DORPSKRANT [gg Agenda raadsvergadering Collecteschema BURGERLIJKE STAND Politieberichten Woord en Daad MODESHOW vd berg mode Van Rijs Sport Koffiebar pagina 4 DE GEMEENTE [§g MOERKAPELLE BIJ U THUIS Aktie "Werken met merken" Mutaties "Wegwijs" Afgegeven bouwvergunningen gevonden: biljet van 25,-; biljet van 5,- verloren: bos sleutels met rood label waarop staat winkel/werkplaats; twee sleu tels aan borduurwerkje; lichtbl. trainingjack Robey sport mt. 152; Rabobankpasje; lichtbl. trainings jack met witte strepen. openingstijden bureau PLONS VOOR NOP- aktie ook in zwem bad De Koornmolen afstandzwemmen Ondanks de slechte zomer zijn er toch een aantal trouwé zwembad bezoekers geweest die heel wat ki lometertjes gezwommen hebben. Een aantal bezoekers nam bij de kassa een kaart waarop het aantal gezwommen meters nauwkeurig werd bijgehouden. Enkele topaf- standen waren: Mevr. J.H. Kadiks- Krijgsman uit Moerkapelle zwom ruim 96 km; de heer Aad Stuiven- berg uit Nieuwerkerk ruim 62 km.; Mevr. Hoogerbrug uit Zevenhui zen bijna 50 km. en mevr. P. v.d. Wei-Koene uitZevenhuizen 20 km. Deze dames en heer kregen de 'kikker-oorkonde' van het zwem bad uitgereikt. Niet iedereen heeft de afstandkaart ingeleverd, dit kan nog, men krijgt dan de oorkonde. kunstzwemmen Meisjes en ook jongens die in het bezit zijn van een zwemvaardig- heidsdiploma I, II of III kunnen hiervoor inshrijven. Dit wordt ge geven op vrijdagavond van 18.00- 18.45 uur. Men kan een sticker halen op het zwemvaardigheids- zwemvaardigheid I Visser en Oosterhof uitblinkers bij LOVE '70 VRIJBAAN geeft meer direkte infor matie aan leden Plattelandsvrouwen cursussen Engels: inl. tel. 2819. Poppen ma ken: start: woensdag 25 sept., o.l.v. mevr. P. Klomp, inl. tel. 1185. Volks dansen: de volksdansgroep gaat door op, één keer in de twee weken Inl. tel. 1310. Computercursus: Op 3 en 5 sept. ging een computercur sus van start o.l.v. mevr. Sparnaay, inl. tel. 1185. Zuivelkeuken: In de zuivelkeuken te Leidschenhage worden op dinsdagavond 5 en 12 november feestgerechten ge maakt. Inl. tel. 1185. Noors breien: Bij voldoende aanmelding start deze cursus o.l.v. mevr. C. den Hertog, inl. tel. 1185. Zelfverzor- ging van de huis: Mevr. L. Visser gaat in febr.-maart '85 vertellen en demonstreren hoe de huid ver zorgd dienst te worden. Beter be wegen: start jan. '86. inl. tel. 1185. Tapisserie: Eind sept. gaat op dins dag- of woensdagmorgen een cur sus Tapisserie van start o.l.v. mevr. M. de Vink in het K.N.V.B.-gebouw te Rotterdam-Alexanderpolder. Inl. tel. 1185. Vogels herkennen: Half april '86 op dinsdagavond begint de cursus vogels herken nen voor beginners, Dit zijn 4 avonden, inl. tel. 1262. excursies 24 sept.: Glasfabrieken Leerdam; 29 okt.: Marfix in Waddinxveen; maart '86: Beursplein 5 en Mada me Tussaud, Amsterdam. 13 mei: dagreisje; juni: fietsen. koffie-ochtenden Dinsdag 26 nov. o.l.v. Margo Basti- aanse en Marianne Nijholt kaarsen versieren. Dinsdag 7 jan. '86: nieuwjaarskoffieochtend. Voor de liefhebbers: kegelen. In april komt de heer Hoogewegen vertellen over de verzorging van kamer planten. Het is heel vervelend bij thuiskomst te ontdekken dat er is inge broken en dat allerlei dure en vaak dierbare bezittingen zijn ver dwenen. Om het dieven zo lastig mogelijk te maken geeft de politie o.a. voorlichting over te nemen maatregelen om diefstal te voorkomen. Op het politiebureau kunt U hierover informatie krijgen. Ook zelf kunt U de politie hierbij een handje helpen door uw waardevolle bezittingen te merken met uw postcode en huis nummer. Hiertoe start er deze maand een landelijke aktie onder de naam "Werken met merken". Deze aktie heeft tot doel de burgers ervan te overtuigen dat het merken van bezittingen het de politie zal vergemakkelijken - na diefstal - de eigenaar te achterhalen. De volgende zaken komen o.a. voor het merken in aanmerking: sieraden, geluids- en videoapparatuur, antiek, klokken, foto-en filmapparatuur, zilveren voorwerpen, portemonnees, gereed