DORPSKRANT ZTTC flitsend van start Een vraaggesprek met burgemeester A.H. van Gent pagina 10 Muziekschool be gint nieuwe cursus 'koorscholing' de vierkap A.K.R. woningbouw de braderie trok duizenden naar zevenhuizens dorpsstraat attrakties genoeg van sjoelbak tot mini-racebaan paalzitten en op hoge benen lopen mode show: graag gezien! n® 2?mth?.E« belfn9stelling heeft ZTTC het seizoen '85-'86 geopend. In dorpshuis Swanla gaven de topspelers Nico van Slobbe en Hans van de en0pffprthaMonnotr vtl8, a'9awisseld met informatie over de basisslagen en effectballen. Ook werd het publiek uitgenodigd om teqen de twee nvpr Ho8a1S!8fS 0 sPelan,Als eerste klom Gideon Kreft zonderschroom over de afrastering en trakteerde een verbaasde Nico van Slobbe op een smash. En dan te bedenken dat Gideon pas sinds drie weken tafeltennist Een staande ovatie viel hem ten deel. Met deze flitsende start van het nieuwe tafeltennisseizoen onder- heeft. Zo hoopt ZTTC aan het eind streepte ZTTC nog eens inhoud te van dit jaar een trainer aan te stel- wiHen geven aan het nieuw te voe- len. Een eerste stap in de qoede ren beleid. Voorzitter Roel van richting heeft ZTTC al gedaan Veen merkte in zijn openings- door Nico van Slobbe aan te trek woord op dat de jeugd de komen- ken als adviseur trainigs-techni- de periode de hoogste prioriteit sche zaken De Waddinxveense Muziekschool start begin oktober met haar nieu we cursus 'koorscholing'. Hiermee hoopt de Muziekschool in te spe len op de steeds groeiende be hoefte koorleden onderwijs te ge ven om hun hobby op bevredigen de wijze uit te kunnen oefenen. Waddinxveen telt in haar omge ving 16 koren, waaruit blijkt dat zang als hobby met enthousiasme beoefend wordt. De scholing van koorleden is echter een terrein binnen het muziekonderwijs wat nog maar kort aandacht heeft ge kregen. Het initiatief van de Mu ziekschool is in navolging van ver schillende andere muziekscholen en is bedoeld om onderwijs te ge ven aan koorleden individueel en eventueel ook aan het gehele koor tesamen. Dit onderwijs omvat vak ken als notenkennis, solfège, zangonderricht en stijl/literatuur en is bedoeld als aanvulling en steun voor het werk van koorlei ders verrichtten. Ook mensen die belangstelling hebben om te gaan zingen kunnen aan de cursus deelnemen en er hun profijt uit trekken. Tevens opent de Muziekschool de mogelijkheid voor koorleiders en adspirant-koorleiders een cursus 'koorleiding' te volgen. De leiding van beide cursussen is in handen van koordirigent Malcolm Hund Davies. In Wales opgegroeid, volg de Malcolm Hund Davies zijn op leiding aan de Universiteit van Southampton waarna hij naar Ne derland kwam en zijn studie voort zette aan het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag. In 1977 werd hij 'Director of Music' bij de Anglicaanse Kerk in Den Haag en in 1978 werd hij aangezocht als koorleider van het 'British Choir'. Beide koren voerden verschillen de werken uit, gecomponeerd door hun dirigent. Onder zijn lei ding kwamen drie grammofoon platen tot stand. Ook gaf hij verschillende cursus sen in het buitenland. De nieuwe cursus aan de Waddinxveen Mu ziekschool biedt interessante mo gelijkheden voor mensen die hun hobby 'zingen' op positieve wijze uit willen breiden. De kosten van de cursus zijn aan trekkelijk laag gebleven zodat ie dereen van deze cursus kan profi teren. