cMdZ, Mensportseizoen start binnen! Drukke receptie... BEDANKT! MMNHMIIIMIIIIMHIIIIIIIIIH iiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi DORPSKRANT Kinderfeest in Zevenhuizen Rommelmarkt Braderie 135,- JAN DROOG POSTDUIVEN Weest Getrouw TARZAN pagina 6 's grote koilektie kamerplanten ges\0^en alles voor de groentetuin Zangeres en filmster Lizzy in het nieuws Brandpunt Bijbel- school ook in Zevenhuizen PUMA MARADONA SUPER G/R** SPORTHUIS BLEISWIJK - 01892-15280 DIVERSE MODELLEN '84 NU 25% KORTING Volleybalspelmid- dagen voor de jeugd KWF Moerkapelle Hoeveel man zouden er zijn geweest. Zeker honderdvijftig: Kan je zien wat zo'n goed verzorgde trouwkaart van de 'Kennemer Kaarten Kollektie doet. Rati li odvUewH den ums A)aluwn(MuMJar drukkerij elgersma bovendien ontvangt u het gratis verrassingspakket! Hiermee bedanken Mariska en Ron van Gelder en RECREATIE VERWEIJ het corps brandweer van Oud Verlaat en van Zevenhuizen, de rijkspolitie, omwonenden en burgemeester en wethouders, voor de hulp tijdens en na de brand die hen heeft getroffen. Rottekade 9 - 2761 EA Zevenhuizen Engelse kinderen in Zevenhuizen via de Stichting Europa-kinderhulp Overzicht kerkdien sten vrijzinnig her vormden 1 VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/hoek Zuidelijke Dwarsweg, Tel. 01802-2430 Massa's kinderen zag de toe schouwer donderdag en vrijdag morgen in de diverse ruimten van het Hervormd Centrum van Zeven huizen, enthousiast aan het knut selen. Er werden zelfs op rollen be hang stripverhalen gemaakt. Het onderwerp was het bijbelverhaal van Jona. Het resultaat mocht er zijn en werd daarom opgehangen in de grote zaal, waar het nog een poosje de herinnering aan dit bij zondere onderdeel van twee leuke kinder-evangelisatie- en recreatie- dagen, levendig zal houden. Dat knutselen werd de volgende dag ook gedaan. Er werden werk- es over het bijbelverhaal van de gelijkenis van de Zaaier gemaakt, maar ook was er figuurzagen en verven. Het wemelde vooral de tweede dag van bezige kinderen. De eerste dag, donderdag, waren er zo'n honderdveertig die het kin- dervakantiefeest bijwoonden en de tweede dag, vrijdag, werden er zeker tweehonderd geteld. Beide ochtenden werd er met de totale groep in de grote zaal (die bijna te klein was) bijeengekomen, om te zingen, te luisteren en om van een poppenkastverhaal te ge nieten. Na limonade werd er in leeftijdsgroepen geknutseld over het onderwerp van die dag, waar na een gezamenlijke pick-nick op het gras naast de hervormde kerk volgde met de meegebrachte bo terhammen. Aan de hand van de kleur van de buttons, waarop de naam van ieder kind en het thema: "Moet je horen", werden de kinde ren later weer gesplitst in twee groepen. Deze vertrokken vanuit het Hervormd Centrum voor een bakkersspeurtocht en een vossen jacht. Om half drie werd iedereen weer in het Hervormd Centrum verwacht, waar een tekenfilm wachtte en gelegenheid was om fraaie gipsfiguren te beschilderen. De tweede dag bakte een leger moeders en betrokkenen bij dit kindergebeuren, dat vanuit de Jeugdcentrale van de hervormde en gereformeerde kerk ter plaatse georganiseerd werd, pannekoe ken. Die werden tussen de middag in het park verorberd. De leiding had intussen gezorgd dat er ruim twintig spellen stonden opgesteld naast de kerk. Daar werd naar har telust genoten van de originele spelletjes, waarna een film volgde. Ondertussen werden de diverse geleverde prestaties van vossen jacht, speurtocht en ingeleverde kleurplaat beoordeeld en konden de prijzen na afloop direct worden bekendgemaakt en uitgereikt. Met een herinneringsboekje, een appel, een ijsje en een knutsel werkje onder de arm, gingen de kinderen moe maar voldaan naar huis. Dit kindervakantiefeest kon mede een succes worden door de inzet van een koor van vrijwilligers. Ook dit jaar houdt de Hervormde Vrouwendienst weer een rommel markt op het kerkplein op de bra derie van 7 september a.s. De op brengst is bestemd voor het on derhoud van de Ned. Hervormde kerk. Zoals bekend valt deze kerk onder monumentenzorg. Het on derhoud vergt veel van de finan ciën van de gemeente. Zaterdag 31 augustus rijdt er door de bebouwde kom een auto