J. WISMEYER DORPSKRANT de JEUGD een hoofdstuk apart bij volleybalvereniging Zevenhuizen RODE KRUIS RODE KRUIS VOLLEYBAL ONDERLINGE BRANDWAAR BORG MAATSCHAPPIJ voor al uw VERZEKERINGEN TEGEN KOSTPRIJS pagina 8 jeugdtraining "Ben van Yperen is halverwege de zeventiger jaren met de mini's be gonnen. Teams voor jongens en meisjes in diverse leeftijdsgroepen tot 12 jaar. Hij is een ontzettend goede trainer, zodat ook de senio ren een beroep op hem deden. Van zijn capaciteiten is door de volley balvereniging dankbaar gebruik gemaakt. Helaas kwamen zijn ca paciteiten ook andere volleybal clubs ter ore, zodat Ben tenslotte elders belandde. mini's nieuw begin Het aanstaande nieuwe seizoen zullen, direct na de schoolvakan tie, twee open woensdagmidda gen voor de jeugd (de mini's) ge houden worden. We volgen weer dezelfde tactiek als vorig jaar. Vanaf 8 jaar kan de jeugd bij ons terecht. trainers en bestuur Er komt bij het organiseren van wedstrijden en het winterprogram ma, heel wat kijken voor het één en ander geregeld, is. Er moeten trai ners aangesteld worden (Zeven huizen heeft er op dit moment, bij de jeugd maar liefst 121), schema's voor de trainingen opgesteld, zaal ruimten ingevuld (een rooster) enz. enz. Wat dat betreft is de vol leybalvereniging net een bedrijf, waarover een directie de scepter zwaait. Gelukkig bèrust het mana gement niet bij één persoon. De ta ken zijn verdeeld. Jan van der Wel is coördinator, zorgt dat er trainers worden aangesteld en pleegt over leg over de begeleiding van de trai ners; zijn broer Jaap organiseert toernooien en oefenwedstrijden. Willem Visser draagt zorg voor de begeleiding van de wedstrijden en coaching bij de jeugd. Twee da mes, te weten Lien de Jong en In- grid Roos, runnen de mini-afde ling..En dan hebben we het nog niets eens over de senioren.... "Het aanstaande seizoen moet heren II van een goede trainer worden voorzien, omdat Bart Stolwijk het eerste gaat trainen...dat kost best hoofdbrekens...Waar vind je een goede trainer? Ze zijn dun gezaaid Anders ligt dat met de voetbal" verzucht Jan van der Wel. Indien men meer inlichtingen wil over volleybal Zevenhuizen kan men terecht bij het secretariaat 01802-2126 of bij de jeugdman: 01802-1889. Regionaal accorde onorkest van start zevenhuizen weer een nederlands kampioen rijker NIEUWERKERK a.d. IJSSEL EN OMSTREKEN W.A. Groeneweg 14 - 2761 DD Zevenhuizen - Tel. 01802-1671 vaderdag- en zomeraanbiedingen Heren pantalons, rib stretch - van 109,95 voor 89,95 Heren korte mouw overhemden - van 32,50 voor 28,95 Heren sokken, blokdessin - van 10,95 voor 7,95 Heren sportslips, Hollandia: bij aankoop 2 stuks - SPORTSAFE GRATIS! 2 paar SPORTSOKKEN (wit) - nu voor 8,50 (TRIUMPH) BADMODE 1985: BADPAKKEN - BIKINI'S: 10-20 KORTING!!!!!!!!! Dames rokken, blouses, pantalons, truien (setterlaine)' 10% KORTING - 10% KORTING - 10% KORTING! (Sloggi) DAMES SLIPS - 2 stuks vanaf 15,95 Katoenen herensportslips - 4 kleuren - per stuk 5,50 3 sterren glanspanty's - van 4,95 nu 3 halen - 2 betalen! De basis en het vlaggeschip van de vereniging samengevoegd. Op de voorgrond de jongens D-mini's, kampioen van het rayon. De slogan 'wie de jeugd heeft, heeft de toekomst' iszeker van toepassing op volleybalvereniging Zevenhuizen. Dat heeft het bestuur al direct na de oprichting zo'n twintig jaar geleden gedacht. Daarom werd eral spoe dig een begin gemaakt met