ra dp I Stichting "Oud Zevenhuizen- Moerkapelle" laat van zich horen POLITIEBERICHTEN Fa. J.v.d. Jagt en Zn. AMNESTY schrijft tegen MARTELEN doelstelling van de stichting tijdschrift expositie-ruimte promotie-avonden Zevenhuizen: op woensdagavond 17 april wordt in dorpshuis Swanla een promotie-avond gehouden door de Stichting Oud-Zevenhui- zen-Moerkapelle. De avond begint om 20.00 uur, doch men wordt tussen 19.30 en 20.00 uur verwacht Programma: op deze avond wordt een hele oude film, uit 1949, van Jan de Ruiter, vertoond, die voor de meeste Zevenhuizenaren een volslagen nieuwtje zal zijn. Velen zullen zichzelf herkennen. De heer Schuddebeurs, die voor, tijdens en na de Tweede Wereldoorlog op zichter was van de Zuidplaspolder zal hierna een dia-klankbeeld vertonen over Oud-Zevenhuizen. Oudere Zevenhuizenaren zullen zich nog herinneren dat zijn vrouw, juffrouw Prummel, destijds onderwijzeres was aan de openba re lagere school. Wie zelf iets vertellen wil over oud-Zevenhui zen mag dat op deze avond. In de zaal treffen de bezoekers tevens een presentatie (expositie) aan van schilderijen en ansichtkaarten van oud-Zevenhuizen. apelle pr ïlle vindt c avond van de stichting een week later, op woensdag 23 april, plaats in dorpshuis Op Moer. Aanvang 20.00 uur. De heer Schuddebeurs vertoont op deze avond de film over de Zuidplaspolder en dia's. Ook nu is er een expositie. Waar schijnlijk zal er nog een film worden vertoond, maar dat is nog niet zeker. Het belooft een bijzon der interessante avond te worden. Ook hier geldt dat een eigen in breng op deze avond mogelijk is. moerkapelle promotie al 25 jaar een zaak van vertrouwen Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. verloren: gevonden: portemonne met inhoud; geld; groene damesfiets; rieten fiets mand. Een sprookje van De Zeven Dwergen VOX JUBILANS Igat van zich horen...! EEN HUIS KOPEN? UW HUIS VERKOPEN? DESKUNDIG ADVIES PERSOONLIJKE INZET EN BEGELEIDING VAN DONGEN-PERDIJK MAKELAARDIJ ZEVENHUIZEN B.V. marri kijkt of riné (zoon van de notaris), die de foto maakt, het toestel niet beweegt (inzet adriaan verhoef). Dezer dagen valt bij alle inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelle de eerste editie van het "VERLEDEN TIJDSCHRIFT!' in de brievenbus. Het wordt uitgegeven door de onlangs in het leven geroepen stichting "Oud Zevenhuizen-Moerkapelle". Het voorwoord is geschreven door de bur gemeesters van Zevenhuizen en Moerkapelle die niet alleen positief tegenover het nieuwe, tweemaal per jaar uit te geven tijdschrift staan, maar ook tegenover de nieuwe stichting, waarover we ten huize van één der oprichters en voorzitter, de heer A. Veerman, veel te weten komen. Marri Krijgsman en Johan Ottevanger, die beiden deel uitmaken van het stichtingsbestuur, doen ook een duit in het zakje, zodat er zich met hier en daar een leuke spitsvondige opmerking, een leuk gesprek ontspint. Op onze vraag waarom de stich ting opgericht is, wordt de stich tingsakte, die op 12 december ten kantore van notaris Bos gepas seerd is, waarin één en ander uit gebreid is vastgelegd, door Bram Veerman tevoorschijn gehaald. Wel een beetje droge kost voor een krant als de onze, maar we zullen dan deze passage citeren: doelstelling: 1. het bevorderen van het behoud van historische schoonheid ea waardevolle zaken van de ge meenten Zevenhuizen en Moerka pelle.; 2. Het bevorderen van de studie van de plaatselijke geschiedenis, volksgebruiken, folklore en dia- lekten, in de meest ruime zin; 3. Het verzamelen en eventueel tentoonstellen van oudheidkundi ge voorwerpen in de meest ruime zin. middelen De stichting tracht haar doel te be reiken door het kweken van alge mene belangstelling, het voorlich ten van belangstellenden, het