DORPSKRANT Gemeente Zevenhuizen HINDERWET Verleende bouwvergunningen Wijziging buslijnen HINDERWET Collecteschema BURGERLIJKE STAND Openbare vergaderingen BALLET op vakantie. UNICEF Kerkdiensten Ook ambtenaren kunnen volley ballen....! pagina 2 Algemene subsidie verordening sociaal- cultureel werk Bestemmingsplan "Centrum Dorp" moerkapelle medische diensten tandartsen-dienst BEJAARDENREIS Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken bekend, dat zij voornemens zijn op de aanvraag van: -Stehouwer bandenservice B.V., Noordeinde 59 te Zevenhui zen, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het op richten en in werking hebben van een bandenservice bedrijf, gelegen aan het adres Noordeinde 59, positief te beschikken onder diverse voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Ze venhuizen, Dorpsstraat 144, ter inzage van 13 juni 1985 tot 28 juni 1985 elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde ter mijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschik king, elke werkdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotivieerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschik king. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. In de periode van 22 mei tot 6 juni 1985 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: -de bouw van 26 eengezinswoningen aan de Leeuwerik; -de bouw van een luifel aan het pand Dorpsstraat 49; -het geheel vernieuwen van het woonhuis Zuideinde 17a; -het vervangen van een bedrijfsruimte aan de Middelweg 4a; -het uitbreiden van een kas op het perceel Knibbelweg 3; -het verbouwen van de molen Zuideinde 30c; - het vervangen van een toiletgebouw op het perceel Rottekade 2a; -het plaatsen van een transformatorhuisje tegenover Knibbel weg 51; -het tijdelijk plaatsen van een romneyloods op het perceel Nij verheidscentrum 2. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). De aankomst- en vertrektijden van de lijn 175 (Waddinxveen- Rotterdam Alexander) zijn zo wel in de heen- als terugrich ting iets gewijzigd. Door het succes van deze lijn is het mo gelijk in de avondspits een ex tra rit vanuit Rotterdam te rij den. Daarmee is er zowel in de ochtend- als avondspits een halfuursdienst. Op donderdag gaat een extra rit om 21.05 uur vanaf Rotter dam. Ook de aankomst- en vertrek tijden van lijn 176 (Waddinx- veen-Zoetermeer) zijn gewij zigd.; op zondag zelfs aanmer kelijk. Voor de juiste vertrektij den dient men de dienstrege ling te raadplegen. Subsidieverzoeken op grond van de Algemene subsidiever ordening sociaal-cultureel werk dienen jaarlijks voor 1 juni te worden ingediend. Verenigingen die voor 1986 een dergelijk verzoek nog niet hebben ingediend worden in de gelegenheid gesteld dit als nog zo spoedig mogelijk te doen. Tevens worden vereni gingen, die over 1984 nog geen jaarstukken hebben overge legd, er aan herinnerd deze eveneens alsnog in te dienen. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen (gelet op artikel 37, eerste lid van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne) maken bekend, dat zij voornemenszijn tot wijziging over te gaan van de door hen op 17 april 1984, onder nummer 223 aan de heer G. Roos, wonende Schielands Hoge Zeedijk West 11 te Moor drecht, verleende vergunning ingevolge de Hinderwet, voor het oprichten en in werking houden van een varkensfokbedrijf, gelegen aan de Molenweg 4. De reden, die aan dit besluit ten grondslag ligt, is dat nabij het betreffende bedrijf een L.P.G. tank met inhoud van ±1600 liter is gelegen, zonder dat in de vergunning voorwaarden daarom trent zijn opgenomen. De voorgenomen wijziging houdt in, dat aan de bij de onderha vige vergunning behorende voorwaarden een voorwaarde