die tweedehands spullen op komt ha len: overtollige artikelen en meu bilair dat men niet meer hoeft te gebruiken. Men kan ook zelf goe deren in het Hervormd Centrum afleveren in de week van 2 tot 7 septembertussen 9en 12uuren 14 en 16 uur in het Hervormd Cen trum. Degenen die buiten de be bouwde kom wonen en bruikbare spullen hebben voor de rommel markt kunne contact opnemen met onderstaande adressen: Mevr. P. Dorrestijn, tel. 1603; mevr. J. v. Erk, tel. 1438, mevr. L. Visser, tel. 1439 en mevr. N. Schotte.tel. 1436. De Zevenhuizense zangeres Lizzy blijkt ook over natuurlijke acteer talenten te beschikken. Zij zal na melijk binnenkort op het bioscoop scherm te zien zijn in een jeugd film van Karst van der Meulen, die in november aanstaande in pre mière gaat. "Brute Berend" is de ti tel van de film waarin Lizzy debu teert. Ze verklapt er niet veel over maar zegt: "Ik speel mezelf maar dan heel anders". Ra ra, hoe? Die vraag kan beantwoord worden door de film te gaan bekijken. Lizzy zegt: "Het is een hele span nende kinderfilm geworden. Alle kinderen moeten 'm dan ook be slist gaan zien. Ik verheug me heel erg op de première, want dat is weer eens iets anders en speciaals In de film spelen o.a. de acteurs Lex Goudsmid, Jérome Reehuis, Henk van Ulsen en Leonie Jansen (v.h. jeugdjournaal) en vele andere bekende acteurs. Dit betekent natuurlijk niet dat mijn werk als zangeres in het slop raakt, integendeel! Eén dezer we ken vertrek ik naar Engeland. Hans van Hemert, mijn producer, heeft in Engeland aan een platenmaat schappij een opname van mij laten horen. Dit resulteerde dadelijk in het maken van een nieuwe single Ik zing samen met Stu Stevens, die al voor de derde keer is uitgeroe pen tot 'best male vocalist'. Ook in Amerika geniet deze zanger al be kendheid. Het is een prachtig duet. Wat ik verder nog zal doen in En geland is o.a. het maken van foto sessies en in diverse plaatsen op treden. Dit wordt vast. leuk, want Engeland heeft nog een echt thea terleven mompleet met grote or kesten. In november ben ik zeer zeker weer terug, want de filmpre mière van Brute Berend wil is niet missen." aldus Lizzy Op diverse plaatsen in Nederland wordt Bijbelonderricht gegeven door de Brandpunt Bijbelschool. Evenals vorige winter zal dit ook nu weer in Zevenhuizen gebeuren. Elke eerste en derde dinsdag avond van de maand wordt de Brandpunt bijbelschool in het Her vormd Centrum gehouden. De eerste cursusavond is 3 septem ber. Om deze cursus te volgen is geen speciale vooropleiding nodig leder die het verlangen heeft om meer bijbelkennis te vergaren, is hartelijk welkom. Na elk cursusjaar bestaat de mo gelijkheid om deel te nemen aan een tentamen. Deze tentamens zijn dus niet verplicht. Indien alle vier de tentamens met goed ge volg zijn -afgelegd, wordt een diploma uitgereikt. Naast avond cursussen worden er in enkele plaatsen ook zaterdagcursussen gegeven. Deze zijn éénmaal per maand. De avondcursus telt twee lesuren van vijf kwartier onder broken door een korte koffiepauze De lessen worden in alle plaatsen volgens een vast lesrooster gege ven. De mogelijkheid bestaat, om als men een avond verhinderd is op een andere avond of zaterdag in dezelfde maand in een andere plaats de lessen alsnog mee te kunnen maken, ledereen is harte lijk welkom een lesdag of -avond geheel of gedeeltelijk op proef bij te wonen. Wat is de Brandpunt Bijbelschool? De Brandpunt Bijbelschool is in 1960 opgericht en valt onder de verantwoordelijkheid van het be stuur van de Evengelische Bijbel school te Doorn. De Bijbel is de basis voor alle lessen en onder werpen die behandeld worden. De lessen worden gegeven door do centen die allen bekwaam zijn tot dit onderricht. Zij behoren tot ver schillende geloofsgroepen en ker ken. Voor eventuele vragen kan men zich wenden tot het secretari- 'aat van de B.B.S., tevens het adres van de cursusleider, de heer J.J. v.d. Gaauw, Padland 10, 3941 KB Doorn, tel. 03430-14881 of bij het secretariaat v.d. B.B.S.