Coen Schiereck 65 JAAR GETROUWD....! W* KbBftEN l£ff€£l<4K EN FIGVVRLSK UAfcT N/OOR UW PfcZ&N DORPSKRANT POLITIEK rond DE VIERKAP De Herfst is in zicht! Bij Bloemsierkunst HENK SOL INTRODUKTIE 1986 MODELLEN GARAGE SCHMIDT B.V. Voor Voorzetramen, kozijnen tot Aan bouw, Verbouw en Nieuwbouw en alles wat er aan vast zit! Ook voor HOUT- en BOUWMATERIALEN kunt u bij ons terecht! bouwkundige werkzaamheden en adviezen. emmers schuren mannenbankje fictsenbewaarder Tot de bruidegom: "Nu heeft u geen hobby's meer, maar ging u vroeger niet op een vereniging?" Hoofd schuddend: "Nee hoor. Ik was alleen Fietsenbewaarder bij Hotel Vos. Tij dens uitvoeringen, en dat waren er vooral 's winters veel, lette ik er op dat er geen fietsen gestolen werden." Z'n 'vrouw vertelt dat ze zeker 17 jaar - ze woonden toen al aan de Rozenstraat, bij Hotel Vos als werkster heeft ge werkt. Ook diverse van haar doch ters deden dat in de periode van Henk bos. In tegenstelling tot haar man be zocht zij op latere leeftijd wel een ve reniging: het bejaardenkoor. Discussie gesloten! REDAKTIE pagina 11 ASSURANTIEKANTOOR VEERMAN Specialisten in het verzekeren van uw PERSOONLIJKE-, GEZINS- en BEDRIJFSONGEVALLEN RISICO'S. Dorpsstraat 200 ZEVENHUIZEN Tel. 01802-1430. staat alweer een grote sortering bloem bollen voor u klaar. AANBIEDING: TUINAARDE - 1 zak voor ƒ3,95 3 zakken voor 10,- Donderdag 3 oktober van 18.00-21.00 uun Vrijdag 4 oktober van 15.00-18.00 en 19.00-21.00 uur; Zaterdag 5 oktober van 10.00-17.00 uur. <r RAADHUISSTRAAT 19-21 MOERKAPELLE 01793-3016 4 OKTOBER DIERENDAG! Zaterdags geopend van 9.00-12.00 uu en van 13.00-15.00 uur. Dorpsstraat 12 - Zevenhuizen Tel. 01802-2581 b.g.g. 01828-18718. Gisteren, 1 oktober, was het 65 jaar geleden dat Piet Koole en Aaltje van Vliet elkaar ten overstaan van de ambtenaar van de burgerlijke stand van Bleiswijk het ja-woord gaven. 65 jaar getrouwd, het is bijna een mensenleven. De nog krasse 84-jarige bruidegom lacht maar eens....Z'n 85-jarige echtgenote ook. Haar gehoor is wat minder dan het geweest is, maar voor de rest doet ze nog alles. 'We zijn dankbaar dat we deze dag nog mogen beleven" zegt ze...De feestelijkheden - een receptie bij hun zoon in de zaal achtercafetaris De Telstar - moeten nog plaatsvinden, maar vallen op een dusdanig ongunstig tijdstip dat de dorpskrant vrijwel persklaar Is: dinsdagmiddag 1 oktober. Bij ons gesprek in het huis van het bruidspaar aan de Rozenstraat 46, is ook de één deur verder wonende oudste dochter aanwezig....Zij weet veel van haar ouders doch niet alles, zo blijkt uit hun commentaar Bruidegom Piet Koole is een echte Zevenhuizenaar: geboren en geto gen, behoudens een poosje in de kost bij z'n baas in Bleiswijk, woonde hij z'n hele leven in Zevenhuizen. Z'n wieg stond in een huisje aan de Groe- neweg. Zijn vader en moeder kregen vijf kinderen. Vader was landarbeider dus werd zoon dat ook. Al op 12-jari- ge leeftijd ging hij bij een boer werken Dat deed hij in Zevenhuizen en Bleis wijk tot hij tenslotte in Waddinxveen bij een zandfabriek werk vond, van waar hij na 13 jaar bij 'de zandpaal' te recht kwam. Met een personenbusje werd hij met andere werknemers naar werken vervoerd waarbij het slaan van palen van belang was...Dat was z'n laatste werk in loondienst.... Bruid Aaltje werd op een molen aan ateiswtjÉrkyondgebied geboren. "De molen stond recht tegenover die van Ottevanger. Kijk" toont ze een foto "hier staat onze molen nog op. Het was er één van een molenviergang, doch er is er geen één van bewaard gebleven." Ze vertelt dat ze enigst kind was en haar moeder nooit ge kend heeft. Haar vader hertrouwde en toen ineens had ze broertjes en zusjes. Haar vader kreeg ook bij z'n tweede vrouw nog kinderen. Door één van hen, een halfbroer, kwam ze in contact met haar toekomstige man. In zijn woning aan de Kruisweg kwam