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot: Streekmu- ziekschool Waddinxveen, Zuidka de 8, 2741 JA Waddinxveen, tel. 01828-14422. Om op de hoogte te blijven van de gemeentelijke ontwikkelingen is het af en toe noodzakelijk eens met de eerste burger van de gemeente bij te pratenDit keer nemen we de gemeente Zevenhuizen onder de loep. Allereerst de vraag of burgemees ter Van Gent verwacht dat er spoe dig begonnen kan worden met de uitbreiding van gebouw De Vier kap in Oud Verlaat. "Ik hoop dat deze snel een aan vang kan nemen, maar eerst moet de goedkeuring van Gedeputeer de Staten op het raadsbesluit bin nen zijn. Daarna vindt op uitnodi ging een aanbesteding plaats. Inmiddels gaat de architect met zijn werk verder." Waarom heeft het zolang geduurd eer de raad goedkeuring gaf aan de uitbreiding van De Vierkap? "Destijds dienden wij (het college van B. en W.) een voorstel tot ver bouwing in. In de commissiever gaderingen bleek al snel dat een meerderheid van de gemeente raad niet akkoord zou gaan met het voorstel vanwege het kosten aspect. Het plan zou ongeveer 90.000,- kosten. De uitbreiding be droeg ca. 45 m1. Sommige leden vonden 40.000,- een maximum. Na die opstelling van de raads commissies bleek ook binnen ons college geen unanimiteit meer over het eigen voorstel. De VVD- fraktie kondigde aan met een alter natief te zullen komen, dat goed koper zou kunnen zijn dan het aanvankelijke college-voorstel. Dat alternatieve plan is tenslotte enkele dagen vóór de raadsverga dering van 27 juni jl. gedeponeerd. Toen was het niet meer mogelijk op korte termijn tot een goede ver gelijking met het aanvankelijke college-plan te komen. Temeer, omdat het prijsverschil niet groot was. Vandaar, dat op 4 juli jl. (half in vakantietijd, de wethouders wa ren niet meer aanwezig) een extra raadsvergadering aan het uitbrei dingsplan is gewijd. Die vergade ring, waarin zeer uitvoerig op vele details is ingegaan en waarin de ontwerpers van beide plannen, evenals het bestuur van De Vier kap inbreng hadden, heeft geko zen voor het aanvankelijke colle ge-voorstel; 2 leden stemden te gen. Ik moet toegeven, dat het wel lang heeft geduurd voordat er een besluit lag. Op onze vraag hoe de gemeente tegenover herbouw staat van het verbrande pand van de Algemene Kunststofrecycling aan het Noordeinde, wijst burgemeester Van Gent op de beantwoording van de schriftelijk door twee poli tieke Zevenhuizense partijen ge stelde vragen door het college van B. en W. De vragen en antwoorden stonden geagendeerd voor de raadsvergadering van 12 septem ber jl. De Partij van de Arbeid vroeg: a. wat is de oorzaak van de brand? Zij kreeg daarop als antwoord dat het ingestelde onderzoek nog geen resultaat heeft opgeleverd. Dat is thans nog zo. De rijkspolitie heeft het onderzoek voor lopig gestaakt; de oorzaak kon niet worden gevonden. De tweede vraag van de P.v.d.A. betrof de samenstelling van de giftige wolk. Hierop kon geant woord worden dat metingen door de Inspectie voor het Brandweerwezen langs de route van de rookkolom tot aan het industrieterrein Goudse Poort, in de buurt waarvan de rook neersloeg] bewezen dat er in het genoemde ge bied van gevaarlijke stoffen geen spra ke was. (Men verwachtte blauwzuur- gas (HCN) en chloorgas (C12) omdat er sprake was van verbranding van on dermeer een partij plastic (in balen ge perst). Op de vraag of de samenstelli ng van de giftige wolk is veroorzaakt door stoffen waarvoor al dan niet toestemming is verleend kon B. en W. negatief ant woorden. Het college merkt erbij op dat tot nu toe niet is gebleken dat ten tijde van de brand produkten c.q. stof fen in het bedrijf waren opgeslagen, welke niet onder de hinderwetvergun ningsaanvraag waren begrepen. Gemeentebelangen. Door deze politie ke partij werden vragen gesteld over het instellen van een grondig onder zoek naar de oorzaak van de brand en in hoeverre de gevolgen van deze brand voor mens en dier in de naast of verdere omgeving (en land- en tuin- bouwgewassen) schadelijk kunnen zijn omdat in het N.O.S.