BIJ U THUIS DORPSKRANT Gemeente Zevenhuizen DE GEMEENTE TO MOERKAPELLE STAND Verjeende bouwvergunningen Bouwplan Rottekade 12a BURGERLIJKE Metselaar, Jan, oud 88 jaar, op Collecteschema Openbare vergaderingen OPROEP KANDIDATEN WOON RUIMTE-ADVIESCOMMISSIE Afgegeven bouwvergunningen Raadsvergadering 27 augustus 1985 BURGERLIJKE STAND Nieuwbouw in Moerkapelle Akkerweg gebruiksklaar pagina 2 Verklaring geen bezwaar methyl bromide Spreekuur burgemeester BEKENDMAKING Goedkeuring bestemmingsplan Landelijk Gebied 1983 1e partiële herziening 1985. 1985. Aantal inwoners Moerkapelle neemt toe In de periode van 4 juli tot 14 augustus 1985 zijn door burgemees ter en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: -de bouw van een luifel bij het benzinestation Moerkapelse Zijde 11; -het uitbreiden van kassen op het perceel Oogstpad 13-15; -het verlengen van garages bij de panden Kratonlaan 59 en 61 -het bouwen van een schuur op het perceel Dorpsstraat 157, - het bouwen van drie woningen en een praktijkruimte op het per ceel Kratonlaan 1 t/m 7 (gewijzigde vergunning); Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verlening van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wetarob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat een aan vraag is ontvangen van de heer L. Stofbergen, om vergunning voor de vervanging van de houten noodwoning op het perceel Rottekade 12a, door een woonhuis met garage. De op het bouwplan betrekking hebbende stukken liggen vanaf 22 augustus 1985 ter secretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c a., Dorpsstraat 144, voor een ieder ter inzage. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, maar in overeenstemming met het inmiddels door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurde, maar nog niet van kracht zijnde bestemmingsplan "Landelijk Gebied, na 7e herzie ning". Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet. Alvorens hieromtrent te besluiten wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om gedurende de termijn van tervisielegging schrif telijk bezwaar aan te tekenen bij genoemd college. 12 augustus 1985. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken be kend, dat door de Hoofdinge nieur-Directeur voor de Be drijfsontwikkeling in Zuid-Hol land een verklaring van geen bezwaar is afgegeven, zoals bedoeld in de "Beschikking vrijstelling methylbromide". Genoemde verklaring is afge geven ten behoeven van: - F. Paul, Noordeinde 67, en ligt vanaf heden gedurende drie maanden ter gemeente secretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, tijdens de kantooruren, voor een ieder ter inzage. De burgemeester is verhinderd op vrijdag 23 augustus a.s. spreekuur te houden. 21 tot 25 augustus 1985: geen collecten. 26 augustus tot 8 september 1985: Kon. Wilhelmina Fonds. 9 tot 15 september 1985: P I T. Donderdag 22 augustus 1985 Commissie Onderwijs en Wel zijn e.a. Aanvang 19.30 uur. Maandag 26 augustus 1985 Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken en Financiën e.a. 'Aanvang 19.30 uur. Donderdag 12 september 1985 Gemeenteraadsvergadering Aanvang 19.30 uur. GEBOREN: van Reeuwijk, Vincent, zoon van: van Reeuwijk, Nicolaas en: van Blitterswijk, Marianna, op 4 juli 1985. Radder, Daniëlle, dochter van: Radder, Huibert en: Monster, Elizabeth Wilhelmina Jacoba, op 6 juli 1985. van der Pot, Marjolein, doch ter van: van der Pot, Paul en: Baars, Anne Catherina, op 10 juli 1985. Paul, Frank, zoon van: Paul, Frank en: Molenaar, Helma Marijke, op 12 juli 1985. Tempelaars, Kim Amanda, dochter van: Tempelaars, Erik en: Minnaar, Johanna Jacoba, op 25 juli 1985. Andeweg, Bernhard Koen, zoon van: Andeweg, Huibert Cornelis en: van der Waal, Teuntje Cornelia, op 27 juli 1985. van der Werft, Pieter Adriaan, zoon van: van der Werff, Adri aan Pieter en: van der Knaap, Annemieke Aplonia Annigje, op 28 juli 1985. Hommes, Barbara Margrethe, dochter van: Hommes, Rolf en: Volker, Maria Pieternella, op 4 augustus 1985. Groenveld, Maria Theresia, dochter van: Groenveld, Wil lem, en: Ernster, Jenny There sia, op 8 augustus 1985. Huurman, Alexander, zoon van: Huurman, Cornelis en: Swijnenburg, Maatje, op 9 au gustus 1985. GEHUWD: Olierook, Albertus Frederik en: Plaizier, Cornelia Catharina, op 16 augustus 1985. OVERLEDEN: Biemond, Izaak Pieter, oud 77 jaar, op 6 juli 1985. Haak, Cornelia, w.v. Verkaik, oud 88 jaar, op 7 augustus 1985. In de gemeente Moerkapelle is gedurende een groot aantal jaren werkzaam de woonruimte-adviescommissie. De woonruimte-adviescommissie bestaat uit vertegenwoordi gers van huurders en huiseigenaren, die zo mogelijk zitting hebben namens een instelling of groepering, zoals kerkgenoot schappen en maatschappelijke hulpverleningsinstellingen. In de regel komt de commissie eenmaal per twee maanden in vergadering bijeen om woonruimtezaken te behandelen. Tijdens zo'n vergadering