5\ ér WEEK BK VAN HET® BROOD M H.J. ESHUIS MOERKAPELLE-GELUIDEN CONCORDIA" DORPSKRANT Damesvoetbal Moerkapelle heeft een nieuwe bakker V V V V V V V V V Ook cijferen is vakwerk... BROOD- en BANKETBAKKERIJ pagina 10 Bü\ raadperikelen woonruimte-adviescomm. eerste paal Hij vertelt dat op 8 oktober de eerste paal wordt geslagen vooreen contin gent woningen in de gesubsidieerde sector. De plaatsvervangend hoofd ingenieur-directeur van de Directie Volkshuisvesting in Den Haag, de heer L. van Dijken, neemt deze taak op zich. De paal wordt om ca. 16.00 uur geslagen....Het contingent om vat: 7 premie A-koopwoningen; 6 pre mie B-koopwoningen en 7 woningen (huur) in dezgn. premie C-sector. De gemeente Moerkapelle ontvangt bij de totstandkoming een éénmalige subsidie van 6.500,- per woning. Deze subsidie werkt door in de huur prijs. moerkapelle allerlei nieuwe begraafplaats dorpsvernieuwing Wie in Moerkapelle moet zijn, wordt weieens geconfronteerd met obsta kels in de Dorpsstraat, b. v. ladende of lossende wagens. Men kan de Dorpsstraat vermijden, want Moerka pelle heeft twee andere ontsluitings mogelijkheden. De Julianastraat: als als men bijv. in dorpshuis Op Moer moet zijn: vanaf Noordeinde bij de kruising rechtsaf, eerste weg links, eerste weg weer links en dan rechts aanhouden, of via de Moerkapelse Zijde: Noordeinde kruising links, eer ste doorgaande weg rechts: dan komt men op de nieuwe ontsluitings weg die plan De Wilde Veenen om- ontsluit, doch aansluit op de andere (oudere) nieuw, de Akkerweg. Hij ligt nu nog echt tussen de akkers. Een uitstekende weg voor haastige fo rensen die snel richting Den Haag via de Kruisweg kunnen rijden. Burgemeester Lips: "Het plan voor de dorpsvernieuwing is opgesteld. Het college treedt binnenkort naar buiten voor overleg met de bevolking. In ht bijzonder betreft dit de oude dorps kern waarbij overigens ook voor een gedeelte de gemeente Zevenhuizen betrokken is. Ook met Zevenhuizen wordt ovérleg gevoerd over de dorps vernieuwing (zoals bekend loopt de gemeente Zevenhuizen door tot en met de kruising Noordeinde-Moer- kapelse Zijde). groeneweg dames kansloos ten onder dames 2 winnen de derby tegen nieuwerkerk dames-1 Cursus E.H.B.O. Uitslag Rabo-bridge- toernooi bij deze dan 033-632565 of 01793-1528 Van 5 t/rn 12 oktober WEEK VAN HFT BROOD et speciaal op de brood-aanbiedingen in onze winkel!! Verder bieden wij u een ruim assortiment: BROOD KOEK Met iedere week aanbiedingen en prijspakkers!! GEBAK ^fnr?fSprifk n?et burgemeester A. W. Lips leverde weer stof voor de lezers van üorpskrant in het algemeen en de Moerkapeilenaars in het bijzonder. Direct bij onze binnenkomst in het gemeentehuis ontvangen we de AANBIEDINGSBRIEF behorende bij de Gemeentebegroting voor het dienstjaar 1986 van de gemeente Moerkapelle. Burgemeester Lips: "Gisteravond (24 sept., red.) is de be groting voor het dienstjaar 1986 aan geboden aan de leden van de gemeenteraad tijdens de gemeente raadsvergadering. De begrotingsbe handeling is gepland in de vergade ring van 29 oktober a.s. Tijdens deze gemeenteraadsverga dering werden ook twee nieuwe le den voor de woonruimte-adviescom missie gekozen, te weten mevr. M.E. den Hollander-Boevée en de heer P.d e Graaft. Samen met de reeds zitten de leden de heren: C.P. Cammeraat, D. de Leeuw en G. Hanse zullen zij het college van B. en W. adviseren over de woonruimte-verdeling :n de huursector. Omdat de gemeente Moerkapelle geen woningbouwvere niging heeft is er een direct contact