li Gemeente Zevenhuizen Sportvissen binnen de gemeente Zevenhuizen Verleende bouwvergunningen Bouwplan Eurosurfing Openbare vergaderingen BURGERLIJKE STAND Collecteschema Kerkdiensten Politieberichten ZEVENHUIZEN IN BEELD BRANDWACHT pagina 2 Agenda raadsvergadering 27 juni a.s. Intergemeentelijke samenwerking moerkapelle medische diensten tandartsen Het blijkt nogal eens voor te komen, dat veel visliefhebbers van mening zijn, dat met een op het postkantoor gehaalde sportvis akte overal in de gemeente zonder bezwaar kan worden gevist. Niets is echter minder waar, doch het blijkt vaak moeilijk te zijn om er achter te komen wat nu precies naast een sportvisakte nodig is en hoe daaraan kan worden gekomen. Hieronder is daarom per viswater heteenenandernaderopeen rijtje gezet. Allereerst echter nog dit: op het postkantoor ligt een folder klaar waarin op duidelijk wijze wordt uitgelegd wat-men zoal dient te weten wanneer men van plan is te gaan vissen. Naast deze folder kan men ook op het postkantoor terecht voor een sportvisakte, die men, voorzover ouder dan 15 jaar, altijd moet kunnen tonen, indien men aan het vissen is. Water, gelegen binnen de bebouwde kom van de gemeente Zevenhuizen. Het viswaterbeheer van deze wateren is door de gemeente ver huurd aan de Hengelsportvereniging Zevenhuizen/Moerkapel- le. In de met deze vereniging gesloten overeenkomst is echter bepaald dat sportvissers in het bezit van een sportvisakte zon der vergunning in deze wateren mogen vissen. Hennipsloot, Zevenhuizerplas en Rottemeren. Deze wateren zijn verhuurd aan Hengelsportvereniging "Groot Rotterdam Om in deze wateren te vissen is naast een sportvis akte ook een dagvergunning vereist van die hengelsportvereni ging. Deze vergunning kan gratis worden afgehaald bij de volgende adressen: 1. Café Oud Verlaat,Rottekade 37 2. Café Petit Restaurant "De Otter", Strandweg 1 3. Café "De Roerdomp", Tweemanspolder 12 4. De heer B. van Vliet, Rottekade 2. Leden van de Hengelsportvereniging Zevenhuizen/Moerkapel- le en van Hengelsportvereniging "Groot Rotterdam" behoeven geen dagvergunning af te halen. Inschrijfformulieren om even tueel lid te worden van een dezer verenigingen kunnen worden afgehaald bij de heer B. van Vliet, Rottekade 2 te Zevenhuizen. Koornmolengat. Voor de rust van de aldaar aanwezige vogels en dieren mag in het Koornmolengat in het geheel niet worden gevist. Water gelegen nabij de afrit Rijksweg 12/Noordeinde (het zgn. Spoorwater). Dit water is verpacht door de N. V. Ned. Spoorwegen aan de hen gelsportvereniging -Gravenhaagse. Hetiszondertoestemming van die vereniging verboden in het spoorwater te vissen. Overig in de gemeente Zevenhuizen gelegen water. Per water kan het verschillen of daarin al dan niet mag worden gevist. Het is in de meeste gevallen voldoende als men naast de sportvisakte ook de toestemming heeft van de eigenaar van het water, die vaak ook de eigenaar is van het daarnaast gelegen land. In de periode van 6 t/m 20 juni 1985 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - de bouw van een volkstuinhuisje met een kas op het complex op de hoek Wollefoppenweg/Bermweg; -het bouwen van een garage op het perceel Zuidplasweg T -de bouw van een schuurtje bij het pand De Graskamp 5; -het maken van een uitbouw achter het pand Korenstraat 1; -het verbouwen van de woning Dorpsstraat 120; - het maken van een uitbouw achter de woning Lange Zijde 40; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verle ning van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordeninq ea (Dorpsstraat 144). 1. Vaststellen van de notulen van de raadsvergadering van 21 maart en 9 mei 1985. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Voorstel tot benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. 4. Voorstel tot wijziging van diverse rechtspositieregelingen en de bezoldigingsverordening. 5. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Kratonlaan. 6. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Wilgenlaan. 7. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Noordelijke Dwarsweg. 8. Voorstel omtrent het al dan niet opnemen van openbare scholen in het plan van nieuwe scholen voor 1986-1989. 9. Voorstel tot vaststelling van de overschrijdingsuitkering onderwijzend personeel voor het schooljaar 1985/1986. 10. Voorstel tot afrekening van de vergoeding voor het vakon derwijs aan de bijzondere lagere school "De Eendraqt" over 1984. 11. Voorstel tot vaststelling van het huisvestingsoverzicht van de basisscholen in de gemeente Zevenhuizen. 12. Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoeld in artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920aan de bijzondere la gere school De Nessevliet" voor een nieuwe aardrijks- kundemethode. 13. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de L.R. en P.O. De Eendrachtsruiters in verband met de verplaatsing van de manege. 14. Voorstel inzake de voortgang van de woningbouw. 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de aanleg van riolering in hettussenpad tussen Asterstraat en Gouds bloemstraat. 16. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor voorzie ningen aan de groenstrook ten westen van De Wielewaal en het Hazeveld. 17. Voorstel inzake het begrotingsevenwicht 1986 en volgende jaren. (Voorjaarsnota 1986). 18. Aanbieding rekening 1984 grondbedrijf en gemeentereke ning 1984. 19. Voorstel tot vaststelling van begrotingswijzigingen. 20. Rondvraag. De burgemeester van Zeven huizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 27 juni 1985 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening e.a., Dorpsstraat 144, ter inzage ligt de aanvraag van Eurosurfing B.V., om vergunning voor de bouw van een bedrijfspand be staande uit een winkel, een werkplaats en twee woningen, op het perceel Strandweg 23, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie C no 1269. Burgemeester en wethouders overwegen de vergunning te verlenen met toepassing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50, lid 8, van de Woningwet. Alvo rens hieromtrent een besluit te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld bezwaren in te dienen gedurende de ter mijn van tervisieleggiqg. De burgemeester van Zeven huizen maakt bekend ter vol doening aan het gestelde in ar tikel 3, lid 3 van de Wet ge meenschappelijke regelingen, dat vanaf 22 juli 1985 tot 21 september 1985 voor een ieder ter secretarie tijdens de kan tooruren ter inzage ligt het door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland opgestelde ont- werp-besluit voor Provinciale Staten van Zuid-Holland tot in deling van de provincie Zuid- Holland in samenwerkings gebieden. Tegen het ontwerp kunnen be langhebbenden tot 28 septem ber 1985 schriftelijk bezwaren indienen bij Provinciale Staten van Zuid-Holland. Donderdag 27 juni 1985 Gemeenteraadsvergadering Aanvang 19.30 uur. (zie agenda). GEBOORTEN: Krijgsman, Lianne, dochter van: Krijgsman, Hendrik H. en: de Groot, Jacoba, op 6 juni 1985. van Zon, Sabina Carina Tere- sia, dochter van: van Zon, Jo annes P.G. en: Sikking, Marga- retha M.F., op 13 juni 1985. Ganzeveld, Maria Rijna en Francina, dochters van: Gan zeveld, Harm en: van Rooijen, Francina, op 14 juni 1985. Keijzer, Maartijn Maria Neve- raya, zoon van: Keijzer, Pieter I. en: Gango, Léontine, op 2 juni 1985. HUWELIJKEN: Willemsen, Arie Cornelis en: Noorland, Sophia, op 7 juni 1985. van Leeuwen, Jan Gerrit en: Polderdijk, Margaretha Jolan- da, op 7 juni 1985. 24 juni t/m 7 juli 1985: Anjer fonds. 8 juli t/m 25 augustus 1985: geen collecten. ZEVENHUIZEN - 30 juni: Herv. kerk 10.00 uur ds. L. Romein, H.A.; 19.00 uur ds. W. Kalkman, Ameide, H.A. Geref. kerk 9.30 drs. H. Stroes, Nie- uwerkerk; 18.30 uur de heer J. Hoekstra, Rotterdam. Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Bate laar, Voorburg. 