zoete zachte drop 1,50 DE DROPKONING DORPSKRANT Kerkdiensten CORNELIS DE VOS mzn. Een tijdelijke kracht (1/2 dagen) voor de afdeling wasbehandeling 250 gram Politieberichten "Laus Deo" pagina 4 INGEZONDEN: Tourclub Zevenhui zen '80 Jeugdvakan- tiekamp 1985 INGEZONDEN: SAMEN MET OP PAD PIT moerkapelle medische diensten INGEZONDEN: Kindervakantie dagen Oud Verlaat Op de vrijdagmarkt in Zevenhuizen oen REKLAME: CHOCOLADE-ARTIKELEN! "Swanla-Hoeve" F ruit be drijf "SWANLA-HOEVE" Aan het verzoek van de Dorpskrant om vakantieverslagen in te zenden vol doen wij volgaarne. Van 6juli t/m 13juli organiseerde Tourclub Zevenhuizen '80 een jeugdvakantiekamp. 21 Jeugd leden gingen mee, begeleid door 7 leider(ster)s. In het kamp zijn'vijf groe pen samengesteld, die zelf een naam voor de groep mochten bedenken. De ze groepen hebben alle vijf een dag boek bijgehouden. Uit deze dagboe ken hebben wij een selectie gemaakt, wat wij als bijgaand vakantieverslag voor de Dorpskrant aanbieden. Zaterdag 6 juli (de eerste dag): Op 6 juli vertrokken we om één uur met de jeugd en de leiders van de Tourclub Zevenhuizen '80 naar Stevensbeek. We reden eerst met de auto over de Brienenoordbrug richting Gorinchem. Bij het ver keersplein Deil gingen we rechts af richting 's-Hertogenbosch. Bij 's-Hertogenbosch reden we rich ting Oss-Nijmegen. Bij motel Nu land wordt een sanitaire stop ge houden. Voorbij de afslag Oss- Oost hielden we een koffie-limo- nade-picknick-pauze. Na nog een poosje rijden kwamen we eindelijk in Stevensbeek bij de blokhut "Jeugdlust" aan. Terwijl de tenten werden opgebouwd maakten wij een verkenningstocht onder lei ding van ome John. Toen wij terugkwamen werden de slaap plaatsen in de tenten en de slaap zalen verdeeld. Na het eten moes ten we onze zwemspullen pakken want we gingen zwemmen in het nabijgelegen meer. Toen we een half uur gezwommen hadden gin gen we weer terug naar de blokhut We mochten daar nog een tijdje spelen. Om half negen gingen de acht- en negenjarigen naar bed. Een half uur later gingen de tien en elfjarigen, terwijl de twaalf- en dertienjarigen om half tien naar bed gingen. Het duurde nog veel langer voordat uiteindelijk ieder een sliep. Zondag 7 juli (de tweede dag): Na weinig slaap brak de volgende dag aan. Het was weer mooi weer en het was al snel warm. Om half acht kwamen we uit bed en nadat we een paarspelletjes hadden gedaan gingen we eten. Na het ontbijt gin gen we met crossfietsen op de mo torcrossbaan fietsen. Je kon ook gaan tourfietsen met ome John of met ome Martien. Toen zij terug kwamen was het eten al bijna klaar en gingen we eten, dat bestond uit: gehakt, sperziebonen, aardappe len en vla. Na het eten en het cor vee gingen we weer zwemmen in het meer. Hier moesten we ook nog een zandbouwwerk maken. Om half tien na het eten gingen we een stuk lopen, de nachtwande ling. We namen allemaal onze zak lantaarn mee en gingen op weg. We kwamen om half twaalf terug en gingen gelijk naar bed. Maandag 8 juli (de derde dag): We mochten niet voor half negen op staan, maar dat was geen pro bleem want ome Ed moest zelfs kinderen wakker maken. Na het ontbijt gingen we competitie Jeu de boules spelen. Daarna moesten we in het bos verstopte letterbord- jes zoeken voor de competitie. We aten warm: doperwten, sla, aard appelen en vla. Hierna moesten we in groepsverband een spel op de motorcrossbaan doen. We moes ten witte pijlen volgen en opdrach ten uitvoeren, zoals: kruipen op handen en voeten, hinkelen en één iemand in de groep dragen. Toen we terugkwamen kregen we limo nade en een smile. Daarna gingen we verder met de competitie Jeu de boules. Inmiddels is het etens tijd geworden en gingen we eten. Na het eten konden we weer wat voor ons zelf gaan doen en moes ten we de touruitslagen van de vol gende dag voorspellen. Dinsdag 9 juli (de vierde dag): We stonden rond acht uur op. We