Gemeente Zevenhuizen Kredietverlening voor gemeentehuis en bibliotheek deze week in de raad Verleende bouwvergunningen Agenda Raadsvergadering donderdag 17 oktober 1985 Gewijzigd bouwplan Eurosurfing spreekuur burgemeester Inzameling van gebruikt plastic BURGELIJKE STAND Provinciaal plan verzorgingstehuis enz. Begroting grondbedrijf en gemeentebegroting 1986. Collecteschema Openbare vergaderingen Begroting 1986 ASSURANTIEKANTOOR VEERMAN Tel. 01802-1430. In de periode van 26 september tot 9 oktober 1985 zijn door de burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: -het bouwen van een woning op het perceel Kratonlaan 69. -het vergroten van de garage en het verbouwen van de keuken bij het pand Dorpsstraat 82: -het bouwen van een garage en een afdak en het vervangen van de vloer en de kozijnen bij het pand De Bonk 57; -net vervangen en uitbreiden van kassen op het perceel Molenweg 1 Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door verlening van één van de bovenstaande vergunningen kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). 1. Vaststelling van de notulen van de raadsvergaderingen van 4 juli 1985 en 12 september 1985. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Voorstel inzake de beschikbaarstelling van gelden in verband met het nieuwe gemeentehuis met bibliotheek. 4. Voorstel inzake de beschikbaarstelling van gelden voor de aanpassing van het rioleringssysteem. 5. Voorstel inzake de beschikbaarstelling van gelden voor het instellen van een onderzoek betreffende de woningen Burgemeester Klinkhamerweg 1-23. 6. Voorstel tot wijziging van de Brandbeveiligingsverorde ning. 7. Voorstel tot wijziging van de Vuurwerkverordening. 8. Voorstel tot wijziging van de Legesverordening. 9. Voorstel tot wijziging van de Subsidieverordening Dorps vernieuwing. 10. Voorstel inzake de begroting 1986 van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen. 11. Voorstel tot vaststelling van de overschrijdingsuitkering onderwijzend personeel voor het tijdvak 1 februari 1986 tot en met 31 juli 1986. 12. Voorstel inzake het verlenen van een garantie aan de Gemengde Zangvereniging "Zanglust" voor een uitvoe ring op 26 oktober 1985. 13. Aanbieding gemeentebegroting 1986 en begroting grond bedrijf 1986. 14. Voorstel tot vaststelling van begrotingswijzigingen. 15. Rondvraag. De voorbereidingen van het plan voor de bouw van een nieuw GEMEENTE HUIS en een BIBLIOTHEEK, komen in een eindfase. Donderdag 17 oktober a.s. zal de gemeenteraad een voorstel behandelen waarin de gelden worden gevraagd voor de nieuwbouw; voor de tijdelijke huisvesting van de gemeentesecretarie en voor de amovering van de bestaan de gebouwen. Met de voorbereiding werd in de praktijk eigenlijk al begonnen, toen midden 1983, aan drie architectepbureaux, opdrachten werden verleend, schets ontwerpen voor het gehele gebouw, c.q. aanbouw aan het bestaande pand, in te dienen. Tevens moest in deze ontwerpen de nieuwe bibliotheek een plaats krijgen. Uiteraard moesten ook de bijbehorende begrotingen worden overgelegd. Eind 1983 hebben de drie bureaux hun werk afgeleverd.. Alle ontwerpen zijn begin 1984 in het gemeentehuis te bezichtigen geweest. In juni 1984 nam de gemeenteraad het besluit, te kiezen voor het NIEUW- BOUWPLAN van het Architectenbureau Becka en Thunissen te 's-Graven- hage en daarna is ook een krediet beschikbaar gesteld, waardoor de archi tect zijn plan nader kon gaan uitwerken. Vanaf begin dit jaar is er intensief overleg geweest met iedereen, die van de nieuwe gebouwen gebruik gaat maken, dus; met alle ambtenaren en met het bestuur van de bibliotheek. Ook was er overleg met de brandweer. REALISATIE De burgemeester van Zeven huizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 17 okto ber 1985 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, bu reau Ruimtelijke Ordening e.a., Dorpsstraat 144, ter inzage ligt de gewijzigde aanvraag van Eurosurfing B.V., om vergun ning voor de bouw van een bedrijfspand bestaande uiteen winkel, een werkplaats en twee woningen, nabij het perceel Strandweg 23, kadastraal be kend gemeente Zevenhuizen, sectie C no. 1269. Burgemeester en wethouders overwegen de vergunning te verlenen met toepassing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50, lid 8, van de Woningwet. Alvorend hieromtrent een be sluit te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld be zwaren in te dienen gedurende de termijn van tervisielegging. Vrijdag 25 oktober a.s. houdt de burgemeester geen spreek- Met het gebruik van plastic