DORPSKRANT HAKIM Raadsvergadering 24 september 1985 GLAS IN DE GLASBAK BURGERLIJKE STAND Collecteschema TROPICA Politieberichten Kerkdiensten VRIJBAAN DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Gemeentebegroting Vergadering woon ruimte-advies commissie Voorbereidingsbesluit Benoeming leden woonruimte-advies- commissie Provinciaal plan ver wijdering bouw- en sloopafval bij peuterdub openingstijden bureau maandag en woensdag 16.00-18.00 uur; zaterdag 10.00-12.00 uur. gevonden: gouden armband met V-motief; beige vest. verloren: September-schaak- praat van de S.V. Moerkapelle pagina 4 medische diensten uw advertentie in de DORPSKRANT wordt gelezen!!!!' Wet Onbeloonde Arbeid Uitkeringsgerechtigden geen oplossing Dinsdag 24 september j.l. kwam de gemeenteraad van Moerkapelle in vergadering bijeen. Besloten werd tot: r wijziging van een tweetal milieuverordeningen,; met name de hoog te van de geldboetebepalingen in deze verordeningen is verhoogd; -wijziging van de geluidhinderverordening; -wijziging van de brandbeveiligingsverordening; L benoeming van de leden van de woonruimte-adviescommissie; -het nemen van een voorbereidingsbesluit om kassenbouw te reali seren aan de Julianastraat. Door de fraktie van de P.v.d.A. is tegen dit voorstel gestemd, omdat naar de mening van deze fraktie nu al voor de tweede maal wordt afgeweken van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied", welk be stemmingsplan nog zo kort geleden door de raad is vastgesteld. - het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van brand weerhelmen; -aanbieding van de ontwerp-begrotingen 1986, waarvan de behan deling op 29 oktober 1985 zal plaatsvinden. Ook dit jaar wordt op landelijk niveau aandacht geschonken aan het inzamelen van glas via de glasbak. Hiertoe is op 24 september j.l. een landelijke campagne gestart. Graag maken wij onze inwoners erop attent dat in onze gemeente een 3-tal glasbakken aanwezig is, waar in het glas kan worden gedeponeerd: Deze glasbakken staan in onze gemeente op de navolgende plaatsen: - Dorpsstraat ter hoogte van de A. en O.-supermarkt; -Moerdijkstraat ter hoogte van de supermarkt D. Pak; - Hollevoeterlaan ter hoogte van de brievenbus. Bij de landelijke campagne van dit jaar wordt een wedstrijd georga niseerd met als titel "Wie maakt de mooiste glasbaksticker van neder- land". Via de t.v. en de winkeliers zal hieraan aandacht worden geschonken. Houdt het milieu schoon en gebruik de glasbak!! Burgemeester en wethouders van Moerkapelle brengen ter openbare kennis, dat de begro ting der inkomsten en uitgaven van de gemeente, alsmede die van het grond-, woning- en cen- traal-antennesysteembedrijf voor het dienstjaar 1986 aan de raad zijn aangeboden en van heden tot en met 21 oktober 1985 ter secre tarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en in druk/afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar ge steld. Moerkapelle, 2 oktober 1985, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, C. Wolff. de burgemeester, A.W. Lips. Het openbaar spreekuur van de Woonruimte-adviescommissie wordt gehouden op 7 oktober 1385 van 19.30 tot 20.00 uur in het gemeentehuis. De burgemeester van Moerkapel le maakt ingevolge het bepaalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, cat de raad der gemeente Moer kapelle in zijn vergadering van 24 september 1985 heeft besloten te verklaren dat een bestemmings plan wordt voorbereid voor een gebied gelegen nabij het be- staandè kassenbouwbedrijf aan de Julianastraat 74 te Moerkapel- e, een en ander zoals staat aan gegeven op de bij dit besluit be horende tekening. Het raadsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt vanaf 4 oktober 1985 ten gemeentehuize voor een ieder ter inzage. M jerkapelle, 2 oktober 1985, de burgemeester voornoemd, 4 N. Lips. GEBOREN: Mariëtte, dochter van: Camme- raat, Pieter en: Haijes, Jacoba T., op 16 september 1985. Rijna Cornelia, dochter van: Bos, Arie en: Marck, Johanna A., op 17 september 1985. OVERLEDEN: Van der Zwan, Judith, w/v Quist, oud 86 jaar, op 13 september 1985. 