tussen deze woonruimte-adviescom missie en het college van burge meester en wethouders. Deze com missie draagt de woningzoekende voor aan B. en W. Doorgaans accep teren B. en W. deze voordracht, doch in incidentele gevallen kan de voor keur van het college naar een andere woningzoekende uitgaan, vanwege een actuele situatie die niet aan de woonruimte-adviescommissie be kend is. In de praktijd is het zo dat W.A.C. vijf namen indient. Als het om één vrijko mende woning gaat kan het gebeu ren dat het college niet nummer.1 van de lijst de woning toewijst, doch b.v. 3 of 4 (maar dit zijn uitzonderingsge vallen). De W.A.C. houdt éénmaal per twee maanden spreekuur op de eer ste maandagavonden van de even maanden: dus nu de eerste maan dagavond van oktober in het ge meentehuis van Moerkapelle, aan vang 19.30 uur. Woningzoekenden zijn dan in de gelegenheid hun zaak in het bijzonder te bepleiten bij de commissie. Dat functioneert goed" aldus burgemeester Lips. "Die com missie hebben we zeker in het komende jaar nodig om ons advies te geven over de toewijzing van huur woningen, waar enerzijds een deel van beschikbaar komt door leegko mende bestaande huurwoningen, waarvan de bewoners een premie woning hebben gekocht, zo'n 5 a 6, terwijl in het nieuwbouwplan ook een zevental huurwoningen is begrepen." Is dit de totale toekenning in 1985? Ja en we zijn er best nog blij mee, omdat het voor de kleinere gemeen ten anders niet mogelijk is te bouwen, in de sociale en uitsluitend voor de eigen inwoners. We kregen de toewij zing eind januari. Wil je inderdaad bouwen dan moet je voor een be paalde datum met een totaal bouw plan komen, waaraan de premie-be schikking wordt gehecht. Kom men niet naar de Directie Volkshuisves ting in Den Haag met een volledig bouwplan, dan vervalt de toewijzing." Hadden jullie verwacht dat Moerka pelle 20 woningen mag bouwen? 'We wisten rond de jaarwisseling dat er eigenlijk geen kans was dat we wo ningwetwoningen zouden mogen bouwen, wel premie woningen. De premie-C woningen waren niet ge- contingenteerd; we hebben ze toch toegewezen gekregen, omdat we met een plan kwamen en het bleek dat de middelen er waren...er was ruimte voor bij Volkshuisvesting in Den Haag...Deze premie-C woningen zijn dus inderdaad een extraatje. Riolering: "De totale riolering is ge reed. Het was een behoorlijk project wat het komende jaar door zal wer ken in de beschikbare financiële mo gelijkheden voor onze gemeente. In 1986 moet er nog een groot werk worden geklaard aan de Julianastraat De riolering die daar rond 1950 is aangelegd zal gereconstrueerd moe ten worden. De kostenraming ervan is ca. een half miljoen. Nu al geeft deze riolering wat ouderdomsproble- men. Uiteraard is deze ook in het to tale circuit opgenomen, waardoor af valwater via een persleiding naar een zuiveringsinstallatie bij Bleiswijk gaat. Dit gebeurt via een station aan de westkant van onze gemeente. Ook een deel van Zevenhuizen (Brede- weg) en Waddinxveen (veiling en abr. Kroesweg) is op deze leiding aange sloten." "Een ander groot project dat een flinke investering met zich brengt is de aanleg van de nieuwe begraaf plaats. Deze staat op de begroting voor 1986. Misschien komt de aanbe steding ervan al in behandeling in de raadsvergadering van december a.s. In ieder geval hopen we met de uit voering ervan in februari a.s. te begin nen. De nieuwe begraafplaats is gesi tueerd aan de westkant van de ge meente aan de nieuw aangelegde ontsluitingsweg, de Akkerweg, ten