D 1 iiifcrcaril drukkerij elgersma m ZEVENHUIZEN 7 september DORPSKRANT I SAUNA FINN-INN TENNISCLUB POSTDUIVEN Politieberichten Feest "De Rank" w\m KOPPELRIT voor de jeugd PRESTATIE LOOP 10 km. Twee echtparen in de prijzen een duivenmelker houdt de dorpskrant-lezer op de hoogte pagina 14 gevonden: GEHEEL VERNIEUWD! 3 i _s NIEUWS OVER DE JEUGDCLUBS teeners opgelet! Ook voor de jongens en meisjes in de leeftijd 12-14 jaar is er een club: De Teenerclub (middelbare scho lieren). Deze gaat op vrijdagavond 13 september a.s. van start. Aan vang 19.45 uur. 3e open toernooi tennis club zèvenhuizen De een had een jongen verwacht de ander een meisje bedacht. Maar aan de wens kan ik mij niet storen zoals ik was, ben ik geboren. Deze teksten en prachtige geboortekaartjes vindt u in de nieuwe geboortekollektie van Intercard. Vernieuwde Sauna Nu de vakanties voorbij zijn en alles weer normaal draait volgt hier weer iets nieuws over de dui vensport. Nog twee vluchten en ook de duiven krijgen vakantie (rust) en ook de liefhebbers. Zo lang men in competitie-verband vliegt en zo hoog mogelijk wil ein digen is het moeilijk om met va kantie te gaan. Velen gaan dan ook niet in de zomer, dan kan wel eens problemen geven. Maar de sport geeft ook vaak veel vreugde. Als de uitslagen van de jonge duiven be keken worden, ziet men elke week weereen ander die de 1e prijs wint. Zo ook Piet Jongenelen. 75 jaar oud deed alle duivenhouders een keer de baard af. Prachtig als je in de nadagen van je leven nog zo kan genieten van je hobby! Na een bliksem-start van C. Zwee- re is het toch J. Stofbergen die kampioen van de Jonge Duiven geworden is. 3e werd C. de Graaf, die ook bij de oude duiven 1e kam pioen is. Hij gaat regelrecht op het algehele kampioenschap af, wat hij ook door zeer regelmatig te vliegen dik verdient. Jammer dat G. Jongenelen zelf ziek werd, want hij vloog met weinig duiven zeer snel. Voor de duiven is het weer niet best geweest, vaak buien en zeer veel wind uit het westen. Daar' er ook duiven zijn die alleen bij Noorder of Oostenwind goed vlie gen kan men daar niet op selekte- ren. Maar er blijven in de duiven sport nog meer raadsels, want hoe vliegt een duif naar huis? Men weet het (gelukkig) nog niet. Want misschien gaan we ze dan wel radiografisch besturen. Dat een duif zich het beste kan oriënteren bij helder weer met zon, dat staat vast, ook aardmagnetisme is van invloed. Daar hebben ze jaren ge leden in Amerika en heel frappan te ontdekking gedaan door een zelfde hok op 650 km. afstand op een zelfde magnetisch veld te plaatsen. De duiven werden zoda nig gelost dat er velen heel dicht bij het nieuwe hok gevonden wer den. De allernieuwste ontwikke ling is Geurnavigatie. Duiven kun nen ruiken en hun richting bepa len door gebruik te maken van sporen stoffen in de lucht. Hoe precies is nog niet bekend. Wel is bewezen dat duiven waarvan het reuk-vermogen was uitgescha keld, de resultaten zeer slecht wa ren. (Als er meer hierover bekend wordt, kom deze duivenmelker erop terug!). ZEVENHUIZEN - Doorrijden na schade: Op Rijks weg 12 werd een verkeersbord uit de grond gereden. Sporen van een voertuig werden aangetroffen. 24 augustus: aanrijding: Twee per sonenauto's reden achter elkaar op het Zuideinde. De achterste haalde in. Terwijl dit gebeurde week de voorste wagen uit voor een geparkeerde auto, waardoor de inhalende personenauto in de berm belandde. Materiële schade. Beide bestuurders waren Zeven- huizenaren. 27 augustus: doorrijden: Aangifte: opgenomen van inwoner van Zoe- termeer. Deze reed op rijksweg 12. Hij haalde met zijn auto een voer tuig in. Dat voertuig kwam ineens naa rlinks. Dit had tot gevolg dat degene die inhaalde tegen de vangrail belandde en een schade van 3100,- opliep. De veroorza ker is tot op heden niet achter haald, omdat de gedupeerde geen kenteken kon noteren. 