Drukke receptie... JAN DR00G JAN DROOG DORPSKRANT QUICK ADIDAS NIKE PUMA RUCANOR sporthuis 50 JAAR GETROUWD De Christen vrouw" Vandalisme - oorzaken en gevolgen! pagina 8 programma '85-'86 excursies cursussen "De Christenvrouw" organiseert dit seizoen twee cursussen, t.w. ziekenverzorging thuis (te geven door het Groene Kruis) en Glas graveren. Hoeveel man zouden er zijn geweest. Zeker honderdvijftig! Kan je zien wat zo'n goed verzorgde trouwkaart van de Kennemer Kaarten Kollektie doeta n Qdwewi dm um AjalcMtoCduldcer; drukkerij elgersma bovendien ontvangt u het gratis verrassingspakket! Inderdaad, ook dit jaar weer poen voor je oude voetbalschoen bij sporthuis Bij aankoop tot 100,- krijg je 10,- voor je oude schoen. Bij aankoop boven de 100,- krijg je 15,- voor je oude schoen. Tevens maakt u kans op een waardebon van maar liefst 50,- voor het oudste paar voetbalschoenen, dat ingeleverd wordt tot eind september. (uitgezonderd spec. aanb. en clubkorting). BLEISWIJK TEL. 01892-15280 hun halve eeuw samen en wat daaraan vooraf ginq geboren en getogen moerkapellenaren gouden spruit Ook de kleding voor het spruiten plukken was nog niet zo goed als tegenwoordig, zodat je weieens helemaal doorweekt was." Enkele jaren geleden was het 50 jaar gele den dat vader Frans Hertog zijn spruitenpluk-loopbaan begon. Vanwege het bereiken van deze mijlpaal, schonken de kinderen hem een gouden spruit. Van dit feit werd in een regionaal dagblad uit voerig melding gemaakt. verhuizen voetballen als hobby ziekenhuis De bruidegom belandde ooit met een gebroken been in het zieken huis door deze voetbalsport, juist net nadat hij met dochter Wil een weddenschap had afgesloten wie van hen beiden ooit voor het eerst in het ziekenhuis zou belanden.. Alhoewel de bruidegom nog niet zolang gelden een ernstige hart operatie (kransslagader) onder ging, verkeert het echtpaar nog in goede gezondheid. Beiden heb ben hun dagelijks bezigheden. De bruidegom werkt van het vroege voorjaar tot de late herfst in de volkstuin en voorziet alle kinderen die dichtbij wonen van verse groenten. De bruid is dol op breien kruiswoordpuzzels oplossen en lezen. Omdat haar man zich in de wintermaanden weieens verveelt, ontlokt dit de opmerking van dochter Wil dat pa maar moet leren breien jj Op woensdag 25 september komt iemand van het Bureau Voorlich ting Merkartikelen praten over "De huisvrouw als manager". Op woensdag 30 oktober gaat mevr. D. van Os het hebben over "Kind en Geloof". Op woensdag 27 november komt de heer J. de Wolde van de Stich ting Staphorst. Hij laat o.a. dia's zien; de titel van het programma luidt: "Staphorster gebruiken". Op dinsdag 17 december vieren de leden van "De Christenvrouw" het Kerstfeest. In 1986 komen de heer en mevr. Mout op woensdag 29 januari een dia-klankbeeld tonen over de re formatie in Schotland. Op woensdag 25 februari wordt de jaarvergadering gehouden, terwijl op woensdag 26 maart notaris J. in 't Hol komt praten over "Huwelijks goederen en erfrecht". Op woensdag 16 april komt een vertegenwoordiger van de Stich ting Friedenstimme Nederland praten over het werk van deze stichting. Woensdag 28 mei geeft de heerT. Langervéld een lezing met dia's over het werk van het K.N.M.I. Woensdag 9 oktober gaat "De Christenvrouw" naar Haastrecht om het museum van de Stichting Risdom van Vliet te bezichtigen. Ze vertrekken dan om 8.45 uur. Op dinsdag 13 mei 1986 maakt de vereniging het jaarlijkse uitstapje. Het is nog niet bekend wat het reis doel wordt voor deze dag. dorpsstraat 62a zevenhuizen - tel. 01802-2289 (ook bij geboortekaartjes!) PO€N VOOR J€ OUDE Wij voeren de merken: De Partij van de Arbeid, afdeling Moerkapelle/Zevenhuizen organi seert een thema-avond op woens dag 25 september a.s. in dorps huis Swanla te Zevenhuizen. Aan vang 21.00 uur. Het thema van deze avond is: "Vandalisme - oor zaken en gevolgen". Als gastspreker voor deze avond is uitgenodigd het 2e Kamer lid Aad Costo. Tot nu toe was het vandalisme voor de meeste mensen een pro bleem van "de grote stad", maar inmiddels blijkt het ook wel dege lijk doorte dringen naar de kleine re steden en/of de dorpen. Van daar dit thema, dat de afdeling van het grootste belang acht. ledereen is van harte welkom op deze avond. Men kan tevens vragen stellen en/of opmerkingen maken. In het Moerkapelse dorpshuis Op Moer wordt op vrijdag 27 september feest gevierd ter gelegenheid van het 50-jarig huwelijk van Frans Hertoa terenvarfat 1 (TOO uur-6 W" bmid8paar ^heuglijKSfêffl In de mist ontmoetten zij elkaar in de winter van 1932. Zij nog erq jong: 15 jaar. Hij