DORPSKRANT Gemeente Zevenhuizen BOUWPLANNEN Bouwplannen Korte Zijde 14/15 en Wollefoppenweg 2 BOUWPLAN Collecteschema Verleende bouwvergunningen BURGERLIJKE STAND Openbare vergaderingen Spreekuur burgemeester Herdenking gevallenen 1920 1985 P. Visser J. Visser-van der Bas ADEMEN niet zo gewoon! Kerkdiensten pagina 2 MET DE RABO DE ROTTE ROND OPENBARE VERKOPING BLEISWIJK ex art. 1223 B.W. moerkapelle medische diensten tandarts De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van donderdag 2 mei 1985, gedurende 14 dagen, vooreen ieder ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage liggen de aanvragen van: -de heer A.C. Klein, om vergunning voor het vernieuwen van een bestaande kas op het perceel Knibbelweg 64; -de heer F. Paul, om vergunning voor het gedeeltelijk vervan gen van een kas op het perceel gelegen naast Noordeinde 73; -de heer A. Krijgsman, om vergunning voor de uitbreiding van een bedrijfsloods bij het tuindersbedrijf gelegen aan de Rotte- kade 17; -de Unie van Watertoeristen, om vergunning voorde bouw van een aanlegsteiger van 150 meter lang in de Hennipsloot ter hoogte van de voetgangersbrug nabij café "De Roerdomp". De bouwplannen zijn gesitueerd binnen de grenzen van het vi gerende bestemmingsplan "Landelijk Gebied" en zijn met de voorschriften hiervan in strijd. Tevens vallen de bouwplannen binnen de grenzen van het door de gemeenteraad vastgestelde, doch nog niet door het college van Gedeputeerde Staten goed gekeurde bestemmingsplan "Landelijk Gebied, 7e herziening". De bouwplannen zijn met deze herziening niet in strijd. In situaties zoals deze, waarbij bouwplannen in strijd zijn met het vigerende bestemmingsplan, doch in overeenstemming met het nog niet onherroepelijk goedgekeurde bestemmingsplan, is het mogelijk om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Artikel 50, lid 8 van de Woningwet maakt het mogelijk om vooruitlopend op een nieuw bestemmingsplan de vergunningen te verlenen. Burgemeester en wethouders zijn van plan van de hierboven genoemde bevoegdheid gebruik te maken. Alvorens hiertoe over te gaan worden belanghebbenden in de gelegenheid ge steld om gedurende de termijn van tervisielegging eventuele bezwaren tegen het verlenen van de benodigde vrijstellingen bij het college in te dienen. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van donderdag 2 mei 1985, gedurende 14 dagen vooreen ieder ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage liggen de aanvragen van: 1Dekker Zevenhuizen B.V., om vergunning voor het vervangen van het pand Korte Zijde 14/15 door een opslagloods; 2. de heer J. de Oude, om vergunning voorde bouw van een wo ning op een perceel nabij Wollefoppenweg 2; De betreffende bouwplannen zijn in strijd met de ter plaatse vi gerende bestemmingsplannen. De gemeenteraad heeft echter bepaald, dat partiële herzieningen van deze bestemmingsplan nen worden voorbereid, waarmee de bouwplannen in overeen stemming zijn. in een situatie zoals deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het bestaande bestemmingsplan, maar in overeenstemming is met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan, is het moge lijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestemmingsplan. Artikel 50, lid 8 van de Woningwet maakt het mogelijk op een nieuw bestemmingsplan vooruit te lopen. Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouw vergunningen met toepassing van genoemde artikelen te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan worden belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van tervisieleg ging eventuele bezwaren tegen het verlenen van de benodigde vrijstellingen bij het college in te dienen. 