noorden van de NAM-lokatie." Er moet bovendien overleg gepleegd worden met de middenstand en het bedrijfsleven. Of dat door middel van een hearing zal gebeuren is nog niet helemaal duidelijk. Eerst vindt er een gesprek plaats met de middenstand vereniging over de diverse onder delen bij de herinrichting van de Dorpsstraat." Of er met de mogelijk heid gespeeld wordt de Dorpsstraat éénrichtingsverkeer te maken? "Mis schien, we hebben immers ontslui tingsmogelijkheden. Eerst moet er overleg plaatsvinden" aldus burge meester Lips. Ook de vierde wedstrijd in de compe titie, in Den Haag tegen Celeritas, moesten de Groeneweg-dames erva ren dat het spelen zonder de gebles- - seerde Conny Baas, Helga Baas, S Magda Verschoor en Yvonne v. Vliet 7 een dermate verzwakking betekent, dat bij voorbaat een nederlaag vast stond. Niets ten nadele van hun ver vangsters, want in tegenstelling tot de uitwedstrijd tegen Alkmania, werd er in deze wedstrijd echt wel hard ge werkt maar tegen topclubs in de interregionale competitie is dat al leen niet voldoende. De eerste minuten ging het nog aar dig gelijk op en kreeg Groeneweg zelfs kans op een voorsprong toen in de 8e minuut een foutieve terugspeel bal van één der Celeritas-verdedig- sters maar net naast ging maar na die 10e minuut was het vrijwel alles Cele ritas wat de klok sloeg. In de 13e minuut bekroonde Celeritas haar overwicht met een doelpunt van Han- nie Atheunissen die een pass van Ria de Jong doeltreffend afrondde. In de 35e minuut werd het 2-0 door een doelpunt van Silvia Höfkens. Reeds in blessuretijd van de eerste helft zag Sonja van Delft een uitste kend genomen vrije schop van haar via de handen van de Celeritas-doel- vrouwe en de lat over het doel gaan. In de tweede helft was Celeritas nog sterker en konden de Groeneweg- dames niets anders doen dat de bal maar naar voren schieren, waar te weinig speelsters aanwezig waren om het de Celeritas-verdediging moeilijk te maken. In de 17e minuut was het wederom Silvia Höfkens die een afstandsschot lostte op doel- vrouwe Wil v. Kralingen, die echter ondanks uitstekend keepsterwerk kansloos was: 3-0 voor Celeritas. Het eerste wapenfeit van Groeneweg in de tweede helft kwam pas in de 20e minuut, maar Tonnie Vurens zag haar ingeschoten bal gestopt door de Celeritas-doelvrouwe. In de 27e mi nuut rondde Hannie Antflfeunisse een pass van Ria de Jong af en bracht de stand op 4-0 en in de 36e minuut scoorde Silvia Höfkens met een schit terende goal haar derde doelpunt en bracht daarmede de eindstand op 5-0 voor Celeritas. Het tweede dameselftal bleef ook in haar derde wedstrijd van deze nog prille competitie zonder nederlaag. Ditmaal moest het pas gestarte Nieu werkerk eraan geloven. Nieuwerkerk, uitkomend met vier speelsters, die in het verleden bij Groeneweg hebben gevoetbald, verloor deze wedstrijd in eigen huis met 1-0. Het was bepaald geen beste wedstrijd en met name Groeneweg, die ook verreweg de meeste kansen had, miste bijzonder veel kansen. Over de hele wedstrijd genomen waren de dames van coach Jo Metselaar de betere maar er werd slechts 1 doelpunt gescoord. In de 10e minuut van de eerste helft rondde Irene Bakker een pass van Sandra Boevé af en bracht de stand op 1-0 wat tevens de eindstand was. MOERKAPELLE - De cursus E.H.B.O. van het Rode Kruis start op 4 november a.s. Men kan zich in schrijven bij: mevr. M. v. Popering Herenweg 4, tel. 2225 of bij dhr. J.' Breedijk, V. Hogendorpstr. 