moet aan de Kroon worden gericht, maar bij de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland worden ingediend. De burgemeester van Moerka pelle maakt ingevolge het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad der ge meente Moerkapelle in zijn ver gadering van 12 februari 1985 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid vooreen gebied ge legen achter het pand Dorps straat 32 te Moerkapelle een en ander zoals staat aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening. Het raadsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt vanaf 22 februari 1985 ten gemeente huize voor een iederterinzage. Moerkapelle, 20 februari 1985. De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Tot en met 20 februari 1985 worden er geen collecten ge houden. GEHUWD: Breedijk, Bastiaan en: Ver- mulm, Antje, op 15 februari 1985. Ribbens, Lodewijk G. en: Van Belle, Levina J.J., op 18 februa ri 1985. OVERLEDEN: Van Oostende, Hendrika e/v Molenaar, oud 68 jaar, op 7 februari 1985. MOERKAPELLE - tweemaal brand in moerkapelle: Op 2 februari moest de brandweer uitrukken voor een brand aan de Middelweg. Het betrof hier een schuur die to taal uitbrandde. Op 4 februari we derom een brand in een woning aan de Moerdijkstraat. In deze wo ning brandde de slaapkamer aan de voorzijde uit. In beide gevallen is er een onderzoek naar de oor zaak van de brand ingesteld. 12 februari: Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt tegen drie inwoners van Den Haag voor het feit dat zij zonder vergunning aan het venten waren met kera- mieken beeldjes, gevonden: autosleutel; kralen ketting met schelpen; kinderhorloge; brom fiets spaal<wiel. verloren: huissleutel een bestuurslid graag! Het Nederlandse Rode Kruis, afd. Moerkapelle houdt op 4 maart a.s. in het gebouw voor hulpverle ningsdiensten aan de Herenweg de Algemene Ledenvergadering. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening; 2. Notulen jaarvergade ring 1984; 3. Jaarverslag bestuur; 4. Jaarverslag penningmeester- Begroting 1985; 5. Bestuursverkie zing: Mevr. Cammeraat Bos is af tredend en niet herkiesbaar, gega digden voor een bestuursfunctie kunnen t/m 3 maart contact opne men met het bestuur; 6. Rond vraag; 7. Sluiting. Voor de Nationale Rheumacollec- te van 11 t/m 17 maart worden in Moerkapelle nog enkele collectan ten gevraagd. Aanmelden bij mevr. C. Wolff, tel. 01793-3133.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 4