Qes bij O IIIIIIIIIIIIIIIMIIIlIHMIUIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIÏ DORPSKRANT RIJSCHOOL-VERENIGING rijschool VOLLEYBAL Politieberichten Bedrijfsvoetbal Voor begrafenissen C.H. DE VRIES TANDARTS J. RUEB ROTTA VRIJBAAN De decoratieve zonregelaar pagina 8 OTTEVANGER MACHINEFABRIEKEN BV zware opgave voor volleybal zevenhuizen in het verschiet dames spelen sterk Het damesteam van Zevenhuizen speelt ondanks dat het geplaagd wordt door de vele blessures en nu zelfs hoofdaanvalster Tanja den Oude zal moeten missen, sterk. Af gelopen donderdag speelden zij in Swanla tegen VC Utrecht, een tweede divisie ploeg, in de eerste ronde om de Nationale Beker en deze wedstrijd werd door de da mes met 3-1 gewonnen, zodat in de week van zaterdag 18 mei ge speeld gaat worden in de tweede ronde tegen de nog onbekende tegenstander. heren 2 kansrijk Het tweede herenteam van Zeven huizen heeft nog steeds kans op een kampioenschap. Zij staan nu op een goede tweede plaats achter Radius 2 met slechts drie punten achterstand. Het talentvolle team onder leiding van trainer-coach Bart Stolwijk heeft alle kansen in eigen hand om hoog te eindigen. Ook voor hen is de eerste thuis wedstrijd gepland op zaterdag 9 maart. Om 18.00 uur spelen zij dan tegen Skania 1. programma Nationaal Epilepsie Fonds/De Macht van het Kleine collectanten ook hier actief voorlichting Juist om de verkeerde ideeën - waar mensen met epilepsie het erg moeilijk mee kunnen hebben - de wereld uit te krijgen, is voorlich ting erg belangrijk. Echter: behal gevonden: huissleutel; poesje (schildpad kleur); diverse sleutelbossen. verloren: rijbewijs; giropasje; rechter bl. want; cyperse kater; zw. lederen mapje. is AFWEZIG van 21 febr. t/m 8 maart a.s. Voor spoedgevallen kunt u bellen: Tandarts L. Postuma, tel. 01803-8688. J. WISMEYER algemene ledenvergadering vogelfilm uit zaanstreek te Moerkapelle zoekt voor ca. 5 uur per week een 2e vrouwelijke hulp voor het schoonhouden van kantoren en wasgelegenheden. Werkuren in overleg te regelen. Adres: Moerkapelse Zijde 32, tel. 01793-2221. L. van Wensem Burg. Klinkhamerweg 27 Zevenhuizen - 01802-1467 A. van Rijn Westland 18 Moerkapelle - 01793-1496 Afgelopen zaterdag hebben de he ren van Zevenhuizen de laatste kans op punten in de ere-divisie kompetitie verspeeld. In dorpshuis Op Moer speelden zij tegen het team van R'Kempers/Animo uit Sneek, in een wedstrijd waarbij de gasten veelvuldig van spelers wisselden. De heren van Zeven huizen wonnen de eerste tweesets in de derde set liet Animo zien waarom zij op een vijfde plaats in de kompetitie zijn geëindigd en wonnen deze set. In de vierde set kregen de heren van Zevenhuizen een kans om de wedstrijd direct te besluiten: tot 13-11 ging het goed, daarna stokte het. R'Kempers/Ani mo won deze set met 15-13. Nu moest de vijfde set uitsluitsel geven. Zevenhuizen liep al snel uit naar 13-3, maar kon wederom de wedstrijd niet uitmaken en moest toezien hoe Animo deze wedstrijd toch nog won (15-13). Hierdoor blijft Zevenhuizen op 10 punten staan. Daar Halco/Maas- tricht ook verloren heeft staan ze nu gelijk. Hierdoor zal er een be slissingswedstrijd gespeeld moe ten worden tussen Halco en Ze