Ct O zonder dikdoenerij, een tevreden klant.. DORPSKRANT AFSCHEID VAN CHRIS SCHMIDT Politieberichten TAPTOE EVENEMENTEN AGENDA RODE KRUIS DONORS Chris Schmidt is gestopt met de volleybalsport verloren: AVO-collecte DE GOEDKOOPSTE MANIER per vliegtuig VOOR ZAKENREIS/ VAKANTIE: b.v.: BURO ACAPULCO TEL. 01802-1154. 29 mei 1985 8e jaargang nummer 164 Enerzijds, zoals hij zelf zegt, vanwege zijn drukke praktijk afs fysiothera peut in Breda, en anderzijds vanwege het inbeslagnemen van zijn vrije tijd, door die sport. "Weet je" zegt hij "ik ben ook nog getrouwd en vader van het mooiste kind van Nederland, een zoontje van anderhalfjaar. Elke week drie avonden trainen en ernaast nog wedstrijden. Ik ben zoveel ja ren van m'n leven geleefd door de volleybal, dat ik er nu eindelijk weieens een streep onder wil zetten". Definitief? "O ja, ik stop finaal" Ga je toch nog wel een sport beoe fenen? "Ik doe al een sport naast volleybal. Ik tennis. En daar wil ik het maar bij laten". Ben je wel van plan om af en toe eens naar volleybalwedstrijden in Zevenhuizen te komen kijken? "Dat weet ik nog niet, misschien, als ik er tijd voor heb." Chris Schmidt is geen geboren, maar wel een 'getogen'Zevenhui- zenaar. Op drie-jarige leeftijd kwam hij met z'n ouders in Zeven huizen wonen. Toen wees niets er nog op dat dit knaapje eens zou uitblinken in volleybal. Dat was trouwens op dat moment ook nog een sport die niet beoefend werd in Zevenhuizen. Toen Chris 14 jaar was kwam hij bij de volleybalvere niging van Zevenhuizen, die toen nog Zevenklappers heette. Deze draaide al een aantal jaren en bleek in Zevenhuizen in een be hoefte te voorzien. Vanaf het begin viel Chris Schmidt op door z'n uit stekende spel. Een soort natuurta lent, veruit beter dan zijn leeftijd genoten. Chris zegt zelf, als we hem vragen waardoor hij opviel: 'door m'n grote mond', en geeft verder geen krimp. Houdt beschei den z'n mond over z'n prestaties, dus ter informatie naar Dick v.d. Linde. Dick: "Ik was zelf ook al jong een volleyballiefbebber en zat aanvan kelijk in hetzelfde team als Chris, met wie ik nu nog goed bevriend ben. Ik weet nog dat we in de B- jeugd zaten, maar dat Chris er door onze trainer Sip Kuipers uit gepikt werd. Die dacht bij zichzelf: dat ventje haal ik in heren 1. Moet je nagaan, hij zal toen zo'n 15 jaar geweest zijn en toen al in het eer ste team. Sip Kuipers was een hele goede trainer. Iemand diez'n klan tjes goed kende. Hij was ook trai ner van Radius 1....Chris speelde dus op zeer jeugdige leeftijd al in de promotieklasse van heren 1. Hij speelde als spelverdeler vreselijk goed. Hij deed dingen die wij als jongens niet begrepen. Chris had technieken van een veel hoger ni veau...Door zijn opvallende pres taties belandde hij op 18-jarige leeftijd al in het ere-divisieteam van Radius. Anderhalf jaar later werd hij benaderd door Starlift..." Chris, met wiens informatie wij het in eerste instantie moeten doen, is juist uitgeleide gedaan door al z'n (kornuiten) teamgeno ten als we. een gesprek hebben in het kantoor van het dorpshuis. Hij is zo weinig scheutig met informa tie over zijn persoon, dat de woor den bijna uit z'n mond getrokken moeten worden....'t Gaat hem niet zo goed af dat praten over zichzelf. Wel als het gaat over complimen tjes uitdelen aan anderen. "Ik ben als volleyballer in m'n jeugd, erg goed begeleid door enkele men sen o.a. Jan v.d. Wel, Willem Visser en Dick v.d. Linde". En dan vertelt hij dat hij ten tijde van Radius ook nog deel uitmaakte van het Natio nale jeugdvolleybalteam.... Toen hij van Radius naar ere-divi- sionist Starlift ging studeerde hij M.T.S. bouwkunde, doch in de