mct CAviARAceeM'W *°PvAW <fe- «tt DORPSKRANT HOE GEKKER HOE BETER VOLKSPETITIONNEMENT STRIPPEN KAART ORG Fa. J.v.d. Jagt en Zn. pagina 13 Arie Boertje: de organisator, de spreker en de pias radio spazio 3 dat ging niet door al 25 jaar een zaak van vertrouwen Vinyl autodaken Bekleding voor autostoelen MEUBEL- EN STOFFEERWERK. Zeven Muzen geven prijzen weg.... voorlichtings- en diskussieavond woensdag 11 september in het DORPSHUIS, Zevenhuizen Aanvang 20.00 uur - Toegang gratis! DE NIEUWE is er weer!!! VAN TOL EN ZONEN VOORDEEL- STRIPPENKAART weefc v&h 2 lm 7 $epl Söö runtfehgéhakt en 4 «tavtafcfift samen ÜW VOORDEEL M.0Q week van 9 t/m 14 SÖ&^.hömlappéf) söö mm worst UW VOORDEEL '4,38 wéék van 16 tAn21 $épt Soegr.rtblappen waak van 23-Wm 20 ftfpt SÖÖ gr. shfifinrantefifi ot twte m oefcrutd samen f 10,95 UWVÜÖaOEEl fS,P6 JU week van 3öf9 fcm Sokl 506 gr. tartaar UW VOORDEEL r5.00 Moerkapelle opent schaakseizoen ff-f- BBUOBU OH^S SfcAN C> Het vt>ti>e*scHuuRTue RAADHUISSTRAAT 19-21 0 0 0 f j MOERKAPELLE® 01793-3016 GROTE SORTERING KAMERPLANTEN voor het opfrissen van uw bloembakken. - SLA EN ANDIJVIE voor glascultuur - WINTERBLOEMKOOLPLANTEN -Droog HAARDHOUT en HARDHOUT af 6,- per zak. Arie Boertje is in Zevenhuizen een veelgehoorde naam. Bij de organisa tie van diverse evenementen kom je hem tegen. De persoon in kwestie ook, soms incognito, b.v. als Paashaas, anders als ceremoniemeester, of beter gezegd: gastheer-spreker. A.s. zaterdag zal zijn stemgeluid de ge hele dag op de braderie hoorbaar zijn, daar hij, op uitnodiging van de plaatselijke middenstand, die dag samen met Nico Perdijk, fungeert als Spreekstalmeester. Hij treedt graag op de voorgrond, maar doet dat op een zo innemende wijze, dat niemand zich daaraan stoort. Het is hem ook van harte gegund, omdat hij leiderscapaciteiten heeft, organisatie talent, maar ook een (misschien aangeboren als domineeszoon?) dosis enthousiasme dat hij overbrengt op anderen. Hoe zijn weekprogramma, naast zij baan op een accountantskantoor, eruit ziet, doet menigeen met de ogen knipperen en de vraag stellen: Arie hoe hou jij dat vol? Dan lacht hij en stelt dat hij bruist van energie...dat de dagen eigen lijk te kort voor hem zijn... (een gesprek met Arie levert acht A-4 velletjes met aantekening opga dat maar eens uitwerken De vakantie is achter de rug. Arie en Marijke zijn weerterug uit Italië, waar zij vier weken verbleven. In hun woning aan de Fuut, vertelt Arie over hun verblijf daar. Zijn manier van vakantie houden. Hij heeft nog een vrije dag; zijn vrouw is weer naar haar werk. In de Dorpskrant die voor de zomerva kantie uitkwam, maakten we mel ding van Arie's bijdrage aan een Italiaans radiostation. Twee uur per dag, behalve op zondag, kon den Hollandse toeristen life- nieuws horen. Kwamen Hollan ders, Duitsers, Belgen, Oostenrij kers en Italianen naar de studio in Arco of gaven telefonisch verzoek platen op. Hoe raakte je bij de Italiaanse ra dio verzeild? "Negen jaar geleden, in 1976, ik was toen 23 jaar, ging ik op vakantie met een jeugdreis van de Snelle Vliet naar het Garda- meer in Italië. Ik was één dag in het hotel, toen ik Rudy ontmoette. Rudy is een disc-jockey, die de lei ding had van de grote discotheek onder het hotel waarin ik logeerde. Bovendien was hij dat bij Radio Spazio 3, een Italiaans radiosta tion. Ik maakte een praatje met hem in het Duits. Hij nodigde me uit mee naar de studio te gaan, die