DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Alarmering 01820 - 24255 1333 01828 - 13000 1333 Gemeentelijke diensten Openingstijden Medische hulp Storingsdiensten Politiepost AGENDA RAADSVERGADERING Collecte-schema Wet op bejaardenoorden Waar laten wij onze afvalstoffen Eerste paal voor 20 woningen in Moerkapelle BURGELIJKE STAND Zendingsverkoopdag Hervormingsdienst Jubileum M, Slinger land bij Bac b.v. Brandweer b.g.g. Politie b.g.g. Ongevallen 2666 Gemeentesecretarie 1940 Werkplaats van 8.00 - 9.00 uur 1940 Ambulancedienst 01820-16066 Gemeentesecretarie elke ^rts 1®87 werkdag van 8.00 - 12.00 uur Gas en Elektriciteit 071-252911 Waterleiding C.A.I. maandag en woensdag van 01736 - 6940 16.00 - 18.00 uur en 01828 - 17613 zaterdag van 10.00 - 12.00 uur Op 29 oktober a.s. te 19.00 uur komt de gemeenteraad van Moerkapelle in vergadering bijeen. Tijdens deze vergadering zullen de navolgende punten worden behandeld: Opening. 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 24 september 1985. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de begroting van het gemeentelijk grondbedrijf voor het dienstjaar 1986. 6. Voorstel tot vaststelling van de begroting van het gemeentelijk woningbedrijf voor het dienstjaar 1986. 7. Voorstel tot vaststelling van de begroting van het gemeentelijk centraal antenne-systeembedrijf over het dienstjaar 1986. 8. Voorstel tot vaststelling van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1986. 9. Comptabiliteit. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Tot en met 30 oktober worden er geen collecten gehouden. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken be kend, dat ingevolge artikel 3 van de Wet op de bejaarden oorden, tot 30 oktober 1985 ter inzage ligt het ontwerp voor een globaal provinciaal plan op de verzorgingstehuizen en an dere voorzieningen en vormen van dienstverlening vooroude ren 1986-1989. Bezwaren tegen het ontwerp plan kunnen worden ingediend bij Provinciale Staten van Zuid- Holland te 's-Gravenhage. Gewoon huisvuil wordt wekelijks op donderdag opgehaald Grof vuil wordt gelijktijdig met gewoon huisvuil opgehaald; moet wel handzaam zijn Gewoon bedrijfsvuil wordt elke donderdag opge haald; de container kan van de gemeente worden gehuurd en heeft een inhoud van 1100 I. Oude metalen Gewoon bedrijfsvuil wordt wekelijks op donderdag opgehaald Vuil in huurcontainers wordt elke donderdag opge haald: de container kan van de gemeente worden gehuurd en heeft een inhoud van 1100 I. Oude metalen worden op elke laatste donder dag van de maand opgehaald Glas moet gedeponeerd worden in één van de drie glascontainers in het dorp Steen, beton, ruiten kan in beperkte mate op elke werkdag tussen 8.00 en 9.00 uur bij de gemeentewerkplaats worden aangeboden Verbouwingsafval kan tegen betaling der kosten worden afgeleverd op de ge meentelijk puinstort in Zoeter- meer of via een te huren con tainer van een partikulier be drijf Chemisch afval (verfresten, bestrijdingsmid delen e.d.) kan op iedere werkdag tussen 8.00 en 9.00 uur bij de gemeentewerkplaats worden ingeleverd Afgewerkte olie kan op iedere werkdag tussen 8.00 en 9.00 uur bij de ge meentewerkplaats worden in geleverd; ook garagebedrijven zamelen oude olie in Oud papier kan o.a. iedere maandag aan geboden worden bij de Reho- bothschool Kadavers e.d. Melden bij de gemeentesecre tarie. Het destructiebedrijf te Bodegraven haalt hierna de kadavers op Autowrakken kunnen worden aangeboden bij de sloopbedrijven Oude geneesmiddelen kunnen bij de apotheek van de huisarts ingeleverd worden Blijdschap in Moerkapelle, die gepaard ging met enige herrie, zoals tegen woordig te doen gebruikelijk bij het slaan van een officiële paal:knallend vuurwerk, op dinsdagmiddag 8 oktober. Door dit gerucht ging het dan ook als een lopend vuurtje dat de paal in de grond zat. Daarvoor zorgde de plaatsvervangend Hoofdingenieur-directeur van de directie van de Volkshuisvesting in de provinqie Zuid-Holland, de heer L. van Dijken. Hij verrichtte deze officiële daad, in tegenwoordigheid van tal van genodigden, betrokkenen bij de bouw en de meeste van de 12koper s van de premie a en premie B- woningen In zijn toespraak, nadat het glas geheven was op een voorspoedige bouw in de parketzaal van dorps huis "Op Moer' prees hij het ini tiatief om de aanstaande bewoners uit te nodigen."Ik maakte opening van voetbalvelden mee, zonder voetballers, een internaat voor schipperskinderen, zonder kinde ren- die waren vrijaf gestuurd- een bejaardentehuis, waar de be jaarden op hun kamer moesten blijven. Tot deze aanstaande be woners £ci hij:"'U hebt een moedige daad verricht om een wo ning te kopen. U deed er verstan dig aan, omdat de bouwkosten nu nog laag zijn en de hypotheek rente aan de lage kant. Ik ben ervan overtuigd dat u nooit weer zo'n kans krijgt". Spreker dacht dat het een fijne wijk zal worden en een veilige