Ik heb een Rabopolis Overlijdensrisico- verzekering gesloten. Een hele gerust stelling... Rabobank Q E.H.B.O.-oefening op regionaal niveau.. DORPSKRANT VERHALEN aanbiedingen v.d. berg mode Toneelgroep Spektakel SCHOTTE- FAMILUX Volkspetition nement.... pagina 5 ZE HAD HET VERTELD... Want stel dat ik voor tijdig kom te overlijden, dan ben ik er zeker van dat mijn gezin in ieder geval financieel uitstekend verzorgd is. Dank zij de Rabopolis Overlij- densrisicoverzekering. En de premie? Die viel me, eerlijk gezegd, reusachtig mee. Gebeurt er nu dus wat met mij, dan wordt alles snel en deskundig geregeld. Maar eigenlijk ligt dat voor de hand: de Rabobank slaat achter haar cliënten èn achter haar polissen. Rabopolissen. Ra bopolis: voor alle zekerheid. ZEVENHUIZEN 01802-2344 MOERKAPELLE 01793-1577 DE DORPSKRANT het best gelezen! DE BERG SLINKT voor de heren forse aanbiedingen: EFFEN TRUI in de kleuren kobait-biauwwinter-wit, rood en zwart 59,- LIONS SPIJKERBROEKEN stone-washed (donker gebleekt) 69,- RIBCORD PANTALONS Club de France in div. kleuren 79,- voor dames: WOLLEN POLO'S LANGE MOUW, in div. moderne kleuren 89,- SATIJNEN PLOOIROKKEN m kobait-biauw, zwart en cyclaam 119,- dorpsstraat 111b - zevenhuizen zoekt nieuw talent Enkele maanden geleden publi ceerde DE DORPSKRANT een in terview met mevrouw Corrie van Nierop, de Zevenhuizense/Nieu- werkerkse schrijfster. We plaatsen zo nu en dan iets van haar pennevruchten De moeder fietste met het drie-en- een-half-jarig dochtertje naar het consultatiebureau, voor prik num mer zoveel. Het is al een tijdje gele den dat het kind zo'n injectie toege diend heeft gekregen. Nu was het gekomen op de leeftijd dat het moe dertje haar kon vertellen waterging gebeuren; ze kon het snappen. Da's béter hé, om het je kinderen te ver tellen - dat lees je tenminste Op die manier kun je veel angst wegnemen bij het jonge volkje. Zoals gezegd - ma reed er heen. Daar aangekomen schoten de blau we kijkers van de kleuter schichtig van links naar rechts, van boven naar beneden; kwebbelende ma ma's, afwachtende - soms huilen de - kindertjes en aan de andere kant van de half openstaande hoge gele deur, een snerpen gekrijs als van een big dat geringd wordt. Dedeurgaat verder open. Een moe der komt terug en begeeft zich met haar blèrende spruit langs de wach tende moeders, waarvan er enkele hun dreumesjes troostende woord jes toefluisteren. 'Volgende slachtoffer'. Zo komt geleidelijk ook mijn boven omschreven duo aan de beurt. Moeder heeft het meisje aan de hand dat - zo te zien - rustig mee naar binnen gaat in de behandelka mer. Van te voren was het mouwtje al opgestroopt, dus het kind was 'startklaar' gemaakt. Terwijl de moeder met het kind plaats neemt op de stoel en nog amper goed zit, is het blote armpje al beetgepakt.... in een ommezien de natte wat er overheen gestreken, en...jétsü! Naald erin...gillend kind....naald breekt....ma kóókt....om het onbe suisde van deze razendsnelle over rompeling. Daar zit ze. Ze had het verteld maar wat voor nut heeft het op deze manier? Misschien hebben dokter en zuster vandaag nog een lang programma af te werken, maar als je leest en hoort; bereid uw kin deren vóór, 't is prettig voor uw kind en voor u zelf, dan kan ik me zo goed de woede voorstellen waar mee het vrouwtje in hoog-rode kleur de deur van het bureau achter zich dicht knalt. Bereidt ook de dokter en de zuster voor....dacht ik toen CORRIE VAN NIEROP Het is stil in mijn huis. Het laatste kind heeft me vaarwel gezegd en is met zijn geliefde naar het land van Sinterklaas vertrokken; zij hebben hem nog niet ontmoet, stond in 'n brief. Nu is het net alsof ik een ge ëmigreerd kind heb. Ik zag er tegen op als tegen een berg; hoe dichter het naderde, hoe hoger de beig werd. Niet om het afscheid maarom de komende stilte. Ik had altijd graag drukte om mee heen. Nou, ik heb genoeg gehad: acht kinderen houden je wel bezig en aan de praat. Afijn. Eenmaal zover zocht ik het steeds vaker buitenshuis. Daar is veel te doen?! Fietsen in de vrije natuur, liefst over de polderwegen, ondertussen de gedachten de vrije loop latend; bejaarden bezoeken, een dankbare bezigheid: als ik niet oppas kom ik tijd te kort - of heb ik bejaarden te veel; 't is maar hoe je het bekijkt. Doch....het leverde winst voor mij op: de berg is er kleiner door ge worden. Nu is het een