een jeugdafdeling. Jan v.d. Wel, één van de oprichters van de volleybalvereniging die toen nog Zevenklappers heette, was de eerste trainer van een jeugdteam. "Ik plukte gewoon ze ven jongens van destraat" lacht hij als we een gesprek hebben in de foyer van dorpshuis Swanla. Daar bij is ook Gert Zielhuis aanwezig, die sinds een jaar deel uitmaakt van het bestuur. Niet als volleybal speler, zoals hij zelf zegt, maar als ouder en belangstellende voor de volleybalsport. Vanuit het hoofd bestuur heeft hij zitting in het jeugdbestuur en fungeert zodoen de als contactman. Hij verzorgt ook het wekelijkse informatiebul letin voor de jeugd "Time-out" over het wel en wee van de diverse teams. Daarbij verzuimt hij niet om pluimen uit te delen aan het adres van spelers en vrijwilligers, vaders en moeders die voor het vervoer zorgdragen bij deelneming aan uit-wedstrijden. Het is een weke lijks terugkerend genoegen om de 'Time-out' te lezen, omdat Gert altijd positief schrijft. Steef van Duin, de secretaris van de volleybalvereniging, stopt met deze functie, zoals hij al eerder deed. Gelukkig blijft hij aan als p.r.-man, zodat de inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelle (via de Dorpskrant) op de hoogte blij ven van het verloop van de wed strijden van de diverse teams. Ook hij is bij het gesprek aanwezig, te gen een rumoerige achtergrond van enerzijds een spelend tweede heren volleybalteam, mensen die iets nutti gen bij de bar en een korte maar hevig kletterende wolkbreuk, vergezeld van enkele donderslagen.... Steef heeft, voorafgaand aan het gesprek, wat naslagwerk gepleegd Zodoende weet hij dat enkele spe lers die zaterdag aan de Neder landse kampioenschappen deel namen, ooit in een team zaten dat ook kampioen van Nederland werd. Twee namen noemt hij: Hans Lindhout, wiens C-team in 1978 Nederlands kampioen werd en Bert de Jager, in 1980 bij de C- jeugd in een kampioensteam. Ook in andere jaren kwamen teams uit Zevenhuizen uit tijdens de Neder landse kampioenschappen. Bijna elk jaar wel. Driejaren werden Ze- venhuizense teams kampioen van Nederland, '76, '78 en '80. Aan het woord is Steef van Duin. "Ben kon weinig uit handen geven en runde helemaal in zijn eentje de mini-afdeling. Hij stak in de trai ning enorm veel tijd en is ongelo felijk bekwaam met jeugd. Van zijn 'kunnen' plukt de vereniging nog steeds vruchten. De teams die nu opgingen voor deelname aan de Nederlandse kampioenschappen zijn destijds bij hem begonnen. Di verse jongens die nu in het tweede herenteam spelen zijn door zijn toedoen destijds als junioren, kampioen van Nederland gewor den. Toen wij wegging werd de training door zijn broer Willem- Jan overgenomen. Daarna door diverse spelers uit de hogere teams. Het gebeurt nog steeds, al hoewel het erg moeilijk is vanwege het tijdsaspect. De spelers moeten zelf vaak tweemaal per week trai nen en daarnaast nog deelnemen aan wedstrijden. Dan is er vaak nauwelijks tijd over om nog wat aan het trainen van de jeugd te doen. Vaak moet het ook op uren dat zij vanwege hun werk of studie, nog niet beschikbaar zijn, omdat de zalen van Swanla of de Dorps straat, alleen dan leeg zijn" aldus Steef. Elkaar aanvullend volgt dan het verhaal over de toename van de mini-volleyballers. Vorig jaar, zo horen we, is er ge start met een jeugdbestuur. In dit bestuur werden ideeën naar voren gebracht om enkele woensdag