DE GEMEENTE MOERKAPELLE Bij U THUIS DORPSKRANT REISDOCUMENTEN BURGERLIJKE STAND Didy van Weizen-Koster Politieberichten pagina 4 Raadhuisstraat wordt gedeeltelijk heringericht Vlaggen op 5 mei Verklaring geen be zwaar methyl bromide G.G.D. Midden- Holland komt dichterbij Moerkapelle doet mee aan oprichting Verzetsmuseum Nationale Herdenking Sluiting gemeentehuis Collecteschema Afvoer kleine hoe veelheden puin Stichting "Oud Ze- venhuizen-Moerka- pelle" presenteert zich gevonden AMV op Streekmu- ziekschool in Wad- dinxveen Met één stem gedeeltelijk te gen besloot de gemeenteraad op 16 april j.l. 34.500,- be schikbaar te stellen voor het herinrichten van een gedeelte van de Raadhuisstraat. Vooral het gedeelte van deze straat voor de Rehobothschool geeft sedert de ingebruikname van "Op Moer" nogal eens par keerproblemen. Geparkeerde auto's langs de kant van de rij baan maakt het tegemoetko mende auto's onmogelijk el kaar te passeren. Aan één zijde van de rijbaan zullen parkeer havens (insteek) worden aan gelegd, waarbij tussen deze havens en de rijbaan het trot toir komt te liggen. Voorts zal er een aantal versmallingen worden aangebracht waartus sen - op verzoek van de bewo ners - drempels worden aan gebracht. De bloembakken zullen dan verdwijnen en eventueel op de versmallingen geplaatst wor den. De S.G.P.-fraktie vond drem pels én versmallingen teveel van het goede en was tegen de versmallingen. De daadwerkelijke uitvoering zal nog even op zich laten wachten omdat gewacht wordt tot de verbouw van de school gereed is. Veel inwoners zullen zich in middels hebben afgevraagd op welke dag er gevlagd mag wor den in verband met het bevrij dingsfeest op zondag 5 mei a.s. Ten behoeve van het vlaggen is een zogenaamde vlaginstruc- tie opgesteld door de Rijks overheid. Conform deze vlag- instructie is vastgesteld, dat wanneer 5 mei op een zondag valt, toch op deze dag onze na tionale driekleur kan worden gehesen. Vanaf alle openbare gebouwen zal in onze gemeen te de vlag worden uitgehangen op maandag 6 mei a.s. De Hoofdingenieur-Directeur voor de Bedrijfsontwikkeling in de provincie Zuid-Holland heeft ingevolge de "Beschik king vrijstelling methylbromi de" een verklaring afgegeven voor het gebruik van methyl bromide aan: -P. Houweling, Julianastraat 74 te Moerkapelle; - C. van der Wilt, Middelweg 1 b te Moerkapelle. Deze beschikkingen liggen ge durende drie maanden voor een ieder ter gemeentesecre tarie ter inzage. Het voorjaar is ingetreden en velen zullen hun voorbereidingen voor de zomervakantie gaan treffen. Bij deze voorbereidingen wordt vaak vergeten de reisdocumenten te controleren op hun geldigheid. Wanneer een paspoort wordt aangevraagd of ter verlenging wordt aangeboden dient rekening te worden gehou den met een behandelingstermijn van minimaal 14 dagen. Bovenstaande geldt eveneens voor toeristenkaarten. De leges voor reisdocumenten bedragen: -nieuw paspoort of verlenging oud-paspoort 61,75 -nieuw paspoort en bijschrijving van kinderen 64,25 -wijzigingen in paspoort en bijschrijving kinderen 6,50 -Toeristenkaart ƒ31,75 -Toeristenkaart en bijschrijving van kinderen 34,25 Kinderen die de leeftijd van 16 jaar nog niet hebben bereikt kunnen bijgeschreven worden in één van de paspoorten van de ouders. Boven de leeftijd van 16 jaar dient men in het bezit te zijn van een eigen reisdocument. Wanneer kinderen de leeftijd van 16 jaar nog niet hebben bereikt en over een eigen reisdocument wensen te beschikken zijn de leges als volgt: - Paspoort 40,50 -Toeristenkaart 22,25 (dit tarief geldt t/m de leeftijd van 20 jaar). De algemene basisgezond- heidstaken, de jeugdgezond heidszorg, de logopedie, het ambulancevervoer en o.a. de preventieve jeugdtandzorg zullen naar het zich laat aan zien dit jaar verzorgd gaan worden door de nieuw te stich ten G.G.D. Midden-Holland. De G.G.D. wordtgevormd door samenwerking van een 24-tal gemeenten die tot het samen werkingsgebied Midden-Hol land behoren. De gemeenteraad kon zich hiermee unaniem verenigen. De gemeenteraad van Moerka pelle heeft op 16 april j.l. dege- vraagde 300,- beschikbaar gesteld voor de oprichting van een permanent Zuidhollands Verzetsmuseum. Een voorstel van mevrouw Crop (P.v.d.A.) om dit bedrag met 200,- te verhogen ter ge legenheid van de 40-jarige be vrijding werd niet gesteund. De S.G.P. bij monde van de heer M. Lindhout