is 2 jaar ouder Zij: op weg naar haar betrekkinq: een dienstje aan de Kruisweg.' Hij? Bruidegom Frans Hertog lacht eens. "Ik had de keuze uit drie meisjes....Deze ben ik achter na gefietst". hun levensverhaal volgt een beetje aar zelend, af en toe worden ze tijdens pauzes een beetje geplaagd door dochter Wil en haar zoons Gerard en Freddy, bij wie thuis het gesprek plaatsvindt. (Begoniaplein, Zevenhui zen). Ondertussen wordt hun woning, aan de Van Hogendorpstraat 32 in Moerkapetle, versierd door enkele an dere kinderen....Daar komen ze pas achter als ze laat op de avond, donder dag 12 september, weer thuiskomen.... De andere morgen: 13 september zet ten we hen op de foto. Hun kamer is een bloemen- en plantenzee en is fees telijk versierd. Hun bruidsdagen zijn ingegaan Zowel de 70-jarige bruidegom Frans, als de 68-jarige bruid Alie zijn geboren en getogen in Moer- kapelle. Beiden kwamen uit een gezin van zeven kinderen en leer den al jong aanpakken. De vader van de bruidegom was landarbei der en Frans werd dat ook al jong. Opz'n 14ejaarzathijal indesprui- ten. Hij werkte bij landbouwers in Zoetermeer, Bleiswijk en laatste lijk in Moerkapelle. "De laatste 12 jaar werkte ik bij Nutricia in de fa briek. Op m'n 55ste jaar heb ik, toen in in Moerkapelle werkte, m'n rijbewijs gekocht en een autootje gekocht. Ik wou dat ik het allebei eerder had gedaan: in Moerkapel le werken en m'n rijbewijs halen." lacht hij "Ik moest door weer en wind op de fiets, soms voor dag en dauw, naar Zoetermeer. Dat was niet bepaald een lolletje. Bruid Alie was voor haar huwelijk, vanaf de schoolbanken, op 14-ja- rige leeftijd, dienstmeisje en dien de intern bij boerenfamilies o.a. in Nieuwerkerk en aan de Kruisweg. Na de huwelijksvoltrekking voor de ambtenaar van de burgerlijke stand woonden ze enkele maan den in bij de ouders, waarna een woning aan de Kruisweg werd be trokken. Na drie jaar werd naar een oud huis in de Nassaustraat ver huisd, waarin nog bedsteden wa ren. Het was er zo tochtig en voch tig dat de gezondheid van de in middels geboren kinderen, schade opliep. Een baby van vijf maanden verloren ze daar. Samen met hun'buren, die vorig jaar 50 jaar getrouwd waren (Grootenboer) verhuisden ze naar de Julianastraat. "Ik wist niet hoe we het hadden. Een heerlijk nieuw schoon huis met drie slaapkamers, veel meer ruimte" straalt mevr. Hertog. "Een huis, waarin ook nog plaats was voor inwoning, want er hebben diverse kinderen na hun huwelijk nog een poos ingewoond (dochter Wil knikt, zij zelfs wel een paar jaar). Een drietal kleinkinde ren werd daar zelfs geboren. Het jongste kind van het zestal scheel de maar drie jaar met het eerste kleinkind van z'n ouders. Mevr. Hertog: "Tussen de oudste en de jongste zit 19 jaar. We kre gen vier meisjes en twee jongens. Zij zorgden voor 12 kleinkinderen. Er is zelfs al een achterkleinkind" (dat was samen met het jongste kleinkind ook op de koffie op die 13e september bij het ingaan van de bruidsdagen Toen er 'bejaardenwoningen' aan de Wilde Veenen gereed kwamen, kregen zij er één toegewezen. Eén van de kinderen trouwde en bleef in hun (oude) huis aan de Juliana straat wonen. Ook nu weer ver huisde hun oude buren mee, doch zij bleven na een j^ar achter, toen het echtpaar Hertog naar de bo- venetage van de duplex-woningen aan de Van Hogendorpstraat ver huisde. Eén en ander hield ver band met de financiën. De huur prijs van de woning aan de Wilde Veenen was hoger en men kreeg geen subsidie omdat de heer Her tog nog werkte..) In een bejaardenwoning aan de Wilde Veenen woont de 89-jarige zeer krasse moeder van de bruide gom, die nog een zeer aktief leven leidt.... Over de hobby die de bruidegom vanwege z'n leeftijd niet meer kan beoefenen, horen we pas bijna te gen het eind van ons gesprek: voetballen. Frans Hertog speelde vele jaren in het eerste elftal van Blauwwit, zoals v.v. Moerkapelle toen nog heette en was bestuurs lid."Vroeger moesten we voor de wedstrijd begon, de koeiepoep weieens van het veld scheppen. We hadden dan ook een gewoon weiland als voetbalveld. Ook moesten de ballen voor de oefe ning of de wedstrijd met de hand worden opgepompt en met veters dichtgeknoopt..." (dochter Wil herinnert zich nog dat ze notulen uit moest schrijven voor haar va der in het notulenboek). Mevrouw Hertog heeft het nooit erg gevon den als haar man op zondag aan wedstrijden deelnam. "Ik ging als ik maar even kon altijd naar de wedstrijden kijken. Toen de kinde ren klein waren ging dat niet, maar algauw pasten de oudsten op de jongsten, zodat ik weg kon"

Dorpskrant | 1985 | | pagina 8