acht kilometer verderop in het plaatsje Nago lag. Natuurlijk nam ik die uitnodiging gretig aan en keek er niet alleen rond, maar deed ook de groeten aan de Nederland se vakantiegangers aan het Gar- dameer. De radiomensen vonden het best leuk en vroegen me de volgende morgen terug te komen. Dat deed ik, ik was wel met vakan tie, maar op deze wijze vakantie houden vond ik veel leuker. Gedu rende m'n zeventien daagse ver blijf aldaar, was ik dagelijks in de ether met allerlei nieuws en we tenswaardigheden over festivitei ten in de omgeving van hetGarda- meer alsmede met het Nederland se nieuws. Daarvoor kocht ik elke dag een Hollandse krant. Samen met een Italiaanse collega deed ik de presentatie van het programma Elke ochtend werd ik van het hotel gehaald en naar de studio ver voerd. De contacten bleven ook na die vakantie bestaan en het vol gende jaar kreeg ik een twee uur durend programma. Sprak je Italiaans? "Nee, ik schreef het eerste jaar m'n brieven in het Duits of in heel gebrekkig Italiaans met behulp van een woordenboek naar Radio Spazio 3. In de loop der jaren heb ik natuurlijk tal van woorden geleerd, een platencur- sus aangeschaft en de afgelopen winter heb ik een cursus Italiaans bij het NUT in Nieuwerkerk ge volgd". Je kwam dus zomaar ineens voor de radioen dan nog wel in Italië Stond je aan het begin weieens niet met een mond vol tanden, zo dat je ineens niet wist wat je zeg gen moest? "Nou daar had ik niet zo'n moeite meer, hoor" lacht de welbespraakte Arie. "Ik was al ak- tief bij de ziekenomroep in Rotter dam en Capelle vanuit m'n woon plaats Krimpen a.d. Lek, waar ik destijds met m'n vader van Moer- kapelle naar toe verhuisde. Ik had dus eigenlijk al enkele jaren erva ring... Ook in 1977 ging ik weer naar het Gardameer met vakantie. De studio was toen verhuisd naar het centrum van Riva. Ik ging toen nog ongesponsord. Ik haalde toe ristische informatie bij de V.V.V.- kantoren. Na twee jaar besloot ik het Algemeen Dagblad te polsen die me best wilde sponsoren op voorwaarde dat ik alleen het nieuws uit hun krant zou voorlezen aan de luisteraars. Het was een sti mulans voor de losse verkoop, die daardoor rond het meer flink om hoog ging. Het A.D. en ik zijn door de jaren heen partners geworden in Italië. Heb ik een ochtend-uit zending dan lees ik het nieuws van de vorige dag, valt m'n uitzendtijd 's middags dan is het vers nieuws van dezelfde dag omdat de kran ten al aan het eind van de morgen uit Nederland arriveren. Jammer is het dat ik nooit van tevoren weet of ik een zomer 's middags uitzend of 's morgens. Zodoende kon dat ook niet aangekondigd worden in de Dorpskrant. Wat is Spazio 3 voor een zender? Arie: "Zoals Veronica vroeger als piraat was. Dit station is echter le gaal en zeer populair. Overal waar je komt staat de radio aan op Spa zio 3 in winkels, in restaurants, op het strand enz. Horen de Hollanders je echt wel? "We kregen dit jaar in de vier we ken van ons verblijf zo'n 500 a 600 aanvragen om verzoekplaten. Per dag zeker gemiddeld zo'n vijftig. Velen komen ervoor naar de studio anderen bellen op". Helpt je vrouw Marijke mee aan je programma? "Nee, ze luistert wel, op het strand of bij het zwembad bij het hotel". Is ze dan niet vaak alleen in de vakantie? "Nee hoor, er zijn altijd wel vrienden of vrien dinnen van ons die in de buurt of in hetzelfde hotel verblijven. Trou wens onder de Italiaanse bevol king hebben we daar ook