wijk, omdat er twee politie agenten komen te wonen en en kele mensen die goed in repare ren zijn. Hij vond het gemiddelde dat in Moerkapelle in de sociale sector is gebouwd geen reden tot pessimisme: tussen '70 en'80 gemiddeld 22 woningen per jaar. Wat hem betreft mag Moerkapelle bouwen. Ik ben een echte Volks huisvestingman. Ik ben van mening dat geboren en getogen Moerka- pellenaars in hun woonplaats een woning moeten kunnen krijgen, plaatst worden naar de stad. Helaas is de HID nu niet meer degene die het laatste woord heeft, in verband met de ruimtelijke ordening: grote steden groeikernen, is het laatste woord nu aan de staatssecretaris en G.S.. Spreker was ervan over tuigd dat Moerkapelle, het vol gend jaar weer woningen in de sociale sector mag bouwen, zeker met zo'n burgemeester die van aanhouden weet. Hij prees het initiatief voor de bouw van de zgn. 'premie C woningen': huurwonin gen waarvoor de gemeente een overheidsbijdrage(eenmalig) van f 6.500 krijgt). Burgemeester A.. W. Lips stelde in zijn toespraak dat er wat vertraging is geweest, nadat in augustus de beschikkingen al binnen waren. Het bleek name lijk dat er niet met gewone hei palen kon worden volstaan. Het moesten betonnen palen worden, Die hebben een bepaalde levertijd, zodat pas nu gestart kon worden, in plaats van een maand eerder. Desondanks was spreker verheugd om de woningen die Moerkapelle nu in aanbouw heeft: 20 en een achttiental in de vrije-sector. Tot de toekomstige bewoners zei hij: 'U hebt het toch maar aangedurfd". Blij was hij ook met de beschikbare woonruim te die in verband met de door stroming, vrij komt.. "'Huisvesting is één van de ele mentaire dingen die een mens no dig heeft. Onder dankzegging bood hij als herinnering aan deze dag, de heer Van Dijken een copie van de turfbaggeraar voor het gemeente huis aan. Een prachtexemplaar met inscriptie, WETENSWAARDIGHEDEN De 20 woningen waarvoor de eerste paal werd geslagen komen aan de KLAPROOS/AKKERWEG in het plan WILDE VEENEN. Het worden: 7 huurwoningen; 7 premie A koopwoningen en 6 premie B koopwoningen. De inhoud van de woningen is ca. 325m3. Bevat: woonkamer opp. ca. 26m2 keuken, 3 slaapkamers, douche ruimte, zolder, alsmede een ber ging welke in metselwerk zal worden gerealiseerd. BOUW De woningen zullen worden uitge voerd met bouwmuren van kalk zandsteen, de gevels in gevelsteen waarin opgenomen hardhouten kozijnen. De daken zullen worden voorzien van R.R.R.sneldakpan- nen. De woningen zijn ontwor pen door Architectenbureau Stuurman B.V.. te Waddinxveen. Het werk is uitbesteed aan de fa. Boer te Nieuwerbrug. Opdrachtgever: A..R.W..bouwbe drijf te Waddinxveen.. Er is nog één premie B-woning te koop. De prijzen van de wonin gen bedragen: premie A f 132. 900,-- en prenrie B f 142.000,-- Akku's en batterijen kunnen tussen 8.00 en 9.00 uur op werkdagen bij de gemeen tewerkplaats worden aangebo: den; enkele winkeliers zamelen eveneens oude batterijen in GEBOREN: Astrid, dochter van: Molenaar, Andries A. en Bijl, Adriaantje A. op 23 augustus 1985 OVERLEDEN: Verboom, Teunis, oud 43 jaar, op 5 oktober 1985. Breedijk, Trijntje, e/v Strijd- horst, oud 50 jaar op 9 oktober 1985. Moeikapelle, De Zendingsvereniging "Tryfosa" te Moerkapelle, houdt op zaterdag 26 oktober a.s. de jaar lijkse verkoopdag. De opbrengst is geheel ten bate van de ZENDING en EVANGELI SATIE der Gereformeerde Gemeen ten. De dag wordt om 9.45 uur geopend door ds. D. Rietdijk, waarna om ca. 10.00 uur de verkoop begint. Tot ca. 12.30 uur duurt de ochtend- verkoop, terwijl men 's-middags van 13.30 tot 16.00 uur klaarstaat in de VERGADERZALEN achter de kerk van de Gereformeerde Gemeenten aan de Kerkstraat. Er is weer van alles te koop.nl. handwerken, boeken, planten, slaatjes, levensmiddelen, kaarten, handdoeken en niet te vergeten: SPEELGOED en ZELFGEBAKKEN KOEK. Er is voor ieder wel iets te koop op deze VERKOOPDAG, alles voor het goede doel van de ZENDING. Moerkapelle, Het actie-comité van de Stichting "In de Rechte Straat", be legt in de kerk van de Gereformeer de Gemeente te Moerkapelle een HERVORMINGSDIENST op vrij dag 1 november a.s. aanvang 19.45 uur. Spreker is ds. J. Harteman over: "God is een toevlucht voor de Zijnen". Medewerking wordt verleend door het Chr. Gemengd koor "Asaf". De heer M. Slingerland kwam als 15-jarige jongeman in 1959 in dienst bij de fa. Bac als stoffeer der. Hij was het eerste personeels lid. Thans werken er 17 mensen. Hij heeft zich doen kennen als een vakbekwaam stoffeerder. Meer bekend als "Maarten", die duizen den meters vloerbedekking, talloze trappen en kilometers gordijnen heeft opgehangen in Moerkapelle, Zevenhuizen en wijde omgeving. De fa. Bac spreekt de wens uit dat hij nog vele jaren dit werk kan doen. Tijdens een gezellig avondje in het restaurant van Diergaarde "Blijdorp' werden er cadeau's van personeel en be drijf aangeboden.

Dorpskrant | 1985 | | pagina 4