middagen een soort proefvolley- bal te organiseren voor de mini's. Jan Poot bleek beschikbaar om de mini's te gaan trainen. Jan is be slist niet de eerste de bese. Hij kan goed overweg met kinderen, heeft geduld en tact, zodat het een goed samenspel is: een uitstekende har monie. Jan, van beroep gymnas tiekleraar en speler in het eerste herenteam van de volleybal is ie mand die de kinderen op uitste kende wijze de eerste beginselen techniek van de volleybalsport kan overdragen. Direct na de zomer vakantie werden op drie achter eenvolgende woensdagmiddagen 'open spelmiddagen' georgani seerd, welke goed aansloegen. De meeste kinderen kregen de smaak te pakken en bleven. Om het alles nog aantrekkelijker te maken be hoefden de ouders het eerste kwartaal geen contributie te beta len. Gert: "Zo'n jong kind kan nog niet zo gemakkelijk een keuze ma ken. Pas na enkele maanden kan het zeggen of het een bepaalde sport blijft volgen..." Maarliefst ca. 50 mini's traden op de woensdag middagen, op verschillende tijden, aan. Van alle leeftijdteams konden meerdere teams gevormd worden, meestal wel drie, al waren de meis jes veruit in de meerderheid, van wege de belangstelling voor voet bal van jongens (een mini-team bestaat uit 4 spelers). De mini's kennen twee leeftijdsgroepen, te weten: van 8-10 jaar en 10-12 jaar. Wie 12 jaar wordt gaat met ingang van een nieuw seizoen bij de ad- spiranten spelen. De C-jeugd. Ook hiervan zijn twee teams, evenals van de B-jeugd en de A-jeugd (resp. leeftijden: 12-14: 14-16 en 16-18 jaar). Deze teams bestaan, evenals de senioren-teams, uit 7 spelers. De mini's krijgen éénmaal per week training, de adspiranten en junioren tweemaal, is het stre ven. Niet altijd lukt dat vanwege de krappe zaalruimte. "We moeten meestal op onmogelijke uren trai nen in de beschikbare zaalruim ten. Het is dan erg moeilijk een geschikte trainer te vinden, die op dat tijdstip kan. Zo kom je nogal eens bij mensen uit het onderwijs terecht" merkt Steef op. Jan van der WelL'Eigenlijk is het gymnas tieklokaal aan de Dorpsstraat best wel gevaarlijk voor de volleybal. Je hebt er namelijk geen uitloopmo gelijkheden." Zielhuis: "De muren zijn de lijnen." Gert: "In sommige gevallen mogen ook 7-jarigen wel komen, maar de eigenlijke grens ligt bij 8 jaar. We zouden die leeftijd best wel ver laagd willen zien, b.v. tot 6 jaar, maar met die kleintjes kun je ei genlijk nog weinig doen. De voet bal begint ook met 6 jaar en heeft zodoende een voorsprong op de volleybal, is een beetje een con current." Steef vertelt dat volleybalvereni ging Zevenhuizen plannen aan net voorbereiden is voor een groot toernooi op 7, 14 en 21 september a.s., voor resp. de C, B en A-jeugd. Helaas is het niet mogelijk om dit in Zevenhuizen te organiseren, zo dat naar het Moerkapelse dorps huis wordt uitgeweken. Ook een Internationaal toernooi wordt voorbereid, mede doordat de E.K. in Nederland wordt gehouden een goede kans van slagen heeft. Doordat jullie de afgelopen winter in Moerkapelle speelden zijn er vast nieuwe leden uit Moerkapelle gekomen? "Nauwelijks, alleen bij de senioren. Maar de jeugd is in Moerkapelle nog niet zo enthousi ast voor de volleybal. De meesten zijn daar lid van de gymnastiekver eniging" meent Zielhuis. Van der Wel haast zich door toe te voegen dat er wel een toename van leden is uit andere omliggende plaatsen, zoals b.v. Nieuwerkerk, maar