vijf jarige periode Starlift zag Chris kan een volledige opleiding voor fysiotherapeut aan de academie in Den Haag te volgen. Vanaf die periode was hij ineens 'Zevenhui- zenaar-af' Studeren, trainen, aan wedstrijden in deere-divisieom de eer van Startlift te verdedigen deel nemen en diens faam groter te maken, waar haalde Chris de tijd vandaanEn dan te bedenken dat hij ook nog in het Nationale Volleybalteam zat en interlands speelde....In totaal kwam hij 43 maal uit voor het Nationale team. En toen vond Chris z'n stekkie in Breda. Hier speelde hij in het ere divisieteam van Brevok/ABC en kon hij ook z'n beroep uitoefenen. Twee jaar hield hij het daar uit, om drie jaar geleden de Zevenhuizen- se gelederen te komen versterken, toen hem dat gevraagd werd. Mede "door zijn toedoen speelde Zevenhuizen een seizoen in de hoogste klasse: de ere-divisie. Waarom hij naar Zevenhuizen 5) k" AKKOORD Peter Hovens ALLE VERZEKERINGEN Schielandsingel 39-2761 XR Zevenhuizen - tel. 01802-1918. kwam? "Gewoon om wat voor Ze venhuizen te doen. Er zijn hier zo veel mensen en met name Dick v.d. Linde, die veel voor mij gedaan hebben tijdens m'n volleybalcar rière, dat ik wat terug wilde doen". We besluiten met de vraag wat het hoogtepunt uit z'n volleybalperio de is geweest. Chris: Dat was Bazal. Hier speelde ik met het Nationale volleybal team in de Europacup. Neder land, dus ons nationale team, is daar toen tweede geworden ZEVENHUIZEN - 16 mei: Vecht partij: Op Hemelvaartsdag vond na afloop van de autocross in de Dorpsstraat het vervolg plaats van een bij de autocross onder de toe schouwers begonnen schermut seling. Eén persoon moest voor behandeling naar een arts. Hij liep een gescheurde onderlip op. Er was een handgemeen tussen jon geren uit Zevenhuizen en Bleis- wijk. 17 mei: aanrijding met: Bij een aanrijding tussen een vrachtauto, een bromfiets en een motorfiets werd de bestuur van de bromfiets dusdanig verwond dat hij naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. De duo-passagier van de bromfiets moest ook mee voor be handeling. De bestuurder van de vrachtwagen verleende geen voor rang aan de bromfietser die over het fietspad reed. De motorfiets reed op de Knibbelweg. De vracht wagenbestuurder sloeg linksaf de Knibbelweg op, komende vanuit de richting Waddinxveen. Hij sloeg daarbij geen acht op de mo tor en de bromfiets. 16 mei: diefstal: Bij de fietsenstal ling van de voetbalvereniging Groeneweg werd een damesfiets gestolen. 18 mei: aanrijding zonder: Op de Nrd. Dwarsweg vond een aanrij ding plaats tussen twee personen auto's ter hoogte van boetiek De Zilverberk. De bestuurder, B.v.D. uit Den Haag wilde linksaf slaan maar had niet in degaten dat hij op dat moment werd ingehaald door C.B. uit Zevenhuizen. Een botsing was onvermijdelijk. Materiële schade. 19 mei: eenzijdige aanrij ding met: Op Rijksweg A12 onder aan de afrit Zevenhuizen vond een ongeval plaats. De bestuurder van een motorfiets H. den H. uit Nieu- werkerk was vergeten zijn stand aard van zijn motorfiets in te klap pen. Deze raakte het wegdek en daardoor verloor hij de macht over hetstuur. Met een gecompliceerde beenbreuk en hoofdletsel moest de motorrijder naar het ziekenhuis worden vervoerd. 19 mei: aanrijding zonder: Op de Molenweg reed een personenauto De bestuurder ervan slipte en kwam in een akkerland tot stil stand. 20 mek vernieling op nij verheidscentrum: Van een bedrijf dat op het industrieterrein is ge vestigd werden golfplaten vernield 20 mei: aanrijding zonder: In de Dorpsstraat vond een aanrijding plaats tussen een personenauto en een motorfiets. De bestuurder van de personenauto, de heerC.V. uit Sliedrecht wilde linksaf een in rit inrijden maar juist op dat mo ment werd hij ingehaald door een motorfiets, bestuurd door J.S. uit Zevenhuizen. Een aanrijding van het gevolg. Materiële schade. 