Rabobank Q C. KOREN DORPSKRANT Hartpatiënten Zaterdag 29 juni a.s. voor de zesde maal: „Met de Rabo de Rotte rond". Voor begrafenissen C.H. DE VRIES VOOR BEGRAFENISSEN BAKKER GERRITSEN in een nieuw jasje FIETSPUZZEL- TOCHT pagina 9 voetballen in Onder het motto „Met de Rabo de Rotte rond" organiseert de Rabobank - al weer voor de zesde maal - de Rabobank-Toertocht, Tijdens deze bijna 40 km lange fietstocht langs de boorden van de Rotte kunt u kennis maken met de aller mooiste plekjes natuur in uw eigen omgeving. Doet u ook mee? Zoals elk jaar is de Rabobank-Toertocht weer vol verrassingen. Vanzelfsprekend krijgt elke deelnemer een herinnering aan deze grandioze toertocht. INSCHRIJVEN Vanaf maandag 24 juni a.s. kunt u inschrijven op alle kantoren van de Gulden-Vijf banken. Op zaterdag 29 juni kunt u nog inschrijven op de hoofdkantoren van de Rabobanken in Bergschenhoek, Berkel, Bleiswijk, Zevenhuizen en Nieuwerkerk aan den IJssel. De kantoren zijn tevens startplaatsen. ledereen meteen fiets kan meedoen. Kinderen tot 12 jaar uitsluitend met een begeleider/ster. Inschrijfgeld 2,50 per persoon. Starttijd van 9.00 - 12.00 uur. De controleposten sluiten om 16.30 uur. BEROEPENPROJEKT - Vrijdagavond konden de ou ders van leerlingen van de chr. basisschool De Eendragt de tentoonstel ling bekijken over het beroepenprojekt. Ruim een week waren de kinde ren intensief bezig geweest met het hun toebedeelde onderdeel van een bepaald beroep of een groep beroepen. De onderbouw (kleuters en eer ste klassers) behandelden de beroepen van Bakker, Boer en Brandweer man. Een bezoek aan bakkerij Verbeij en een boerderij behoorde hierbij. De brandweerkazerne met de mooie brandweerwagens vonden de jongsten heel interessant. Klas 2 bracht twee bezoekjes aan molens. Graanmolen De Hoop in Schiedam, waar bakker Gerritsen zijn meel van betrekt, werd bezocht en de.watermolen van de familie Ottevangerin Ze venhuizen (het vervoer naar Schiedam gebeurde met particuliere auto 's Het beroep van tuinder wordt in de regio Zevenhuizen veelvuldig uitge oefend. Dus bracht de ene derde klas een bezoek aan kassen, de groen teveiling en werd er een tentoonstelling opgebouwd met oudheden uit het tuinbouwmuseum. Tal van oude gebruiksvoorwerpen werden aan de school in bruikleen afgestaan. Klas 3a behandelde de massamedia kranten, radio en t.v. Het hoogtepunt hiervan was het bijwonen van eerv radio-uitzending van de L.O.Z. (Lokale Omroep Zoetermeerjop vrijdag avond. Het beroep van agrariër werd uitvoerig in klas 4 behandeld. Een bezoek aan de boerderij van de familie Groenveld behoorde hierbij. Klas 5 had ook als onderwerp 'massamedia'. Deze klacht bezocht de biblio theek. 'Prachtig' en 'interessant' vonden de leerlingen van de zesde klas het zien van het uitoefenen van oude ambachten in het ambachtencen trum in Bleiswijk. Zij hadden als onderwerp: oude ambachten. Ook in Haastrecht bezochten zij een dergelijk centrum. De hele week werden de leerlingen van De Eendragt met hun onderwerp geconfronteerd, zowel in de taal-, reken- als biologieles, terwijl ook het geologische zowel als geschiedkundige werd belicht in de resp. aardrijkskunde- en de geschie denisles. Een ongetwijfeld leerzame, maar ook buitengewoon boeiend weekje zal dat geweest zijn! Discrete en keurige verzorging MOERKAPELLE - Onlangs werd er in Moerkapelle een bijzondere voetbalwedstrijd gehouden. De voetballers die tegen elkaar uit kwamen, deden dat ook een beet je op een bijzondere manier: ze waren geen rivalen, maar lotgeno ten. Allemaal ex-hartpatiënten, die een vriendschappelijk'trim'voet- balpartijtje speelden op de Moer- kapelse voetbalvelden. De heren C. Tijsen en J. Singer uit Moerka pelle, beiden ex-hartpatiënt, zorg den er in samenwerking met de voetbalvereniging voor, dat deze wedstrijd tussen leden van de trim- club van ex-hartpatiënten uit de Goudse, hier kon worden gehou den. Beiden zijn erg enthousiast en trimmen graag. De trimclub staat onder leiding van cardioloog J.H. Oudhof uit Gouda, is samen werking met fysiotherapeut H. Koers en het echtpaar Henk en Gerdien de Jong uit Moordrecht, verpleegkundigen. Het ledental is al tot 120 gestegen! "Ex-hartpatiënten kunnen alles doen mits ze zich aan de regels aanpassen. Je staat versteld van de mogelijkheden" zegt de heer Koers, tijdens een gesprak vooraf gaand aan de wedstrijd. Dokter Oudhof, die tijdens ons gesprek wordt opgepiept, maar gelukkig