kleintjes KOFFIEBAR Politieberichten DAMESVOETBAL Grootste collectie Tropische siervissen: Cichliden in Zevenhuizen Schaakvereniging gaat goed van start EEN DAG VOL VERRASSINGEN Jubileumfeest Nico Dirkzwager Aardappelen Te Koop 't Voederschuurtje Voor al uw dierbenodigdheden DE DORPSKRANT het best gelezen: Eindstand zomercompetitie hengelsportvereni ging Zevenhuizen/Moerkapelle d.d. 5 okt. '85 TALENTENJACHT groot succes Collecteopbrengst geestelijk gehandicap ten uitslagen programma a.s. weekend Zaterdag: Groeneweg meisjespuf -N.S.V.-meisiespup.: 11.00 uur Zondag: R.K.D.E.O.-dames I- Groeneweg dames I: 10.30 uur N.S.V.-dames 2-Groeneweg da mes 2: 9.30 uur. Sinds lange tijd staat er aan de Wollefoppenweg 107, een siervis-handel er. kwekerij met de naam Verduijn Cichlids. Nu is dit op zich geen bijzonder heid, er zijn er vele in Nederland, doch deze is uniek. Niet vanwege de ruim 300 aquaria, die opgesteld staan in een grote hal en waarin tienduizenden voornamelijk tropische vissen in zo'n 70.000 liter water rondzwemmen, maar vanwege de uitgebreidste collectie cichliden die ter wereld in één zaak bij elkaa gebracht zijn. Cichliden zijn meestal zeer opvallend gekleurde tropi sche vissen die zeer bijzondere gedragingen vertonen, ook in het aquarium. Over net algemeen worden ze groter dan de meer bekende tropische vissen zoals gyppy's, neon-tetra's, zwaarddragers, platy's etc. Cichliden staan erom bekend dat ze hun kroost bewaken en verzorgen totdat dat groot genoeg is om voor zichzelf te zorgen. Een grote school jonge visjes die rondom de twee ouderdieren heen wriemelen is een zeer spectaculair gezicht. V an deze cichli den zijn er zo'n 1000 soorten bekend die hoofdzakelijk uit Afrika en Zuid- Amerika komen. De eigenaar van Verduijn Cichlids, Dirk Verduijn, zegt de enige zaak te zijn in de wereld die altijd meer dan 300 verschillende soorten van die cichliden in voorraad heeft. Dat hij over de wereld bekend is blijkt wel uit zijn klantenkring: Regelmatig komen er uit heel Europa klanten bij hem om bijzondere vissen te kopen. Ze komen vanuit Nice en vanuit Zwe den naar hem toegereden. Ook gaan er regelmatig in plastic zakken verpakte vissen op het vliegtuig die ze naar verre bestemmingen brengt.. Dirk Verduijn, die 20 jaar geleden begon met het kweken van cichliden staat in contact met kwekers over de hele wereld en haalt de nagekweekte soorten vooral uit Duitsland en Amerika. Niet alleen nakweedieren maar ook wildvang- vissen worden verkocht. Vijf jaar geleden is hij met zijn twee zaterdaghulpen naar Malawi in Afrika afgereisd. Niet alleen heeft hij daar de cichliden in levende lijve onder water gade geslagen, hij is een ervaren duiker, maar ook heeft hij de nodige contacten gelegd voor verzending van wildvangvissen naar Rotterdam. Sinds die tijd krijgt hij per jaar zo'n 60 dozen met in het wild gevangen cichliden. Hier heeft de liefhebber best een dag rijden voor over om ze te kopen. Juist vanwege die vele kilometers rijden van aquarium houders, heeft Dirk er enige jaren geleden toe gebracht in zijn zaak een koffieshop te starten, die daartoe aan zijn winkel werd gebouwd. Hier staat ook de videao die films vertoont die in Afrika en Zuid-Amerika zijn opge nomen. Ook staan hier showaquaria opgesteld en kan men literatuur lezen o- ver het houden van vissen in een