7 juli - Herv. kerk 10.00 uur bevesti- gingsdienst ds. H. Gaasbeek; voor ganger: ds. A. Kool, Utrecht. 14.30 uur: intrede ds. H. Gaasbeek. Oud Verlaat 10.00 uur ds. G.F. Overgaauw. Geref. kerk 9.30 uur drs. mevr. L.J. Koning-Polet, Gouda; 18.30 uurds. J. v. Wattum, Den Haag. 30 juni - Herv. kerk 9.30 uur ds. H. Schipaanboord, Everdingen; 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 uur leesdienst; 19.00 uur ds. R. Kattenberg. 7 juli - Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. Gem. 9.30en 18.30uurds. D. Rietdijk. 29 juni: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel 01793-1687. 30 juni: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892- 5241. 6 juli: dokter J.A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, tel. 01802- 1204. 7 juli: dokter R.P. Rensen, Hoefweg 74,Bleiswijk, tel. 01892-4085. 29-30 juni: E. de Koning, Boskoop tel. 01727-7486. 6-7 juli: M. Boere-Oei, Waddinx- veen, tel. 01828-13040. ZEVENHUIZEN - 18/19 juni: Dief stal benzine: In denachtvan 18oip 19 juni is vijfmaal benzine gestolen uit geparkeerd staande auto's. Naturisten veroordeeld: De vorig jaar bekeurde naakt-recreanten zijn veroordeeld tot 150,- p.p. verloren geel regenpak in paars zakje; han delaars kenteken, groen. gevonden fietspomp. openingstijden vakantie periode bibliotheek Vanaf 6 juli t/m 17 augustus is de bibliotheek alleen open op maan dag- en donderdagavond van 19.30-21.00 uur! Gedurende deze 6 weken vervallen dus de uitlenin gen op de dinsdag, woensdag en zaterdag. Tijdens de vakantie kan men zijn/haar boeken langer dan de normale 3 weken meenemen. Men melde dit bij de afstempelta fel. Na deze vakantieperiode is de bibliotheek weerop normale tijden open, óók op zaterdag, echter met voor de zaterdag een veranderde openingstijd van: 10.00-11.30 uur. VRIJWILLIGE BRANDWEER GEMEENTE ZEVENHUIZEN roept sollicitanten op voor de functie van voorwaarden bij de aanstelling: -overdag aanwezig cq. werkzaam binnen de gemeente Zevenhuizen. -bereid zijn gedurende 5 jaar cursussen te volgen. -bereid zijn wekelijks te oefenen. Bezoldiging overeenkomstig de verordening rechtspositiere geling vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer Zeven huizen. Waarbij de nadruk ligt op het "vrijwilliger zijn". Aanstelling, na medische keuring, geschiedt door Burge meester en Wethouders van Zevenhuizen. Sollicitanten kunnen zich schriftelijk opgeven bij de brand weercommandant de heer M. Otterspeer, Rozenstraat 6, 2761 GG Zevenhuizen. "Voorkomen is beter dan"is de titel van een educatief programma van de R.V.U. (Radio Vrije Univer siteit) waarvoor in Zevenhuizen opnamen zijn gemaakt. Zondag 16 juni jl. om 12.00 uur arriveerde de T.V.-ploeg van de R.V.U. op kampeerterrein Zevenhuizen met de bedoeling opnamen te maken van Recreatiesportaktiviteiten. Al lereerst werden de trimmers ge filmd die vanaf het kampeerterrein hun trimaktiviteiten begonnen. Bij Jachthaven De Eendragt werd ha venmeester v. Vliet geïnterviewd over o.a. ongelukken op de Rotte meren. Ook op de meren werd ge- film, o.a. surfers, vissers, roei- en kanoboten, zeilboten enz. Nabij de brug over de Hennipsloot werden de 'kleintjes' van Tour club Zevenhuizen '80 voor de ca mera gehaald en tot slot werd op het kampeerterrein een interview afgenomen met Aart Klootwijk, at letiek traiper, die enkele nuttige tips voor de camera gaf waar straks heel Nederland z'n voordeel mee kan doen. Mede door het goe de weer zijn volgens de camera man goede opnames gemaakt. Om 18.00 uur vertrok de t.v.- ploeg weer richting Hilversum. De regisseuse van het programma, Marga Wolthuis, toonde zich uiter mate tevreden over de medewer king van de betrokkenen voor haar programma, en de zeer bruikbare beelden die zij kon meenemen naar Hilversum die voor de mon tage van de film nodig zijn. De uit zending van het programma is op zaterdagmiddag 28septembera.s. om 15.00 uur.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 2