21 mei: aanrijding zonder: Op de Bredeweg vond ter hoogte van het Oogstpad een aanrijding tussen een vrachtwagen en een tractor met spruitenpootmachine plaats. De vrachtwagen, bestuur door L.L.R. uit Bredenbroek wilde de tractor, bestuurd door M.P. uit Ze venhuizen, inhalen maar de weg- breedte stond dat niet toe zodat beide voertuigen elkaar raakten. Materiële schade. 21 mei: aanrijding met: Op de krui sing B.K-weg/Zuidplasweg vond ter hoogte van de verkeerslichten, een aanrijding plaats tussen een personenauto en een fietser. De bestuurder van de personenauto, een Zevenhuizenaar, kwam vanaf dorp en wilde bij de kruising links af slaan. Hij zag daarbij de fietser, mevr. L.d.J. uit Zevenhuizen, die vanaf de Nrd. Dwarsweg recht door fietste, over het hoofd. Zij werd als het ware met haar rijwiel geschept. Met een ambulance werd zij voor behandeling naar het ziekenhuis gebracht. SNELHEIDSCONTROLE B.K.- WEG: OP 16 mei werd tus sen 13.30 en 15.30 ur snelheids controle op de B.K.-weg gehou den. Er werden 24 processen ver baal opgemaakt tegen bestuur ders die reden met een snelheid die lag tussen 66 en 91 km. per uur. 20 mei vond er op dezelfde plaats snelheidscontrole plaats. 20 auto mobilisten kregen een bekeuring. De snelheden lagen tussen de 68 en 90 km. per uur. 22 mei: aanrijding zonder: Op het Zuideinde vond ter hoogte van perceel 16 een aanrijding plaats. Twee personenauto's, beide be stuurd door Zevenhuizenaren, re den inde richting Nieuwerkerk. Uit de uitrit van perceel 16 kwam een personenauto die niet voor de weg stopte. De voorste bestuurder op het Zuideinde trapte op de rem omdat hij dacht dat de auto de weg op wilde rijden. De achter hem rij dende auto was van de situatie niet op de hoogte en zag te laat de rem mende voorganger. Een botsing was het gevolg. Materiële schade. 23 mei: aanrijding zonder: Een aanrijding met materiële schade vond plaats op de kruising De Len- téDe Bongerd. Gedupeerden wa ren beiden Zevenhuizenaren. Eén van hen verleende geen voorrang. Diezelfde dag vond er een eenzij dig ongeval met gewonde plaats. Dit vond plaats op de kruising Noordeinde/afrit Rijksweg A12. Een Zevenhuizense fietsterschrok van een automobilist die onder aan de afrit stilstond waardoor ze een rare slinger met haar fiets maakte en ten val kwam. Zij werd met een hoofdwond overgebracht naar het Bleulandziekenhuis. 23 mei: aanrijding met de trein: Ten gevolge van de voormelde aanrijding ontstond er een filevor ming op het Noordeinde. De be stuurder van een personenauto uit Zoetermeer sukkelde mee in de file en had te laat in de gaten dat hij op de spoorwegovergang tot stil stand kwam. Juist op dat moment kwam er een trein aan. De overweg bomen gingen omlaag, waardoor de bestuurder niet meer voor- of achteruit kon. De aankomende trein reed tegen de rechte'rvoor- zijde van de auto. Alleen materiële schade. De uit voorzorg door de N.S. gewaarschuwde brandweer kon gelukkig onverichten zake snel weer naar huis. 27 mei: aanrijding met: Op de krui sing Nrd. Dwarsweg vond ter hoogte van de fietsoversteek- plaats bij het viaduct een aanrij ding plaats tussen een personen auto en een bromfiets. De automo bilist, een inwoner van Zevenhui zen, kon de plotseling oversteken de bromfietser niet meer ontwij ken. De bestuur van de bromfiets en zijn passagier, beiden afkoms tig uit Den Haag, werden met letsel naar het ziekenhuis vervoerd. Op 27 mei werd vanaf het kleine strand van de Zevenhuizerplas