Ais een glasbak kon praten zou ie elke keer 'dankjewel' zeggen. C. KOREN DORPSKRANT Gemeente Zevenhuizen Niet alles watu Kwijt wilt is afval. Bouwplannen Verleende bouwvergunningen BURGERLIJKE STAND Openbare vergaderingen Collecteschema BIJ U THUIS GLASINDE GLASBAK PAPIER APART BURGERLIJKE STAND Collecteschema VOOR BEGRAFENISSEN pagina 2 Ophalen huisvuil, grofvuil, bedrijfsvuil "Wegwijzer voor vrouwen in Zui-Holland" Glas, hup in de glasbak GEMEENTE MOERKAPELLE Afgegeven bouwvergunningen 18 maart t/m 24 maart 1985: Raadsvergadering Helpende Handen Discrete en keurige verzorging BINGO BIJ DE STORMVLIEGÈRS De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van donderdag 7 maart 1985, gedurende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a.. Dorpsstraat 144, ter inzage liggen de aanvragen van: 1. de heer W. Reym, Rottekade 22a, om een vergunning voor de bouw van een berging bij het bestaande woonhuis Rottekade 22a: 2. de heer J. v.d. Wel, Molenweg 3, om vergunning voor de het uitbreiden van zijn kas met 0,695 ha. De betreffende bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse vigerende bestemmingsplannen. De gemeenteraad heeft echter bepaald dat partiële herzieningen van deze bestemmingsplan nen worden voorbereid, waarmee de bouwplannen in overeen stemming zijn. In een situatie zoals deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het bestaande bestemmingsplan, maar in overeenstemming is met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan, is het moge lijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het gel dende bestemmingsplan. Aritkel 50, lid 8 van de Woningwet maakt het mogelijk op een nieuw bestemmingsplan vooruit te lopen. Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouw vergunningen met toepassing van genoemde artikelen te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan worden belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van tervisieleg- ging eventuele bezwaren tegen het verlenen van de benodigde vrijstellingen bij het college in te dienen. In de periode van 15 tot 28 februari 1985 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: -de bouw van 22 woningwetwoningen in het verlengde van de Wilgenlaan; -het maken van dakraam in de woning De Fuut 41; -het wijzigen van de topgevel van het pand Hazeveld 33; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). Regelmatig worden er klachten ontvangen overde wijze waarop vuilnis aan de weg wordt gezet en de daaruit voortvloeiende problemen zoals weggewaaide vuilnis en rommel op straat na dat de vuilnisdienst is geweest. Ter beperking van deze problemen en, vooral met uw medewer king, het voorkomen van dergelijke overlast, volgen hierweder- om de voorschriften voor het aanbieden en ophalen van vuilnis in de GEMEENTE ZEVENHUIZEN (een en ander volgens de Algemene Politie Verordening en de Afvalstoffenverordening): -het plaatsen van vuilnis aan de weg mag niet eerder plaatsvin den dan vanaf 07.00 uur op woensdag; -het ophalen vangt aan om 07.30 uur; -alle huisvuil dient in goed gesloten plastic vuilniszakken, voor zien van KOMO-keur, te worden aangeboden; -voor afvalglas geldt de plicht, dat dit in de glasbakken wordt gedeponeerd; -grofvuil dient gelijktijdig met het huisvuil aan de weg te worden gezet; -onder grofvuil wordt verstaan: al het grovere huishoudelijk af val, zoals tuinvuil (mits gebundeld), verpakkingsmaterialen en dozen, indien deze niet kunnen worden verkleind, huishoude lijke apparaten zoals koelkasten, wasmachines e.d., bed-spira- len, een en ander met een handelbaar gewicht en zo mogelijk verkleind; -bij het huis- en grofvuil mag niét worden aangeboden: a. kadavers of gedeelten daarvan, faecaliën en slagerij- of vis afval; b. afgewerkte motorolie, giftige chemicaliën, licht ontvlamba re- en/of ontplofbare stoffen; c. sloopafval, puin, zand en grond. -voor het gebruik van een container (bijv. rolcontainer) voor be drijfsafval gelden de voorschriften van de desbetreffende con tainerverhuurder, echter dienen de containers tijdens plaatsing op de openbare weg goed gesloten te zijn en zo spoedig moge lijk na de lediging van de weg te worden verwijderd. Ter secretarie ligt gedurende de kantooruren ter inzage de door de provincie Zuid-Hol land uitgegeven herziene Weg wijzer voor vrouwen in Zuid Holland. Deze wegwijzer geeft een overzicht van alle in de provincie bekende vrouwenor ganisaties; dus