venhuizen om uit te maken wie de gradeert en wie PD-wedstrijden zal gaan spelen. Afwachten dus In de kompetitie staan de dames nu op een tweede plaats, die recht geeft tot het spelen van PD-wed strijden. Gezien het programma; dat de dames moeten spelen heb ben zij het nog helemaal in eigen hand. Om kampioen te worden zal koploper RVC/Libanon punten moeten laten vallen. De eerstvol gende thuis-wedstrijd is op zater dag 9 maart en wel tegen Radius. Zaterdag 23 februari: Swanla: 13.00 uur Zevenhuizen Al-Weide vogels A1 (dames asp.); 14.30 uur: Zevenhuizen A1-Zevenhuizen A2 (heren jun.); 16.00 uur: Zevenhui zen 4-Olympia 1 (dames); Gymnastiekzaal: 12.45 uur: Zeven huizen B2-Zevenhuizen B1 (da mes asp.); 13.45 uur: Zevenhuizen B2-Dosko B1 (heren asp.); 14.45 uur: Zevenhuizen 5-Mutiara 1 (he ren); Zaterdag 2 maart: Op Moer: 12.30 uur: Zevenhuizen 5-vVliet/Jupiter 5 (dames) en Zevenhuizen 6-Agon 3 (heren); 14.00 uur: Zevenhuizen 2-Weidevogels 1 (dames) en Ze venhuizen 3-DOS 3 (heren); 17.00 uur: ZEVENHUIZEN-LYCURGUS (HEREN). Swanla: 11.00-13.00 uur: Mini- volleybal; 13.00 uur: Zevenhuizen B1-DOS B2 (heren asp.); 14.00 uur: Zevenhuizen B1-Be Fair B1 (dames asp.); 15.00 uur: Zevenhui zen 3-VCH 1 (dames); 16.30 uur: Zevenhuizen 4-Aaon 1 (dames). Gymnastiekzaal: 12.45 uur: Zeven huizen C1-Weidevogels C1 (da mes asp.); 13.45 uur: Zevenhuizen C2-Duf C1 (dames asp.); 14.45 uur: Zevenhuizen A2-Be Fair A1 (heren jun.). Zaterdag 9 maart: Swanla: 13.00 uur: Zevenhuizen B2-Zevenhuizen B1 (heren asp.); 14.00 uur: Zeven huizen A1-VOY A1 (dames jun.); 16.00 uur: ZEVENHUIZEN-RADI US (DAMES); 18.00 uur: Zeven huizen 2-Skania 1 (heren). Gymnastiekzaal: 12.45 uur: Zeven huizen C1-Weidevogels C1 (heren asp.); 13.45 uur: Zevenhuizen B2- vGinkel JB 1 (dames asp.); 15.00 uur: Zevenhuizen 5-Radius 8 (he ren); 16.30 uur: Zevenhuizen 7- Radius 9 (heren). De wedstrijd op 2 maart van heren 1 is een wedstrijd in de na- kompetitie, opgezet door de Ne- VoBo. Deze na-kompetitie is voor de bovenste vijf en de onderste zeven teams van de ere-divisie. Zevenhuizen behoort dus tot de onderste groep en neemt het zaterdag 2 maart op tegen Lycur- gus in eigen huis. Maar binnen deze groep van teams is de animo om deze na-kompetitie te spelen gering tot nihil. Vooral ook omdat deze na-kompetitie voor deze groep extra kosten met zich mee brengt, daar de teams ver van elkaar spelen. Voor Zevenhuizen zou dit betekenen dat men naar Vught, Groningen en Maastricht moet gaan. Voor de bovenste vijf is het een interessante na-kompeti tie, daar ook het Nationale team meespeelt in de kompetitie, dit ter voorbereiding van de Europese Kampioenschappen die dit jaar in Nederland verspeelt gaan worden. In de week van 4 tot 10 maart a.s. wordt opnieuw in honderden ge meentes - ook hier - de grote col lecte voor de epilepsiebestrijding gehouden. De opbrengst van deze jaarlijkse collecte maakt weten schappelijk onderzoek en vele ak- tiviteiten voor epilepsiepatiënten mogelijk, die op een andere wijze niet te financieren zijn. De epilepsiebestrijding wordt dit jaar ook toegelicht in een informa tieve collectekrant. Deze (gratis) krant kan men aanvragen bij het collectebureau Nationaal Epilep sie Fonds /De