terp. Die moet ook slinken - moet ik zelf aan werken. Verder ben ik de stilte en het alleen zijn gaan verdrijven door tijdens m'n werk de radio aan te doen; iets wat voorheen weinig ge beurde, want met opgroeiende kin- ders kun je lang goede vrinden blij ven als je de zaak af laat stemmen op lawaai. Nu is die muziekkast voor mij alleen. Dikwijls zoek ik praatprogramma's op waarin ik ge ïnteresseerd ben, en luister terwijl ik de plinten sop. Ats ik het niet met de draadloze binnenkomers eens ben, roep ik ze toe dat ze me nog veel meer kunnen vertellen of ik ban ze, door middel van de knop. Lang zaam kom ik er achter dat ik me op mijn leeftijd nog stiekum loop te ontwikkelenInmiddels kijk ik over de terp heen. Nog even en het is een molshoop en als ik daarop trap, is ie ook plat! CORRIE VAN NIEROP Maar liefst 36 gewonden telde de ramp die zich vorige week dinsdag avond op en om de boerderij 't Land Kanaan" in Zevenhuizen afspeelde. Gelukkig waren de hulpverleners paraat en waren de gewon den binnen het uur opgespoord en afgevoerd. De ramp die zich voltrokken had, had als oorzaak een explosie, die een kleine brand tengevolge had, waardoor erg veel rookontwikke ling optrad. Die rook vormde wel een beetje een belemmering om de slachtoffers op te sporen. Bo vendien moest er in teamverband worden gewerkt en was men elkaar in de enorme drukte, van het afvoeren en eerste hulp verle nen van en aan de slachtoffers, weieens kwijt. Sommigen lagen op, onder of tussen landbouw werktuigen, zodat ze, soms be wusteloos, moeilijk te vinden wa ren. Anderen, nog volledig bij hun positieven, zetten kelen op waaroij de rillingen over je rug liepen. Ge lukkig was het allemaal slechts spel en betrof het een regionale E.H.B.O.-oefening. Voorzitter A. de Vos gaf om acht uur het startsein aan elf ploegen. Drie ploegen kwamen uit Gouda, vijf uit Zevenhuizen en de overige uit Ommoord, Nieuwerkerk en Ou dewater. De E.H.B.O.-ers werden, zoals gebruikelijk bij een oefening, gemengd over de 11 ploegen, zo dat geen enkele plaatsgenoot, met een andere E.H.B.O.-er uit z'n woonplaats werkte. "Zo gaat het immers bij rampen ook" vertelde mevr. W. Metselaar-Boom, kader- instructrice en organisator van de ze oefening, na afloop in het ge bouw voor hulpverleningsdiens ten aan de Burg. Boerstraat. De nabespreking was toen al achter de rug. Burgemeester A H. van Gent was hier ook bij, evenals bei de brandweercommandanten. De laatsten waren ook getuige van de oefening geweest. "Geslaagd" noemde zowel mevr. Metselaar als de heer H. van Os uit Haastrecht, die als kader-instructeur het ver loop van de oefening beoordeelde, de oefening. "Het was een gelukki ge omstandigheid dat het mooi weer was, zodat de gewonden naar buiten konden worden afge voerd. Er werd goed werk verricht door zowel de hulpverleners als de gewonden. Dat waren zgn. 'Lotus slachtoffers', die voor het spelen van gewonden, een speciale oplei ding krijgen. Nieuw was de hulp verlening van gewonden E.H.B.O.- ers. Deze liepen tijdens de oefe ning zgn. verwondingen op en ble ven desondanks helpen. Daar de toneelgroep Spektakel grootse plannen heeft voor het nieuwe seizoen, zijn nieuwe talen ten van harte welkom, op gebied van: acteren, zingen en dansen. Degene die een stap willen wagen om regelmatig op de planken te staan en denken dat ze dat best eens willen proberen, het bestuur van Spektakel wacht op aanmel dingen. Dat kan op elke donder dagavond, de repetitie-avond, in dorpshuis Swanla vanaf 20.00 uur. De toneelgroep Spektakel ver zorgt in de regio regelmatig to neel- en musical-avonden voor verschillende verenigingen e.d. Voor telefonische informatie kan men bellen: 01802-1642 (Jos Mag- delijns). Vrijdag 20 september om 8.30 uur is het zover. Dan gaat de winkel deur van de hernieuwde winkel aan de Dorpsstraat 151 open en wordt iedereen de gelegenheid geboden alles eens heel goed te bekijken. In dorpshuis Swanla werd vorige week een avond gehouden inzake het Volkspetitionnement tegen de plaatsing van kruisraketten. Spreker op deze avond was 'dhr. Brouwer, terwijl een forum vragen uit de zaal beantwoordde. De cabaretgroep Wammes uit Ze venhuizen verleende medewer king aan deze avond, door een tweemaal ca. 20 minuten durend optreden. Op de avond waren ongeveer 80 belangstellenden aanwezig.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 5