GRATIS! Wij geven u gratis een vergroting van uw favoriete foto Afscheid van een taxi-echtpaar Fa. P. de Jong en Zn. Taxi onderneming Taxibedrijf P. de Jong B.V. Tel. 01802-1296 EVENEMENTEN AGEDA drukkerij elgersma 12 MEI: MOEDERDAG DORPSKRANT A. RODENBURG vakantie en genieten verrassingspakket bij geboorte- en trouwkaarten van ALLE HYPOTHEKEN Tijdelijk, bij inlevering van elke volle kleurenfilm. (formaat 13 x 18 cm Uw FotoVakman: Zo'n fraaie grootformaat afdruk voor niemendal, dat is een aanbod waar u geen nee tegen kunt zeggen. Bij elk filmrolletje dat wij voor u ontwikkelen en afdrukken krijgt u een waardebon voor de vergroting van uw keuze. Zorg dus, dat u er vlug bij bent. DROGISTERIJ - FOTOHANDEL ZEVENHUIZEN - TEL. 1366 1 mei 1985 7e jaargang nummer 162 Oplage: 3.500 ex. Aart en Annie de Jong-Visser, zo hebben we in de vorige Dorpskrant kunnen lezen, stappen uit het taxibedrijf van de firma P. de Jong en zonen. Eigenlijk op nog betrekkelijk jonge leeftijd, van om en nabij de 55 jaar. Waarom ze dat doen, vroegen we aan het bij velen zo zeer geliefde echtpaar, thuis in hun woning aan het begin van de Dorpsstraat. Daar aanschouwden we ook de blijken van genegenheid, waarmee velen die in relatie tot hen stonden, uiting hebben gegeven. Bloemen, zeep, bonbons. Een prachtig boek over Nederland, geschonken door iemand die tweemaal per week naar hetacademisch ziekenhuis in Utrecht wordt gereden, Elseviers wegenatlassen met plattegronden van acht landen van ouders van een kind dagdagelijks door mevrouw De Jong-Visser met de taxi naar een school in Gouda wordt gereden. "En we kregen ook nog een verblijf van veertien dagen in een zomerhuis in Wallis in Zwitserland aangeboden, van een relatie" vertelt Aart de Jong. "We werden er hele maal stil vangeweldig!" "Vastomlijnde plannen hebben we nog niet. Annie en ik hebben voor ons zelf wel een plaatje gemaakt hoe we onze tijd in zullen gaan de len, maar ingevuld nog niet. Aller eerst beginnen we met het op knappen van de bestrating, voor en achter het huis, dan wordt de tuin veranderd en natuurlijk ma ken we ook gebruik van het aan bod van dat zomerhuis in Zwitser land. We hopen van onze vrijheid te gaan genieten. Je vroeg naar de reden waarom we zo vroeg met werken stoppen. Wel, in ons be roep werk je zeven dagen van de week. Soms zijn daar ook nachten bij. Met die zeven dagen werk als taxichauffeur heb ik nü nog geen moeite, maar de nachten worden op onze leeftijd wel bezwaarlijk. We hebben jaren keihard gewerkt, m'n vrouw draaide altijd volop mee." Mevrouw de Jong: "Zolang ik me kan heugen hebben Aart en ik nog nooit samen Koninginne dag gevierd. Wij gingen altijd pas naar het dorp, als iedereen weg ging. Dit jaar dus voor het eerst.... En neem nu een oud-en-nieuw. Af gelopen jaar zaten we samen thuis van elf tot twaalf uur en daarna zijn we tot half negen 's morgens aan het rijden geweest." "Ja", neemt De Jong het gesprek weer over "maar het was niet alleen taxi-rij den, er kwam ook nog veel admi nistratie bij. Dat schrijfwerk verg de ook veel tijd, zodat ik nauwe lijks aan een vrijetijdsbesteding toekwam." Heeft u dan geen hobby's? "Nee, eerlijk gezegd niet, buiten de brandweer dan natuurlijk. Dat was, als je het zo noemen wilt, m'n grote hobby. Doch vaak had ik geen tijd om de wekelijkse oefen avonden bij te wonen Hebben jullie het al die jaren zo druk gehad? "De Jong: "Ja. Annie kwam ons al helpen bij het trouw- rijden toen we nog niet getrouwd waren. Even rekenen, we zijn 28 jaar getrouwd en twee jaar ervoor begon ze al in te vallen. Ze werkte toen nog in de Sparwinkel van de gebroederc Van Reeuwijk." Me vrouw de Jong: "Wat is dat toch al weer aan tijd geleden Hoelang bestaat het taxibedrijf van De Jong? "Sinds 1957 tot 1968 had ik een maatschap met m'n va der. Maar hij was al veel eerder be gonnen. M'n vader nam in 1929 de zuivelhandel van Langendam over en schafte zich zo in de jaren 1932 of 1933, een auto aan. In die tijd hadden nog weinig mensen een auto, dus vroegen ze m'n vader af en toe ergens heen te rijden. Zo gebeurde dat ook bij anderen die een auto bezaten, omdat het taxi bedrijf toen nog een vrije onderne ming was. Zo rond 1937 telde Ze venhuizen zeker een achttal van zulke kleine taxi-bedrijfjes. In 1939 kwam de wet op het auto- perso nenvervoer en moesten de auto's worden gekeurd. De zwakken vie len zodoende af. Na de oorlog