aquarium. Vrijdagavond 18 oktober a.s. wordt er bij Koffiebar 't Praathuis te Zevenhuizen de film; THE PRODICAL vertoond. Het is het waar gebeurde verhaal van Greg, één van de twee' zoons van de familie Stuart. Hij is zijn gemakkelijke leventje beu en gaat voor zichzelf zorgen. Als hij is vastgelopen, komt zijn broer Scott hem helpen. Wat er dan allemaal gebeurt, betekent een grote verandering in zijn leven en in het leven van het gezi waaruit hij voortkomt. In de V.S. trekt deze film volle zalen en mag hij zeker tot een kassucces genoemd worden. Vrijdagavond 25 oktober komt muziekgroep "OVERSTAG" uit Dordrecht. De groep bestaat uit zeven mensen die d.m..v. zang, begeleid op piano, gitaar en synthe sizer, probeert op eigen wijze het Evangelie te vertellen. Het reper toire bestaat uit Nederlandse liedjes en uit cabaret. Jongelui vanaf 16 jaar zijn welkom in het Hervormd Centrum. Aanvang:20.00 uur. De eerste ronde van de R.S.B.liceft Moerkanelle Wilt u iets geven of schenken? Moet u toch eens aan JABE denken!!! Van witte bloempot tot witte schaal Wij hebben het allemaal. Ook bankstellen en kas ten in eiken kunt u bij ons vrijblijvend bekijken. Donderdag, vrijdag en zaterdag zijn wij de gehele dag open. Dorpsstr. 222, tel. 01802 - 3281 2157 2271. Zevenhuizen, Het was zaterdag 5 oktober voor het jubilerende schoolhoofd van de openbare basisschool 't Reigerbos"een dag vol verrassingen. Het begon allemaal om 8.30 uur in de ochtend, toen felicitaties uit Kenia telefonisch door oud-leerling Johan de Ruiter werden overgebracht. Ook een ander 'ver' telefoontje kwam er even later: een oud-leerling uit Miami, Florida, bracht telefonische gelukwensen. Op dat moment was de familie Dirkzwager al telefonisch verzocht een uurtje eerder naar het dorps huis te komen. "Zeker weer voor een foto", dacht de heer Dirkzwager. Groot was zijn verrassing toen hij het dorpshuis binnenkwam: De meeste van de leerlingen van 25 jaar geleden, waren aangetreden voor een bijzonder en goed geheim gehouden reünie. Natuurlijk moesten ze nog eens op de foto op dezelf de wijze als 25 jaar geleden gebeurde- zoals de foto in de vorige Dorpskrant. Het uur dat voor de reünie was uitgetrokken was veel tekort, ook dat van het hierna volgende officiële gedeelte van het middagprogramma, met slechts enkele genodigden. Een lange rij wachtenden stond geduldig in de gang te wachten.... Honderden, onder wie twee oud-burgemeesters:te weten de he ren Arn. Boer en A.v.'t Verlaat, kwamen naar het dorpshuis om hun geluk wensen aan te bieden... Het podium groeide toe een ware bloemenzee... TOESPRAKEN Namens het gemeentebestuur over handigde hij een geschenk onder couvert, terwijl de receptie ook een cadeautje was van het gemeen tebestuur. Na hem sprak de inspec teur van het basisonderwijs in de inspectie Delft., felicitaiiewoorden, gevolgd door hoofdleidster M.. Verkaik-Sturing, die thans waarne mend directeur van de basisschool is. "Wij worden in de schoolwan- 0,25 per kg Zaterdag vanaf 9.00 uur Dahliastraat 28 - Zevenhuizen Voor al uw schoenreparaties kunt u terecht bij: Schoenmakerij Doornhein, Dorpsstraat 42 - Nieuwerkerk ad. IJssel. TEL. 01803-16594. Ernst, Inez Hans feliciteren Mark Hofman met het behalen van het diploma Aardappelen, groente en fruit In de week van 21 oktober tot en met 25 oktober 1985 inleveren van Land- en Tuinbouwzegels en A.S.F bonnen voor de Kerst bij A. Ver schoor, Julianastr. 