al veel vrienden. Daar worden we nogal eens 's avonds uitgenodigd". Arie vertelt dat ze altijd per slaap-trein naar Italië reizen en dat hij als ver voermiddel van het hotel naar de studio een fiets van een brand weerman gebruikt. Alhoewel ze in hun hotel volledige verzorging genieten, gaan ze toch weieens in andere restaurants eten. Gratis maaltijden, die hen aangeboden worden door restauranthouders, voor wie Arie als tegenprestatie de andere dag reklame maakt door dat bewuste hotel of restaurant een paar keer te noemen. Kwam je eigenlijk nog aan vakan- tiehouden toe? "O ja, hoor, het programma was 's morgens, dus 's middags korHk heerlijk zwemmen. Het was daar constant boven de 30° C. Bovendien heb ik "gesjof- feld" - met schoenen op het water van het Gardameer gelopen. Dé attraktie van de aanstaande bra derie in Zevenhuizen." Wat vond je het leukste van de afgelopen zo mervakantie? "Een geweldig groot feest buiten. Een soort midden- standsfeest. Op twee plaatsen praatte een disc-jockey en werden er verzoekplaten gedraaid. Eén hele bekende Italiaanse en ik. Het grappige was, dat volgens een re gionale Italiaanse krant, Arie Buch (zo noemt men mij) de meeste toe schouwers trok....Er was een grote .dansvloer waar gezellig gedanst werd en dat alles in de buitenlucht bij een avondtemperatuur van rond de dertig gradenheerlijk! Ik zou zo'n zomeravondfeest in Ze venhuizen ook wel willen organi seren met de middenstand....Al leen is het weer in Nederland een grote risico-factor." Ben je nu wel uitgerust in de va kantie? "Ja zeker, ik heb van veel dingen een poosje afstand geno men. M'n werk, het presenteren in de avonduren, braderieën, het schrijven van artikelen op muziek gebied voorde Randstadeditiesen last but not least de Lokale Om roep Zoetermeer, beter bekend als de LOZ. M'n werk als vaste presen tator op de vrijdagavond en inter viewer doe ik nu ook al sinds 1978. Inmiddels zijn al diverse Zevenhui- zenaren een kijkje wezen nemen in de studio aldaar. Sommige moch ten ook hun zegje doen over be paalde onderwerpen die op de re gio betrekking hadden..." Maar je zit toch ook in diverse besturen in Zevenhuizen verenigingen en or ganisaties? "O ja, daar rolde ik al in toen ik twee jaar geleden met Ma rijke trouwde en in Zevenhuizen kwam wonen. Dat wilde ik ook. Van tevoren had ik m'n zwager Sjaak (van Zanten) al gepolst om in De Zeven Muzen te komen, omdat alles op cultureel gebied me interesseert. Net drie weken in Zevenhuizen woonde ik een avond bij voor het op poten zetten van een Oranjeprogramma. Met enke le anderen kwam ik in het Oranje comité. Ook zit ik in het Dorps huisbestuur...En in de Jeugd dienstcommissie van de Hervorm de kerk..." Wat zou je nou nog meer willen doen in Zevenhuizen? "Samen met Bart Bruggeman, die net als ik bruist van energie, een comité Avondvierdaagse vormen en deze in Zevenhuize organiseren. Radio Spazio 3 stuurde Arie één dezer dagen een telegram om zo snel mogelijk te bellen. Toen Arie dat deed werd hem verzocht om het jaarlijkse Gardameerfeest op 6 en 7 september a.s. te presenteren. De vliegreis en het verblijf aldaar werd hem aangeboden. Helaas kon Arie aan de uitnodiging geen «thoor geven omdat hij zich als uizendpoot' voor de braderie in Zevenhuizen beloofd had in te zet ten BERMWEG 22 - ZEVENHUIZEN TEL. 01803-2806. Vorige week is bij iedereen in Ze venhuizen en omstreken het zgn. "Blauwe boekje" van de culturele vereniging