29 april tot 5 mei 1985: Inter nationale hulpverlening (Uni cef). 6 tot 12 mei 1985: Astma Fonds. 13 tot 19 mei 1985: geen collec ten. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met in gang van donderdag 2 mei 1985,-gedurende veertien dagen, voor een ieder ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Or dening c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage ligt de aanvraag van Garage Voskuilen, om vergunning voor het bouwen van een overkapping boven het pompstation aan het adres Moerkapelse Zijde 11 te Zevenhuizen. Het betreffende bouwplan is gedeeltelijk in strijd met het vige rende bestemmingsplan "Noordeinde/Bredeweg", doch kan daarmee middels het verlenen van een vrijstelling op grond van artikel 2 van de planvoorschriften in overstemming worden gebracht. Alvorens tot het verlenen van de vrijstelling over te gaan stellen burgemeester en wethouders belanghebbenden in de gelegen heid om gedurende de termijn van de tervisielegging eventuele bezwaren tegen de verlening van de vergunning schriftelijk bij hen in te dienen. In de periode van 10 tot 24 april 1985 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: -het bouwen van een woning op het perceel Kratonlaan 73; -het bouwen van een woning op het perceel Kratonlaan 71; -het verbouwen van de boerderij op het perceel Bierhoogt- weg 21; -het wijzigen van een topgevelraam in het pand Hazeveld 29; -het verbouwen van de molen Zuideinde 32; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). GEBOORTEN: Hogervorst, Elise Anna Rosa lia, dochter van: Hogervorst, Johannes Q. en: Kolhoff, Baukje A., op 17 april 1985. van Leeuwe, Stef, zoon van: van Leeuwe, Rudy en: Oost hoek, Astrid, op 18 april 1985. Opmeer, Marloes, dochter van: Opmeer, Cornelis en: Volke ring, Engelina J.M., op 18 april 1985. OVERLEDEN: Zwarteveld, Jacobus, oud 79 jaar, op 20 april 1985. HUWELIJKEN: Schaaf, Koos Cornelis en: Jon- genelen, Wilhelmina Hendrika, op 26 april 1985. Donderdag 9 mei 1985 Gemeenteraadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Op de vrijdagen 3 mei en 17 mei zal de burgemeester geen spreekuur houden. Het spreek uur op vrijdag 10 mei vindt nor maal doorgang. De dodenherdenking op zater dag 4 mei a.s. vindt ook dit jaar weer plaats bij de gedenksteen nabij het gemeentehuis. Er is gelegenheid tot bloemlegging vanaf 19.50 uur. Tijdens de sa menkomst wordt koraalmuziek ten gehore gebracht door de muziekvereniging De Kleine Trompetter. De korte plechtig heid wordt besloten met het Wilhelmus. Dankbaar hopen wij D.V. 14 mei 65 jaar getrouwd te zijn. Wij willen dat op die dag met onze kinderen, klein- en achter kleinkinderen herdenken in hotel "Vos", Dorpsstraat 60 te Zevenhuizen. 2761 AV Zevenhuizen, 1 mei 1985 Lange Zijde 18 Gelegenheid tot feliciteren op 14 mei van 20.00 tot 22.30 uur. Voor de meesten van ons is ade men de gewoonste zaak. Gelukkig wel. Dat geldt niet voor hen die ast ma, allergie, bronchitis of longem fyseem hebben. Hun leven lang komen zij vaak adem te kort. Bij jongeren komt de benauwdheid in aanvallen. Na zo'n aanval ben je uitgesteld, kapot. Ouderen heb ben vaak een voortdurende adem nood. Een steile trap is dan een nauwelijks te nemen hindernis. In ons land zijn er zo'n driehon derdduizend patiënten met ernsti ge klachten. Het aantal mensen met lichtere klachten wordt ge schat op ruim zevenhonderddui zend. Voor hen is ademen niet zo gewoon! WAT DOET HET ASTMAFONDS? het Astma Fonds is op vele gebie den aktief om de patiënt een zo goed mogelijke hulp en behande ling te geven, vooral nu de over heid minder geld beschikbaar stelt Daarom stimuleert het