ma ken en bijhouden van een inventa ris van in de gemeenten Zeven huizen en Moerkapelle aanwezige objekten welke uit een oogpunt van landschapsschoon, culturele of historische waarde, dan wel ou derdom, belangrijk zijn; Het verlenen van adviezen en in dien mogelijk subsidies bij daar voor in aanmerking komende res tauraties, verbeteringen, onder houd, bescherming, aankoop en/ of inrichting van aan het doel der stichting beantwoordende objek ten; Het verwerven van roerende en onroerende goederen; het verza melen van documentatie met be trekking tot de geschiedenis van Zevenhuizen en Moerkapelle en het bekendheid geven aan deze historie. Alle andere wettige mid delen die de verwezenlijking van het doel der stichting kunnen be vorderen. "Een heel verhaal en een beetje droog, maar best interessant, want nu weet Iedere lezer van de Dorps krant gelijk wat we doen" lacht Jo han Ottevanger. Van wie is het idee eigenlijk uitge gaan om een dergelijke stichting op te richten? Veerman: "Ik sprak weieens met de in Zevenhuizen geboren en getogen Wout Paul, die thans in Amstelveen woont. Hij is z'n hele leven allerlei materiaal over de geschiedenis van Zeven huizen aan het verzamelen. Ook ik deed dat. We speelden al langer met de gedachte om iets derge lijks op te richten, maar nooit kwam er wat van. Vorig jaar hakten we de knoop door en zeiden: nu moet het er maar eens van komen. Van Fred Visser wist is bijvoor beeld, dat hij o.a. oude ansichten van Zevenhuizen verzamelt, terwijl Adriaan Verhoef bijzonder geïnte resseerd is in de historie van Ze venhuizen en daarvan alles be waart. Vooral foto's. Dat is ook het geval met de gebroeders Ottevan ger: Gerard en Johan en zo zijn zij erbij gekomen". Marri vult aan: "Ik vond het hartstikke leuk dat ik ook gevraagd werd, m'n hart bloeide open want oud-Zevenhuizen heeft ook m'n liefde. Die is me door m'n moeder al bijgebracht, want alles wat gepubliceerd werd en op Ze venhuizen betrekking had, moest ik van haar lezen en bewaren en door m'n werk kom ik ook nogal eens oude foto's tegen Maar waarom Moerkapelle erbij? Veerman: "De geschiedenis van Moerkapelle is met die van Zeven huizen verweven en in de toe komst zit er toch zeker een samen- voeging in. Daarom dachten we dat het leuker zou zijn, Moerkapel le er gelijk bij te betrekken." Jo han: "M'n broer Gerard kende Ad den Edel en Johan Bakker, welke beiden (bakker's historische ver haal over moerkapelle zie vorige dorpskrant, red.) al studie maak ten van de Moerkapelse historie. Zodoende kwamen zij erbij en hadden we hier op het kantoor van Veerman vorig jaar februari ons eerste gesprek". Lachend: "Er werden gelijk spijkers met koppen geslagen. De tweede keer werd m'n boezemvriend Jan Lunenburg uitgenodigd. Deze 58-jarige inwo ner van Aalsmeer, heeft destijds tijdens de oorlog, 5 jaar bij ons op de molen ondergedoken gezeten. Hij kende het klappen van de zweep waar het de oprichting van een historisch genootschap be treft, door zijn werk voor de stich ting "oud Aalsmeer". Op die verga dering eind maart vorig jaar, werd gelijk voor een stichting gekozen, in verband met eigendommen, of mensen die ons iets in bewaring willen geven." Aan kopij voor het uit te geven tijd schrift was geen gebrek. Ze heb ben voorlopig voldoende voor di verse edities. Die worden door heel Zevenhuizen en Moerkapelle verspreid. Het is de bedoeling dat men zich er op abonneert. "In deze eerste uitgave staat een foto. Daar aan is een wedstrijd gekoppeld. Het is de bedoeling dat mensen ons vertellen wie er op die foto staan." vertelt Marri en mevr. Veer man, die de kopjes ophaalt vult la chend aan: "ja en wie het raadt mag honderd gulden geven." Die opmerking (een grapje) slaat op het feit dat de stichting