schap, kleding e.d.. In het kader van deze landelijke aktie is een drietal verschillen de pennen op de markt gebracht, waarmee uw bezittingen kunnen worden gemerkt. Deze pennen - graveerpen, UV-pen en een pen met onuitwisba re inkt - zijn bij de plaatselijke boekhandel en ijzerwarenzaak te koop. Het gemeentebestuur heeft besloten ook haar eigendommen te merken, het gaat hier dan om de eigendommen in het gemeen tehuis en de openbare basisschool. Voorkom dus diefstal en merk uw waardevolle bezittingen!! Op 24 september a.s. te 19.30 uur komt de gemeenteraad van Moerkapelle in vergadering bijeen. Tijdens deze vergadering zullen o.a. de navolgende punten aan de orde komen: 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 27 augus tus 1985. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot wijziging van de Lozingsverordening riolering en de Afvalstoffenverordening. 6. Voorstel tot wijziging van de Geluidhinderverordening Moerkapelle. 7. Voorstel tot wijziging van de Brandbeveiligingsverordening. 8. Voorstel tot benoeming van de leden van de woonruimte adviescommissie. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van brandweerhelmen. 10. Aanbieding van de begrotingen 1986. 11. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit. 12. Comptabiliteit. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. Op pagina 41: het secretariaat van de Peuterspeelgroep wijzi gen in: Abraham Kroesweg 18, 2742 KX Waddinxveen, tel. 01793-1907. Op pagina 42: het secretariaat van het C.D.A. wijzigen in: Mevr. P.C. Lindhoud-Vree, Westland 3, 2751 EL, tel. 1170. Op pagina 51: het secretariaat van de Fotohobby-club Moer kapelle wijzigen in: de heer W. Hoogerdijk, Jhr. van der Wei straat 23, 2751 AM, tel. 1854; Op pagina 56: het secretariaat van de Middenstandsvereni ging wijzigen in: de heer A.M. Scholten, Papaverlaan 42, 2751 CD, tel. 2448, b.g.g. 1338. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben 18 september 1985 bouwvergun ning afgegeven aan: -J. Evers, Bredeweg 59, voor het vergroten van een be drijfsruimte op voormeld adres. Een ieder die meent in zijn/ haar belang te zijn getroffen, kan binnen 30 dagen na ver zending van de beschikking in gevolge de Wet Arob een be zwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Moerkapelle. 16 september t/m 22 septem ber 1985: Prinses Beatrix Fonds; 23 september t/m 29 septem ber 1985: Nierstichting Ne derland. GEBOREN: Cornells Abraham, zoon van: Verbeek, Dirk en: van Gils, Adriana, J.G., op 4 september 1985. OVERLEDEN: Jopse, Elizabeth, w.v. van Veen, oud 83 jaar, op 11 sep tember 1985. MOERKAPELLE - Op 31 aug. vond een aanrijding plaats op de hoek Coymansstr.-Jhr. v.d. Welstr. De 33-jarige bestuurster van een pers.-auto reed over de Jhr. v.d. Welstr. Een 16-jarige bestuurder van een bromfiets kwam uit de Coymansstr. en raakte de pers.- auto. Er ontstond lichte schade en de bromfietser liep enkele schaaf wonden op. Op 31 aug. werd ook melding gedaan van het feit dat een bestuurder van een vermoede lijk zilvergr. Ford Capri was weg gereden nadat hij bij het wegrijden vanaf de parkeerplaats van het Wapen v. Moerkapelle een stenen muurtje had kapotgereden,zonder zijn naam bekend te maken. De politie stelt een onderzoek in naar de bestuurder. Op 9 sept. werd aangifte gedaan van diefstal van een portemonnee vanuit een school in Moerkapelle. Deze por temonnee werd later leeg terugge vonden in een bus van West Ne derland. Op 9 sept. werd er, gedu rende de openingstijden van de winkel, een boormachine gestolen bij een doe-het-zelf-zaak te Moer kapelle. De diefstal moet zijn ge beurd tussen 9.00 en 10.00 uur. Maandagen: 16.00-18.00 uur; Woensdagen: 16.00-18.00 uur; Zaterdagen: 10.00-12.00 uur. Wat houdt deze aktie in: koop 2 tubes of meer van een bekend merk tandpaste bij de winkelier of drogist. Op het doosje zit de PLONS-BON, deze bon kan men aan de kassa van het zwembad in leveren. het goedkoopste kaartje (f 2,60 voor kinderen) betaalt men en voor