had wel enige be denkingen tegen het comité van aanbeveling, dat naar zijn gevóél uitsluitend uit "linkse" personen bestaat. Burgemees ter Lips stelde hierop dat "rechts" blijkbaar te laat was. GEBOREN: Hendrik, zoon van: den Hartog, Hendrik en: Visser, Maria, op 3 april 1985; Renate Sylvane, dochter van: Jonker, Taco en: Snijders, Ma ria A., op 12 april 1985. OVERLEDEN: Resch, Maria, e/v Boeren, oud 74 jaar, op 13 april 1985; van der Spek, Jacobus, oud 81 jaar, op 14 april 1985; Koster, Dirkje Maria, e/v van Weizen, oud 59 jaar, op 20 april 1985. In ons land wordt op 4 mei de Nationale Herdenking gehou den voor de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Deze Nationale Herdenking is niet alleen stilstaan in dankbaar heid, maar houdt ook bezin ning in op heden en toekomst. Op deze dag zullen 's-avonds van 6.00 uur tot zonsonder gang van alleopenbaregebou- wen de vlaggen halfstok wor den gehangen. Wij verzoeken U vriendelijk deze gedragslijn te volgen. Van 19.45 tot 30 se conden voor 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken lui den. Van 20.00 uur tot 2 minu ten daarna zal de op de her denkingsplaatsen en naaste omgeving volkomen stilte in acht worden genomen. U wordt verzocht deze stilte over al en algemeen in acht te nemen. In verband met Koninginnedag op 30 april a.s. is het gemeente huis op die dag gesloten. 6 mei t/m 12 mei 1985: Astma Fonds. Het komt wel eens voor dat ie mand met enig puin zit en niet weet waarheen dit afgevoerd kan worden. Het is niet de be doeling dat U dit in vuilniszak ken/dozen e.d. langs de weg zet. Beter is het om kontakt met de afdeling gemeentewerken op te nemen (tel. 1940), waarna in onderling overleg voor af voer wordt gezorgd (alleen tij dens werkdagen). Let wel dat het hier om kleine hoeveelhe den gaat en niet om bedrijfs- puin dat bij verbouwingsaktivi- teiten ontstaat. In de afgelopen weken heeft de stichting "Oud Zevenhuizen-Moer kapelle" een tweetal presentatie avonden verzorgd die goed be zocht werden. In Zevenhuizen lag de opkomst tegen de 150 perso nen en in Moerkapelle rond de honderd. Een goede start dus voor de stichting die via het tweemaal per jaar verschijnend blad haar le den op de hoogte wil houden van belangrijke veranderingen in deze omgeving en historische naspeu ringen de nodige bekendheid geeft. In dorpshuis Swanla te Zevenhui zen werd de vertoning van een film van vlak na de oorlog, die vol stond met Zevenhuizenaren, een succes. Velen herkenden zichzelf, familie of uitgesproken dorpstypen. Het "uitrukken van de brandweer" en een feestelijke optocht bracht vele herinneringen en anekdote's bo ven. Na de bijzonder gezellige avond bleven velen nog na staan praten of bleef men de ingerichte tentoonstelling bekijken. In de Chr. Rehobothschool in Moerkapelle was eveneens een tentoonstelling te bezichtigen en ook hier was een filmvoorstelling. Een veertig jaar oude film over de Zuidplaspolder, de opening van land- en huishoudschool Swanla en de intrede van burgemeester Keyzer in Moerkapelle werden met veel interesse bekeken. Ook was er nog een korte diaserie van Moerkapelle. De reaktie van het bezoekende publiek was duidelijk positief wat bleek uit de aanmelding van ruim honderdvijfentwintig leden. Een basis waarop de stichting verder kan gaan. In de komende tijd gaat het be stuur zich bezinnen over de toe komstige aktiviteiten. Voorlopig heeft men als doel gesteld zoveel mogelijk oude voorwerpen en ge schriften te verkrijgen en die op een vaste plaats te bewaren c.q. tentoon te stellen, terwijl het ver zorgen van het stichtingsblad eveneens het nodige met zich mee zal brengen. Voor degenen die zich alsnog als donateur aan willen melden: via de postgiro: 1278314 t.n.v. N.M.B. on der vermelding van bankrek. 67.92.14.372 t.n.v. St. Oud Zev./ Moerk. Moerkapelse Zijde 60, Moerkapelle. Via de bank: rek. nr. 67.92.14.372 t.n.v. St. Oud Zev./ Moerk. Moerkapelse Zijde 60 te Moerkapelle of contant bij de pen ningmeester A.C. den Edel, Moer kapelse Zijde 60, Moerkapelle. Het Stichtingsbestuur hoopt dat velen zich als donateurzullen aan melden, zodat de stichting de no dige financiële armslag krijgt om de nodige aktiviteiten te kunnen ondernemen. "Didy heeft God's uitgestoken hand gegrepen." Na een moedig gedragen ziekzijn ging tot onze diepe droef heid op 59-jarige leeftijd van ons heen mijn lieve, zorgzame Vrouw, onze dierbare Zuster, Schoonzuster, Tante en Nicht weduwe van H.C. Verbeek Didy was een persoonlijkheid die altijd iets voor een ander wilde zijn. Een slopende ziekte heeft hieraan een einde ge maakt. De herinnering aan een fijne kameraad zal bijven bestaan. Uit aller naam, Jan van Weizen. 