eigenlijk nog erg arm is. Men heeft nog geen inkomsten. "Het eerste Ver leden Tijdschrift wordt bekostigd uit de opbrengst van de adverten ties, doch we hopen donateurs en abonnes te vinden die het werk van de stichting willen steunen" stelt Veerman. "En weet je wie onze eerste donateur is: notaris Jac. Bos" lacht hij. Johan: "Ja want mede door die donaties kunnen wij weer meer voor de mensen doen, want we hebben grote plan nen. Eerst de twee promotie avonden, één in Zevenhuizen en één in Moerkapelle, welke waar schijnlijk een jaarlijks terugke rend evenement worden en daar naast publikaties en misschien ook wel tentoonstellingen." "Misschien krijgen we wel een per manente tentoonstellingsruimte in het nieuwe gemeentehuis" hoopt Veerman die vertelt over de bij opgravingen van de Zevenhui- zerplas gevonden schedel van een mammoet, die eigendom is van Henk Stofberg. Zulke opgravingen zouden we meer-moeten hebben. Maar wie weet hebben particulie ren toch wel oudheidkundige ont dekkingen, of vondsten gedaan, die ze gewoon thuis bewaren en waaraan nooit enige ruchtbaar heid is gegeven. Het zou fijn zijn als die mensen ons daarvan in ken nis stelden." Marri: "Of als ze be paalde dingen uit de historie we ten...we houden ons aanbevolen". Veerman: "We hebben inmiddels al een schat aan documenten, maar het is een enorm spitwerk. Wout Paul en Johan Bakker zijn al aan het spitten geweest voor het tijdschrift, trouwens wij allemaal duiken regelmatig in ons archief, maar er gaat een ontzettende hoe veelheid tijd in zitten...." Johan: "We spitsen onze oren als we iets horen....(en lachend:)...en ze wor den steeds groter!" Wat biedt het eerste nummer van het Verleden Tijdschrift? Veerman: "Vooral verhalen. Een oud verhaal over de kerkgeschie denis van Zevenhuizen met name het kerkgebouw van de hervormde kerk, waarin Johan Bakker gedo ken is terwijl Wout Paul met een verhaal komt over een 'ere-boog'. Verder staat er nog iets in over de vrijwillige brandweer van vroeger en over een oude bandiet...." (men leze!). Marri: "Voorhetvolgendenummer is er alweer kopij klaar. We hebben een goed werkoverleg en ieder heeft een taak. We zijn allemaal schakels in een groter geheel, de één vult de ander aan." In Moerkapelle vindt de promotie- BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-2806. Maandag 25 maart j.l. hield Am nesty Zevenhuizen een schrijf- avond in de chr. basisschool De Eendragt. Een groot aantal men sen vond zijn weg door de regen naar de gemeenschapsruimte van de school om brieven te schrijven en kaarten te versturen. U.S.S.R., Chili, Turkije, Zaïre waren de doellanden van deze aktieweek van Amnesty Internati onal |n de derde fase van de cam pagne tegen het martelen. Zij vroeg de autoriteiten om toegang tot gevangenen te bewerkstelligen zodat advocaten, artsen en fami lieleden hen kunnen bijstaan. On danks het moeilijke onderwerp is het een gezellige avond geworden, die best wat vaker herhaald zou kunnen worden. Werkgroep Amnesty Zevenhuizen Inlichtingen 1818 fo 1806 Deze auto van het landelijk bureau 'voorkoming misdrijven'komt op Ko ninginnedag naar Zevenhuizen. De auto rijdt door heel Nederland en is pas onlangs in gebruik genomen. Het publiek wordt op Koninginnedag informatie verschaft omtrent het voorkomen van misdrijven. Voor menigeen een interessante belevenis eens een kijkje in deze grote wa gen te gaan nemen. Die mogelijkheid wordt geboden op het parkeerter rein achter De Spar, van 10.00 tof 17.00 uur op 30 april. Diefstal: In de nacht van 22 maart zijn o.a. drie c.v.