het duurste (f 3,50) levert men dus deze PLONS-BON in. Naam en adres op de bon vermel den! Een abonnement of een 10- badenkaart tellen als een betaald kaartje. Deze aktie duurt van 1 sept. t/m 31 dec. 1985. diploma. Voor zwemvaardigheid I kunnen voor de donderdagavond van 18.30-19.00 uur nog 6 leerlingen v.a. 7 jaar geplaatst worden. ZWEMMEN OVERDAG: Maandag 14.00-15.30 uur; Dinsdag: 10.00- 12.00 uur en 14.30-15.30 uur. Vrij dag: 13.30-15.00 uur. Tijdens deze uren is het mogelijk rustig te zwemmen, te zonnen op de zonne banken en koffie te drinken. Inlich tingen, tel. 01802-1860. Ook de stichting Woord en Daad was op 7 september met een kraam op de braderie vertegen woordigd. Er was van alles te doen: er waren diverse spullen - ook uit derde wereldlanden - te koop, men kon envelop trekken en zelfs een 'echte' koe melken. Dhr. Verduyn van de Wollefoppenweg 109 was de winnaar van de wed strijd koe-melken. Hij molk 3,75 Itr. in 1 minuut. De prijs - een kaas - heeft hij inmiddels thuis ontvan gen. Deze aktiviteiten op de brade rie leverde de stichting in totaal 533,55 (netto) op. Met dit geld wordt een melk-projekt op Haiti gesteund. Kinderen uit de slop penwijken krijgen in het kader van de preventieve gezondheidszorg elke dag melk. De kosten hiervan zijn 1,- per kind per week. Te zien is dus dat met dit bedrag 533 kin deren een week lang geholpen kunnen worden! Het comité Moer kapelle en omstreken van de stich ting Woord en Daad heeft toege zegd dit melk-projekt voor 15.000,- te willen steunen. De op brengst van diverse akties of col lectes wordt tot juni '86 hiervoor bestemd. MOERKAPELLE - De tennisvere niging Love'70, dieditjaar het der de lustrum viert, hield van 24 aug. t/m 7 sept. j.l. de jaarlijkse club kampioenschappen. Het aantal in schrijvingen was dit jaar overwel digend. In twee weken tijd werden meer dan 225 partijen gespeeld. Er werd gespeeld in alle spelsoorten, met daarnaast voor de enkelspe len een troosttoernooi. Bij de dames was de grote uitblink ster Lenny Visser, die drie finales haalde. Bij het enkelspel kon zij, evenals voorgaande jaren weder om met de eer gaan strijken. De overwinning op José Curfs was - zij het in drie sets - duidelijk: 2-6; 6- 2; 6-4. Ook in het damesdubbel was de overwinning voor haar, samen met haar partner JoséGun- sing. Tegen het niet-geplaatste dubbel Ineke de niet en Corrie Groen werd in twee sets gewon nen. Laatstgenoemd dubbel had in de halve finale verrassend gewon nen van het als eerste geplaatste dubbel Cobie Dekker-Maria Belt. Bij de heren was er eveneens één persoon die in alle drie finales kwam: Claes Oosterhof. In het en kelspel moest hij het opnemen te gen routinier Hans Bosman, die het gepresteerd had om de halve finale met 6-2; 6-1 van Ton Gun- sing te winnen. De finale was snel beslist in het voordeel van Ooster hof: 6-2; 6-4. Het herendubbel gaf een finale met 4 nieuwe gezichten. De als 4e geplaatste Henny Barendregt-Jan de Knegt had de finale weten te ha len door in de halve finale de num mer 1 geplaatste te verslaan. Aan de andere kant stonden Claes Oosterhof en Fred van Houten, die op hun beurt het gevreesde dub bel Bosman/Roest verslagen had den. In de eerste set ging de strijd gelijk op, doch trok het dubbel Oosterhof/v. Houten d.m.v. tie break aan het langste eind. De tweede set verliep vlotter: 6-3 voor Oosterhof/v. Houten. Slotpartij van de dag was de mi- xed-dubbel-finale. Wie pakt zijn derde titel: Claes Oosterhof of Lenny Visser. Ongelooflijk span nend was het. De eerste set was voor Visser/Gunsing met 7-6; in de tweede set leek de strijd na enkele arbitrale black-outs snel beslecht: 5-2 en 40-0 voor Gunsing/Visser. Ineens hervonden Dekker en Oos terhof hun krachten want ze wis ten deze tweede set toch nog te winnen met een tie-break. Een derde set was dus nodig om de strijd te beslissen. Ook deze set duurde erg lang. Uiteindelijk werd het 7-6 voor Dekker/Oosterhof, die daarmee hun titel van vorig jaar prolongeerden en Oosterhof