-Zevenhui zen, tel. (01802)1653. Vooreen goede start van het voetbalseizoen moet u inderdaad naar binnen. En wel in onze sportspeciaalzaak, want daar bent u verzekerd van een deskundig en persoonlijk advies. Met de vooru juiste voetbalschoen kunt u veel sportblessures voorkomen. SCHOENGARANTIEBEWIJS. Bij aankoop ontvangt u een schoengarantiebewijs. Dus naast deskundigheid, persoonlijk advies nog eens extra zekerheid. 'n professioneel advies Artikel Mei* Koop' rriaat niiUf V datur1 d. 9a rantie -"Kl (li Op 11 augustus werden 477 dui ven gelost in Soissons. UITSLAG: 1. Joh. Stofbergen; 2. B. Heemsbergen; 3. H. Brands; 4. L. v. Erk; 5. Joh. Stofbergen; 6. idem; 7. C. v.d. Graaf; 8. Th. v. Heijningen; 9. B. Heemsbergen; 10. Joh. Stof bergen; 11. idem; 12. L. v. Erk; 13. A. Clazing; 14. Gebr, Breedijk; 15. J. Hoevelaken; 16. J.A. Kreft; 17. KI. Koppenaal; 18. L. v. Erk; 19. B. Heemsbergen; 20. L. v. Erk; 21. idem; 22. idem; 23. N. Koppenaal; 24. D. Kranenburg; 25. Th. v. Heij ningen. Ook nu weer organiseert de vol leybalvereniging Zevenhuizen spelmiddagen voor jongens en meisjes van 8t/m 12 jaar. De spel middagen die onder deskundige leiding staan, worden gehouden op de woensdagen 21 en 28 au- gustua van 13.30-15.00 uur in dorpshuis SwanJa. Doel is om de jeugd op een prettige wijze kennis te laten maken met deze sport. Na deze eerste kennismaking kan er drie maanden gratis meegetraind wórden voordat men definitief lid wordt. Jeugd uit Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle zijn van harte welkom. VOor inlichtin gen: Ingrid Roos, tel. 2042. De jaarlijkse kollekte voor de Kan kerbestrijding in Moerkapelle zal plaats hebben van 26 augustus t/m 7 september. In verband met uit breiding van de gemeente Moer- .kapelle en het stoppen van enke-le oudere mensen, worden nog kol- lektanten gevraagd. Informatie: tel. 1287 (A. Kadiks) of 2836 (H. Bakker). dorpsstraat 62a zevenhuizen - tel. 01802-2289 (ook bij geboortekaartjes!) De Hervormde Vrouwenvereni ging Weest Getrouw begint weer op woensdag 11 september a.s. in het Hervormd Centrum, aanvang 19.45 uur. Op 18 september vindt een excursie plaats naar de Men- ken-melkfabriek is Wassenaar. Op 25septemberwordtereen lees-en handwerkavond gehouden. Op woensdag 6 oktober zal mevr. Nie- mantsverdriet uit Moordrecht het tweede gedeelte van de avond ver zorgen. Manier om droogbloemen te verwerken zal zij tonen. Drie Engelse kinderen logeerden drie weken bij gastqezinnen in Ze- llndefnneJfd*8^ Wlldvre^mden. Bi/ de fam. Visser aan het Noord- 7 iadnp nldd r 13-'a"9e An"a Wathey en Imrin Heiden (6 jaar). De 7-iarige David Guy was te gast bil de fam. Van Veen aan de Noordeliike Dwarsweg Beide gastgezinnen gaven gehoor aan de oproep van de din hlw furopa kmderhulp. om kinderen waarvan de gezinsomstan- nnrnln lnCleee Ziet z0 best Zl'n- een fi'ne vakantie te geven Deze oproep stond in een Dorpskrant van januari jl. Voor de fam Visser was het de eerste keer, de fam. Van Veen had al eerder logeetjes vfa deze dlmnvniltnlS goed bevallen en waarschijnlijk komen de kin- deren volgend iaar weer naar Zevenhuizen. 25 augustus: ds. J. v. Rossum, Voorburg, 19.00 uur. 8 september: ds. C.W. Schlinge- mann, Den Haag, 19.00 uur. 22 september: gezinsdienst dr. J. Buitkamp, Rotterdam, 10.30 uur. 6 oktober: ds. J. v. Rossum, Voor burg, 19.00 uur. 20 oktober: ds. P. v.d. Laarse, Soest, 19.00 uur. 3 november: da. J. v. Woerden-Su- rink, Gouda, 10.30 uur. 17 november: ds. T.D.A.W. Aris, Ammerstol, 19.00 uur. "I december: dr. J. Buitkap, Rotter dam, 10.30 uur. 15 december: ds. J. v. Rossum, Voorburg, 19.00 uur. 24 december: dr. J. Buitkamp, Rot terdam, 19.30 uur. Met ingang van 20augustuszijn de lesuren van gymnastiekvereniging Tarzan te Moerkapelle als volgt: Dinsdag: 15.30-16.30 uur: gym 6-7 jaar; 16.30-17.30 uur: jazz 8-12 jaar; 17.30-18.30 uur: gym 8-10 jaar; 18.30-19.30 uur: gym 11 jaar 19.30-20.30 uur: gum adsp. meis jes; 20.30-21.30 uur: gym dames; 21.30-22.30 uur: gym heren. Dinsdag: 19.30-20.30 uur: jazz 12- 16 jaar; 20.30-21.30 uur: aerobic 21.30-22.30 uur: jazz. Donderdag: 15.30-16.15 uur: kleu ters 4-6 jaar; 16.15-17.00 uur: jon gens 6-10 jaar; 17.00-18.00 uur: jongens 10-15 jaar; 18.00-19.00 uur: adsp. m.: 19.15-20.15 uur: dames sen. Inlichtingen: A. Tamerus (tel. 1580 of H. Bakker (tel: 2836).

Dorpskrant | 1985 | | pagina 6