GRATIS! O es bij een rijschool DORPSKRANT BUITEN WONEN Eerste paal lokaal Nessevliet drukkerij elgersma RIJSCHOOL-VERENIGING TWEEDEHANDS GOEDEREN in oude pandjes aan de Dorpsstraat WINDSURFERS OPGELET! pagjna 6 verrassingspakket bij geboorte- en trouwkaarten van L* van Wensem Burg. Klinkhamerweg 27 Zevenhuizen - 01802-1467 A. van Rijn Westland 18 Moerkapelle - 01793-1496 Ook dit jaar kunnen wij u weer een sportieve verzekering aanbieden. De dekking omvat: - Surfplank en pak - Wettelijke aansprakelijkheid - Persoonlijke ongevallen, met of door uw surfplank; - Rechsbijstand en proceskosten - Opruimings-, bewakings-, lichtings-, en vervoerskosten - Hulploon of repatriëring - Keuze uit 2 vaargebieden WINDSURFERS, neem het zekere voor het onzekere: EEN WINDSURFVERZEKERING BIJ ASS. KANTOOR VEERMAN! Van Dongen-Perdijk makelaardij Zevenhuizen b.v. start dezer dagen met de verkoop van tien woningen. Woningen met een fraai uiterlijk, die ook praktisch zijn ingedeeld "Deze woningen worden zgn. twee-onder-één-kap-woningen" vertelt de heer G. Perdijk op zijn kantoor aan de Tweemanspolder weg. "De woningen, die alle een aangebouwde garage hebben, zijn qua uiterlijk uniek voor Zevenhui zen, wat bijgevoegde tekening ook duidelijk laat zien." De ligging van de achterzijde is op het zuiden, ter wijl de voorgevel aan de noordkant komt. Het aantrekkelijke van de ligging van deze woningen, die door aannemer 'Groen en Breg- man' uit Benthuizen worden ge bouwd is, het blijvende landelijke uitzicht, pe toekomstige bewo nershebben een schitterende ver gezicht over de landerijen van de agrariërs aan het Zuideinde. De woningen worden gebouwd aan het laatste gedeelte van de Kraton laan, vlakbij de hoek naar de Wil genlaan. Daar komt tevens een drietal bungalows, waardoor die hoek zo goed als vol is. Aanslui tend op de bungalowwijk komen deze riante woningen" aldus de heer Perdijk. Aan de hand van een plattegrond toont hij de indeling. Opmerkelijk van grootte is de I- vorm-wöönkamer van maar liefst 43 m2 met aansluitend een open keukem De entree van de woning geschiedt via een ruime hall, waar in het toilet is gesitueerd. Op de eerste etage komen drie slaapka mers, terwijl de badkamer aldaar bijzonder royaal is en voorzien van een tweede toilet. Een vaste trap naar de tweede verdieping, waar ruimte is voor het beoefenen van een hobby of een vierde slaapka mer kan worden gecreëerd. "Het ontwerp is van de aannemer. De woningen worden gebouwd onder, garantie van de stichting 'garan tie-instituut woningbouw'. Dit houdt in dat, als de aannemer zijn verplichting niet nakomtdit garan tieinstituut zorg draagt voor de af bouw. Het risico is zodoende voor de koper tot het minimum be perkt. Deze garantie geldt 6 jaar. Een andere garantie wordt gege ven op findamentele gebreken, hiervpor is een tijdsduur van 10 jaar bepaald", zo vertelt de Zeven- huizense makelaar. "Mensen die serieuze belangstelling hebben Een eigengemaakt lied werd donderdag 4 april gezongen door school kinderen en genodigden, voorafgaand aan het slaan van de eerste paal voor een speel-werklokaal, aan het schoolgebouw van de chr. basis school De Nessevliet in Oud Verlaat. De voorbereidingen voor de bouw waren niet van een leien dakje gegaan en ook op die eerste zonnige zomerse lentedag zat weer alles tegen. Hoe hij ook van verlangen popel de (maar ook een beetje zenuwachtig was, zo vertrouwde hij de omstan ders toe) om de eerste, eerste paal van zijn leven te slaan, wethouder J.E. Dorrestijn kon niet aan de slag om de doodeenvoudige reden dat er in velden noch wegen een hei stelling was te bekennen op het tijdstip dat de paal geslagen zou worden, nl. om 14.00 uur. Geluk kig kon iederen (het waren er velen, waaronder vertegenwoor digers van andere scholen uit de gemeente, burgemeester en mevr. A.H. van Gent en ere-lid Joh. Paul) begrip op brengen voor de situatie Het wachten werd bekort met een gezellig praatje onderling tussen inwoners van Oud Verlaat, ge meentefunctionarissen en school bestuurders. Alleen was het voor de kinderen