de eerste ontmoeting tot stand Zij diende toen al vanaf haar elfde jaar bij de familie Krijgsman aan de Mid delweg in Zevenhuizen. Eén keer per drie weken had ze een zondag vrij, maar dan moest ze eerste de koeien hebben gemolken 's-morgens, eer der mocht ze niet weg. Het was een lange wandeling naar huis over de - toen nog slecht begaanbare - Rotte- kade. Om over de Rotte te komen moest ze met een bootje overvaren. Tot aan haar huwelijk werkte ze bij de familie Krijgsman, was dol op kaasmaken en melkemmers schuren. "We maakten wel zulke kazen" zegt ze enthousiast met glimmende ogen. Ze breidt haar armen uit, zodat ze wel bijna een me ter doorsnee moeten zijn geweest. Na hun huwelijk vestigde het bruidspaar zich in een woning aan de Groene- weg, vandaar verhuisden ze naar de Lange Zijde, waarna ze uiteindelijk in een woning aan de Nrd. Dwarsweg belandden. Daar woonden ze 16 jaar. Door woningruil kwamen ze 28 jaar geleden in de Rozenstraat te wonen, pal naast hun oudste dochter, die al aan het verhuizen was naar dit adres. Het is inmiddels al jaren een vaste ge woonte dat het echtpaar Koole elke morgen koffie drinkt bij hun dochter. Zo zijn ze er elke dag even uit. Dat is goed voor de bruid, want de bruide gom komt toch wel aan z'n trekken. Hij hoort dagelijks het dorpsnieuws (als het mooi weer is) op het mannan- bankje op de hoek tegenover Ver sprille. In de tuin werken kan hij niet meer en hobby's heeft hij niet. Z'n vrouw wel. Ze breit wat af en toont een sprei dat uit lapjes met diagonale strepen bestaat. "Elk kind heeft er één" vertelt ze. Haar echtgenoot: "En dat zijn er al negen." Haar hele leven heeft ze overigens al gebreid, vooral veel voor de Bazars van de school (vereniging voor openbaar onder wijs). Gaat u nooit eens daagjes naar de kinderen? vragen we. "Ja" antwoordt de bruidegom "alleen als ze jarig zijn komen we bij ze op bezoek". En andersom? vragen we. "O jee, ze ko men allemaal trouw hoor" lacht de bruid. Haar dochter vertelt dat de meeste kinderen dicht in de buurt, hier in Zevenhuizen wonen. Zij zorg den gezamenlijk voor 21 kleinkinde ren terwijl er ook alweer 14 achter kleinkinderen zijn.... Komt u weieens bij feestelijkheden in De Zevenster? "Nee" schudt de bruid Haar dochter onthult: "Ze staan wel ingeschreven voor een kamer in het bejaardentehuis, maar dat zal nog wel even duren, want er is een lange wachtlijst..." Gingen jullie vroeger weieens op va kantie? "Neen" schudden beiden het hoofd. "Jawel" knikt de dochter. "U wel pa!" De bruidegom lacht. "Ja drie dagen of, korte reisjes van de bejaar- denbond. Ik ben weieens naar Parijs geweest en ook een paar dagen per boot naar Zweden". Soms komen berichten weieens ver- keers over. Hebben ze een achter grond. Zoals bekend, vermijden we in de Dorpskrant politiek gekrakeel. He laas begingen we met het artikel over "De Vierkap" de fout de politiek erbij te betrekken. Hadden we het maar niet gedaan, want nu moet alles weer rechtgetrokken worden, om ver keerde interpretaties uit de weg te ruimen In het artikel over de uitbreiding van het multifunctionele gebouw De Vier kap te Oud Verlaat werd gesteld dat de uitbreiding door de politiek opge houden is en met name door de V.V.D., die met een alternatief geldbe- sparend verbouwingsplan kwam. Ten huize van V.V.D.