Astma Fonds, nog meer dan in het verle den, wetenschappelijk onderzoek. Bovendien moeten voorlichting en hulpverlening blijven doorgaan. En dat kostgeld, veel geld. Voor dit jaar is ruim 10 miljoen nodig. Uw hulp is onmisbaar! De kollekte voor het Astma Fonds wordt gehouden in week van 6-12 mei a.s. Wie helpen wil met koliekteren kan bellen naar: H.C. v.d. Berg-Vente. Zevenhuizen, te. 01802-1653. Op zaterdag 29 juni a.s. organi seert de Rabobank onder het mot to "Met de Rabo de Rotte rond" - alweer voor de zesde maal - deze populaire Rabobank-familie-fiets- tocht. De tourtocht langs de boor den van de Rotte, die enkele kilo meters korter is dan vorig jaar, is wat meer aan de Zevenhuizense en Nieuwerkerkse kant uitgezet, terwijl deze keer ook Moerkapelle in de route is opgenomen. Inschrijven kan, a raison van 2,50 per persoon, vanaf maandag 24 juni a.s. op alle kantoren van deor- ganiserende Rabobanken. En ook op 29 juni a.s. kan op de hoofdkan toren van de Rabobanken Zeven- huizen-Moerkapelle, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Bleiswijk, Bergschen- hoek en Berkel en Rodenrijs, die tevens de startplaatsen van de tocht zijn, tussen 9 en 12 uur nog worden ingeschreven. Een hartewens van moeder vervuld met een STOOMEXTRACTOR voor het maken van vruchtensap! nu ook in roestvrijstaal. MONTAGNE - Noordeinde 17, Ze venhuizen, tel. 01802-1653. ook het adres voor benodigdheden voor zelf wijn en bier maken! ALLEEN IN DE WEEK VAN 6 t/m 10 MEI 5% KORTING, op de stoom- extractorüü! Notaris Jac. Bos te Zevenhuizen ZH, zal in collegiale samen werking met het kantoor van Notarissen Schaap Partners te Rotterdam op woensdag 8 mei 1985 bij INZET en op woens dag 15 mei 1985 bij AFSLAG, telkens om 11 uur v.m. in het Parochiehuis, Hoefweg 53 te Bleiswijk, publiek verkopen: Het woonhuis met kantoor werkplaats en grond te Bleiswijk, Dorpsstraat 26, 28 en 30, kadastraal gemeente Bleiswijk, sectie C no: 1026, groot*14 aren en 25 centiaren, Jaarlijkse lasten 1.150,- Aanvaarding na de betaling van de koopsom; Betaling uiterlijk op 14 juni 1985; Gegadigden dienen op de veiling desgewenst een verklaring van hun bankrelatie over te leggen omtrent hun financiële gegoedheid; Bezichtiging na overleg met de bewoners; Nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van Notaris Jac. Bos, 01802-1208/1832. Zevenhuizen - zondag 5 mei: Herv. kerk: 10.00 uur ds. J. Gras, 'Dordrecht; 19.00 uur de heer G v.d. Bos, Ede, JEUGDDIENST. Oud Verlaat: 10.00 uur: de heer J.K. Verbree, 's-Gravenhage. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. David- se; 18.30 uur drs. J. Mondeel Reeuwijk. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur: ds. J. v Vliet, Amersfoort. Zondag 12 mei - Herv. kerk: 10.00 uur ds. J. Enderlé, Harderwijk, bed. H. doop; 19.00 uur ds. C. v Andel, Bergschenhoek. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. David- se; 18.30 uur drs. J. Mondeel Reeuwijk. Oud Verlaat: 10.00 uur ds. J. Ge braad, Katwijk a.d. Rijn. Zondag 5 mei: Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds D. Rietdijk. Zondag 12 mei: Herv. kerk: 9.30 uur ds. H. Jonker, Nijkerkerveen. 18.30 uur ds. J. Harteman. 4 mei: dokter W.J. v. Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel 01802-1783. 5 mei: dokter R.P. Rensen, Hoef weg 74, Bleiswijk, tel. 01892-4085 11 mei: dokter W. Vroegindeweij. Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. 12 mei: dokter W. Voorthuyzen. Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-5241. 4/5 mei: R. Beek, Boskoop, tel 01727-3296. 11/12 mei: S.J. Alkema, Waddinx- veen, tel. 01828-12457.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 2