28 augustus: parkeerplaats Zeven ster: Een inwoner uit Krimpen had zijn wagen met aanhanger bij het bejaardentehuis De Zevenster ge parkeerd. Hij zag de auto die door een Zevenhuizenaar achter zijn aanhangwagen was geparkeerd niet. Bij het achteruit rijden botste hij ertegen. Materiële schade. 29 augustus: aantreffen gestolen auto: Op de parkeerplaats bij de Wethouder Kreftlaan werd een personenauto aangetroffen met de klep open. Achterin lag een fruitautomaat (gokapparaat). Bij navraag bleek het voertuig in Zandvoort de dag ervoor gestolen te zijn. een witte lederen voetbal verloren: trainingsjack, blauw; herenbril; roeiriem; bruine portemonnaie; nog een bruine portemonnaei; rode portemonnaie; damesjack, wit. De christelijke huishoudschool "de Rank" in Waddinxveen vierde afgelopen zaterdag dubbel feest. Niet alleen hield de commissie van toezicht en beheer een receptie in verband met het 25-jarig bestaan van de school, maar bovendien werd de heer J.D. Geel in het zon netje gezet. Fluwelensingel 60 - Gouda - Tel. 01820-20672 1 OPENINGSTIJDEN: 5 Maandag t/m donderdag: 18.00-23.45 uur. Vrijdag en zaterdag: 15.00-23.45 uur. Woensdag alleen voor dames - Zondag gesloten. Hoera! er is weer een nieuwe club geboren: Woensdagmiddag van 15.30-17.00 uur in het Hervormd centrum: jongens en meisjes van 6 en 7 jaar. Vanaf 11 september zijn deze jongens en meisjes welkom op deze nieuwe club, die uitgaat van de Hervormde en Gerefor meerde kerk van Zevenhuizen. De ze club zal ongetwijfeld in een be hoefte voorzien, gezien de enorme toeloop van kinderen naar de jongste clubs, te weten: maandag avond: 18.30-20.00 uur: jongens 8, 9 jaar (vroeger ook 7-jarigen). Dinsdagavond: 18.30-20.00 uur: meisjes 8,9 jaar (vroeger ook 7-ja- rigen). Vrijdagavond: 18.15-19.45 uur: meisjes 8, 9 jaar (vroeger ook 7-ja rigen). De woensdagavondclub van 19.00 tot 20.30 uur is voor jongens in de leeftijd 10-11 jaar (vijfde en zesde klas). De donderdagavondclub van 19.00 tot 20.30 uur is voor meisjes in de leeftijd 10-11 jaar (vijfde en zesde klas). Op alle clubs kunnen nu weer nieuwe kinderen geplaatst worden Om de kosten behoeft men het niet te laten: slechts één gulden per kind per clubavond. N.B.: Alle clubs vinden plaats in de clubruimte van het Hervormd Cen trum. Alle clubs gaan in de week van 9'september van start. Dus de eerste clubavond van die week is de maandagavond: jongens. Aan vang 18.30 uur. Inlichtingen over de clubs: mentrix A.v.d.Wel, tel. 01793-1238 of voorzitter J. v.d. Berg, tel. 01802-1653. Voor de derde maal in successie organiseerde tennisclub Zeven huizen haar open D-toernooi voor spelers van 18 jaar en ouder. Winnaars werden: heren enkel: 1. v. Renesse; 2. Mooijman (4-6, 6-1, 6-1); Dames enkel: 1. Wilma Wisse (Zevenhuizen); 2. Y. Kagie (6-2, 6- 2); Heren dubbel: 1. Veen/Brand; 2. Noordzij/Nesselaar (6-3, 4-6, 6- 2); Dames dubbel: 1. W. de Vrij/M. Jonkeren; 2. T. v. Leeuwen/A. Bol- sterlee(Zevenhuizen) (6-3, 2-6, 7- 6); Gemengd dubbel: 1. R. Ren- sink/R. Penning Nieuwland; 2. W. de Vrij/T. Barendrecht (6-7, 6-3, 6- 4); De dit jaar voor het eerst georga niseerde feestavond met live mu sic van dorps- en clubgenoot Har ry Hack met z'n band bleek een succes. Ook op deze avond vond de trekking plaats van de loterij (hoofdprijs een fiets). De volgende prijzen werden nog niet afgehaald: nr. 231 geel, 553 groen, 554 groen, 706 groen; 391 oranje; 551 groen; 177 groen; 556 groen. Prijzen kunnen worden afgehaald bij Aad Menses, Weth. Kreftlaan 37 bij bestelling