wa ren er nog drie overgebleven Leen de Jong, Gerard Heij en m'n vader. Uiteindelijk viel Leen de Jong af en heeft m'n vader Gerard Heij in 1951 opgekocht. De maatschap met m'n vader droeg de naam taxibedrijf P. de Jong en zoon. Toen vader 65 jaar werd in 1968, stapte hij uit het bedrijf en kwam m'n broer Piet erin. Omdat vader dat leuk vond hebben we de naam van de maatschap gehandhaafd. Vanaf 1 mei 1968 tot 1 mei 1985, precies 17 jaar, hebben m'n broer en ik het samen gedaan. Nu gaat hij in een B.V. samenwerken met Hans Dogterom...." Die zuivelhandel, wanneer ging die aan de kant? "Op 1 december 1974. We hadden een grote wijk, enkele dagen per week. Klanten in Zevenhuizen, Moerkapelle, Gouda en Oud Verlaat. Maar omdat het taxibedrijf groeide mede vanwege het toenemende schoolvervoer, moesten we hiermee stoppen. We hadden dat nooit verwacht vanwe ge de zgn. "massa-motorisering". We kregen steeds meergroepsver- voer, dat begon al zo rond 1972. Dat is nu weer wat aan het afne men, vanwege de bezuinigings maatregelen van minister Deet- man." Mevrouw De Jong: "En weet je nog Aart dat je ook een autorij school had? Je had het toen zo druk dat je geen tijd had om te eten. Ik stond voor aan de weg met je pakje brood." "Ja" herinnert De Jong zich "Dat was van 1950 tot 1965" En hoofdschuddend: "wat waren we eigenlijk altijd bezig." Mevrouw De Jong: "en als ik hetzo druk gehad het met taxirijden of trouwrijden dan was ik altijd blij dat ik een paar uurtjes in m'n huis kon redderen....dat is eigenlijk mijn hobby. Daar hoop ik straks ook van te gaan genieten, zo in ons huis. Eén ding zullen Aart en ik best missen, namelijk het contact met de kinderen. Het schoolver voer hebben we altijd met veel ple zier gedaan. We hielden van de kinderen En zij van hen....zo bewijzen de vele hartelijke afscheidsblijken deelt u mede, dat het bedrijf vanaf 1 mei 1985 zal worden voortgezet onder de naam Het bedrijf wordt geleid door: Piet de Jong jr. en Hans Dogterom Vertrouwend op een goede relatie tussen U en ons, zullen wij in de toekomst voor U klaar staan met een goede en korrekte service. TAXI - ZIEKENVERVOER - TROUWRIJDEN - GROEPS- en VAKANTIEVERVOER. Telefoonnummer ongewijzigd Dorpsstraat 1c Schielandsingel 3 2761 AD ZEVENHUIZEN. voor Zevenhuizen - Moerkapelle en omgeving ZEVENHUIZEN: 1 mei: Dorpshuis Swanla: 20.00 uur: Avond van de Arbeid (P.v.d.A) VARA en FNV). 3 mei: 't Reigerbos: 9.00-15.00 en 19.00-20.00 uur: tentoonstelling Tweede Wereldoorlog. 3 mei: Hervormd Centrum: ge meenteavond Herv. kerk, 20.00 uur. 3 mei: G roeneweg-voetbalveld: voetbalwedstrijd dorpshuis - wa tersportvereniging (Zuipschuit). 4 mei: Meijendel: 4.00 uur: start nachtexcursie Rotta. 7 mei: Groeneweg-voetbalveld: 19.00 uur: aftrap bedrijfsvoetbal. 11 mei: De Koornmolen: 10.00 uur: opening buitenbad. 11 mei: 6.00 uur: start vogel excursie Rotta. 6-12 mei: collecte Astmafonds. MOERKAPELLE: 4 mei: kerkgebouw Ger. Gem.: ver koopdag aktie "De hand aan de ploeg". 4 t/m 10 mei: Tentoonstelling Tweede Wereldoorlog, Moerveen (zie artikel elders in dit blad). 11 mei: Bevrijdingsfeest in Moer kapelle:, 10.00 uur: poppenkast Op Moer: 13.00 uur: Filova; 10.00 uur: Kinderbraderie; 19.00 uur: Ren-je- rot. dorpsstraat 62a tel. 01802-2289 De middenstandsvereniging deelt ook dit jaar weer op de zaterdag vóór Moederdag, nl. 11 mei, een bloemetje uit. Wie op deze zater dag gaat winkelen maakt kans op een leuk plantje. VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX - Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 - Waddinxveen Tel. 01828-13671 - Geopend ma. t/m vrij 13.00-21.00 uur. zat. 9.00-17.00 uur. Nu ook verhuur van videorecorders! Assurantiekantoor "Akkoord" Peter Hovens Schielandsingel 39 2761 XR Zevenhuizen Tel. 01802-1918 VOOR GROTE EN KLEINE VERZEKERINGEN Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Ver laat en Moerkapelle. Verschijnt één- maai per veertien dagen in een oplage van 3.500 exemplaren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgers ma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zeven huizen, tel. 01802-1653. De redaktie van de dorpskrant stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de in elke krant geplaatste adver tenties. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van re den, advertenties voor publikatie in de dorpskrant te weigeren

Dorpskrant | 1985 | | pagina 1