46, Moerkapelle Graag met giro- of bankno. erbij Raadhuisstr. 19 - Moerkapelle tel. 01793 - 3016 Terwijl de reünie in de aangrenzende ruimte werd voortgezet, vond in de bruine zaal van Swanla" een offi ciële bijeenkomst plaats. Het stra lende middelpunt: Nico Dirkzwager, Namens het voltallig vertegen- woorgdigde gemeentebestuur sprak burgemeester A.H..V. Gent een wel komstwoord tot het echtpaar Dirk zwager, hun kinderen, de moeder van de jubilaris en de kleine kring van genodigden. Spreker roemde de goede verstandhouding tussen het schoolhoofd en het gemeentebestuur en de relatie tussen de leerkrachten onderling op de school en als gevolg hiervan die met kinderen en ouders. L' bent iemand die weet met ex perimenten om te gaan, met een zekere voorzichtigheid, gepaard aan de vooruitgang: zeker niet over dreven of ongecontroleerd. U onder zoekt daarbij of u het wel goed heeft gedaan en trekt daaruit uw con clusies" aldus de heer Van Gent. VOOR GAZONMAAIERS, WATER POMPEN, KETTINGZAGEN. Eigen service - Scherpe prijzen. GARAGE C. VAN DER KNIJFF Bredeweg 31 - MOERKAPELLE TEL. 01793-1728. Zoekgeraakt in Moerkapelle en omge ving: BLAUW-GRIJZE KATER. Weet u waar hij is?...bel dan: 01802-1467. delgangen aangeduid als resp. dirk I" voor Nico en dirk II' voor mijn persoon" Namens het onderwij zend personeel, andere medewer kers, medezeggenschapsraad, en ouderraad, bood zij een symboli sche cheque aan, waarvoor de familie een lang weekeinde in een bungalow kan vertoeven.. Hierop werden op hilarische wijze voorvallen uit het leven gegrepen' door het onderwijs- team, voor het voetlicht gebracht. Op de welbekende welsprekende wij ze hield de jubilaris tenslotte een vurig dankwoord 1. L. de Zwart 50.075 gram;2.H. van Zwienen 35.275 gram; 3. D. Bazen 28.075 gram; 4. E. Breedijk 21.875 gram; 5. A.v.Erk Wz. 20.425 gram; 6. M. Huisman 18.275 gram; 7.J.Ottevanger 17.475 gram; 8. J.Breedijk 13.400 gram; 9. J. Wiersma 13.375 gram; 10 D. Stubbe 11.200 gram; 11 J. Verschoor 9.175 gram; 12 W. Stubbe 7.425 gram;13.A.. 'Uittenbroek 6.025 gram; 14. N. Potze 3.525 gram; 15. C. Brands 3.500 gram; 16 W. Keijzer 3.200 gram; 17. J. Kok 2.150 gram;18. A.v. Erk 2.000 gram;19. K. Klomp 1.350 gram; 20. A. Uittenbroek jr. 150 gram MOERKAPELLE Aanrijding: Op 30 september jl. vond rond 17.00 uur een aanrij ding plaats op de Bredeweg. Twee bromfietsers reden achter el kaar richting dorp. Bij huisnummer 29 remde de voorste bromfietser. Dit had de achterste niet tijdig in de gaten, waarna de aanrijding volgde. Er ontstond alleen lichte materiële schade. Bekrassen auto: Op 7 oktober werd door een inwoner van Moer- kapelle aangifte gedaan van het bekrassen van zijn auto.Op de linkerzijde van zijn Mercedes waren drie kruisen met een scherp voor werp aangebracht. Een onderzoek naar de daders wordt ingesteld. GEVONDEN VOORWERPEN: 1 blauw kinderjasje maat 140; een bos sleutels/ vijf sleutels en een ontluchtingsnippel) aan een flessenopener; een digitaal dames horloge kleur wit merk Multi Tech. §ucces gebracht. MoerKapelle I gaat winnen van De IJssel 1, uit Moordrecht. Welis waar is de stand - oorlopig 3 1/2 2 1/2, maar de verwachte eind uitslag is duidelijk: 6 1/2 - 3 1/2. Daarmee nestelt het eerste team zich meteen bovenaan de rang