best wel lang: een uur achter het hekwerk te moeten wachten. Er ging dan ook een ge juich op toen het toch eindelijk zover was: 'heistelling in zicht!' Die werd in allerijl opgebouwd en uit de reeds aangevoerde palen werd een mooie eerste paal gezocht. Even daarvoor had men juist be sloten het slaan van de eerste paal maar op een symbolische wijze te verrichten. Gelukkig kon het nu toch daadwerkelijk gebeuren. De wethouder van Onderwijs klom, in een smetteloos wit out-fit com pleet met helm, als een sjieke hei baas in de heimachine. Doch moést nog even geduld betracji- ten, daar er allemaal door de kinderen gemaakte handjes van papier, op de paal moesten wor den bevestigd. Na het eerste paal- lied werden rozen overhandigd aan de echtgepote van de wet houder en de burgemeester. Ook schoolleider Noot deelde in de bloemenhulde, omdat hij jarig was. Ter ere van hem klonk het 'lang zal hij leven'. Eerder had de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Abr. Krijgsman, allé ge nodigden en belangstellenden, hartelijk welkom geheten. Ten slotte werd in een lokaal van de school, onder het genot van een drankje, door wethouder Dorre stijn nog een resumé gegeven over de plannenmakerij en voorberei dingen die leidden tot de aan bouw van de kleuterschool, straks bij de lagere school behorend, onder de noemer basisschool, bij de inwerkingtreding van de nieuwe wet op het basisonderwijs, met ingang van 1 augustus a.s. moeten niet te lang wachten want ik heb al diverse aanvragen om in formatie, terwijl er zeker al zo'n zestal serieuze gegadigden is." Tenslotte informeren we naar de verkoopprijs'De koopsom be draagt 238.000,-, vrij op naam". dorpsstraat 62a tel. 01802-2289 Jabé is aan de Burgemeester Klinkhamerweg uit z'n jasje gegroeid. Nu vindt deze zaak in tweedehandsgoederen en fabriekspartijen onderdak in een viertal oude pandjes aan de Dorpsstraat 222^228. Het poortje dat toegang tot de panden verschaft is net breed genoeg om erdoor te fietsen Ab Jansen is samen met mede-ei genaar Jan van den Berg, iedere avond druk in de weer om de oude panden in redelijke staat te bren gen. "Dat was ook de voorwaarde van de gemeente, toen we deze woningen kochten" vertelt Ab Jan sen, die de drie woonkamers iaat zien. Er staat ook al meubilair in. De nummers 222 en 224 moesten o.a. behangen, maar het pandje 226 moet nog grondig gereno veerd. Daarin is destijds brand ge weest. "Onder de verrotte houten vloer vonden we een plavuizen- vloer, helemaal intact" zo laat Ab zien. "We laten hem gewoon, want over een jaar of drie, als we er fi nancieel wat beter voorzitten, wil len we de hele zaak afbreken en een nieuw spul zetten. Voorlopig brengen we alles, zoals is afge sproken met de gemeente, weer in z'n oorspronkelijke staat." Zo te zien best een grote klus. Drie keu kens die compleet open liggen maar die, als we de snelheid van aanpakken van beide mannen zien ongetwijfeld binnen enkele weken 'dicht' zullen zijn. "Ze worden dan alle vier onderling met elkaar ver bonden, zodat het één geheel wordt" vertelt Jansen. "Een enor me klus was het restaureren van het dak van het pandje waarin brand is geweest..." In het pand dat tot voor kort door een alleen staande vrouw werd bewoond die naar het bejaardentehuis is ge gaan, treffen we een compleet in gerichte kamer aan (nummer 228). "Hier is ons crisiscentrum" lacht hij "alles wat hierin staat is te koop". Dat is ok zo in de andere twee, al ingerichte pandjes. Eethoeken, kapstokken, kinder stoelen, ledikantjes, commodes, vouwbedden enz. Het mooiste is een fraaie oude tafel en een eiken kapstok. "Diverse dingen zijn al verkocht, maar moeten nog worden afgehaald. Sommige goe deren en meubels, zoals een bank stel met een houten onderstel, lijken net nieuw. Het is beslist geen oude rommel wat we verkopen" lacht Jansen, terwijl hij z'n mou wen oprolt om weer snel aan de slag te gaan. "Voor wat de ope ningstijden betreft schrijf je maar in de krant dat dat voorlopig de za terdag blijft en op telefonische af spraak."

Dorpskrant | 1985 | | pagina 6