gin gen eten en moesten gelijk een lunchpakket maken. Om ongeveer half elf kon de eerste groep in de auto en reden we naar Overloon, naar het nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum. We gingen in twee groepen naar het museum en toen gingen we het museum in. Het eerste deel was in de open lucht, waar bijvoorbeeld tanks, pantserwagens, jeeps, bruggen- leggers en zelfs een duikboot en een bommenwerper stonden, daar na kwam het overdekte museum. Daar was veel oorlogsdocumenta tie te bezichtigen zoalsaanplakbil- jetten, foto's en maquettes. Toen we daar uit kwamen begon het te regenen en onweren, zodat we weer naar binnen moesten. Nadat het was opgeklaard reden we te rug naar Stevensbeek. Toen we gingen eten kregen we alleen een kop soep Gelukkig moesten we weer in de auto en gingen we bij een snackbar patat en een kroket of frikandel eten. Daarna gingen we naar bed. Woensdag 10 juli (de vijfde dag): Vandaag was het de grote wissel dag. Alle kinderen die in de tenten sliepen verhuisden naar de slaap zalen en ook andersom. Eerst gingen we eten en toen werd ons verteld wat en wie er ruilde want niet iedereen wilde ruilen. Ook gingen we fietsen, er waren drie af standen: 15, 30 en 50 km. die gere den konden worden. De 50 km. route ging naar de Duitse grens. De 30 km. route ging twee keer over het pontje. Voor het avond eten speelden we nog vlaggeroof. Het was jammer dat er nogal veel bramenstruiken in het bos waren. Uiteindelijk is het geen van de twee partijen gelukt de vlag te ver overen voor het eten. We aten nasi met saté. Vandaag moest iedereen vroeg naar bed. Dit was ook weer een leuke dag. Donderdag 11 juli (de zesde dag): Zoals gewoonlijk begon de dag met ontbijt. Toen we uit bed kwa men moesten wij gelijk onze wie- lerkleren aantrekken, want wegin gen een tijdrit fietsen. Daarmee won het Ventieldopje. De berggeit werd tweede en wij werden derde. Daarna werden er wedstrijden jeu de boules gespeeld. In de middag gingen we naar het "meer". Daar speelden we een spel waarbij we een mijn moesten overbrengen, ook daarmee werden we derde. Bij dit spel moest je een fles met wa ter gevuld, die de mijn moest voor stellen naar de overkant van een ravijn brengen, zonder dat de fles in het ravijn viel. Na het avond eten hoorden de kinderen dat we deze avond al de Bonte Avond hadden. Elke groep voerde een zelfverzonnen toneelstuk op. Al de toneelstukken waren erg leuk, ook dat van de leiding. De "doortrap pers" kregen de hoogste punten. Toen dit was afgelopen gingen we een nachtspel doen. We moesten ons voorstellen dat we smokke laars waren. We probeerden over de grens te komen zonder dat de grenswachter(ster)s ons zagen. De Berggeit won en de Spaak werd tweede. Wij kregen drie punten. Hierna moesten we gelijk naar bed Vrijdag 12 juli (de zevende dag): Vandaag was Irma van Wensem ja rig. We zongen voor haar en daar na gingen we ontbijten. Irma trak teerde op heerlijke bruine boys. Na het eten gingen de kinderen die dat wilden, fietsen. Toen die kin deren terug waren gingen we pan nekoeken eten. Na het eten gingen we in het meer zwemmen. Daar maakten we ook een waterbaan. Dat ging heel goed. Toen we na ongeveer twee uur terugkwamen maakten we een lunchpakketje. Het lunchpakketje werd genuttigd bij een kampvuur. Na het kamp vuur werd er nog een wedstrijd ge speeld voor de jeu de boules com petitie. De laatste avond moesten we weer op tijd naar bed. Zaterdag 13 juli (de laatste dag): Om acht uur moest iedereen op staan. Alle spullen moesten gelijk uit de tent en de slaapzalen ge haald worden. Na het ontbijt en het corvee gingen we met ome John naar het meer. Daar mochten we zandkastelen bouwen. De overige leidsters en leiders braken samen met de inmiddels gearriveerde ou ders de tenten af en maakten de blokhut schoon. De auto's werden ingeladen. Het kamp werd beslo ten met een jeu de boules