Mecht van het Klei ne, Achterweg 5, 2103 SW Heem stede. Tel. 023-33.90.60. thema Het thema van de collecte en de collectekrant is: "Uw steun is voor ons 'HOOFD'-ZAAK. Zo'n 90.000 Nederlanders hebben epilepsie. Dat is ruwweg 1 op de 150. Een ex tra en zeer groot probleem voor de patiënten zijn de vele verhaaltjes rondom epilepsie. De meeste mensen die epilepsie hebben - en men vindt ze in alle lagen van onze bevolking - willen daarom voor hun omgeving vaak niet laten we ten, dat zij epilepsie hebben. Het is een verzwegen ziekte. Epilepsie wordt te vaak gezien als een vreemd soort ziekte, met angst aanjagende aanvallen. Mensen met epilepsie zijn daarom - zo denkt men - "een beetje vreemd". Dat is volstrekt onjuist. Via een goed medicijngebruik leiden de meesten een normaal leven. ve aan voorlichting worden collec tegelden ook aan wetenschappe lijk onderzoek en individuele, fi nanciële steun, enz. besteed. On danks de geboekte vooruitgang is b.v. de vraag nog altijd niet beant woord waaróm bij sommige men sen de hersenen zó overgevoelig zijn, dat daardoor het normale elektrisch-chemische evenwicht soms in de war raakt en waardoor er onverwachts een aanval op treedt. Daarom vraagt tussen 4 en 10 maart de epilepsiebestrijding aan iedereen: Steun ons werk. Uw steun is voor letterlijk 'HOOFD'- ZAAK! Nadere informatie is verkrijgbaar bij de collecteorganisator: C.A. Eindhoven-Groenveld, Wilgen laan 2, Zevenhuizen. ZEVENHUIZEN - onder invloed: Op 5 februari vloog een personen auto op de Bredeweg uit de bocht. De bestuurder, die uit Papen- drecht afkomstig was, bleek onder invloed. Zijn wagen liep materiële schade op. In de berm: Twee dagen later raak te een vrachtauto van een Zeven- huizens groothandelsbedrijf van de weg inde berm vandeZuidplas- weg. Met behulp van andere wa gens van dit bedrijf werd de vrachtauto weer op de weg gezet. Trio-aanrijding: Op 8 februari botsten drie personenauto's op de Wollefoppenweg tegen elkaar. Eén en ander ten gevolge van de gladheid. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor, alleen liepen de wagens materiële scha de op. Dader onbekend: Een bij discobar De Schuur geparkeerde perso nenauto werd op 9 februari door een andere wagen aangereden. De bestuurder hiervan is na de aanrij ding doorgereden. Iets dergelijks vond ook op de Swanlaweg plaats. Een bestuurder van een personenauto moest op de Swanlaweg uitwijken voor een slingerende personenauto en be landde daardoor in de berm van de weg en kwam tegen een verkeers bord tot stilstand. De veroorzaker van dit ongeval kon helaas niet achterhaald worden. Inbraak: In een bedrijfspand aan de Swanlaweg werd op 11 februari ingebroken. Ontvreemd werd o.a. een radio-cassetterecorder, een draagbare t.v. en diverse horloges. Achteruit tegen elkaar: Twee wa gens van Zevenhuizenaren raak ten op 14 februari met elkaar in botsing doordat de één achteruit rijdend in zijn personenauto in de Dorpsstraat tegen de geparkeerde personenauto van de ander aan reed. Materiële schade. Overstekende hond: Een uit Rijs wijk afkomstige bestuurder van een personenauto moest op de Nrd. Dwarsweg uitwijken vooreen overstekende hond en reed daar door tegen een boom. De auto raakte