lijst. Winst was er ;n eerste in stantie al voor D.J.Bac, W.Vroeg- indeweij en A..C. den Edel. Re mise werd gehaald door J.v.Dom - mele; dit resultaat wordt ook ver wacht bij C.v. Vuuren en M. Vroeg- indeweij. H. Hulsman en M. de Haan moesten hun meerdere er kennen. Moerkapelle 2, behaalde een vlot te overwinning op het eerste team van Lekkerkerk. Een zeer fraaie prestatie!. Hier werd de winst binnengehaald door M. v. Vuuren, R. Segaar, J. Segaar en D.J.v.d. Berg. G.v. Meeteren en J. Hof behaalden remise. Moerkapelle 3, gaat waarschijn lijk een kleine nederlaag lijden. Toch een goede prestatie tegen het sterke W.S.V. 2, uit Wad- dinxveen. Hier scoorden W..1 Vroegindeweij en J. Breedijk de punten. Terwijl R.Segaar dit hoogt-waarschijnlijk ook gaat doen. De verwachte einduitslag is 3 1/2 - 4 1/2. Tenzij D. Molenaar zijn afgebroken partij weet te win nen. In de onderlinge competitie begin nen de krachts-verschillen zich ook al af te tekenen. In de eerste devisie hebben W. Vroegindeweij en D.J. Bac zich stevig aan kop genesteld. Daarachter volgt een homogene groep, aangevoerd door J.v.Dommele. Deze wist in een mooie partij W. Vroegindeweij op de knieën te krijgen. Zijn jon gere broer Maarten Vroeginde weij, leek kansen te krijgen te gen de aanvallende D.J. Bac. Deze gaf een paard cadeau, maar Maarten kon met deze weelde niet goed overweg en gaf binnen enkele zetten de partij uit han den. W. Vroegindeweij bedwong M. de Haan in een gelijk- opgaande strijd. R..Segaar, R.Wehr- mann en D. Bac, zijn in degra datiegevaar gekomen. C..v. Vuuren klom verrassend naar de 4e plaats. Hij nam wraak op J.Segaar, die de week daarvoor broer M.v. Vuuren had verslagen. In dé 2e divisie kan niemand A..P.v.d. Werf bedwingen. Deze heeft nu al vijf overwinningen op zijn naam staan. Hij staat daarmee onbedreigd op de eerste plaats. Het kampioen schap in de tweede divisie lijkt hem nu al niet meer te kunnen ontgaan. Mede nieuwkomers A.v.d. Wilt en H. den Hartog blijven ook in de bovenste regionen. Zij lijken op dit moment samen met D.J..v.d. Berg en W.F. Vroeg indeweij op weg naar promotie naar de eerste divisie. De rest in de tweede divisie, is nog een gesloten groep, waar nog van alles mogelijk is. Er wordt hard gevochten voor de punten. Ondertussen gaat de JUBILEUM— commissie ook verder met haar activiteiten. De toezegging van de Rabobank is al binnen, dat er een sterke grootmeester mag komen. Het liefst wil deze bank en de commissie JA.N TIMMAN, maar of die tijd heeft is nog een grote vraag. 2e werd Bruce Springsteen v« tolkt door een groep 10-jarigt jongens: Jurrian Duyvesteijn, i woud Verbakei Björn Rijckenbri( Guido Hack en Stijn Sarneei.. 3e: Anita Meijer, vertolkt dooi de 6-jarige Fleur .t Oost Bij de TALENTEN werd de 14- jarige, uit Wacidinxveen afkom stige Sander Grimmelius, eerste Hij zong 'live' met muziekband Stevie Wonder. Koen Blacquière had een leuke act over 'Bello mijn hond' waarmee hij tweede werd.