wed strijd tussen een team van de lei ding en het team van het Ventiel dopje. Om 12 uur vertrokken we naar Zevenhuizen. Het was warm onderweg. Het ijsje bij de rustpau ze bracht gelukkig enige verkoe ling. Om half drie arriveerden we weer in Zevenhuizen. Er waren veel mensen gekomen om ons te verwelkomen. de jeugdige deelnemers van het jeugdvakantiekamp. Elk jaar bereiken tienduizenden jongeren de dienstplichtige leef tijd. Een zeer groot gedeelte hier van behoeft echterdie dienstplicht niet te vervullen. Dit betekent dat een minderheid wél moet. Zij be vinden zich in een nadelige situa tie t.o.v. de meerderheid. Meestal verdienen ze daardoor minder, zijn ze vaak ver van huis en kunnen 's avonds - na hun dagtaak - niet naar familie of vrienden. Jongeren in militaire dienst worden bovendien heel direkt gekonfronteerd met de problemen van vrede en voort gaande bewapening. Zij moeten dit alles verwerken in een omge ving die vreemd en nieuw voor hen is. Dat zij daarbij recht hebben op steun van de gemeenschap-diezij dienen - is duidelijk. Die steun is er ZEVENHUIZEN: 25 augustus: Herv. kerk 10.00 uur: ds. W. Si- rag, Leusden; 19.00 uur ds. H. Gaasbeek. Oud Verlaat: 10.00 uur: ds. H. Gaasbeek. Geref. kerk 9.30 uur dhr. C.M. Cornelissen, Nwk. a.d. IJ.; 18.30 uur: ds. J. Niemantsverdriet, Moordrecht. Ver. vrijz. herv.: 19.00 uur ds. J. v. Rossum, Voorburg. R.K. Gemeenschap Moerkapel- le-Zevenhuizen: dorpshuis Swanla: 10.15 uur communie viering. 1 september: Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaas beek m.m.v. kerkkoor; 19.00 uur ds. H. Gaasbeek, jeugddienst. Oud Verlaat 10.00 uur de heer R. Koning Gans, Bergschen- hoek. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Da- vidse; 18.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff, Boskoop. 25 augustus: Herv. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Harteman. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. Zondag 1 september: Herv. kerk 9.30 uur ds. G. Schaap, Poederoyen; 18.30'uur ds. B.J. v.d. Kamp, Bleiswijk. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 24 augustus: dokter R.P. Ren- sen, Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892-14085. 25 augustus: dokter W.J. v. Bruggen, De Wielewaal 20, Ze venhuizen, tel. 01802-1783. 31 augustus: dokter W. Voort- huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleis wijk, tel. 01892-15241. 1 september: dokter W.Vfoeg- indeweij, Beatrixlaan 7, Moer kapelle, tel. 01793-1687. in de eerste plaats één van begrip voor hun situatie. Maar er is meer Ook een materiële bijdrage is vol strekt onontbeerlijk: voor het goed functioneren van de militaire tehuis in Nederland, Duitsland en overzee; voor het vormingswerk in de diverse centra; voor de ar beid van de meer dan 100 krijgs machtpredikanten. Vele duizenden militairen bezoe ken van tijd tot tijd dë militaire te huizen voor wat ontspanning en een goed gesprek. In dat tehuis kunnen zij ook de dominee of de aalmoezenier ontmoeten: de ver trouwensman. Bij hem kunnen zij terecht, hij kent de militaire dienst en weet wat het betekent in deze omgeving je weg te moeten vinden Het zal duidelijk zijn dat de geeste lijke verzorger ook behoefte heeft aan een goede gespreksruimte en andere faciliteiten zoals bijbels, tijdschriften, lektuur en goede audio-visuele hulpmiddelen. Dit alles vraagt om ondersteuning van de gemeenschap. Samen maken we het mogelijk. Daarom is de PIT-kollekte, die dit jaar wordt gehouden in de week van 9t/m 14september, geen luxe, maar levensbelang. Levensbelang voor het goed functioneren van opvang en begeleiding van tien duizenden jongeren in militaire dienst. Voor meer informatie: 070- 994170 (J.A. Kooij) Woensdag 14 augustus zijn we van start gegaan met de vakantie-da gen. De opkomst was groot. Er wa ren 32 kinderen en genoeg vrijwil ligsters en het weer werkte ook mee. Als onderwerp