g MOERKAPELLE BIJ U THUIS DE GEMEENTE DORPSKRANT Wet uitkeringen wegen RAADSVERGADERING Ontwerp bestemmingsplan "Bedrijfsterrein, partiële herziening 1985". BEKENDMAKING Collecteschema Politieberichten BURGERLIJKE STAND Zuiveringsslib VOLLEYBAL Ontwerp bestemmingsplan "Lan delijk Gebied 1983, 1e partiële herziening". pagina 4 Sluiting gemeentehuis Rehobothschool en projekt HULPVERLENING Afgegeven bouwvergunningen Raadsvergadering 19 maart 1985 Oprichting Stichting Supporters Henri Kraaijenbos Verklaring geen be zwaar methyl bromide Burgemeester en wethouders van Moerkapelle brengen ter openbare kennis, dat van 18 maart 1985 tot en met 18 april 1985 de volgende stukken voor een ieder ter inzage zullen liggen ten Provinciehuize (leeszaal bibliotheek), alsmede ter secretarie van de gemeente: 1.een ontwerp van het ingevolge artikel 10 van de Wet uitkeringen wegen door provinciale staten van Zuid-Holland vast te stellen besluit tot (4e) wijziging van de Verdelings verordening uitkeringen wegen Zuid-Holland 1968; 2. een toelichting op dit ontwerp-besluit. Bezwaarschriften tegen het ontwerp-besluit tot wijziging van de genoemde verordening kunnen tot en met 19 april 1985 bij het college van Gedeputeerde Staten, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Gravenhage, worden ingediend. Moerkapelle, 2 april 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. Op 16 april a.s. komt de gemeenteraad van Moerkapelle in ver gadering bijeen. Tijdens deze vergadering zullen o.a. de navol gende punten aan de orde worden gesteld: 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 19 maart 1985. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot overdracht van basisgezondheidstaken aan het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland en opheffing Schoolartsen- en Logopedische Dienst. 6. Voorstel tot beschikbaar stellen van een bijdrage voor de op richting van het Zuidhollandse Verzetsmuseum. 7.Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voorde aanpassing van parkeerplaatsen in de Raadhuisstraat. 8. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesfuit ex arti kel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor eén gebied vallende binnen het bestemmingsplan Landelijk Gebied 1983. 9. Comptabiliteit. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het bepaal de in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf donderdag 4 april 1985 gedurende één maand ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp be stemmingsplan "Bedrijfsterrein, partiële herziening 1985". De partiële herziening van het bestemmingsplan behelst uitslui tend een herziening van artikel 9 van de voorschriften inzake de toelaatbaarheid van bedrijven op het bedrijfsterrein. Gedurende bovengenoemde termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen voormelde ontwerp partiële herziening indienen bij de gemeenteraad. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: Van Marle Offsetdrukkerij voor de uitbreiding van de offset drukkerij aan de Dorpsstraat 32 te Moerkapelle, kadastraal be kend gemeente Moerkapelle, sectie B, nummer 638. Bovengenoemd bouwplan ligt vanaf 4 april 1985 gedurende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar indienen bij ons college. Moerkapelle, 2 april 1985. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, C. Wolff. A.W. Lips. In verband met Goede Vrijdag op 5 april a.s. is het gemeente huis op die dag gesloten. Moerkapelle, 2 april 1985. De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Het projekt over hulpverlening van de chr. Rehobothschool te Moer kapelle had jl. zaterdag een abso luut hoogtepunt. Toen werd nl. in en rond de school een Open Huis gehouden door de diverse Moer- kapelse hulpverlenende instanties Politie, brandweer en het Rode Kruis manifesteerden zich aldaar. De demonstratie van de politie honden was een unieke sensatie voor een grote schare, die voor het eerste kennismaakte met deze vorm van hulpverlening van de po litie. De middagdemonstratie van de vrijwillige brandweer op een terrein nabij de Akkerweg viel een beetje in het (regen)water. De pu blieke belangstelling viel hier wat tegen. Desondanks trotseerden toch velen de regen en waren ge tuige van een demonstratie van het 15 april t/m 21 april 1985: Ne derlandse Hartstichting. allernieuwste (huip)materiaal bij beknellingen na autobotsingen. Een grote 'fik' van een oude in brand gestoken auto was de sen satie van de middag. brandalarm Ook in het kader van het projekt was het in de school gegeven brandalarm, vorige week. Een oe fening waarbij iedereen zo alert was, dat de school in tijd van 1V2 minuut ontruimd was, d.w.z. 250 leerlingen die de school via de di verse uitgangen hadden verlaten. Schoolleider de heer C. van Noort hierover: "Het was een groot suc ces. Er brak geen paniek uit, dat kwam misschien omdat iedere leerkracht er, tijdens de projekt- weken, op voorbedacht was. Het is wel voor herhaling vatbaar." Hij stelde dat het projekt een groot succes is geweest. MOERKAPELLE - Diefstal gereed schap: Op 17 maart werd aangifte Moerkapelle, 2 april 1985. De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben op 2 april 1985 bouwvergunning af gegeven aan: - C.S. van Muiden, Prins Claus plantsoen 9, voor het plaatsen van een dakkapel; -J. Heijboer, Middelweg 32, voor het vergroten van een aardappelsorteerruimte. -I.D. Reijneveld, Middelweg 18, voor het vergroten van een woonhuis; Een ieder die meent in zijn/ haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na ver zending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een be zwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Moerkapelle. De gemeenteraad van Moerka pelle had de vorige maand wei nig tijd nodig om tot de voor gestelde besluiten te komen. De meesteagendapunten wa ren zgn. hamerstukken. Beslo ten werd o.a. tot enkele onder- wijsvergoedingen, het inge- bruik geven van gemeente grond en het beschikbaar stel len van een krediet voor de voorbereiding van de aanleg van een nieuwe begraafplaats. Voorts werd besloten geld beschikbaar te stellen om de Middelweg en een gedeelte van de Julianastraat van riole ring te voorzien. GEBOREN: Ernst Jan, zoon van: van Elles- wijk, Dirk en: Breedijk, Johan na M., op 11 maart 1985. Johanna Maria, dochter van: IJzerman, Maria, op 13 maart 1985. Janna Mirjam, dochter van. van Leeuwen, Marinus en: van der Beek, Lena, op 21 maart 1985. HUWELIJKEN: Verweij, Pieteren: Hogerwaard Jacoba S., op 21 maart 1985. Op 18 maart jl. is door notaris Jac. Bos uit Zevenhuizen, te Bleiswijk, de akte gepasseerd voor allround schaatser Henri Kraaijenbos, on der de naam Stichting Supporters Henri Kraaijenbos. Hetuitzesman bestaande bestuur is als volgt sa mengesteld: Voorzitter: Ed Post; penningmeester: Jaap Verhoeff; secretaris: Nico Kindt; leden zijn: Renier Kok, Ton v.d. Berg en Jan Karreman. De bestuursleden zijn de komende maanden van plan enkele aktiviteiten bij te wonen of te organiseren, o.a. stands met ko ninginnedag en op de braderie, en er zijn plannen onderlinge wed strijden te houden met de wereld kampioen Hein Vergeer en zijn supporters. Het bestuur kan na twee weken aktief bezig zijn al heel tevreden zijn want eerdaags zal de Alle gemeenten in Zuid-Hol land hebben begin dit jaar een brief ontvangen van de stich ting Milieubeheer Zuid-Hol land over het gebruik van zui veringsslib. Zuiveringsslib is slib dat vrijkomt bij de zuive ring van afvalwater. De stich ting is bevreesd dat door ver ontreinigingen van het