1, tel 1527. Zaterdag 28 september werd in dorpshuis Swanla door bridgeclub Zevenhuizen in samenwerking met de Rabobank een bridgetoernooi ge houden. Het aantal deelnemers be droeg 112 paren (waaronder uit Hen gelo (Ov), Hoorn, Hilversum, Raams- donkveer, en dat met die mist!) Zelfs in de sporthal, waar het toernooi plaatsvond, hing een mistgordijn, maar dat bleek afkomstig van rook- lustige bridgers. Dankzij de inzet van veel vrijwilligers die het inwendige van ca. 225 aanwezigen, onder de be zielende leiding van beheerder Ton Loeve, goed verzorgden, was het ook een aangenaam verpozen in Swanla. Met behulp van de computer werden de tussen- en eindstanden uitge rekend. UITSLAG TOTAAL: 1. Hr. Ros-MW. Winckel, Den Haag: 64,54%; 2. Hr. Herweijer-Paul, Voorhout/Amster dam: 64,45%; 3. Hr. Hofstede-de Bruin, Gouda; 4. Mw. Maas-Hr. Faase, Vlaardingen; 5. Hr. v. Oordt- Hr. Louwerens, Den Haag; 6. Hr. de Waal-Busz, Rotterdam; 7/8: Hr. Hart- man-v. Rijt, Zoetermeer; Hr. v. Bok- kum-Mw. Hendriks, Rotterdam; 9. Hr. v.d. Haak-v.d. Torre, Zevenhuizen (eerste jeugdpaar); 10. Hr. v.d. Weerdt-v. 't Slot, Zevenhuizen. Aantal spellen: 42. Nog een Zevenhuizense succes: de tweede zitting werd gewonnen door het paar v.d. Weerdt-v. 't Slot. Henk Eshuis opende maandagmor gen, samen met zijn vrouw Margo de winkeldeuren van het pand, waarin voorheen bakkerij Vis was gevestigd aan de Moerkapelse Dorpsstraat. De 23-jarige bakker is van plan vrijwel alles zelf te gaan bakken in de nieuwe oven, die in de bakkerij werd géinstal- leerd. Trouwens de hele bakkerij on derging een totale vernieuwing en werd drastisch gemoderniseerd. De nieuwe oven is een zgn. 'inschiet- oven' met een capaciteit van 134 bro den. Moerkapelle's nieuwe ambach telijke bakker prijst zich gelukkig de ze bakkerij te hebben kunnen be machtigen. "Ik heb m'n vrouw des tijds ontmoet bij de bakker in Schoonhoven waar ik werkte. Ik, in de bakkerij, zij in de winkel. Al lang rijpte bij ons het plan samen een bak kerij te beginnen. Moerkapelle bood de gelegenheid. Margo gaat de win kel runnen en ik neem de bakkerij voor m'n rekening. Cees Hartog blijft de 'ventwijk' doen dus voor de klanten langs de weg verandert er weinig.." Er is de afgelopen weken door diverse familieleden van het bakkersechtpaar een helpende hand geboden opdat de verbouwing toch maar op de 28ste september voltooid zou zijn. Op die dag ging de winkel open en begon de bakker brood en banket te bakken, "het wonen is nog even wat provisorisch op de boven- etage, maar binnen enkele weken ho pen we achter de winkel te wonen We moeten alleen nog een behange^ tje op de muren aanbrengen." Tenslotte vraagt Moerkapelle's nieu we bakker of de Dorpskrant aandacht wil schenken aan de WEEK VAN HET BROOD die loopt van 5 tot en met 12 oktober Administratie belastingen financieringen verzekeringen adviezen en daarom verzorgen wij gaarne uw belasting aangifte, stellen wij uw jaarrekeningen op, houden uw administratie bij en ordenen uw boekhouding. Omdat cijferen ons vak is. Administratieburo VAN TOOR Prins Bernhardstraat 25, 2841 TE Moordrecht Tel. (01827) 2462. Wist u dat er in Moerkapelle op Zevenhuizens grondgebied een SFEERVOLLE FEESTGELEGENHEID bestaat JJ aan de Bredeweg 66 biedt ruimte aan groepen tot 250 personen. Wij verzorgen KOFFIEMAALTIJD, KOUD BUFFET OF DINER. Belt u of komt u eens langs om de zaal te bezichtigen! Eventuele muziek kan verzorgd worden. Onze kok kan bijna alles! Afspraken telefonisch Dorpsstraat 34 Tel. 01793-1348 Moerkapelle

Dorpskrant | 1985 | | pagina 10