De Zeven Muzen door de bus gegleden. In dit boekje staan een groot aantal cursussen op creatief en cultureel gebied voor het- seizoen 1985/1986. Ze zijn bedoeld voor jongeren en vol wassenen in Zevenhuizen, Moer- kapelle en Oud Verlaat. In het voorwoord van het blauwe boekje wordt o.a.'gemeld dat De Zeven Muzen momenteel 10 jaar bestaan en dat ze inmiddels door hun cursussen, uitvoeringen, ten toonstellingen en concerten in Zevenhuizen een flinke reputatie hebben opgebouwd. Het bestuur van de Muzen wilde daarom dit jaar rond de versprei ding van het programma-boekje iets speciaals doen. Op alle blau we boekjes staat op de voorpagina een 4-cijferig nummer afgedrukt. Op een zevental nummers is, na lo ting, een prijs gevallen. Deze ge luksnummers zijn: een LP met koor- en jazzmuziek (zie boekje blz. 15) op nr. 0924; een Zeven Muzen-taart op nr. 0208; een gratis concert in Zevenhuizen (zie boekje blz. 7) op nr. 0477; 4 boekjes "Boerderijen en Dorpsge zichten" op de nrs. 0007, 0736, 1056 en 1280. De prijzen kunnen vanaf heden af gehaald worden bij het secretari aat van de Muzen: Hanny Verbakei Burg. Boerstraat 25, Zevenhuizen, tel. 01802-1913. KEURSLAGER Haal boven staande voor delen en laat uw strippen kaart afstem pelen Dorpsstraat 132 Zevenhuizen Op vrijdag 6 september a.s. om 20.00 uur opent schaakvereniging Moerkapelle het nieuwe seizoen met een korte ledenvergadering en aansluitend een simultaan 20.30 uur). De simultaan zal gege ven worden door clubkampioen W. Vroegindeweij. ledereen kan hier gratis en vrijblijvend aan deel nemen. De laatste jaren vervult de vereni ging steeds meer een regionale functie: dit omdat bijvoorbeeld in Bleiswijk en Zevenhuizen geen schaakverenigingen (meer) zijn. De leden komen dan ook, naast Moerkapelle, ook uit Zevenhuizen. Bleiswijk, Zoetermeer, Boskoop, Waddinxveen, Gouda en zelfs één uit Rotterdam. Het komende seizoen zal het 10- jarig bestaan van de vereniging gevierd worden. Er is nu al een commissie bezig allerlei voorbe reidingen te treffen. Zo zal waar schijnlijk grootmeester Jan Tim man een simultaan komen geven. Op vrijdag 13 september start de gewone onderlinge competitie. Er zal dit jaar weer in twee groepen gespeeld worden. Eéng roep voor gevorderden en één groep voor beginners. In deze twee groepen wordt volgens het Keizersysteem gespeeld: dat betekent voor'ieder een gelijkwaardige tegenstander. De jeugd speelt van 19.00-20.00 uur onder de bezielende leiding van Gerrit van Meeteren en Har- men Hulsman. Er zal weer les ge geven worden voor de verschillen de schaakdiploma's. De RSB activiteiten zullen ook weer de aandacht vragen. Het eer ste team komt uit in de tweede klas, waar vorig jaar bijna het kam pioenschap werd behaald. Ze ont moeten daar bekende tegenstan ders: EBSV uit Bergschenhoek, Berkel, Reeuwijk, WSV uit Wad dinxveen, De IJssel uit Moor drecht en Capelle. Het tweede team zal het kampioen schap van vorig jaar waar moeten maken. Ze zijn in een sterke poule ingedeeld. Hun tegenstanders zijn Lekkerkerk, Schoonhoven, Nieu werkerk, De IJssel, Gouda Bloe- mendaal en Messemaker uit Gou da. De meeste clubs zijn in het ver leden tegenstanders geweest van het eerste team in de tweede klas. De indeling van het derde team is nog niet bekend. BRADERIE! "Dl EIRE KkJ PEC IA A L-2A AK^ VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/hoek Zuidelijke Dwarsweg, Tel. 01802-2430

Dorpskrant | 1985 | | pagina 13