zwaar beschadigd. Wie de eigenaar van de zwart witte 'vuil- nisbakkenras' hond is is niet be kend. Ongevallen op het ijs: Zaterdag werd een man met een gebroken been naar het ziekenhuis afge voerd. Zondag brak een vrouw een enkel. Zij werd naar het St. Jozef ziekenhuis afgevoerd. ZEVENHUIZEN - Van de twintig bedrijven, die door de bedrijfs- commissie zijn aangeschreven voor deelname in 1985 hebben zestien bedrijven ingeschreven. Na loting in aanwezigheid van de afgevaardigden van de bedrijven zijn de volgende twee poules tot stand gekomen: Poule A: Hazenbroek, Spar, 't Loze Vissertje, Van Vuuren, Peter Ho- vens, v.d. Kooy, Hage, Dekker. Poule B: Fa. Visser, Rip, Crone, de Schuur, Hotel Vos, Dorpshuis, Voorbrood, Agrariërs. Deze bedrijven hopen op 7 mei te beginnen aan het toernooi en als het weer meewerkt zal op 7 juni de winnaar bekend zijn. De prijsuit reiking, met medewerking van the Flying Dutchmen, in de kantine van v.v. Groeneweg, zal op de fina leavond met veel muzikale omlijs ting plaatsvinden. Tel. 01828-14719 - Tesselschadelaan 20, Waddinxveen voor Waddinxveen en omstreken, Moerkapelle, Zevenhuizen Benthuizen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Njjeuwerkerk a.d. IJssel Een lust voor het oog waren de ca. 25 sier poppen die op het toneel van de recreatiezaal van het bejaardentehuis De Zevenster stonden uitgestald. De 61-jarige mevrouw A. Spekman-de Graaffvan het Zuideinde is niet al leen de bezitster van deze van vorm, kledij, lengte en omvang verschil lende poppen, maar ook degene die ze vervaardigde. "Ik had niet ge dacht dat ik zoiets zelf zou kunnen maken" zegt ze. "Pas een jaar geleden ben ik bij mevrouw Klomp aan de Knibbelweg op cursus gekomen. Ik kon zelfs niet eens naaien..." Een onvermoed talent, dat pas laat tot bloei kwam, maar gelijk ook tot volle wasdom, getuige de fraaie collectie. Uitdrukkingsvolle gezichtjes met de hand geboetseerd en prachtige kledij met bijpassende accessoires, schoentjes, tasjes, paraplu's, ja zelfs dieren uit klei door haar dochter geformeerd maakten het geheel tot een bijzonder fraaie mini-expositie. Slechts één morgen waren de poppen voor het bejaarde publiek te bezichtigen. Ongetwijfeld komt er nog wel eens een gelegenheid dat ze ook aan een breder publiek getoond worden. Met Luxaflex gordijn jaloezieën zet u de zon naar uw hand. Want ze dienen niet alleen als decoratieve raambekleding maar ook als sfeervolle licht- regelaar. In verrassend veel soorten en toepassings mogelijkheden, en in maar liefst 52 verschil - lende kleuren. Laat 't advies gerust aan ons over. En de rest. Want wij meten, monte ren, én garanderen. 'Een wettig gedeponeerd handelsmerk van Hunter Douglas Textiel - Meubelen Woninginrichting Dorpsstraat 35 Zevenhuizen Tel. 01802-1213 Op woensdag 27 februari organi seert Natuur- en vogelwacht Rotta haar Algemene ledenvergadering. Deze avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in Openbare Kleuter- en BasisschooJ De Lozan- je, Rembrandtlaan 42 te Bleiswijk. Het huishoudelijke gedeelte van de avond is alleen toegankelijk voor leden en donateurs. Hierin wordt o.m. besproken hoe de vere niging reilt en zeilt en wat de toe komstplannen zijn. Na de