7 oktober t/m 13 oktober 1985: Zorg voor Zwakzinnigen. Tijdens de raadsvergadering van 24 september j.l. zijn de leden van de woonruimte-adviescommissie benoemd. Zitting hebben in deze commissie: -de heer C.P. Cammeraat; -de heer P. de Graaff; -de heer G. Hanse; -mevrouw M.E. den Hollander- Boevée; - de heer D. de Leeuw. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken op grond van het bepaalde in artikel 13 van de Afvalstoffenwet bekend, dat vanaf 25 september 1985 ter inza ge ligt op de gemeentesecretarie het Provinciaal plan voor de ver wijdering van bouw- en sloop afval. Moerkapelle, 2 oktober 1985, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, C. Wolff. de burgemeester, A.W. Lips. MOERKAPELLE - Op 13 oktober is het 15 jaar geleden dat door initiatief van enkele mensen uit Moerkapelle een peuterclub werd opgericht. De peuterclub kreeg de naam van 't Hob belpaard mee. Sindsdien hebben vele peuters de peuterclub bezocht. Na 2 verhuizingen is de peuterclub nu ge vestigd op Moerhageplantsoen 1 te Moerkapelle. Aan dit lustrum kan niet zomaar voorbij worden gegaan. Daarom op woensdag 9 oktober voor groot en klein vanaf 3 tot 12 jaar een optreden van de clown-mimespeler Hakim in dorpshuis Op Moer, Raad huisstraat 40 te Moerkapelle. Deze clown-mimespeler Hakim is bekend van t.v. Hij heeft opgetreden in: K.R.O.'s Brandpunt, Willem Ruis Sterrenshow, Sonja op Zaterdag en niet te vergeten is Sesamstraat, waar door zijn populariteit bij de kinderen definitief gevestigd is. De voorstelling begint om 15.00 uur in dorpshuis Op MOer. De zaal is open om 14.30 uur. Bij de ingang van het dorpshuis zijn de entreekaarten a 4,- te koop. Om een eventuele teleur stelling te voorkomen is er ook een voorverkoop van de entreekaarten en wel op de volgende adresssen: peu- terspeelgroep 't Hobbelpaard, Moer hageplantsoen 1, Moerkapelle, tel. 01793-1400 van 9.00-11.00 uur en bij Joke van Haastert, Abr. Kroesweg 18, Waddinxveen, tel. 01793-1907. Te vens kan men daar inlichtingen vragen na 19.00 uur. Er zijn maar een beperkt aantal plaat sen beschikbaar. MOERKAPELLE - Vogelvereniging Tropica organiseert op 11 oktober a.s. om 20.00 uur in dorpshuis Op Moer een dia-avond over parkieten, kanaries en tropische vogels. Eén ieder is van harte welkom. De spreker voor deze avond is de heer P. Grauw, intern erkend keur meester. MOERKAPELLE - Diefstal: In de nacht van 11 op 12 september werd van een auto, die geparkeerd stond in de Jhr. v.d. Weistraat, een wieldop ontvreemd. Brand: Na een melding dat er ver moedelijk een schuur in brand zou staan op de Herenweg, rukte de brandweer uit. Het bleek te gaan om een flinke vuilverbranding. Dit ging gepaard met hoge vlammen. De brandweer heeft de zaak uit elkaar getrokken. Aanrijding: Op 16 september botste een achteruitrijdende vrachtauto te gen een op een garageterrein staan de personenauto. Een en ander vond plaats langs de Bredeweg. De perso nenauto liep een fikse deuk op. Vernielingen: In de nacht van zater dag 21 september op zondag 22 sep tember werden enkele in de Juliana straat geparkeerde personenauto's nogal flink beschadigd. De beschadi gingen zijn kennelijk het gevolg van vernielzucht. De komende wintermaanden zal de politie weer aandacht gaan schenken aan de verlichting van fiets en auto. Men name bij de fietsende school jeugd wil het nogal eens ontbreken aan deugdelijke verlichting en reflec toren. Vooral bij fietsers is het belang rijk dat men GEZIEN wordt! zilveren kinderarmband met daaraan hartje en letter L; zilveren schakel armband; sleutels aan leren hanger; lichtbl. trainingsjack Robey sport; lichtbla. trainingjack, Weggelopen: zwarte poes. Aangetroffen: lichtrode poes met strepen. Op vrijdag 6 sept. begon het tiende verenigingsseizoen van de Moerka- pelse Schaakvereniging met een ledenvergadering en een simultaan- wedstrijd gegeven door clubkampi oen W. Vroegindeweij. 