slib het milieu schade zal leiden. Zui veringsslib wordt namelijk in de landbouw o.a. gebruiktvoor bemesting. Voorts wordt door toevoeging van zanderige grondsoort aan het slib zwarte grond geproduceerd. Het gemeentebestuur van Moerkapelle wil u erop wijzen dat door de waterschappen een controlerende taak wordt uitgeoefend op het gebruik van zuiveringsslib. Het Hoogheemraadschap van Schieland zet bijvoorbeeld al leen slib af naar de landbouw indien aan strenge eisen wordt voldaan. De zwarte grond pro ducerende bedrijven krijgen alleen slib geleverd indien ga ranties worden gegeven over de wijze waarop de grond wordt afgezet en over de kwali teitscontrole. Indien u op enigerlei wijze zui veringsslib gebruikt, vergewis u er dan van dat de kwaliteit ge waarborgd is. Ook de gemeente neemt alleen zwarte grond af die aan de ge stelde eisen voldoet. De Hoofdingenieur-Directeur voor de bedrijfsontwikkeling in de provincie Zuid-Holland heeft ingevolge de "Beschik king vrijstelling methylbromi de" een verklaring afgegeven voor het gebruik van methyl bromide aan: -J. Oudijk, Middelweg 3 te Moerkapelle. Deze beschikking ligt gedu rende drie maanden voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. 100e donateur genoteera worden, wat betekent dat veel burgers in Bleiswijk en omgeving achter dit initiatief staan, iedereen kan dona teur worden voor het komende schaatsseizoen voor een bedrag van 15,-, dat overgemaakta kan worden op rek. nr. 1076.43.618 Rabobank Bleiswijk of bij het be stuur. Donateurs ontvangen een donatiekaart (schaatsfoto van Henri) en worden het komende seizoen op de hoogte gehouden van het programma en deschaats- prestaties van Henri, d.m.v. een clubblad. wedstrijdprogramma A.s. zaterdag 6 april worden de volgende wedstrijden gespeeld: Swanla: 13.00 uur: Dames jun. A1- v. Vliet/Jupiter A1. Gymnastiek zaal Dorpsstraat: 12.45 uur: heren asp. B1 en B2 tegen elkaar. 13.45 uur: dames asp. C2-VOY C1. 13 april: Op Moer: 12.15 uur: Ze venhuizen A1-Dosko A1 (heren jun.) en Zevenhuizen 6-DOS 7 (he ren); 13.45 uur: Zevenhuizen 2-v. Vliet/Jupiter 1 (dames); 17.00 uur ZEVENHUIZEN-BREVOK/ABC (heren). SWANLA: 13.00 uur: Ze venhuizen A1-DOS A1 (dames jun.); 14.30 uur: Zevenhuizen 3- Karssen 2 (dames); 16.00 uur: Ze venhuizen 4-Karssen 1 (dames): 18.00 uur: ZEVENHUIZEN 2-BE FAIR 1 (heren). gedaan van diefstal van gereed schap vanuit een loods aan de Ju lianastraat. Het slot van de toe gangsdeur was vernield. Ont vreemd werd o.a. een slijptol, schuurmachines, hydraulische krik. Totale waarde van het ont vreemde was ca. 1650,-. De dief stal moet zijn gepleegd in het tijd vak tussen 9 en 16 maart. Diefstal oude bijl: Vanuit dorps huis Op Moer werd tijdens een ten toonstelling een oude bijl ont vreemd. gevonden: ketting met kralen; kinderhorloge; zw. handschoen; sleutel; sleutel v. Suzuki; witte kindersok; fietssleu- tel; rode sjaal met witte streep. verloren: sleutel met nr. 9: autosleutel; blauw grijze ijsmuts; kinderhorlo ge, merk commodoor; paarse sjaal met strepen. Weggelopen: witte poes. De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het bepaal de in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf donderdag 4 april 1985 gedurende één maand ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp be stemmingsplan "Landelijk Gebied 1983,1e partiële herziening". De partiële herziening van het bestemmingsplan behelst uitslui tend een herziening van de artikelen 1, 7 en 8 van de voorschrif ten, inzake de verplichte advies-inwinning van de agrarische deskundige. Gedurende bovengenoemde termijn van ter-inzage-legging kan een ieder schriftelijke bezwaren tegen voormelde ontwerp partiële herziening indienen bij de gemeenteraad.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 4