ook die in Ze venhuizen bekend zijn. Zij be vat feitelijke informatie over aktiviteiten op het terrein van vrouwenwerk en vrouwen emancipatie in Zuid-Holland. GEBOORTEN: Strijdhorst, Sophia Wilhelmi- na, dochter van: Strijdhorst, Maarten en: Hordijk, Elizabeth A., op 14 februari 1985. Warnders, Bianca Adriana Pe- tronella Toosjantina, dochter van: Warnders, Bastiaan en: van den Berg, Wilhelmina M.J., op 26 februari 1985. Sloots, Kier Jan, zoon van: Sloot, Hendrik en: Dijkema, Elsje M., op 20 februari 1985. OVERLEDEN: van der Laak, Johanna, wedu we van: G. Schinkelshoek, oud 93 jaar, op 19 februari 1985. Donderdag 21 maart 1985 Gemeenteraad Aanvang 19.30 uur. 4 tot 10 maart 1985: Epilepsie- bestrijding. 11 tot 17 maart 1985: Reuma fonds. 18 tot 24 maart 1985: Simavi. &e>e> Vuilniszakken die dun zijn, zijn niet sterken scheurendusal bij 't minste gewicht Dat is erg vervelend, voor u (denk maar eens aan de rommel die dan ontstaat in uw keuken), maar ook voor anderen (denk maar eens aan al dat afval op straat) H et weer bijeen voegen van al dat rondslingerend afval door de mensen van de reini gingsdienst vraagt veel extra werk en kost nog méér geld. Bovendien is zwerfafval onhy giënisch voor ons allemaal. Zulke zakken zijn in feite weggegooid geld. Daarom is het zo goed dat u de echte KOMO-zakken hebt gekocht. Want die vol doen aan alle eisen van kwali teit en degelijkheid. Ze zijn groot, sterk, waterdicht en scheuren niet gauw. Komo- zakken kunnen méér hebben! Glas waar u geen statiegeld voor terugkrijgt doet u natuur lijk nooit in een vuilniszak, maar in de Glasbak. Want al dat glas kan dan weer opnieuw gebruikt worden. Daarmee be sparen we energie en grond stoffen. Ookoud papierwordtdoor velen als afval gezien. Dat is jammer, wantoudpapierisgeld waard. Recycling ervan spaart de bomen en het milieu. Doe daarom oud papier nooit in de zelfde zak waar ook uw 'natte' huisvuil in zit Biedt oud papier altijd apart aan, liefst in een bundel, in een doos of in een zak. Dan kan de vuilnisman dat papier ook apart houden. Inmiddels worden er, in na volging van de Glasbak, ook proeven genomen met een Papierbak. Als er mettertijd ook in uw woonbuurt zo'n Papier bak komt, is dat natuurlijk de ideale plek om uw oud papier in te doen. Natuurlijk kunt u ook verenigingen een plezier blijven doen door op de op haaldagen uw oud papier voor hen klaar te zetten! GEBOREN: Jan, zoon van: van Helden, Cornell's en: Hendriks, Adriana M., op 4 februari 1985. Dirkje Hendrika, dochter van: van Dijk, Gornelis en: Kok, Aal tje C.G., op 15 februari 1985. Marinus Hendrik, zoon van: van de Lagemaat, Marinus P. en: Zwijnenburg, Arina W.H., op 26 februari 1985. OVERLEDEN: van Loon, Anna Maria, w/v Kooiman, oud 78 jaar, op 24 februari 1985. HUWELIJKEN: Rehorst, Arie Paulus en: Groe- nenberg, Tanja, op 28 februari 1985. Burgemeester en wethouders hebben op 6 maart 1985 bouw vergunningen afgegeven aan: -J.C.A. Landman, Rehoboth- plantsoen 13, voor het uitbrei den van de woning; -W. Vernooy, Hollevoeterlaan 15, voor het bouwen van een garage nabij het pand Papaver laan 45. Een ieder die meent in zijn/ haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na ver zending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een be zwaarschrift indienen bij Bur gemeester en Wethouders van Moerkapelle. 11 maart t/m 17 maart 1985: Reumafonds. Simavi. Op 19 maart 1985 te 19.30 uur komt de gemeenteraad bijeen. Naast de gebruikelijke admini stratieve punten, zal de raad een voorstel worden gedaan voor het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een riolering in de Juliana- straat en de Middelweg (bei den gedeeltelijk). Enkele maanden geleden is de handwerkclub 'Helpende Handen' weer gestart met een nieuw pro- jekt. Deze keer wil zij door hand werken te maken en te verkopen en andere akties geld bijeen bren gen voor een Blindenschool in Beiroet (Libanon), velen in de ge meente zijn ook weer bezig iets te vervaardigen. Evenals vorig jaar wordt in de week van 25-30 maart a.s. weer een stroopwafelaktie ge houden. Dames van de handwerk club en vrijwilligers zullen die heerlijke wafels huis-aan-huis ver kopen. Zevenhuizen en omstreken - Nrd. Dwarsweg 44 - 01802-1370 Vrijdag 8 maart is er Bingo bij post duivenvereniging De Stormvlie- gers. Aanvang 20.00 uur. in het clubgebouw. Er zijn leuke prijzen te winnen en de toegang is gratis!

Dorpskrant | 1985 | | pagina 2