van uw kaartjes het 'namenboekje' gratis en bij de geboorte van uw kind het leuke en nuttige FELICITATIEPAKKET dorpsstraat 62a - zevenhuizen -'Telefoon 01802-22 De pel lote uits blai niel kee last prij mei prij. -2289 Om zeven uur werd zondagmor gen het startschot voor een 9-uurs koppelrit voor de jeugd gegeven. Deze koppelrit werd georgani seerd door Tourclub Zevenhuizen '80. Deelname was ook. mogelijk voor niet-leden. De weersomstan digheden waren redelijk al stond er wel veel wind. Er waren 38 deel nemers die in koppels van drie en twee fietsten. De jongsten moch ten om het half uur een uur pauze ren. De senior-jeugd (v.a. 11 jaar) fietste een uur en rustte een uur. Het parcours, afgezet met drang hekken voor alle verkeer, wat gesi tueerd op het Nijverheidscentrum. Discobar De Schuurzorgde de ge hele dag voor koffie en andere op- kikkertjes zoals b.v. soep en broodjes. De ouders zorgden dat de kinderen niets tekort kwamen. Een masseur masseerde belange loos de stijve spieren. Gelukkig dat er ook een rijwielhersteller was die af en toe reparaties verrichtte. Alle deelnemers kregen na afloop een grote medaille en een boeket bloe men. Moe maar voldaan stapten de jongens en meisjes om 16.00 uur van de fiets, tevreden over de ge leverde prestaties. De ouders wa ren dankbaar en blij voor het wel slagen en de uitstekende organi satie van dit sportieve evenement. Vanaf kampeerterrein Zevenhui zen zal op zaterdag 28 september a.s. een prestatreloop worden ge houden, na het t.v.-programma: voorkomen is beterdanwelkete zien zal zijn in de kantine van het kampeerterrein. De organisatie berust bij de recreatie commissie van het kampeerterrein en levert steeds een hoger aantal deelne mers. Start en finish bij de cam ping. Er zijn volop parkeerplaat- éen. Het parcours gaat over ver keersarme wegen met een goede afzetting d.m.v. kruispunt bewa kers. De lengte van het parcours is precies 10 km. lang en dus uitste kend geschikt om een goede tijd te zetten. Ook voor recreatieve lo pers die eens alles uit de kast wil len halen. Bij de finish zullen de tij den worden doorgegeven. Het parcours is één ronde en deels door het recreatiegebied. De start is om 16.00 uur. De t.v.-uitzending begint om 15.00 uur tot 15.30 uur. Elke deelnemer ontvangt een at tentie. Deelnemerskosten bedra gen 3,50 p.p. Voor nadere in lichtingen C. Molenaar, tel. 01802- 1654 of 2395. GOUDA - Tijdens een drukbe zocht Open Huis zaterdag 31 au gustus en zondag 1 september, maakten een kleine 300 belang stellenden kennis met de vernieu wde Sauna Finn-Inn in Gouda. Deze geheel aan de eisen des tijds aangepaste sauna bevindt zich aan de Fluwelensingel 60. Nieuw zijn de whirlpool, buitenterras, Turks Bad, grote saunacabine voor 20 personen, Shiatsu-massa- gebank (accupressuur), groot dompelbad en gezellige bar. Er zijn een pedicure en een masseur aanwezig. Soms koop je iets en krijg je een coupon waarop je een slagzin in kunt vullen. Slechts een enkeling heeft dan het geluk om in de prij zen te vlalen. Toevalligerwijs viel dat twee Zevenhuizense echtpa ren te beurt. Een lang weekend Parijs: Het echtpaar Aart en Annie de Jong van de Dorpsstraat gaan gaat bin nenkort een lang weekeinde naar Parijs. Dit weekeinde wordt hen aangeboden omdat mevr. de Jong met een slagzin bij een Goudse ju welier de hoofdprijs won. Een lang weekeinde Londen: Het echtpaar Verwaal van de Gras kamp won de hoofdprijs op een slagzin bij een firma in electrische apparaten in Rotterdam. Mevr. Verwaal was de bedenker van de slagzin. Samen met haar man gaat ze lang weekeinde naar Londen. De keli e m telij of jl noc kof! koll keu mee kei mat einc en

Dorpskrant | 1985 | | pagina 14