wordt toegevoegd, inhoudende dat nabij de bij het bedrijf be horende propaantank een brandmuur, dan wel een brand- scherm moet worden geplaatst, indien in de nabijheid daarvan op nader omschreven afstanden woningen, gebouwen etc. zijn gesitueerd. Gemotiveerde bezwaren tegen dit voornemen kunnen tot don derdag 27 juni 1985 schriftelijk worden ingediend bij het college, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. De burgemeester van Zeven huizen maakt ter uitvoering van artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 23 april 1985, onder nummer B 21106/1 goedkeuring is ver leend aan het besluit van de raad van de gemeente Zeven huizen d.d. 21 maart 1984 tot vaststelling van het bestem mingsplan "Centrum Dorp". Het besluit van het college van Gedeputeerde Staten ligt met het-raadsbesluit vanaf donder dag 13 juni 1985 gedurende een maand ter inzage ter ge meentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening e.a., Dorpsstraat 144. Tegen dit besluit staat gedu rende de termijn van tervisie- legging beroep open bij de Kroon voor hen die tijdig be zwaar hebben aangetekend bij het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en bij de gemeenteraad en tevens voor de inspecteur van de Ruimtelijke Ordening en dege- meenteraad. Beroepschriften dienen te wor den gericht aan H.M. de Konin gin en dienen zo mogelijk in tweevoud te worden ingediend bij de afdeling voor de geschil len van bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. 10 tot 16 juni 1985: Nationale commissie Alcoholisme. 17 tot 23 juni 1985: geen collecten. 24 tot 30 juni 1985: Prins Bern- hardfonds. GEBOORTEN: Sleeuwenhoek, Joyce, dochter van: Sleeuwenhoek, Wilhel mus C. en: Geul, Catharina M.C., op 10 mei 1985. de Loome, Martine Veronique, dochter van: de Loome, Roelof en: van der Meulen, Myrna I., op 9 mei 1985. Wassink, Merel, dochter van: Wassink, Johan B. en: Vermeij, Ariënne, op 18 mei 1985. van der Zwan, Marten Peter, zoon van: van der Zwan, Jan en: Huizenga, Renée P., op 24 mei 1985. Sleeuwenhoek, Marcel, zoon van: Sleeuwenhoek, Nicolaas L. en: Stofbergen, Woutje W., op 28 mei 1985. Keijts, Jelmer, zoon van: Keijts, Lambertus H. en: van der Meer, Jantje A., op 2 juni 1985. Wildschut, Sander Martijn, zoon van: Wildschut, Maarten B.H. en: Sol, Johanna J., op 24 mei 1985. van der Vlugt, Eveline, dochter van: van der Vlugt, Johannes en: de Vries, Johanna C., op 26 mei 1985. van Asch, Angelique, dochter van: van Asch, Johannes G. en: Bouwmeester, Charmaine, op 27 mei 1985. van Rijs, Richard Martijn, zoon van: van Rijs, Jan J.B. en: Privee, Alexandra J., op 29 mei 1985. OVERLEDEN: Meijer, Elisabeth Matthea, e.v. van Schendel, oud 76 jaar, op 31 mei 1985. Donderdag 27 juni 1985 Gemeenteraadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Op vrijdag 28 juni zijn de laatste balletlessen voor de zomerva kantie. Ter illustratie wat de leerlingen van 'Studio Swanla' o.l.v. Petronell van der Werff, geleerd hebben, vinden er a.s. zaterdag in dorpshuis Swanla, uitvoeringen plaats, 's Middags zullen de jongste kinderen hun dansen vertonen en 's avonds is er een voorstelling van grotere kinderen. Aanvang middag voorstelling 14.00 uur. De a- vondvoorstellinq begint om 20.00 uur. Kaarten voor dit fes tijn kunnen op maandag, voor en na de balletlessen worden gekocht in Swanla, terwijl ze ook telefonisch besteld kunnen worden, tel. 010-138688. De kosten bedragen 2,50 per persoon. De Unicef-collecte heeft in Zeven huizen 881,25 opgebracht: De opbrengst van de kaartverkoop bedroeg 4209,20. Namens Uni cef bedankt Wil Schiereck ieder een hartelijk voor hun bijdrage. SIGARENMAGAZIJN P.J. HEIJ Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen heeft voor het nieuwe schooljaar een collectie: SCHOOLAGENDA'S waar je U tegen zegt! Er is een keuze uit wel meer dan 30 verschillende agenda's. Kom dus snel. langs en maak je keuze, voordat jouw soort uitverkocht is!!!!! ZEVENHUIZEN Zondag 16 juni: Herv. kerk 10.00 uur ds. C.v. Andel, Berg- schenhoek; 19.00 uur vicaris De Reuver, Nieuwerkerk a.d. IJssel Oud Verlaat 10.00 uur ds. P. Drijver. Gerei, kerk 9.30en 18.30uurds. W. Davise. R.K. Gemeenschap 10.15 uur: dorpshuis Swanla: communie viering. Ver. vrijz. herv. 10.00 uur ds. J. v. Rossum. Zondag 23 juni: Herv. kerk 10.00 uur ds. G. Zonneveld, Cap. a.d. IJ.; 19.00 uur ds. S.J. Baarda, Cap. a.d. IJ. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. En- derlé, Harderwijk. Gerei, kerk 9.30 ds. N. J.A. v. Ex- el, Arnhem; 18.30 uur dr. R. Fernhout, Alphen a.d. Rijn. Zondag 16 juni: Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman. Gerei. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk (H.A.). Zondag 23 juni: Herv. kerk 9.30 uur ds. A. Jonker, Schoonre- woerd; 18.30 uur ds. Harteman. Gerei. gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. R. Boogaard. 15 juni: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892-5241. 16 juni: dokter W.J. v. Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783. 22 juni: dokter J.A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. 23 juni: dokter R.P. Rensen, Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892-4085. 15-16 juni: A. 't Hart, Waddinx- veen, tel. 01828-18730. 22-23 juni: J. Rueb, Zevenhui zen, tel. 01802-1120. Op zaterdag 1 juni j.l. trok het ge meentelijk volleybalteam van Ze venhuizen richting Alphen a.d. Rijn om mee te doen aan het inter gemeentelijk volleybaltoernooi. Het gemeenteteam had zich inge schreven voor de wedstrijdklasse. Deze klasse bestond uit 7 teams met o.a. de winnaar van vorig jaar: Alphen. Zevenhuizen kwam uit met een uniek team. Zevenhuizen had twee dames als spelverdeel- sters ingezet, nl. Carla v. Leeuwe en Elly Versprille. Zij penetreerden van alle kanten van het veld en be dienden de aanvallers op profes sionele wijze. Het resultaat was er naarZevenhuizen werd tweede achter Haarlemmermeer. De eer ste wedstrijd werd misschien wel verloren door een 'koude start'. De andere vijf wedstrijden werden met winst afgesloten. Verder be stond het team uit: Leo den Toom, Hans Sytsema, Rob Suurland en Jaap Staal. Op dinsdag 18junigaan de bejaar den van Zevenhuizen op reis. De organisatie van dit jaarlijkse dag je-uit is in handen van de Algeme ne Ned. Bond v. Ouderen afdeling Zevenhuizen. Het bestuur heeft twee autobussen besteld, die dins dag 18 juni om 8.30 uur bij het be jaardentehuis vertrekken. Zes plaatsen zijn er op dit moment nog open, zodat enkele ouderen die deze dag mee willen maken, zich nog aan kunnen melden. Voor deelname behoeft men geen lid te zijn van de bond. Aanmelden kan men bij: G. v.d. Bent, Rozenstraat 25, tel. 1400 en bij B. Boevé, Schoolstraat 5, tel. 2686. De kos ten bedragen 56,- per persoon. Waar gaat de reis heen? De route van de bussen voert van Zevenhui zen naar Gouda, doorde Vlist, IJS- selstein, Bunnik naar Leersum. In deze plaats wordt koffie met ge bak genuttigd. De reis gaat verder via Wageningen, naar Loenen Hier aan de Vecht wordt de lunch voorgeschoteld. De tocht wordt voortgezet door het Arnhemse sa faripark, vooreen theepauze in "de Westerbouwing". Van lieverlede wordt hierna de terugreis begon nen, via Ede, naar Scherpenzeei waar ia restaurant "Boszicht" het diner wordt opgediend. De ver wachting is dat de deelnemers aan de bejaardenreis 198C, weer om ca. 20.00 uur in Zevenhuizen arri veren.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 2