23 Leden gaven acte de présence, nog niet de helft van het totaal aantal leden. Voorzitter J.C.J. Benchuysen werkte in snel tempo de agenda door om de simultaanwedstrijd niet in het nauw te brengen. Het bestuur onderging enkele wijzi gingen. Wedstrijdleider A.C. den Edel legde zijn functie neer om de taak van secretaris van scheidend bestuurslid H. Doornhein over te nemen. Als nieuwe wedstrijdleider werd M. van Vuuren voorgedragen en benoemd. De leden gingen eveneens akkoord om twee computers in de twee divi sies mee te laten spelen. Van een tweetal leden konden de computers worden gehuurd. Belangrijkste punt op de agenda was de zaalhuurkwestie. De huur die be taald moet worden is binnen enkele jaren fors gestegen en het einde van de huurverhogingen is nog steeds niet in zicht. Met het dorpshuisbe stuur waren hierover al enkele ge sprekken gevoerd maar er was nog geen enkel resultaat geboekt, mede door de onwetendheid betreffende de huurtarieven bij het dorpshuisbe stuur zelf. De leden gingen accoord om tot 1 januari door te gaan met het huren van de ruimte in Op Moer. Zo lang heeft het dorpshuisbestuur de tijd gevraagd om de huurtarieven te herzien. De vergadering gaf het schaakbestuur wel de opdracht om uit te zien naar goedkopere zaalruim te. Vanwege het tienjarig jubileum van de S.V. Moerkapelle in maart 1986 werd een jubileumcommissie be noemd met als leden H.H. Hulsman, W. Vroegindeweij, C. v. Vuuren, H.W. Wortman en A.D. den edel. Gedacht werd aan een streektoernooi, een in dividueel toernooi, een jeugddag, een jubileumboek, een reünie, een wedstrijd tussen Moerkapelle 1 uit 1976 en 1986 en een feestavond voor de leden. Voor al deze zaken werden subcommissies ingesteld die aan het bestuur een begroting voor moeten leggen. Klapstuk zal ongetwijfeld de simultaan wedstrijd tegen Jan Tim man worden, als die tenminste in het land is tegen die tijd De simultaanwedstrijd, waaraan 20 schakers deelnamen leverde 13 over winningen voor uitdager Vroeginde weij op, terwijl 1 speler remise over eenkwam. 6 Schakers versloegen de clubkampioen. Omstreeks half twaalf legde de laatste speler zijn koning om en overhandigde de voorzitter een fles jenever aan de vermoeide Vroeg indeweij. Vrijdag 13 sept. startte de eerste ron de in de Eerste en Tweede Divisie. Tot nieuwjaar wordt in de eerste divi sie gespeeld met 18 spelers, waarna de onderste drie spelers degraderen. Vanuit de tweede divisie promoveren dan eveneens drie spelers. Deze di visie bevat ruim 25 schakers. De op komst op de eerste speelavond was zeer bevredigenOngeveer 45 seni oren namen deel aan de eerste ronde terwijl de opkomst bij de jeugd 20 be droeg. Kampioen Vroegindeweij speelde zijn openingswedstrijd tegen de zich stug werende Den Edel, die tot ver na twaalven volhield, maar in tijdnood komend moest capituleren. D.J. Bac had eveneens zijn handen vol aan Ze- venhuizenaar J. Segaar, maar kon de winst toch naar zich toe trekken. Ver der waren er overwinningen voor M. en Wr. Vroegindeweij en J. v. Dom- mele. In de tweede divisie versloeg nieuwkomer H. den Hartog de vierde Vroegindeweij die de schaakvereni ging rijk is en versloeg eveneens nieuw lid A.P. v.d. Werff medezeven- huizenaar A. Kegel. Voorzitter Benckhuysen liet J. Visser zijn aspi raties duidelijk merken en nestelde zich direct aan kop van deze afdeling. De tweede onderlinge ronde bracht wederom winst voor de twee koplo pers Bac en Vroegindeweij tegen resp. C. v. Vuuren en J. v. Dommele. Vooral laatstgenoemde maakte al snel een fout waardoor Vroeginde weij rustig het spel af kon wikkelen. A.C. den Edel versloeg in zeer snel