-journaal ge steld werd dat er Blauwzuurgassen wa ren vrijgekomen, (antwoordverwijzing naar vraag P.v.d.A.). HINDERWET: Op de vraag of de hin derwetvergunning die door het bedrijf was aangevraagd al verleend is en of dat zal gebeuren na herbouw, ant woordde B. en W. dat er nog geen hin derwetvergunning is verleend. De pro cedure loopt reeds geruime tijd. Over herbouw is het college op dit moment nog niets bekend. Het is zonder meer mogelijk op die plaats tot herbouw over te gaan. Of het nodig is om een nieuwe aanvraag voor een hinderwet vergunning in tt dienen hangt af van het al dan niet stoppen van de lopende hinderwetprocedure. Daarover is met de aanvrager in overleg getreden. De concept-voorwaarden waren kort voor de brand door het Milieubureau Mid den-holland op schrift gesteld. Betref fende het verlenen van een hinderwet vergunning of het verzwaren van de aan een hinderwetvergunning verbon den voorwaarden, kan door het college op dit moment geen definitief stand punt worden ingenomen. Op de vraag over net plaatsvinden van controles bij het betreffende bedrijf, antwoordden B. en W.: dat er van au gustus 1984 tot juli 1985 19 maal is ge controleerd door gemeente, rijkspoli tie, provinciale waterstaat of het milieubureau Midden-Holland. Een maal was er sprake van afvalverbran ding zonder toestemming en een ande re keer werd ontdekt dat er chemische afvalresten werden opgeslagen welke in de aanvraag om een hinderwetver gunning niet waren genoemd. Tijdens de jongste raadsvergade ring donderdag 12 september, werd een stap gezet om de woningbouw eind tachtiger en ne gentiger jaren doorgang te kun nen laten vinden. Die zal dan plaats moeten vinden in plan "Swanla" tussen de Knibbelweg en de Swanlaweg. Er is aan een stedebouwkundige opdracht ge geven om een ander plan te ont wikkelen, voorshands aangepast aan de eventuele beperkte groei- mogelijkheid voorZevenhuizen en andere gemeenten, zoals voorge nomen door Gedeputeerde Staten in het voorontwerp van de herzie ning van het streekplan Zuid-Hol land Oost. Alhoewel er nu beslo ten is grond te gaan verwerven van de heer J. de Langen, Knibbelweg 6, die een kuikenmesterij heeft, zal er over eer, jaar pas definitief bekend zijn hoe de gemeente Ze venhuizen in de toekomst kan uit breiden. Het thans gekochte be drijf is voor de woningbouw echter altijd noodzakelijk. Thans zijn in aanbouw: - 6 particuliere vrije sec tor-woningen aan de Kratonlaan en Wilgenlaan; - 10 vrije sector woningen aan de Kratonlaan, in aanbouw, genomen door Groen en Bregman b.v.; -16 premie-A koop woningen nabij De Fazant en de Kratonlaan, in aanbouw genomen door de N.V. Bouwfonds Neder landse Gemeenten; - 22 woning wetwoningen aan de Kratonlaan en De Fazant van de Woningbouw vereniging Beter Wonen; - 22 pre mie-C huurwoningen aan De Leeuwerik en de Kratonlaan, in aanbouw genomen door Groen en Bregman b.v. De gemeente Zevenhuizen kan niet eerder dan eind december toewijzingen voor woningbouw in 1986 verwachten. Er is nog ruimte in plan West voor ca. 25 woning wetwoningen, 15 premie-koopwo ningen en ca. 25 premie-C wonin gen (éénmalige rijksbijdrage). Bo vendien kunnen er in het centrum van het dorp aan het Raadhuishof nog 10 woningwetwoningen ge bouwd worden. Dat dit totale pak ket in één jaar aan Zevenhuizen toegewezen zal worden is hoogst- onwaarschijnlijk.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 10