Gemeente Zevenhuizen DORPSKRANT Bekendmaking bouwplannen Verleende bouwvergunningen Afvalglas moet in de glasbak Nieuw gemeentehuis met bibliotheek Belemmeringenwet Privaatrecht Voorbereidingsbesluit "Dorp" en "Zevenhüizerplas" Bestemmingsplan "Landelijk Gebied, 7e herziening" BURGERLIJKE STAND Collecteschema Openbare vergaderingen pagina 2 De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend dat bij het college van burgemeester en wethouders de volgende aanvragen zijn inge diend: a. de heer G.J. Mulder, Hazeveld 27, om een vergunning voor het ver groten van de entreeruimte en het maken van een schuifpui in de achtergevel van de door hem bewoonde woning. Dit bouwplan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestem mingsplan "Dorp na vijfde herziening"; b. de heer D.R. Berndsen, Hazeveld 32, om een vergunning voor het vergroten van de entreeruimte aan de voorzijde van zijn woning. Ook dit bouwplan is in strijd met de bij het bestemmingsplan "Dorp na vijfde herziening" behorende planvoorschriften; c. de Stichting "Sub Aequor" om een vergunning voor de bouw van een clubhuis aan de Zevenhüizerplas, op een perceel grond kadas traal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie C nummer 2896. Het perceel is gelegen ten hoogte van het pand Wollefoppenweg 10. Dit bouwplan is in strijd met de voorschriften, behorende bij het ter plaatsen geldende bestemmingsplan "Zevenhüizerplas"; d. "Continental Sound Music B.V.", om een vergunning voor de bouw van een loods, groot 6x16 meter, op een perceel grond plaatselijk bekend Wollefoppenweg 79a, terwijl tevens toestemming wordt gevraagd om de reeds aanwezige opstallen op het desbetreffende perceel te mogen gebruiken als "gospel music artcentre", het geen inhoudt, dat het complex zal gaan dienen als administratief centrum en tevens als een kleinschalig congrescentrum, waar ook exposities en trainingen kunnen worden gehouden. Ook deze aan vragen kunnen thans niet worden gehonoreerd in verband met de strijdigheid met het bestemmingsplan "Zevenhüizerplas". De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 12 september 1985 verklaard, dat voor de genoemde bestemmingsplannen partiële her zieningen in voorbereiding zijn. Met deze herzieningen zijn de bouw plannen in overeenstemming. In de situatie als deze, waarbij een bouwplan in strijd is met het vige rende bestemmingsplan maar in overeenstemming met het in voor bereiding zijnde plan, is het mogelijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestemmingsplan. Artikel 50, lid 8 van de Woningwet maakt het mogelijk op een nieuw bestemmingsplan vooruit te lopen. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens de gevraagde bouwvergunningen te verlenen met toepassing van genoemde arti kelen, doch alvorens hiertoe over te gaan, liggen de bouwplannen vanaf donderdag 3 oktober 1985, gedurende 14 dagen ter secretarie, bureau Ruimtelijke Ordening, Dorpsstraat 144, voor een ieder ter inzage. Tijdens die termijn zijn belanghebbenden bevoegd bij burgemeester en wethouders bezwaren in te dienen tegen het verlenen van de be nodigde vrijstellingen. In de periode van 12 tot 26 september 1985 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het wijzigen van een topgevelraam bij het pand Hazeveld 2; - het wijzigen van een topgevelraam bij het pand De Wielewaal 3; -het bouwen van een bedrijfsruimte bij een kas op het perceel Knib- belweg 26; -het bouwen van een woning op het perceel Wilgenlaan 28; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verlening van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecre tarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). Een dezer dagen is de vierde Nationale Glasbakkencampagne ge start. Het doel van deze campagne is om het inleveren van glas via de daartoe bestemde glasbakken nog meer te stimuleren. Immers, glas kan onbeperkt worden hergebruikt en leverteen grote besparing van grondstoffen op, alsmede een verminderde belasting van het milieu, hetgeen zeker de moeite waard is. Dat deze vierde glasbakkencampagne moet worden ondersteund, is duidelijk. Verzocht wordt dan ook het afvalglas niet in de vuilnis zak maar in de op de diverse plaatsen in deze gemeente staande glas bakken te deponeren. Deze bakken staan op de volgende plaatsen: hoek Dorpsstraat/Kerkepad, hoek De Taling/De Kievit/De Beuk, de Akkerstraat, hoek Begoniaplein/Leliestraat en te Oud Verlaat, hoek Wollefoppenweg A/lietkade. U ziet, er is altijd wel een glasbak bij u in de buurt. Voor bet voortaan inwerpen van het glas in de glasbak zal ook de vuilnisman u dank baar zijn. Neem even de moeite! De plannen voor het nieuwe gemeentehuis met bibliotheek vorderen gestaag. Het is de bedoeling in de raadsvergadering van 17 oktober 1985 de voorstellen de behandelen omtrent de beschikbaarstelling van de nodige gelden voor de bouw en inrichting. Van het plan voor het nieuwe gemeentehuis met bibliotheek kan door een ieder tijdens de kantooruren kennis worden genomen. In de cor ridor achter het gemeentehuis is namelijk een opstelling gemaakt van alle op het aanzien en de inrichting betrekking hebbende tekeningen. Daarnaast zal op maandag 7 oktober 1985 's avonds de presentatie worden opgesteld in de raadszaal. Vanaf 19.30 uur is men dan welkom. Die avond zijn de leden van het college van burgemeester en wethouders aanwezig om eventueel toelichting op de plannen te geven. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen maakt, ingevolge het bepaalde in artikel 2, tweede lid van de Belemmeringenwet Pri vaatrecht bekend, dat met ingang van donderdag 3 oktober 1985, ge durende veertien dagen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, ter inzage liggen: 1- Een beschrijving van de door de Stichting Drinkwaterleiding "De Tien Gemeenten" aan te leggen en in stand te houden drinkwater transportleiding in het perceel, kadastraal bekend gemeente Ze venhuizen, sectie F2, nummer 70, eigendom van de heer C. Schou ten, wonende Hoofdstraat 69 te Bergambacht. 2. Een plantekening, waarop het betreffende gedeelte van bovenge noemd werk is aangegeven. Op maandag 21 oktober 1985, des namiddags om 15.00 uur, zal ten provinciehuize, Koningskade 1 te 's-Gravenhage, een zitting worden gehouden, alwaar door rechthebbende(n) bezwaar kan worden inge diend en overleg kan worden gepleegd met verzoekster. De burgemeester van Zevenhuizen maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf donderdag 3 oktober 1985 ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 144, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 12 september 1985, waarbij is bepaald dat: a. een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan "Dorp", zoals dat luidt na vijfde herziening, voor twee percelen grond, selijk bekend Hazeveld 27 en 32, kadastraal bekend gemeente Ze venhuizen, sectie C nummer 3036 en 3014 gedeeltelijk; b. een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan "Zevenhüizerplas" voor een perceel grond, plaatselijk bekend, na bij het perceel Wollefoppenweg 10, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie C nummer 2896 en een perceel grond, plaat selijk bekend Wollefoppenweg 79a, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie D nummer 1278; een en ander zoals dit in rode kleur is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen maakt ter uitvoering van artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 9 juli 1985, nr. B 22750/1, gedeeltelijk goedkeuring hebben ver leend aan het besluit van de raad dezer gemeente d.d. 10 mei 1984, in houdende de vaststelling van de zevende herziening van het bestem mingsplan "Landelijk Gebied". Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt vanaf donderdag 3 oktober 1985, gedurende één maand ter inzage, ter gemeentesecretarie, bu reau Ruimtelijke Ordening (Dorpsstraat 144). Tegen het besluit staat beroep open bij de Kroon voor de gemeente raad, dé inspecteur van de Ruimtelijke Ordening en voor hen die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben gewend. Voorts kan beroep worden ingesteld door een ieder die bezwaren heeft tegen het besluit voor zover het de onthouding van goedkeu ring betreft. Beroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin en dienen zo mogelijk in tweevoud te worden ingediend bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Concept-Welzijns- plan 1986-1987 Gedurende de maand oktober ligt ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage het concept- Welzijnsplan voor de jaren 1986 en 1987, waarin zijn opgenomen de uitgangspunten met betrek king tot de subsidiëring van de in de gemeente Zevenhuizen werk zame verenigingen, stichtingen, instellingen etc. op het gebied van de sport, cultuur, recreatie en dergelijke. Tijdens de bovengenoemde peri ode is het tevens voor een ieder mogelijk om tegen het concept plan bezwaren in te dienen. GEBOORTEN: Van Hien, Laurens, zoon van: van Hien, Peter Jurgen en: Lok, Cornelia Johanna, op 9 septem ber 1985. Zoeteweij, Liselore Jacomien, dochter van: Zoeteweij, Pieter Jan en: Schrier, Jacomina Thobia Helena, op 13 september 1985. OVERLEDEN: -Stigter, Aagje, w.v. Schenk, Jan, oud 87 jaar, op 15 september 1985. GEHUWD: Den Ouden, Markus en: De Graaf, Yvonne, op 20 september 1985. 23 tot 29 september 1985: Nier stichting. 30 september tot 5 oktober 1985: Dierenbescherming. 7 tot 13 oktober 1985: Zwakzin nigenzorg. Donderdag 17 oktober 1985 Gemeenteraadsvergadering Aanvang 19.30 uur. Spreekuur burgemeester Op vrijdag 4 oktober houdt de burgemeester geen spreekuur. Bouwplan Noorde lijke Dwarsweg 1 De burgemeester van Zevenhui zen maakt bekend, dat met ingang van 3 oktober 1985, gedu rende 14 dagen ter gemeentesec retarie, bureau Ruimtelijke Orde ning c.a., Dorpsstraat 144, ter in zage ligt de aanvraag van het bu reau Zwiers/Minnaard, om ver gunning voor de bouw van een kantoorpand op het perceel Noordelijke Dwarsweg 1, kadas traal bekend gemeente Zevenhui zen, sectie E nummer 332. Burgemeester én wethouders overwegen de vergunning te ver lenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50, lid 8 van de Wo ningwet. Alvorens hieromtrent te besluiten wordt een ieder in de gelegenheid gesteld bezwaren in te dienen ge durende de termijn van tervisie- legging. .mull pleingevel

Dorpskrant | 1985 | | pagina 2