2751 BM Moerkapelle, 20 april 1985 Wilhelminastraat 2. De bijzetting in de familiegrafkelder op de Algemene Begraafplaats "Moerhage" te Moerkapelle heeft donderdag 25 april plaats gevonden. MOERKAPELLE -13 april: Een be woner van de Jhr. v.d. Weistraat deed aangifte van poging inbraak in zijn woning. Tijdens zijn afwe zigheid heeft men getracht de ach teringang te forceren. 14 april: Omstreeks 11.15 uur vond er een eenzijdig ongeval plaats op de Julianastraat. De bestuurder van een personenauto, komende vanuit Moerkapelle, nam in de S- bocht niet de bocht maar reed rechtdoor. Alleen materiële scha de. 19 april: In de nacht van 18 op 19 april werd er twee maal ingebro ken in woningen aan de Beatrix- laan. In de eerste woning werd de tuindeur geforceerd. Bij de andere de keukendeur. O.a. werd er geld ontvreemd. 19 april: Omstreeks 16.15 uur'reed een dieplader op de kruising Bre- deweg/Julianastraat zich klem op het wegdek. De dieplader moest worden weggetakeld. 22 april: Een bewoner van de Wil helminastraat deed aangifte van poging tot inbraak woning. Men had in de nacht van 19 op 20 april getracht via de voordeur in te breken. 23 april: T ussen 17.00 en 18.30 uur werd op de Bredeweg een foto snelheidscontrole gehouden. Van de 243 gepasseerde voertuigen waren er 50 in overtreding. sleutelbos in bruine etui verloren gouden ketting; wit/gouden arm band met schakeltjes. ELKE BESTEMMING, WAAR OOK TER WERELD TEGEN ZEER SCHERPE PRIJZEN!!!!! retours: Montreal 1345,-; Bang kok 1475,-; Signapore/ 1565,-; Nairobi 1575,-; Miami 1625,-; Bogota 1765,-; Mexico 1795,-; Johannesburg 1995,-etc. etc. etc BUR O ACAPULCO - Zevenhuizen TEL. 01802-1154. Kinderen tussen de zeven en twaalf jaar oud, die naar de mu ziekschool komen om een instru ment te leren bespelen, worden dringend aangeraden eerst één of twee jaar amv-les te volgen. Som mige kinderen volgen eerst een jaar amv en kiezen daarna pas een instrument. Wat is nu eigenlijk pre cies amv. Het betekent: Algemene Muzikale Vorming. Dat houdt in dat leerlingen in de amv-lessen kennis maken met allerlei vormen van muziek maken. Wat wordt er zoals gedaan in de amv-les? Er wordt vrij veel gezongen, maarniet alleen zomaar gezongen. Er wordt ook aan stemvorming gewerkt, een beter stemgebruik bij het zin gen. De amv-leerlingen worden gevraagd om aan het eind van het jaar op de grote einduitvoering van de muziekschool een paar liedjes te zingen. Ze worden dan begeleid door het gemengd ensemble van de muziekschool. De muziek school beschikt over een groot aantal Orff-instrumentpn, dat zijn eenvoudige melodische en ritmi sche slaginstrumenten. Daarop wordt de leerlingen o.a. geleerd te improviseren, zelf melodietjes te verzinnen en gelijk te spelen, ze leren erop samen te spelen enz. De instrumenten zijn ook handig bij het aanleren van noten. De leerlin gen kunnen de noten die geleerd zijn vrij snel op de Orff-instrumen- ten spelen. In de amv-les worden ook verschillende muziekstukken beluisterd en besproken, zodat de leerlingen verschillende soorten muziek leren kennen. Er worden veel muzikale spelletjes gedaan om het muzikaal gevoel van de leerling te ontwikkelen en te ver sterken. Eén keer per jaar wordt, op woensdagmiddag een instru menten-parade gehouden. Dat be tekent dat alle instrumenten waar op les wordt gegeven aan de mu ziekschool géintroduceerd wor den door leerlingen die al les heb ben op die instrumenten. Er wordt dan iets verteld over het ontstaan van de instrumenten, de werking en de manier van bespelen, er wordt een stukje muziek op ge speeld en soms mogen de amv- leerlingen zelf even proberen op de instrumenten te spelen. In het algemeen is dit zo ongeveer wat in de amv-les gebeurt. Het be langrijkste van die lessen is echter het spelen met muziek. Muziek is het leukst als je het zelf maakt. Vanaf heden is de aanmelding van leerlingen mogelijk. De cursus start ingaande het nieuwe school jaar. Nadere inlichtingen worden gaarne door de Streekmuziek- school verstrekt.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 4