wordt eveneens een spreekuur ge houden waarin woonruimtezoekenden hun huisvestingszaken kenbaar kunnen maken. Een van de voornaamste taken van de commissie is het advise ren aan het college van Burgemeester en Wethouders omtrent de toewijzing van (gemeentelijke) huurwoningen. Voorts is bepaald dat de leden worden benoemd voor een ter mijn van één jaar, na afloop waarvan vier leden herbenoembaar zijn. De benoeming van de leden heeft plaats in de raadsverga dering van september. Langs deze weg worden kandidaten opgeroepen voor het lid maatschap van de commissie. Iedere Moerkapellenaar die denkt zitting te kunnen nemen in de commissie kan zich schrif telijk als kandidaat aanmelden bij het gemeentebestuur van Moerkapelle, Postbus 2, 2750 AA Moerkapelle, binnen drie weken na het verschijnen van dit blad. Burgemeester en wethouders hebben op 21 augustus 1985 bouwvergunning afgegeven aan: - A.R.W. Bouwbedrijf te Waddinxveen, voor het bouwen van 13 premie koopwoningen aan de Klaproosstraat en Akkerweg; -Gemeentebestuur Moerkapelle, voor het bouwen van 7eenge- zinshuurwoningen aan de Klaproosstraat. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30dagen na verzending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. Volgende week dinsdagavond aanvang 19.30 uur zal de ge meenteraad van Moerkapelle voor het eerst na de zomervakan tie in vergadering bijeen komen. Op de agenda staan de volgende onderwerpen vermeld: -wijzigingen van: de wachtgeldverordening, de verplaatsings kostenverordening en de uitkeringverordening; -voorstel tot benoemen van een ambtenaar van de burgerlijke stand -voorstel tot vaststelling van de planningslijsten nieuwbouw, verbouw en verbetering 1986 t/m 1990 -voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vervanging van een taalmethode van de openbare basisschool "Burgemeester I.J.P. Keijzer" -voorstel tot het verlenen van een jaarlijkse subsidie aan de werkgroep "Laat Leven" Moerkapelle/Benthuizen. De burgemeester van de gemeente Moerkapelle maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat het college van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland bij besluit van 19 juli 1985, nr. B22838, heeft goedgekeurd het bij besluit van 21 mei 1985 door de ge meenteraad van Moerkapelle vastgestelde bestemmingsplan Landelijk Gebied 1983, 1e partiële herziening. Genoemd besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland alsmede voornoemd bestemmingsplan liggen met bijbehoren de voorschriften en toelichting met ingang van 22 augustus 1985 voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Aangezien niemand zich met bezwaren tot Gedeputeerde Sta ten heeft gewend, kunnen uitsluitend de gemeenteraad en de Inspecteur van de Ruimtelijke Ordening beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin en worden gezonden aan de afdeling voor de Geschillen van Be stuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Moerkapelle, 21 augustus 1985. de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. GEBOREN: Ellen, dochter van: den Hertog, Dirk C. en: Ivanovic, Bozana, op 11 juli 1985. Geertje, dochter van: Reijne- veld, Cornelis en: Stolk, Adria- na M., op 23 juli 1985. Maria Ariane, dochter van. van der Spek, Jan en: de Jong, Ariane, op 25 juli 1985. Aaltje Willemijn, dochter van: Evers, Pieter en: Bos, Wille- mijntje A„ op 1 augustus 1985. OVERLEDEN: Bogaard, Jozina, e.v. Harlaar, oud 77 jaar, op 5 juli 1985. Steketee, Adriana, oud 90 jaar, op 16 juli 1985. Molenaar, Maria, oud 89 jaar, op 21 juli 1985. Vrijenhoek, Pieter, oud 91 jaar, op 19 juli 1985. Vonk Noordegraaf, Grietje N., e.v. van der Spek, oud 76 jaar, op 27 juli 1^85. van Sittert, Krijn, oud 77 jaar, op 27 juli 1985. van der Knijff, Jannigje, w.v. Smit, oud 80 jaar, op 12 augus tus 1985. HUWELIJKEN: van der Poel, Maarten C. en: Ramkema, Sylvia, op 11 juli Zwarteveld, Cornelis L. en: van der Wouden, Maria J., op 11 juli Den Hertog, Pieteren: Bac, De- liaantje M., op 24 juli 1985 van Dommele, Johannes en: Hofman, Bianca, op 14 augus tus 1985. van der Spek, Jacob en: Bras, Cornelia, op 8 augustus 1985. Binnenkort zal een aanvang worden genomen met de bouw van 20 premie-woningen in Moerkapelle. Het betreffen hier 7 premie A-koopwoningen, 6 premie B-koopwoningen en 7 huurwoningen. Met uitzondering van 1 premie B-woning zijn alle koopwonin gen verkocht. Vlak voor de bouwvakantie is het laatste gedeelte van de Ak kerweg geasfalteerd. Moerka pelle heeft er een nieuwe ont- sluitingsweg bij. Vooral het verkeer dat van en naar de rich ting Den Haag/Zoetermeer moet zal thans geen gebruik meer hoeven te maken van de Dorpsstraat. Het aantal inwoners van de ge meente bedroeg op 1 augustus j.l. 2983. Dit betekent t.o.v. 1 ja nuari van dit jaar een toename met 38 personen. Nog even en dan wordt het aantal van 3000 bereikt.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 2