zijn derde titel opleverde. Tenslotte behaalden Inge Schoonmade en Frans Onderwa ter tegen resp. Joke v.d. Vorm en Peep Schreuder de eerste prijs bij de troostfinales van de enkel spelen. Werklozen weten niet altijd wat wél en niet toegestaan is als ze ak- tief bezig willen zijn. Werken met een uitkering, subsidies voor pro- jekten, belangenbehartiging, mo gelijkheden voor vrouwen: er zijn regels voor, maar zelfs gemeente ambtenaren weten ze vaak niet. Daarom geeft Vrijbaan direkte in formatie door beleidsambtenaren van de ministeries en andere des kundigen uit te nodigen. In de nieuwe Vrijbaankrant is een ver slag van zo'n bijeenkomst te vin den en de aankondiging voor de eerstvolgende. In Vrijbaankrant nr. 16 van september vinden de le den (werklozen, werkprojekten, gemeenten, belangenorganisa ties) èn géinteresseerden op het terrein van werkgelegenheid er werkloosheid opnieuw veel infor matie. Over de nieuwe Wet Onbe loonde Arbeid Uitkeringsgerech tigden bijvoorbeeld, waarop al veel kritiek is en die de rechtsposi tie van werklozen er niet beter op maakt. Gesignaleerd wordt ook dat het ministerie van WVC mis schien geen geld meer uittrekt in 1986 voor projekteh in de sociaal- culturele sfeer. Vlak voor Prinsjes dag wist niemand op het ministerie of er, en hoeveel, geld er zou zijn. Dat is wél bekend bij het Europees Sociaal Fonds, waar miljarden klaar liggen voor de werklozen uit de Europese Gemeenschap. In de krant staat aangegeven hoe uit dit fonds subsidie is aan te vragen. Nieuwe projekten komen ook dit maal aan bod. Verder aandacht voor het Platform Onbetaalde Ar beid in het Rijnmondgebied, het Provinciaal Werkgelegenheids plan, het (landelijke) projekt Jon geren bouwen voor Jongeren en diverse nieuwe publikaties over werk en werkloosheid. Vrijbaan krant nr. 16 is te bestellen bij de fe deratieve vereniging voor mensen zonder werk Vrijbaan, Benoorden- houtseweg 23, 2596 BA Den Haag, tel. 070-24.45.95 of door 2,- over te maken op giro 1879724 van Vrij baan onder vermelding van krant nr. 16 september 1985. MOERKAPELLE - Het winterpro- gramma van de afd. Moerkapelle van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen ziet er als volgt uit: Woensdag 18 september: ope ningsavond: informatie over de cursussen. Tevens verzorgt Lies- beth v.d. Sluis, voordrachtskun stenares, een programma met hu moristische verhalen. Op vrijdag 25 oktober wordt de JUBILEUM AVOND gevierd. Woensdag 20 no vember: Een avond m.m.v. het Groene Kruis. Woensdag 18 de cember: voordrachtskunstenares Martha Pastoor-Brouwer verzorgt een Kerstprogramma. Woensdag 15 januari: jaarvergadering met bestuursverkiezing. Na de pauze filmpresentaite Stena Line. Woensdag 19 februari: de heer D buster komt vertellen over de Goudsche Courant. Woensdag 19 maart: De heer v.d. Weijden komt dia's tonen vanuit een heel bijzon der gezichtspunt (i.s.m. Fotoclub Moerkapelle). Woensdag 23 april: de heer C. Geijsels verzorgt de slot avond. Dit wordt een gezellige avond. Hij brengt voor iedereen een muziekinstrument mee. Van Rijs Sport en vd berg mode, allebei uit de Zevenhuizense Dorpsstraat, geven een gezamen lijke modeshow op woensdag 2 oktober in dorpshuis Swanla, aan vang 20.00 uur. In de pauze is er een optreden van een artiest Kaarten zijn verkrijgbaar bij vd berg mode en Van Rijs Sport. Vrijdagavond 20 september is er bij koffiebar 't Praathuis een kof- fie-avond. Deze avond is bedoeld om elkaar een beetje te leren ken nen, onder het genot van een kop je koffie of wat frisdrank. Vrijdagavond 27 september komt Gospelgroup "Voice of Victory" uit Den Haag. De groep is aktief sinds 1969 en telt momenteel 9 leden, 3 meisjes en 6 jongens. De begelei ding bestaat uit drums, basgitaar, electrische piano, strings, syn thesizer en percussion. Het reper toire bestaat uit symphonische. overwegend Nederlandstalige songs, ledereen vanaf 16 jaar is welkom in het Hervormd Centrum. Aanvang 20.00 uur.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 4