DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS DORPSKRANT ONDERHOUDSSCHILDER (M/V) Agenda raadsvergadering Bestemmingsplan Landelijk Gebied 1983. BURGERLIJKE STAND Goedkeuring Uitwerkingsplan "Wilde Veenen, Klaproos, /Pinksterbloem" Politieberichten VOLKSPETI TIONNEMENT pagina 4 1985. 1985. Ontwerp-begroting 1986 Midden- Holland Moerkapelse Zijde (gedeeltelijk) geslo-| ten voor (brom) fietsers Afgegeven bouwvergunningen verloren: huissleutel aan touwtje; zilv. da- meshorl. m. bl. wijzerplaat. Nieuw visbewijs voor hengelaars: de Sportvisakte Kampioenschappen Recreanten volleybal Burgemeester en wethouders van Moerkapelle roepen sollici tanten op voor de funktie van Funktie-informatie: -het verrichten van onderhoudsschilderwerk aan gemeente eigendommen, waaronder ca. 250 woningen; -het in samenwerking verrichten van andere onderhouds werkzaamheden; -het in voorkomende gevallen assisteren bij andere buiten dienstwerkzaamheden; Funktie-eisen: -diploma L.T.S.-schildertechniek; -goede kontaktuele eigenschappen; -enige ervaring strekt tot aanbeveling. Aanstelling zal plaatsvinden in schaal 4. Afhankelijk van leeftijd, ervaring en genoten opleiding zal het salaris tussen 2.085,- en 2.725,- bruto per maand bedragen (inkl. A.O.W.-kompensatie per 1 juni 1985). De gebruikelijke rechtspositie-regelingen zijn van toepassing. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de afdeling gemeentewerken van onze gemeente (telefoon: 01793-1940). Belangstellenden worden uitgenodigd hun sollicitatie binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan het college van burgemeester en wethouders van Moerkapelle, Postbus 2, 2750 AA Moerkapelle. Op 27 juni a.s. te 19.30 uur komt de gemeenteraad van Moerka pelle in vergadering bijeen. Tijdens deze vergadering zullen o.a. de navolgende punten aan de orde komen: 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 21 mei 1985. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe Bezoldigings verordening. 6. Voorstel tot vaststelling van aanvullende voorwaarde voor het verlenen van gemeente-garanties. 7. Voorstel tot wijziging van de Verordening Studiefaciliteiten. 8. Voorstel tot vaststelling van een Verordening voor de Finan ciële administratie. 9. Voorstel tot het verlenen van een jaarlijkse subsidie aan de Kluphoeve te Gouda. 10. Voorstel tot subsidieverlening aan de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk. 11. Voorlopige vaststelling van een vijftal jaarrekeningen. 12. Voorstel tot vaststelling van een nieuw Algemeen Ambtena renreglement. 13. Comptabiliteit. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. De burgemeester van Moerkapelle maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, bekend dat bij besluit van 7 mei 1985, nr. B21513/1 door Gedeputeerde Staten van Zuid-Hólland gedeeltelijk is goedge keurd het door de gemeenteraad van Moerkapelle op 6 decem ber 1983 vastgestelde bestemmingsplan Landelijk Gebied 1983. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt tezamen met het be stemmingsplan met ingang van 13 juni 1985 gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis. De gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening en zij, die zich tijdig met bezwaren tot Gedeputeerde Staten heb ben gewend, kunnen gedurende de bovengenoemde termijn bij de Kroon beroep instellen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Beroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin, doch worden ingediend - zo mogelijk in tweevoud - bij de Raad van State afdeling voor Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Moerkapelle, 12 juni 1985. De burgemeester voornoemd, A.W. Lips. HUWELIJKEN: Waaijer, Theodorus P. en: van Batenburg, Majella, op 23 mei Heyboer, Matheus C. en: Hou- weling, Edith J., op 15 mei De burgemeester van de gemeente Moerkapelle maakt bekend, dat het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 7 mei 1985 no. B21434 heeft goedgekeurd het bij besluit van Burgemeester en Wethouders van Moerkapelle van 26 februari 1985 vastgestelde uitwerkingsplan "Wilde Veenen, Klaproos/Pinksterbloem". Genoemd besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland alsmede voornoemd uitwerkingsplan liggen met bijbehorende voorschriften en toelichting met ingang van 13 juni 1985 voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. v Moerkapelle, 12 juni 1985. de (loco)burgemeester voornoemd, Jac. van der Spek. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle delen mede dat ingevolge het bepaalde in artikel 35 van de Wet Gemeen schappelijke Regelingen de ontwerp-begroting voor het dienstjaar 1986 van het Inter gemeentelijk Samenwerkings-' orgaan Midden-Holland ter in zage ligt en -tegen betaling der kosten - voor een ieder ver krijgbaar is. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, C. Wolff. de burgemeester, A.W. Lips. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben overeen-l komstig de verzoeken van de| gemeenten Bleiswijk en Moer-, kapelle besloten de Moerka-| pelse Zijde (vanaf het West-[ land in westelijke richting) enI de Voorlaan tot de bebouwde) kom van de Kruisweg gesloten te verklaren voor (brom)fiet-f sers, omdat gebruik dient te) worden gemaakt van het nabij gelegen fietspad. Deze maat regel gaat op korte termijn in.I Burgemeester en wethoudersl van Moerkapelle hebben op 1?l juni 1985 bouwvergunning af-| gegeven aan: -N. Goedhart, Rehobothplant-I soen 9, voor het vergroten vanl een keuken bij Rehobothplant-| soen 9; -C. van Knotsenburg, Reho-I bothplantsoen 10, voorhetver-l groten van een keuken bij Re-| hobothplantsoen 10; -A. van der Spek, Herenwegl 39, voor het bouwen van eenl kas nabij perceel Herenweg 36.1 MOERKAPELLE - vaste openings tijden: elke maandag 16.00-18.00 uur; elke woensdasg 9.00-11.00 uur; elke zaterdag 9.00-11.00 uur. Door de rijkspolitie van Sassen- heim werd de vorige maand een in breker aangehouden die heeft be kend te hebben ingebroken in een woning aan het Weideplantsoen. Tevens bekende hij een poging tot inbraak in de Wilhelminastraat. Op 24 mei werd bij de politie aan gifte gedaan van doorrijden na een aanrijding. Een op de Juliana- straat geparkeerde BMW werd in de nacht van 22 op 23 mei aan de linkerachterzijde geraakt. Omdat ook het trottoir nabij de auto werd vernield wordt er vanuit gegaan dat de schade is toegebracht door een vrachtauto, waarna de be stuurder daarvan is weggereden. Op 30 mei rukte de brandweer uit n.a.v. een brandmelding in eenwo ning aan de Hollevoeterlaan. Het bleek dat een pan vet vlam had ge vat. De brandweer hoefde niet daadwerkelijk te blussen en er ont stond geen brandschade. Wel was er veel rook in de woning. Op 4juni zijn door de politie vier il legale Marokkanen aangetroffen. Na alle formaliteiten te hebben vervuld zijn zij op 6 juni op het vlieg tuig naar hun land van oorsprong gezet. Op 6 juni rond 20.45 uur kreeg de politie enkele meldingen van wa teroverlast. De brandweer was hiervoor eveneens ingeschakeld. Zij zorgden ervoor dat het te veel aan water werd verwijderd. Vakantietip: Maak van achterblij vers geen spoorzoekers. Vertel fa milie of kennissen wanneer en waar u met vakantie naar toe bent. Zorg ervoor dat er in geval van nood iemand in de woning kan. Vraag ze een beetje op te letten. Voor het geval u met de auto.gaat, geef ook het merk, type en kente ken van uw auto aan hen op. Dat is één van de tweeëndertig tips uit de folder zorg voor 'n onbezorgde va kantie. Deze folder is gratis op het politiebureau af te halen. Wie in het verleden wilde gaan vis sen, kocht een viskaart. Die waren er in drie soorten. Daarin is per 1 juni 1985 verandering gekomen. De sportvisakte vervangt de drie viskaarten. Deze sportvisakte is genoeg voor de gemiddelde vis ser, want er mag gevist worden met twee hengels, ongeacht het aas, of een peur. Dit werkt dus dui delijker dan in het verleden. On veranderd blijft het feit dat jonge ren tot 15 jaar in de meeste geval len geen sportvisakte nodig heb ben. De geldigheid van deze akte is niet meer gekoppeld aan het vis- seizoen, doch hij geldt voor het hele jaar. Omdat de nieuwe visakte per 1 juni is ingegaan, hoeft er maar