niet bepaald spectaculairte noemen is. ouders Pratend over de volleybal, over de Time-out, die Pelleboer elke maandag op de stencilmachine afdraait, komen we bij de ouders die nogal eens met name genoemd worden, wanneer ze voor het vervoer hebben gezorgd naar de wedstrijden. Zo zorgden enkele ouders o.a. zaterdag voor twee autobussen voor het vervoer naar de Neder landse kampioenschappen in Twello en Zutphen. Zielhuis: "Zonder die ouders zouden we niet kunnen. We zijn reuzeblij dat ze willen rijden naar en van de wedstrijden buiten de gemeente grenzen. Dat ze achter de sport van hun kind(eren) staan. Zoiets is eigenlijk een vereiste bij volleybal. Helaas zijn er weieens enkelen die het altijd, wat rijden betreft, al la ten weten. Gelukkig zijn er dan ge noeg in een team, wiens ouders dat weer op kunnen vangen. Een team bestaat tenslotte uit zeven spelers. Wel moet je met zeven spelers (soms wel meer, enkele re serves) twee auto's hebben voor het vervoer. Soms beschikt de coach, die te allen tijde meegaat, over een auto, dat scheelt er dan weer één." Zijn jullie op een bepaalde manier verzekerd, opdat degenen die voor het vervoer rijden nergens aan sprakelijk voor worden gesteld, bij een ongeval? Jan: "We hebben een collectieve inzittendenverze kering, zodat de vervoerders auto matisch verzekerd zijn naar en van de wedstrijden." Op de muziekschool Waddinx- veen zal na de zomervakantie het lang verwachte accordeonorkest van start gaan o.l.v. Anny van Wan- rooy. ledereen die het accordeon- spel enigszins machtig is, kan in dit orkest terecht en het plezier be leven van het samen muziek ma ken. Dedirigenteisgeenonbeken- de in dit vak. Zo won zij onlangs met haa orkest uit Klaaswaal de Bumafonds-prijs voor de beste vertolking van een Nederlandse compositie. De Vara-radio zal de ze uitvoering in september in een programma uitzenden. Voor het nieuwe accordeon-orkest kan ie dereen uit Waddinxveen en om streken zich opgeven. Informatie en aanmelding kan geschieden bij de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen, Zuidkade 8, tel. 01828-14422. ZEVENHUIZEN - In Zevenhuizen werd er door de heer Van Zuylen een straatcollecte georganiseerd, terwijl ook de gebruikelijke accept girokaarten huis-aan-huis werden verspreid. De straatcollecte bracht 727,92 op. Vorig jaar bedroeg de opbrengst 602,35. ledereen die een financieel steentje bijdroeg wordt door de heer v. Zuylen har telijk bedankt. MOERKAPELLE - De huis-aan- huis collecte voor het Rode Kruis - op 4 juni j.l. - heeft in Moerkapelle maar liefst zeven tig gulden meer opgeleverd dan vorig jaar, nl. 2.494,65. leder een die meegeholpen heeft van de Rode Kruis-colonne in Moerkapelle en de gevers, wor den hartelijkbedankt door or ganisatrice mevr. A. Visser. Afgelopen zaterdag was het zover; de finale-ronde van de jeugd-vol- leybal kampioenschappen. Zeven huizen had zich met twee teams in deze ronde weten te plaatsen, zo dat er een grote schare spelers, speelsters en supporters naar Twello en Zutphen afreisden. De meisjes B-jeugd speelden hun wedstrijden in Twello en hadden de meeste supporters bij zich, die de hele dag bezig waren met aan moedigen. De Zevenhuizense ad- spiranten begonnen hun eerste wedstrijd erg gespannen en verlo ren daardoor hun eerste set van Molenwiek, maar wisten in de tweede set goed terug te komen en te winnen. In de volgende poule