zijn in de loop der jaren ook de mogelijkheden tot het hergebruik van dit produkt toegeno men. Van de zijde der landbouworganisaties wordt in verband hiermee onder de aandacht gebracht dat het Leger des Heils, ophaaldienst te Zoetermeer, tel. 079 - 41 32 41, het plastic, met uitzondering dan van het zogenaamde loopfolie, en het met methylbromide in aanraking geweest zijnde folie gratis ophaalt, terwijl ook bij de diverse veilingen inde regio vaak een container is geplaatst alwaar het plastic kan worden gedeponeerd. Voor wat betreft het met methylbromide besmette plastic kan men terecht bij de Coöperatieve groentenveiling "De Kring" b.a. te Bleiswijk. In een van de hallen van deze veiling is voor dat plastic speciaal een container geplaatst. Het is onnodig te zeggen, dat de voordelen voor het milieu bij deze wijze van verwijdering zeker niet te verwaarlozen zijn en: het plastic vindt zo nog een goede bestemming. uur. GEBOORTEN: Laan, Gerardus Theodorus Cornelis, zoon van Laan, Rei- nier Johannes Maria en: Ber- genhenegouwen, Johanna Wilhelmina Maria, op 20 sep tember 1985. Huisman, Angela, dochter van: Huisman, Marinus Johannes en: van den Berg, Dirkje, op 20 september 1985. Ramdhani, Satya Sumintra, dochter van: Ramdhani, Rabindranath Harrybhakt en: Buldeo Rai, 'Lilawatie Geeta Devi op 1 oktober 1985. (géén huwelijken en overlede nen) Het nu uitgewerkte plan voldoet aan nagenoeg alle eisen en wensen van alle belanghebbenden. Enkele veranderingen heeft de architect nog nader in studie genomen maar daardoor behoeft de voortgang niet te worden vertraagd. De kosten van de bouw van gemeentehuis en bibliotheek worden geraamd op ca. f 3,6 miljoen. Daarin begre pen zijn ook voorzieningen zoals onder andere: een lift, schei dingswanden, vloerbedekking, ar chiefinrichting, verlichting, aanslui ting nutsbedrijven en telefooninstal latie. Met de tijdelijke huisvesting is een bedrag van f 230.000,- gemoeid en met het slopen van gebouwen en het bouwrijpmaken van het terrein f 120.00G,-- Deze bedragen kunnen alle ten laste worden gebracht van be staande reserves, nl. de reserve Centrumvorming, de Saldireserve en de reserve Grondbedrijf. Er behoeft dus voor dit werk geen beroep te worden gedaan op de jaarlijkse financiële middelen van de gemeente. BIBLIOTHEEK De bibliotheek zal in de nieuwe situatie de beschikking krijgen over een vloeroppervlakte van ca. 300 m2. Hoewel de bibliotheek aan het gemeentehuis wordt aange bouwd, komt er een eigen ingang aan de zuidzijde van het gebouw. De start van de bouwwerkzaam heden is gepland voorjaar 1986, nadat de tijdelijke winkel van De Spar, in de Dorpsstraat, weer is afgebroken.. Inmiddels zal dan ook de nood- huisvesting voor de gemeentesec retarie zijn geplaatst. Het pleintje hoek Burg. Boer- straat - Dorpsstraat, zal te zijner tijd worden heringericht, maar dat pas als de raadhuisbouw geheel klaar is en dan is het volgens de verwachting van het gemeente bestuur intussen najaar 1987. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat tot 30 oktober 1985 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vastgestelde ontwerp voor een globaal provinciaal plan op de verzorgingstehuizen en andere voorzieningen en vormen van dienstverlening voor ouderen 1986 - 1989. Tot de bovengenoemde datum is het tevens voor iedere belanghebbende mogelijk om tegen het ontwerp-plan bezwaren in te dienen bij Provinciale Staten van Zuid-Holland. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen brengen ter openbare kennis, dat de begroting van de uitgaven en inkomsten van de gemeente, alsmede die van hetgrondbedrijf voor het dienstjaar 1986 aan de raad zijn aangeboden en van heden tot en met 13 november 1985 ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en in druk/afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar gesteld. 7 tot 15 oktober Zwakzinnigezorg 14 tot 20 oktober Internationale Hulpverlening 21 oktober tot 3 november geen collecte Donderdag 17 oktober 1985 Gemeenteraad (zie agenda) Aanvang 19.30 uur Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen maken be kend, dat ter secretarie tijdens de kantooruren voor een ieder ter inzage liggen: -de begroting 1986 van de Dienst Bescherming Bevol king B-kring Zuid-Holland d; -de begroting 1986 van de regionale BrandweerMidden- Holland. Tegen betaling der kosten zijn zij voor een ieder verkrijgbaar. Specialisten in het verzekeren van uw PERSOONLIJKE-, GEZINS- en BEDRIJFSONGEVALLEN RISICO'S. Dorpsstraat 200 ZEVENHUIZEN

Dorpskrant | 1985 | | pagina 2