tempo J. blok die één combinatie over het hoofd zag en eigenlijk me teen hopeloos op verlies stond. J. Se gaar kwam eveneens tot winst tegen M. v. Dorp en M. van Vuurde verloor in tijdnood van een sterk spelende M. de Haan. In de tweede divisie eindigde de wed strijd orfi de eerste plaats in een over winning voor H. den Hartog, die hier mee H. Benckhuysen aan zijn zege kar bond. Ook v.d. Werff won weder om. De laatste ronde van september bracht de kampioenskarididaten Bac en Vroegindeweij tegen elkaar. Vroeg indeweij kwam licht in het voordeel, maar toch kon hij de winst niet grij pen en werd het al snel remise. Door een overwinning op M. Vroeginde weij nestelde M. de Haan zich vlak achter het leidende tweetal. C. v. Vuu ren verpletterde H. Hulsman na een gedurfde aanvla, terwijl diens broer M. v. Vuuren de koning om moest leggen na een foute afruil tegen Den Edel, die hiermee vierde werd. ZEVENHUIZEN Zondag 6 oktober Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaasbeek; 19.00 uur Jeugddienst ds. J. Haitsma, Bos koop m.m.v. Nieuw Life singers. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur drs. Mondeel, Reeuwijk. Oud Verlaat 10.00 uur ds. E. Bou- man, Scheveningen. Ver. vrijz. herv. 19.00 uur ds. J. v. Rossum, Voorburg. R.K. gemeenschap Zevenhuizen/ Moerkapelle: 10.15 uur communie viering in dorpshuis Swanla. Zondag 13 oktober Herv. kerk 10.00 uur ds. H. Gaasbeek, H. doop m.m.v. kerkkoor; 19.00 uur ds. T. Poot, Zoetermeer. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur drs. J. Mondeel. Oud Verlaat: 10.00 uur ds. J. Ge braad; 19.00 uur ds. H. Gaasbeek. MOERKAPELLE 6 oktober Herv. kerk 9.30 uur ds. P.D. Breugem, Barneveld; 18.30 uur ds. W.G.J. v.d. Sluys, Amsterdam. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. Zondag 13 oktober. Herv. kerk 9.30 uur ds. W.C. Hovius, Katwijk a. Zee; 18.30 uur ds. C. Treure, Elspeet. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Rietdijk. 5 oktober dokter R.P. Rensen, Hoefweg 74, Bleiswijk, 01892-4085. 6 oktober dokter J.A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802-1204. 12 oktober dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, tel. 01892- 5241. 13 oktober: dokter W. Vroeginde weij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687. "De Wet Onbeloonde Arbeid Uit keringsgerechtigden (WOAU) is geen oplossing voor de huidige werkloosheidsproblematiek." In een brief aan de minister van Sociale Zaken en Werkgelegen heid en alle leden van de Tweede Kamer geeft VRIJBAAN beargu menteerd kritiek op de plannen deze wet aan te nemen. De federa tieve vereniging van en voor men sen zonder baan in Zuid-Holland heeft als één van de weinigen in Nederland veel ervaring met vrij willigerswerk, werken met behoud van uitkering, werkprojekten en sociaal-cultureel werk. Als de WOAU wordt ingevoerd zal aan veen aktiviteiten een (noodge dwongen) einde komen, aldus VRIJBAAN. "De rechtsongelijk heid tussen werkenden en werk zoekenden zal verder toenemen door de WOAU, terwijl werken met behoud van uitkering aan banden wordt gelegd. Verder wordt de werkloze als 'instrument' gebruikt om bezuinigingen op personeel op te vangen. Ook zal de WOAU de problemen in het algemeen rond werklozen en werk alleen maar vergroten." In de uitgebreide brief wordt het (ontbreken van) beleid van het huidige kabinet op werk- loosheidsgebied bekritiseerd. Regionale Toesingskommissies die door d WOAU moeten beslis sen over werkprojekten zullen ie der initiatief een zachte burocrati- sche dood laten sterven. Werklo zen wordt n feite een 'werkverbod opgelegd en zij zullen met de han den over 'kaar werkloos moeten ezien ;schaper sn 'derde tder wo 3 doo VNG. Em. 'icipatif stuurdersverenigir lijke Vere ging v; centralès nebben, is nu nog mogelijk... er zeke WOAU iraad, CD/ ig en de La an Vrijwillii Een andere

Dorpskrant | 1985 | | pagina 4