(Hij is 13 jaar) Mariëlle Nap en Fabien Schiereck dansten in 'zwart-wit' en behaalden een derde prijs. Zij zijn eveneens 13 jaar. Het totaal aantal onderde len van de 'show" bedroeg 21 Zevenhuizen, In dorpshuis 'Swanla' werd vrijdagavond weer een grootse TALENTENJACHT gehouden. De Bruine zaal was tot op de laat ste stoel bezet: zelfs namen velen genoegen met een staanplaats of een zitplaats in de vensterbanken. De Talentenjacht, gepresenteerd door Arie Boertje, werd een groot succes. Het aantal deelnemers en belang stellenden overtrof dat van vorig jaar. Ook het niveau lag hoog: er was door de jeugd veel werk van het optreden gemaakt.. Een jury beoordeelde de prijs winnaars. Er_ waren twee categorieën: nl.. voor 'play-back' en voor 'eigen talent'. Bij het playback-gebeuren .werd de 14-jarige Linda Steenbergen uit Moerkapelle eerste. Zij vertolkte Cindy Lauper.. KERKDIENSTEN zondag 20 oktober Herv.kerk 10..00 uur dhr.G..v..d..Bos Ede 19.00 uur ds.G..Zonneveld Cap.a.dIJ OUD VERLAAT: 10..00 uur ds.H.Gaasbeek H.A. 19.00 uur geen diens: GEREF KERK 9.30 uur ds.W.Davidse 18..30 uur drs.J.Mondeel VER VRIJZ HERVORMDEN 19.00 uur ds.P..v..d.Laarse_ Soest Zevenhuizen verv. zondag 27 okto ber: Herv.kerk.10.00 uur en 19.00 uur: ds. H. Gaasbeek: Geref.kerk 9.30 uur drs.H.Stroes Nieuwerkerk; 18.30 uur drs.R.Fern- hout Alphen a.d.Rijn. Oud-Verlaat 10.00 uur de heer H. Bakker Katwijk. R.K. gemeenschap dorpshuis 10.15 uur: eucharistieviering pastor B osman. MOERKAPELLE kerkdiensten 20 oktober Herv.kerk 9.30 uur en 18.30 uur ds.J.Harte man; Geref.Gcmeente 9.30 en 18.30 uur: leesdienst.. zondag 27 oktober: Herv.kerk 9..30 uur ds.J.Harteman 18.30 uur ds.H..Schipaanboord Ever dingen; Geref..Gemeentcn:9.30 18.30 uur ds.D.Rietveld. MEDISCHE DIENSTEN: weekeinde 19/20 oktober: zaterdag dokter R.L.Warnaar Don» straat 12, Bleiswijk tel.01892-251 zondag:dokter W.J..V.Bruggen, Di Wielewaal 20, Zevenhuizen tel.011 02-1783. weekeinde 26/27 oktober: zaterdag: dokter J.A.Ensing,Dor straat 196 Zevenhuizen tel.018 1204; zondag dokter R.P.Renssen Hoefweg 74, Bleiswijk tel..0189" in Zevenhuizen: 1.743,70. Mevrouw Heijer heeft 10 jaar do collecte georganiseerd in Zevenhu zen. Zij bedankt collectanten e gevers, maar meldt tevens dat i ermee stopt: Wie volgt haar og collecte-organisatrice voor de jaar lijkse collecte Geestelijk Gehand capten? aanmelden tel. 1925. De Groeneweg dames speelden afgelopen weekend thuis tegen iet leidende Texas-DHB uit Den Haag. De wedstrijd werd met een onverdiende 0-2 nederlaag verlo ren. Reeds in de 7e minuut was het al raak voor Texas-DHB. Een onj voldoende weggewerkte conrner- bal werd door één van de speel! sters van Texas achter de lijn ge-1 werkt: 0-1. Echter de Groeneweg dames lie ten zich niet gewonnen, maar een goed opgezette aanval van Groe neweg werd wegens buitenspel af gefloten. Inde 14e minuut was het weer Groeneweg die een aanva- opzette via Tónnie Vurens maat ook deze aanval resulteerde niet tot de verdiende geiijkmaker.l Halverwege de eerste helft werd de keepster van Groeneweg ver vangen door de jonge veldspeel ster Jeannette Hoogendoorn in de 2e minuut van de tweede helft kreegt Groeneweg de kans op de gelijkmaker, maar Ellen van Ves- sem stuitte op de goed uitgeko men keepster van Texas. Pas In de 25e minuut was het te- xas-DHB die definitief de leiding nam. Door een goed ingeschoten bal werd de stand 0-2. De goed keepende Jeannette Hoogen doorn kon de eindstand op 0-1 houden, door in de 35e minuuteer schot van Texas uit het doel weg'6 werken. Groeneweg dames 2-Nic. Boys dames: 4-0: Groeneweg meisjes- jun.-Donk meisjesjun.: 4-1: W.S.E meisjespup.-Groeneweg meisjes- pup.: 10-0.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 10