pauze, die rond 21.00 uur valt, is de zaal open voor niet-le- den. (toegang 2,50) EénvanRot- ta's weidevogelsbeschermers, Cor Noorman, zal een korte inleiding houden bij defilm: Vogels kijken in en om de Zaanstreek, die vertoond zal worden. Deze film werd ge maakt door de amateurcineasl A.C. Zwaga. Zwaga, van oor sprong Overijsselaar en van be roep leraar Nederlands is een hartstochtelijk filmer, die al heel wat interessante plekken, o.a. de Balkan, op de 16 mm. film heeft ge zet. Deze 16 mm. films voorziet hij daarna zelf van geluid. Vogels kijken in en om de Zaan streek zal voornamelijk gaan over weidevogels zoals de Kievit, de Grutto en de Tureluur. Meer informatie over weidevogels bescherming kan men krijgen op het tweede gedeelte van de Alge mene ledenvergadering van Rotta of bij Cor Noorman, tel. 01892- 6787. "We hebben vergadert tot mijn kin op tafel hing, maar nu kunnen we ons projekt beginnen", vertelt Fred uit het Rotterdamse Crooswijk. "We hebben een vaste man voor ons jongerencentrum nodig, al leen, het geld ontbreekt. Voorlopig regelen we nu van alles zelf", zegt Jan van Jailhouse in Middelharnis. "We weten ook niet waardejonge- ren blijven, of ze nu allemaal thuis achter de tv zitten", vraagt jonge renwerker Willem van de Wilhelmi- nahoeve in Krimpen a.d. IJssel zich af. Met een aantal jongeren komen zij aan het woord in de nieuwe brochure "Laat je tanden zien". In deze brochure vertellen jonge ren wat zij wel (en niet) doen in de tijd die ze hebben door het ontbre ken van werk. De één zit te sprin gen om werk, betaald of niet, de ander wil gewoon af en toe bezig zijn. Voor sommigen is een eigen bedrijf de uitkomst. Anderen doen tijdelijk ervaring op in de hoop daarna een betaalde baan te vinden en een volgende groep is met een opleiding begonnen. Het opzetten van een jongerencen trum waar dat nog ontbreekt is óók een mogelijkheid. Niet alles hoeft tenslotte arbeidsgericht te zijn. "Laat je tanden zien" is géén aan sporing om nu eens wat te gaan doen, maar een voorbeeld voor jongeren om de (on)mogelijkhe- den bij werkloosheid te laten zien. Zogeheten 'hoera-verhalen' ont breken. De realiteit van alledag is vaak, dat mensen die wat willen dat niet mogen of de middelen hen ontbreken. Vandaar dat de bro chure aangeeft hoe hoe de projek- ten tot stand zijn gekomen, wat daar voor problemen bij kwamen en hoe lang iets duurt. Dat je niet altijd een gevorderde opleiding nodig hebt, maar met steun van al lerlei instanties een eind komt, ver tellen diverse jongeren zelf in de brochure. De mensen die aan het woord komen zijn tussen de 18 en 30 jaar en soms al geruime tijd zonder werk. De in de brochure besproken projekten zijn boven dien slechts een greep uit de vele die reeds gestart zijn. Zegeven wel een doorsnede van hetgeen op dit gebied plaatsvindt. De brochure is een uitgave van de federatieve vereniging VRIJBAAN stichting Buitenband voor buitenlandse jongeren, serviceburo Zuid-Hol land en de Jeugdraad Zuid-Hol land. Je kunt "Laat je tanden zien" verkrijgen door vier gulden over te maken op het gironummer van VRIJBAAN (vergeet niette vermel den waar het voor is). (gironummer 18.79.724. Den Haag).

Dorpskrant | 1985 | | pagina 8