wedstrijd was de tegenstander Dy namo. Hiervan wonnen ze met 2-0. In de derde en laatste poulewed strijd speelden zij tegen de latere kampioen Tromp/Olympus; zij moesten een minimaal aantal ver- liespunten halen om op set gemiddelde tweede te worden en zo de kruis-finale tehalen. De eer ste set begonnen de Zevenhuizen- se dames goed en hielden het lange tijd bij, maar Tromp wist toch deze set met 13-15 te winnen. In de tweede set verloren zij weer, nu met 7-15. Toch wisten zij in de kruisfinale te komen en moesten het opnemen tegen Leos uit Leus den. In een enerverend duel, waar bij de beide teams elkaar niets toe gaven, moest de derde set de beslissing brengen en deze viel in het voordeel van Leos. In de wedstrijd om de 3e en 4e plaats kwamen de Zevenhuizense dames tegen Sparta uit Zeijhem. Na de eerste set met 15-8 gewon nen te hebben en in de tweede set een 11-8 voorsprong te hebben, ging het plotseling niet meer bij Zevenhuizen en kwam Sparta langszij en won met 11-15 deze set. Ook de derde set ging naar Sparta, daar het moe gestreden team van Zevenhuizen óp was. Toch is het prachtige prestatie van de dames adspiranten: Mariëtte Ensing, Astrid Poot, Lisette Mul der, Denis v.d. Dool, Helene v.d. Wel, Wilma de Otter, Diana Heems kerk en Eline Zielhuis, om samen met hun trainer/coach Jan Ruyg- rok deze prachtige vierde plaats te bemachtigen. De heren-junioren van Zevenhui zen hadden wat meer kracht. Zij speelden in Zutphen hun wedstrij den. Ook zij begonnen erg ge spannen aan hun eerste poule wedstrijd en moesten toelaten dat de eerste set verloren ging. Maar Zevenhuizen herstelde zich goed en won de tweede set van Harder wijk. In de volgende wedstrijd ble ven de Zevenhuizensejunioren hu eigen spel spelen en kon vrij ge makkelijk van resp. Dynamo en Hevo gewonnen worden met set standen: 15-4 en 15-3; 15-3 en 15- 1. In de kruisfinale kwamen zij te gen ATC'65 in een goede wed strijd waarbij Zevenhuizen heel goed speelde, werd met 2-0 ge wonnen 15-6/15-6)zodat de fina le weer gehaald was. In deze finale kwamen zij tegen Vrevok uit Nieu- wegein. Deze ploeg was helemaal moegestreden, daar zij veel krach ten hadden moeten aanwenden om de finale te behalen. Zevenhui zen won ook deze wedstrijd met 2- 0 en mag zich kampioen van Ne derland noemen. De heren junio ren die deze fantastische prestatie hebben geleverd waren: Gert Jan Slob, Bert de Jager, Marco Hoge- brug; Hans Lindhout, André den Hollander, Erik Strijdhorst, Roel Ensing, Jan Willem Visser en Ar jan v. Vliet. Dit werd in goede ba nen geleid door trainer/coach Ni co den Hollander. Doordat deze heren, ook naast de gewone trai ningen nog extra oefenwedstrij den en trainingen deden in hun vakanties, is dit resultaat bereikt. De beide teams werden na thuis komt rond 10.00 uur 's avonds nog in de bloemen gezet door het bestuur in de achterzaal van De Telstar. Waar de bus met vermoei de maar voldane supporters het eindstation was. Voor de volleybal komt nu de tijd om wat gas terug te nemen en wor den er nog een aantal mix-toer nooien georganiseerd voor de jeugd en voor senioren ter afslui ting van het zeer geslaagde volley balseizoen, terwijl ook alweer de voorbereidingen voor het komen de seizoen in volle gang worden gezet. TEXTIEL - MEUBELEN en WONINGINRICHTING Dorpsstraat 35 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1213

Dorpskrant | 1985 | | pagina 8