-ketels uit een in aanbouw zijnde woningen aan de Kratonlaan gestolen. Ook andere apparatuur wordt vermist met een gezamenlijke waarde van 11.000,-. Een ieder die meent in de nacht van 21 op 22 maart iets ver dachts in deze omgeving te heb ben waargenomen wordt verzocht dit aan het postbureau te melden. Auto over de kop in de sloot: Een Zevenhuizenaar verloor op 24 maart in een bocht op de Wolle- foppenweg de macht over het stuur en belandde in de sloot. De bestuurder, G.O., liep geen ver wondingen op. Aanrijding voor het postbureau: op 25 maart. Ver behoefden de po litiemannen dit keer niet te gaan voor het opnemen van de oorzaak van een aanrijding. Het gebeurde nota benen vlak voor de deur van het postbureau aan de Burg. Klinkhamerweg. Een bestuurder van een personenauto, de heer H. de V. uit Epe wilde de weg aan een voorbijganger vragen en remde daarom af. Een achter hem rijden de wagen, bestuurd door C.P.N. uit Rotterdam, merkte dit te laat, reed er achterop en kwam tenslot te in de tuin van het politiebureau tot stilstand. Aanrijding 25 maart: Op de Brede- weg vond een aanrijding plaats toen de heer J.v.d.W. zijn erf op wilde rijden. Een achter hem rij dende auto, bestuurd doordeheer V. uit Waddinxveen, had hier te laat erg in en botste op zijn voorlig ger. Materiële schade. Diefstallen bootjes: Bij de politie kwamen twee meldingen binnen van gedupeerde eigenaars van bootjes in de Rotte. Aanrijding met gewonde: De heerl B. raakte gewond toen hij met zijn personenauto door wilde rijden nadat het verkeerslicht op groen sprong (over de Nrd. Dwarsweg). Helaas reed de heer S, vermoede lijk door het rode licht, waardoor een botsing onvermijdelijk was. Eerste hulp werd door dokter En- sing verleend. Aanrijding Willem II: Een aanrij ding met materiële schade vanwe ge een voorrangskwestie vond I plaats op de beruchte kruising in de Nrd. Dwarsweg ter hoogte van Willem II. Inbraak openbare school: 't Rei-1 gerbos is gedupeerd doordat on bekenden zich toegang tot de I school verschaften en allerhande audio-visuele apparatuur, waar-1 onder een t.v. en video, meena men. Aanrijding: Op 29 maart vond aan het Noordeinde een botsing plaats tussen drie personenauto's van perceel nummer 23. Materiële schade. cyperse kater met witte punt aan staart; bril met grote glazen; brui ne beurs met geld; 2 kinder ballet schoentjes; br. lederen portemon nee met inhoud. Wat was het een feest afgelopen zaterdag in dorpshuis Swanla. Centraal stond de peuterspeelzaal De Zeven Dwergen, welke een in stuif hield voor peuters, hun ou ders en andere belangstellenden. Hoogtepunt was de opvoering van het sprookje, waarnaar de peuter speelzaal is vernoemd, nl. De Ze ven Dwergen. Er was echter één verschil: Sneeuwitje was er zater: dag wel degelijk bij, terwijl de Prins en de Boze Stiefmoeder ook niet ontbraken. Allerliefst was het optreden van wat ex-peuters die de Zeven Dwergen speelden. De hoofdrollen werden door de leid sters van de peuterspeelzaal ver tolkt die hieraan en aan de organi satie van de hele dag veel werk en tijd hebben besteed. Mede daar door werd het feest een grandioos succes. Bovendien werd met tal van attrakties getracht op beschei den wijze de kas van de speelzaal te spekken voor de aanschaf van wat nieuw speelgoed (alhoewel van dat spekken nauwelijks sprake was, omdat er uiteraard aan zo'n sprookjesfeest nogal wat kosten zijn verbonden). De kleintjes ge noten van al het leuke dat hen ge boden werd door tal van attrakties. Ook konden ze hun buikjes vullen met heerlijke, door moeders ge bakken, pannekoeken. Het dameskoor Vox Jubilans o.l.v Cees Ooms gaf zaterdagavond een vokale bijdrage tijdens een voorjaarsconcert in de Tuyter te Krimpen a.d. IJssel. Zij deden dat op uitnodiging van het gemengde zangkoor Juliana uit diezelfde plaats. dp Tweemanspolderweg 11 te Zevenhuizen Z.H. Tel. 01802-1565.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 8