-gemeente- raadslid Ch. Sameel is de voltallige viermansfractie van deze partij aan wezig om alle sluiers en insinuaties aan hun adres weg te nemen. Wet houder Van Yperen: "De werkelijk heid is anders, er is nooit onenigheid geweest in het college van B. en W. In ht artikel in de vorige Dorpskrant werd gesuggereerd dat de liberalen de uitbreiding van De Vierkap heb ben tegengehouden, dat is absoluut niet waar. In feite vond iedereen, met uitzondering van de heer Zwerus van de S.G.P., in de commissie van Open bare Werken het op tafel gelegde plan voor uitbreiding van De Vierkap (ontworpen door architect Koetsier) te duur. het plan is dan ook terugge nomen op 4 juni. Burgemeester Van Gent heeft in de commissie Financi ën op 10 juni nog geprobeerd bijval te krijgen, doch ook dit mislukte. Vrij wel niemand ging akkoord met het uitbreidingsplan, vanwege de hoge kosten." De heer Sameel: "En om de zaak niet langer aan te houden dan noodzakelijk was, hebben wij voorge steld om een ander plan te maken, dat misschien goedkoper zou zijn. Dat is gelukt - het heeft ons alle vier wel een weekeinde gekost - mede dankzij de welwillende inzet van de heer Underberg. Hij zette een nieuw, zo'n tienduizend gulden goedkopere uitbreiding op papier, die zelfs nog groter was dan het ontwerp van de heer Koetsier. Bovendien bestond door dit plan de mogelijkheid het gebouw - zo nodig - in de toekomst nog eens uit te breiden. Met dat plan van de heer Koetsier, wat uiteinde-lijk toch de goedkeuring kreeg van de raad, is dat beslit niet' meer moge lijk." De heer Van Harten: "Wij vinden het prima dat de raad voor dit plan ge stemd heeft. Kijk het ging er ons niet om, dat plannen te dwarsbomen, maar juist om ze in een stroomver snelling te brengen. Wethouder B. v. Yperen legt uit: "Het bestuur van De Vierkap kwam destijds met een uit- breidingsvoorstel voor twee extra toi letten en een berging. Een dergelijke uitbreiding werd door Gemeentewer ken begroot op zo'n veertigduizend gulden. Op ons verzoek (B. en W„ red) is tenslotte een serieus wensen pakket ingediend door het bestuur van De Vierkap, wat veel omvangrij ker was dan alleen een berging en twee extra toiletten. Toen de raadsle den in de commissievergaderingen dan ook de nieuwe, aan de wensen van het bestuur aangepaste, uitbrei dingsplannen onder ogen kreeg, schrok men en krabbelde terug. Be grijpelijk. Wij vroegen toen om een al ternatief - mogelijk goedkoper - plan, op te laten stellen, wat de goedkeu ring had van het college. Dat kwam wat te laat om op de raadsvergade ring van 27 juni goed behandeld te kunnen worden. Voor alle duidelijk heid: op een enkele uitzondering na waren vrijwel alle raadsleden het er over eens dat negentigduizend gul den teveel was voor een uitbreiding en zeker tegen de plannen ontwor pen door de heer Koetsier zouden stemmen. Het alternatieve plan van de V.V.D. heeft de besluitvorming al leen versneld. Er werd, met goedkeu ring van de gehele raad, besloten tot een extra-raadsvergadering op 4 juli. In die vergadering is toen de hamer gevallen voor het plan zoals aanvan kelijk door B. en W. voorgesteld. Waren wij niet met het alternatieve plan gekomen, dan was de uitbrei ding beslit op de lange baan gescho ven. Men had anders geen alternatie ven... Wij betreuren het geenszins dat het door ons ingediende plan 'Under berg' niet aangenomen is, integen deel: het werkte de besluitvorming in de hand....Anders was men mis schien nu nog besluiteloos gewéest. Waarom de raad toch niet koos voor het plan Underberg? "Wel ik denk dat men bang was dat er toch financiële consequenties uit zouden voort vloeien als men de heer Koetsier, die in opdracht van het gemeentebe stuur de plannen ontwierp, af moest wijzen...." (een soort gentlemen's agreement!. 1 (zolang de voorraad strekt) Hierbij nodigen wij u uit om kennis te komen maken met de nieuwe generatie PEUGEOT 505. Tevens vertellen wij u graag meer over de 1986- modellen en over onze div. aanbiedingen o.a. de Peugeot 205 Accent, Peugeot 1985 modellen tegen speciale prijzen en de aantrekkelijke financiering-aktie. U bent van harte welkom in onze showroom op: Wij hopen ook u te mogen ontvangen op één dezer dagen, om u geheel vrijblijvend meer informatie te geven over de nieuwe 1986 modellen! TOT ZIENS! Dorpsstraat 38 - Zevenhuizen. DiCRENópeCiaal-qaak. HET Vt>et>€RSeHUURTde

Dorpskrant | 1985 | | pagina 11