hadden we sprookjes. De kinderen zijn onder leiding kleding van lappen, gordij nen en vitrage gaan maken, zoals ze in de sprookjes hoorden. Donderdag zijn een groep kinde ren het kasteel gaan betimmeren en verven, waarvoor dinsdag avond een aantal mannen het ge raamte gemaakt hadden. Een an dere groep heeft paddestoelen en bloemen gemaakt. Vrijdag zijn ze een lied, datdoor2 vrijwilligsters is geschreven, gaan leren en heeft elk sprookje een stukje ingestudeerd voor 's avonds Om 11.00 uur was er een trakta tie, want verschillende moeders Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, van ons weg te nemen onze innig geliefde broer, zwager en oom echtgenoot van H. Hofman op de leeftijd van 68 jaar. Gouda: J. van Dorp-de Vos W. van Dorp Zevenhuizen: A. de Vos N. de Vos-Rijkaart Bergambacht: B.W.A. v.d. Knijff-de Vos J.J. v.d. Knijff neven en nichten. 18 augustus 1985 Kapelle - Zeeland. Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen Z.H. vraagt voor directe indiensttreding in het Bejaardentehuis De Zevenster Salariëring en secundaire arbeidsvoorwaarden volgens de C.A.O. Bejaardentehuizen. U gelieve telefonisch te reageren, waarna een afspraak gemaakt zal worden met de directrice, Mevr. Ch M Staal (tel. 1144). Tevens zijn wij weer aanwezig met onze uitgebreide collectie eigen gefabriceerde hadden pannekoeken gebakken, di uitgedeeld en met veel plezier opgegeten. Met de waarschuwing om kwart voor zeven aanwezig te zijn, ging een ieder naar huis. 's Avonds werden de stukjes ge speeld en het lied gezongen voor ouders, familie en kennissen. Toen dat voorbij was kon ieder iets eten van de barbecue. Om 21.00 uur was het afgelopen. Het is een groot succes geweest en hierbij bedankt ik alle vrijwillig sters voor hun inzet. (nog een kleine mededeling: er zijn jassen blijven hangen; zouden de eige naars ze op willen halen?) Maria Vis, Oud Verlaat ZEVENHUIZEN: 29 juli: diefstal vlaggen van slagerij v. Tol, Versprille, Dijkshoorn en Voorbrood. 30 juli: diefstal gereedschap en compressor vanuit een bedrijfs pand (f 1.300,-). 4 augustus: aanrijding met: Een fietser stak de weg over zonder uit te kijken en werd door de perso nenauto geschept. De fietser werd afgevoerd naar het ziekenhuis. 8 augustus: fotosnelheidscontrole 57 maal werd procees verbaal op gemaakt in anderhalf uur tijd. (er werden snelheden gemeten tot 91 km/uur) op de Burg. Klinkhamer- weg. 8 augustus: aanrijding met: Een fietser werd op de Nrd. Dwarsweg geschept door de personenauto. De fietser werd afgevoerd naar het ziekenhuis. 9 augustus: Diefstal: vanuit een onafgesloten caravan werd een damesportemonnaie met inhoud gestolen. 13 augustus: geluidsoverlast: om 3.45 uur werden nog een aantal betonnen platen van een diepla- der uitgeladen. De chautteur wera terechtgewezen! 15 augustus: Diefstal: Bij discobar De Schuur werd een damesbrom fiets ontvreemd. 18 augustus: aanrijding met: Op de wollefoppenweg botste de be stuurder van een fiets tegen een stilstaande vrachtauto. De be stuurder van de fiets is afgevoerd naar het ziekenhuis. is volop bezig met de "PRUIMENOOGST". Dit jaar zeer VOORDELIG!! Kom epns langs, wij staan weer dagelijks voor U klaar! Knibbelweg 27 - Zevenhuizen Tel. 01802-1307. Woensdagmiddag gesloten. De c.o.v. "Laus Deo" te Gouda zal op zaterdag 21 september a.s. The Messiah van G.F. Handel uitvoe ren. Medewerking verlenen de so praan Eka Witteveen, de alt Joke de Vin, de tenor Wouter Goedhart en de bas Ruud van der Meer. De begeleiding wordt verzorgd door het Randstedelijk Orkest, terwijl het geheel onder leiding staat van Wim van der Panne. Dit concert wordt gegeven in de St. Janskerk te Gouda en begint om 20.00 uur Kaarten kan men verkrijgen bij de kosterij van de St. Janskerk en avonds aan de kerk. De toegangs prijs is f 12,50; voor jeugd en 65+ f 7,50.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 4