zeven gulden voor te worden betaald. Hij is dus dan ook maar zeven maanden geldig. De sport visakte is, evenals de vorige kaar ten, te verkrijgen op de postkanto ren. Niet veranderd is het feit dat men naast deze sportvisakte in de meeste gevallen nog een vergun ning van de rechthebbende op het visrecht dient te bezitten. Dat is meestal de hengelsportvereniging Er zijn ook wateren waar geen ver gunning nodig is. Dit zijn de zoge naamde openbare wateren. Hier onder wordt verstaan: Wateren die als verkeersweg te water worden gebruikt. Ook hierop zijn natuur lijk weer een fors aantal uitzonde ringen. Wie daarover alles weten wil kan het beste naar het post kantoor gaan en daar de folder "Voortaan koopt u een sportvis akte" halen. Als men zonder ver gunning vist moet men er nog wel rekening mee houden dat dit maar met enkele soorten aas mag. Er mag dan alleen gevist met brood, aardappel, deeg, kaas en zaden, worm, insekten en larven en na bootsingen daarvan, mits die niet groterzijn dan 2,5cm. Voorandere aassoorten moet dus weer een vergunning worden aangevraagd. Vroeger was er een gesloten tijd om te vissen. Deze is vervallen en in de plaats daarvan mag men tussen 1 april en 31 mei niet vissen met bepaalde soorten aas, te we ten worm, slachtprodukten, leven de of dode visjes of stukjes daar van of kunstaas. Op snoek mag niet worden gevist tussen 1 maart en 30juni en van 1 april t/m 31 mei is er een gesloten tijd voor baars, snoekbaars, barbeel, meun, serpe- ling en sneep. Vangt men deze vis soorten in genoemde tijd toch, dan moet men deze onmiddellijk in hetzelfde water terugzetten. Tot slot nog dit: men moet ervoor zor gen dat men de sportvisakte altijd bij zich heeft. Men moet die steeds kunnen tonen als men aan het vissen is! Ht volkspetitionnement tegen de kruisraketten, dat door het Komité Kruisraketten Nee georganiseerd wordt, zal ook in Moerkapelle en Zevenhuizen door plaatselijke ac ties begeleid worden. De vredes groep Zevenhuizen-Moerkapelle hoopt in september, naast enige andere activiteiten, een huis-aan- huis actie te houden. Daarvoor is nodig dat ongeveer dertig mensen een wijk voor hun rekening nemen Wie mee wil doen en voor dit doel in de tweede helft van september twee of drie avonden kan vrijhou den, kan zich opgeven bij: I.J. de Kramer, W. Alexanderplantsoen 5, Moerkapelle, tel. 01793-1290 of: B.J. Brouwer, De Wielewaal 57, Zevenhuizen, tel. 01802-1920. Sommige activiteiten zullen kos ten met zich meebrengen. Behalve vrijwilligers zijn dus ook giften welkom. Wie de vredesgroep fi nancieel wil steunen kan zijn of haar bijdrage storten op gironr. 3070928 t.n.v. J. Dister te Zeven huizen, m.v.v.: volkspetitionne ment. (nadere inlichtingen volgen in sep tember a.s.) MOERKAPELLE - Op woensdag avond 26juni worden in dorpshuis I Op Moer de kampioenschappen! Recreanten-volleybal gehouden I De bedoeling is dat maximaal 2-I teams (liefst gemengd) gaan strij-1 den om een wisselbeker. Eén team moet bestaan uit 6 veld-1 spelers met evr. 2 wisselspelers i van minimaal 16 jaar. De wedstrij-1 den zullen bestaan uit één set vanl 10 minuten. Er wordt gespeeld in I poules van 6 teams. De poulewin-l naars gaan door naar de halve fi-1 nale. De organisatie stelt: "Gebrek I aan ervaring behoeft geen enke beletsel te zijn om mee te doende gezelligheid is het belangrijkst Teams die een oefenwedstrijd wil-1 len spelen, kunnen terecht of woensdag- of donderdagavond dorpshuis Op Moer. Op woens-| dagavond kan men meetrainenl met de Recreanten-volleybalclut I en op donderdagavond kan teger I een geringe vergoeding voor 1 of21 uur een volleybalveld gehuurd worden. Inschrijvingen moeten binnen zijn vóór 19 juni a.s. bij Henk Doorn-1 hein in het dorpshuis (naam vanl het team, namen deelnemers enI inschrijfgeld a 2,50 perteam), pel organisatie van dit toernooi is in I handen van Recreanten Volleybal I Moerkapelle en de Evenementen-1 commissie van dorpshuis Op Moer I Inlichtingen bij Henk Doornhen t tel. 01793-1569 of Anita Meuret tel. 01793-1813.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 4