niet naar het ziekenhuis behoeft te komen, vertelt dat de trimclub al sinds de zomer van 1982 bestaat. Bestuurslid Meijer uit Schoonho ven deelt mee dat dokter Oudhof met de heer Koers de initiatiefne mers ervan zijn. De leden trimmen één keer per week en kunnen daar naast nog een speciaal uur zwem men in "De Tobbe". Deelnameaan het zwemmen is wat beperkt, on danks het feit dat de groep al ge splitst is. Zo wordt er door twee groepen elk drie kwartier per week gezwommen. Altijd is er het trim men op dinsdagavond in vijf groe- poen, in gymzalen .van de scholen gemeenschap De Driestar in Gou da, begeleiding van deskundigen. Mocht er ingegrepen moeten wor den, dan is daar altijd apparatuur aanwezig om eerste hulp te verle nen. Zo ook op de avond van de voetbalmatch in Moerkapelle. "Het trimmen is eigenlijk een voortzetting van het revalidatiege- beuren na een hartaanval. Na de klinische begeleiding volgt de poli-klinische, waarbij geadvi seerd wordt om enkele malen per week te gaan fietsen, als de ge steldheid van de patiënt dat toe laat." stelt de heer Koers. Na een bepaalde screening van uithou- dingstesten bestaat de mogelijk heid dat de (ex)hartpatiënt lid wordt van de trimvereniging. Hetis echter geen verplichting. Dokter Oudhof: "Met wedstrijden van bepaalden sporten hebben we geleerd alle spelen op een bepaal de manier aan de omstandighe den aan te passen. Zo zullen er bij een voetbalwedstrijd meer dan 11 spelers in het veld komen, om de spelers niet teveel te laten ver moeien. Volleybal spelen we b.v. ook met enkele spelers meer dan gebruikelijk. Informatie hierovei kregen we van de Stichting Sporl en Spel. De mogelijkheid moet de spelers bovendien geboden wor den, op elk willekeurig moment uit de wedstrijd te kunnen stappen, zonder hun gezicht te verliezen omdat ze moe zijn. Het spel moet kunnen breken, zonder spelbreker te zijn." Bestuurslid Meijer: "En je hoeft van nature echt geen sport man te zijn om te gaan trimmen. Er zijn er diversen bij die voor hun hartaanval nooit wat aan sport de den en nu enthousiast zijn." Op zaterdag 22 juni a.s. organi seert Tourclub Zevenhuizen '80 al voor de vierde keer een fietspuz- zeltocht. De te fietsen afstand be draagt 25 km. waarbij de route na genoeg geheel door de gemeente Zevenhuizen voert. Het puzzelele ment is niet het vinden van de juis te route, want ook deze tocht wordt weer volledig uitgepijld. Onderweg dienen er vragen te worden beantwoord. Voorde deel nemers, die dat het beste doen, zijn er een aantal mooie prijzen te winnen en bovendien kunnen alle deelnemers na afloop kiezen uit een diploma, vaantje of medaille.- ledereen rijdt dezelfde route, al leen de jeugd moet onderweg an dere vragen beantwoorden dan de volwassenen. Jeugdige deel nemers onder de 12jaar mogen al leen onder begeleiding van een ouder persoon deelnemen. Ook als men niet wilt puzzelen maar toch een niet te lange route wil fiet sen, dan is men ook welkom Er kan gestart worden tussen 10.00 en 14.00 uur in clubhuis De Roerdomp aan de Rottemeren. TOCHT Zevenhuizen 01802-2344 Moerkapelle 01793-1577 Tel. 01828-14719 - Tesselschadelaan 20 - Waddinxveen voor Waddinxveen en omstreken, Moerkapelle, Zevenhuizen, Benthuizen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Reeuwijk, Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zevenhuizen en omstreken - Nrd. Dwarsweg 44 - 01802-1370 Bovenstaande tekst zou het vermoeden opwekken dat bakker Gerritsen in het nieuw gestoken is....Maar wie de (originele) advertenties van hem in de Dorpskrant goed leest, en inmiddels al in de winkel is geweest, weet wat het betekent. In enkele dagen tijds onderging vrijwel het totale inte rieur van de winkel een metamorfose. Prachtige hoge vitrines, waarin allerhande lekkernijen verleidelijk liggen uitgestald, in een kleurrijk pa troon. Achterin de winkel bevindt zich nu ook een speciale chocolaterie vitrine met fraaie en verrukkelijke bonbons. Direkt na de opening op vrij dagmorgen acht uur, stroomden de klanten de winkel binnen en zwaaiden mevrouw Gerritsen en haar assistentes lof toe voor het tot- standgekomene. Ongetwijfeld is er tijdens de werkzaamheden voor de nieuwe winkelinrichting, weinig nachtrust genoten door de familie Ger ritsen. Hun inspanningen mogen door iedereen bekeken worden: mag nifiek. Uiteraard kwam er mede door de originele reklames die de bakker voerde, een grote toeloop

Dorpskrant | 1985 | | pagina 9