enkele jongelui gepakt met een crossauto. De auto werd in beslag genomen. ZEVENHUIZERPLAS: Bij de Ze venhuizerplas was het 1e en 2e Pinksterdag ontzettend druk. Naar schatting bevolkten zo'n 15 dui zend mensen de overs en stranden van de plas. Ook op het water was het enorm druk. Zondat was het daar op de surfplank aangenaam vertoeven, doch 2e Pinksterdag werden de surfers van het water gehaald vanwege de toenemende storm. goedkleurig slot bromfiets. De slotavond van het bedrijfsvoet bal vrijdag 7 juni belooft een spec taculaire happening te worden in Zevenhuizen. Maar liefst vier ma- joretten- en muziekcorpsen ko men naar Zevenhuizen voor een muzikale rondgang door de be bouwde kom. Hierna volgt nog een optreden van alle corpsen voor het bejaardentehuis De Zevenster. Het hoogtepunt van de avond is het sluitstuk, een geweldige tap toe van de vier muziekcorpsen en majorettencorpsen. De 'sterren- tocht' door het dorp begint om 19.15 uur. Het eerste muziek- en majorettencorps "Groot Zoeter meer" gaat om 19.15 uur bij Hotel Vos van start. Om 19.35 uur volgt Vios uit Leiden. Vanaf de brand weergarage start om 19.55 uur Advendo uit Berkel. Om 20.15 uur starten daar de Rijntamboers uit Leiden. De grote taptoe op de voetbalvelden begint om 21.00 uur en duurt tot ca. 23.00 uur. De AVO-collectet.b.v. de gehandi capte medemens, die gehouden is van 20-26 mei heeft in Zevenhui zen 2180,- opgebracht. Dit is 135,- meer dan vorig jaar. Alle gevers en collectanten worden hartelijk bedankt. ZEVENHUIZEN 30 mei: UITSLAG EXAMENS VOORTGEZET ONDERWIJS: VLAGGEN UIT!?!? 31 mei: Dorpshuis Swanla: feest avond De Nessevliet; 19.30 uur. 1-2 juni: Rottemeren: jeugdzeilen. 4 juni: Gereformeerde kerk: 20.00 uur: Zanguitvoering. 2 juni: v.v. Groeneweg: Internatio naal damesvoetbaltoernooi. 7 juni: dorpshuis Swanla: 19.30 uur: jeugddisco. 7 juni: dorpshuis Swanla: 19.30 uur: blokfluituitvoering. 7 juni: v.v. Groeneweg: Slotavond Bedrijfsvoetbal met Taptoe. 8-9 juni: Rottemeren v.a. 19.00 uur: NACHT VAN ZEVENHUIZEN. 15 juni: Opening JABÉ. MOERKAPELLE 4 juni: COLLECTE RODE KRUIS. 5 juni: BEJAARDENREIS. VIDEOTHEEK "DE WAAL" VHS - VCC - BETAMAX - Lia en Piet de Waal - Zuidkade 56 - Waddinxveen Tel. 01828-13671 - Geopend ma. tfm vrij 13.00-21.00 uur, zat. 9.00-17.00uur. Nu ook verhuur ven videorecordersI Athene 595,- Madrid 695,- Tel Aviv 925,- Mexico 1795,- Curacao 1995,- Hong Kong 2150,- Tokyo 2265,- Sydney 2995,- etc. Woensdagavond leek het gebouw voor hulpverleningsdiensten Moerveen in Moerkapelle, wel een ziekenhuis. Hier was deze avond weer de jaarlijkse bloedbank van het Rode Kruis. Maar liefst 216 mensen uit Moerkapelle en enke len uit omliggende plaatsen kwa men bloed afstaan voor plasma voor het Rode Kruis. Eén en ander gebeurde in samenwerking met de Rode Kruiscolonne te Moerkapel le en de E.H.B.O.-afdeling van het plaatselijke Rode Kruis. Uit een gehouden enquête blijkt dat 193 mensen die woensdagavond do nor waren, dat wel tweemaal per jaar zouden willen zijn. Het ligt in de bedoeling om een tweede bloedafname-avond in november a.s. te houden. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Ver laat en Moerkapelle. Verschijnt één maal per veertien dagen in een oplage van 3.500 exemplaren. REDAKTIEADRES: Drukkerij Elgers- ma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zeven huizen, tel. 01802-1653. De redaktie van de dorpskrant stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de in elke krant geplaatste adver tenties. Bovendien behoudt zij zich het recht voor om zonder opgave van re den, advertenties voor publikatie in de dorpskrant te weigeren

Dorpskrant | 1985 | | pagina 1